plasma_scriptengine_qscript - en to da translation catalogue (37 entries)

en: Images
da: Billeder

en: Configuration Definitions
da: Indstillingsdefinitioner

en: User Interface
da: Brugerflade

en: Data Files
da: Datafiler

en: Executable Scripts
da: Kørbare scripts

en: Translations
da: Oversættelser

en: Animation scripts
da: Animation-scripts

en: Main Script File
da: Hovedscriptfil

en: Unable to load script file: %1
da: Kan ikke indlæse script-fil: %1

en: debug takes one argument
da: debug skal have ét argument

en: print() takes one argument
da: print() accpeterer et argument

en: listAddons takes one argument: addon type
da: listAddons skal have ét argument: addon-type

en: loadAddon takes two arguments: addon type and addon name to load
da: loadAddon skal have to argumenter: addon-type og addon-navn der skal indlæses

en: Failed to find Addon %1 of type %2
da: Kunne ikke finde addon %1 af typen %2

en: Failed to open script file for Addon %1: %2
da: Kunne ikke åbne scriptfil til addon %1: %2

en: setData() takes at least one argument
da: setData() skal mindst ét argument

en: Could not extract the DataEngineObject
da: Kunne ikke udtrække DataEngineObject

en: Could not extract the DataEngine
da: Kunne ikke udtrække DataEngine

en: removeAllData() takes at least one argument (the source name)
da: removeAllData() skal mindst have ét argument (kildenavnet)

en: removeData() takes at least two arguments (the source and key names)
da: removeData() skal mindste have to argumenters (kilde- og nøglenavnene)

en: Service requires at least one parameter: the name of the service
da: Tjenesten kræver mindst ét paramenter: tjenestens navn

en: Requested service %1 was not found in the Package.
da: Den anmodede tjeneste %1 blev ikke fundet i pakken.

en: Authorization for required extension '%1' was denied.
da: Godkendelse til påkrævet udvidelse "%1" blev afslået.

en: loadui() takes one argument
da: loadui() accpeterer et argument

en: Unable to open '%1'
da: Kan ikke åbne "%1"

en: Constructor takes at least 1 argument
da: Constructor skal have mindst et argument

en: dataEngine() takes one argument
da: dataEngine() accpeterer et argument

en: Could not extract the Applet
da: Kunne ikke udpakke appletten

en: service() takes two arguments
da: service() accepterer to argumenter

en: service() takes one argument
da: service() skal have et argument

en: Error in %1 on line %2.<br><br>%3
da: Fejl i %1 i linje %2.<br><br>%3

en: animation() takes one argument
da: animation() skal have ét argument

en: %1 is not a known animation type
da: %1 er ikke en kendt animationstype

en: i18n() takes at least one argument
da: i18n() skal mindst have ét argument

en: i18nc() takes at least two arguments
da: i18nc() skal mindst have to argumenter

en: i18np() takes at least two arguments
da: i18np() skal mindst have to argumenter

en: i18ncp() takes at least three arguments
da: i18ncp() skal mindst have tre argumenter
