kuiserver - en to da translation catalogue (30 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupFinishedJobs)
en: Finished Jobs
da: Afsluttede jobs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioMove)
en: Move them to a different list
da: Flyt dem til en anden liste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioRemove)
en: Remove them
da: Fjern dem

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupAppearance)
en: Appearance
da: Udseende

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioList)
en: Show all jobs in a list
da: Vis alle jobs i en liste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioTree)
en: Show all jobs in a tree
da: Vis alle jobs i et træ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkShowSeparateWindows)
en: Show separate windows
da: Vis separate vinduer

en: %1 file | %1 files
da[0]: %1 fil
da[1]: %1 filer

en: %1 folder | %1 folders
da[0]: %1 mappe
da[1]: %1 mapper

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Move them to a different list.
da: Flyt dem til en anden liste.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Remove them.
da: Fjern dem.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a list.
da: Vis alle jobs i en liste.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a tree.
da: Vis alle jobs i et træ.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show separate windows.
da: Vis separate vinduer.

en: Job Manager
da: Håndtering af jobs

en: (C) 2000-2009, KDE Team
da: (C) 2000-2009, KDE-holdet

en: Maintainer
da: Vedligeholder

en: Former Maintainer
da: Tidligere vedligeholder

en: Former maintainer
da: Tidligere vedligeholder

en: Developer
da: Udvikler

en: %1 of %2 processed at %3/s
da: %1 af %2 behandlet ved %3/s

en: %1 of %2 processed
da: %1 af %2 behandlet

en: %1 processed at %2/s
da: %1 behandlet ved %2/s

en: %1 processed
da: %1 behandlet

en: Clear
da: Ryd

en: Cancel
da: Annullér

en: Resume
da: Genoptag

en: Configure...
da: Indstil...

en: List of running file transfers/jobs (kuiserver)
da: Liste over kørende filoverførsler/jobs (kuiserver)

en: Behavior
da: Opførsel
