kreadconfig - en to da translation catalogue (6 entries)

en: Read KConfig entries - for use in shell scripts
da: Læs KConfig-indgange - til brug i skal-scripts

en: Use <file> instead of global config
da: Brug <file> i stedet for global config

en: Group to look in. Use repeatedly for nested groups.
da: Gruppe at kigge i. Brug gentagne gange for indskudte grupper.

en: Key to look for
da: Tast at kigge efter

en: Default value
da: Standardværdi

en: Type of variable
da: Variabeltype
