kdelibs_colors4 - en to da translation catalogue (407 entries)

[ctx: color]
en: AliceBlue
da: Aliceblå

[ctx: color]
en: AntiqueWhite
da: Antikhvid

[ctx: color]
en: AntiqueWhite1
da: Antikhvid1

[ctx: color]
en: AntiqueWhite2
da: Antikhvid2

[ctx: color]
en: AntiqueWhite3
da: Antikhvid3

[ctx: color]
en: AntiqueWhite4
da: Antikhvid4

[ctx: color]
en: BlanchedAlmond
da: Blancheret mandel

[ctx: color]
en: BlueViolet
da: Blåviolet

[ctx: color]
en: CadetBlue
da: Kadetblå

[ctx: color]
en: CadetBlue1
da: Kadetblå1

[ctx: color]
en: CadetBlue2
da: Kadetblå2

[ctx: color]
en: CadetBlue3
da: Kadetblå3

[ctx: color]
en: CadetBlue4
da: Kadetblå4

[ctx: color]
en: CornflowerBlue
da: Kornblomstblå

[ctx: color]
en: DarkBlue
da: Mørkeblå

[ctx: color]
en: DarkCyan
da: Mørkcyan

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod
da: Bleggyldenlok

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod1
da: Bleggyldenlok1

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod2
da: Bleggyldenlok2

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod3
da: Bleggyldenlok3

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod4
da: Bleggyldenlok4

[ctx: color]
en: DarkGray
da: Mørkegrå

[ctx: color]
en: DarkGreen
da: Mørkegrøn

[ctx: color]
en: DarkGrey
da: Mørkegrå

[ctx: color]
en: DarkKhaki
da: Mørkekhaki

[ctx: color]
en: DarkMagenta
da: Mørkemagenta

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen
da: Mørkolivengrøn

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen1
da: Mørkolivengrøn1

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen2
da: Mørkolivengrøn2

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen3
da: Mørkolivengrøn3

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen4
da: Mørkolivengrøn4

[ctx: color]
en: DarkOrange
da: Mørkeorange

[ctx: color]
en: DarkOrange1
da: Mørkeorange1

[ctx: color]
en: DarkOrange2
da: Mørkeorange2

[ctx: color]
en: DarkOrange3
da: Mørkeorange3

[ctx: color]
en: DarkOrange4
da: Mørkeorange4

[ctx: color]
en: DarkOrchid
da: Mørkorkidé

[ctx: color]
en: DarkOrchid1
da: Mørkorkidé1

[ctx: color]
en: DarkOrchid2
da: Mørkorkidé2

[ctx: color]
en: DarkOrchid3
da: Mørkorkidé3

[ctx: color]
en: DarkOrchid4
da: Mørkorkidé4

[ctx: color]
en: DarkRed
da: Mørkerød

[ctx: color]
en: DarkSalmon
da: Mørkelaksefarvet

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen
da: Mørkesøgrøn

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen1
da: Mørkesøgrøn1

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen2
da: Mørkesøgrøn2

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen3
da: Mørkesøgrøn3

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen4
da: Mørkesøgrøn4

[ctx: color]
en: DarkSlateBlue
da: Mørkfliseblå

[ctx: color]
en: DarkSlateGray
da: Mørkflisegrå

[ctx: color]
en: DarkSlateGray1
da: Mørkflisegrå1

[ctx: color]
en: DarkSlateGray2
da: Mørkflisegrå2

[ctx: color]
en: DarkSlateGray3
da: Mørkflisegrå3

[ctx: color]
en: DarkSlateGray4
da: Mørkflisegrå4

[ctx: color]
en: DarkSlateGrey
da: Mørkflisegrå

[ctx: color]
en: DarkTurquoise
da: Mørketurkis

[ctx: color]
en: DarkViolet
da: Mørkviolet

[ctx: color]
en: DeepPink
da: Dyb pink

[ctx: color]
en: DeepPink1
da: Dyb pink1

[ctx: color]
en: DeepPink2
da: Dyb pink2

[ctx: color]
en: DeepPink3
da: Dyb pink3

[ctx: color]
en: DeepPink4
da: Dyb pink

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue
da: Dyb himmelblå

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue1
da: Dyb himmelblå1

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue2
da: Dyb himmelblå2

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue3
da: Dyb himmelblå3

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue4
da: Dyb himmelblå4

[ctx: color]
en: DimGray
da: Dæmpet grå

[ctx: color]
en: DimGrey
da: Dæmpet grå

[ctx: color]
en: DodgerBlue
da: Krudtblå

[ctx: color]
en: DodgerBlue1
da: Krudtblå1

[ctx: color]
en: DodgerBlue2
da: Krudtblå2

[ctx: color]
en: DodgerBlue3
da: Krudtblå3

[ctx: color]
en: DodgerBlue4
da: Krudtblå4

[ctx: color]
en: FloralWhite
da: Blomsterhvid

[ctx: color]
en: ForestGreen
da: Skovgrøn

[ctx: color]
en: GhostWhite
da: Spøgelseshvid

[ctx: color]
en: GreenYellow
da: Gulgrøn

[ctx: color]
en: HotPink
da: Hot pink

[ctx: color]
en: HotPink1
da: Hot pink1

[ctx: color]
en: HotPink2
da: Hot pink2

[ctx: color]
en: HotPink3
da: Hot pink3

[ctx: color]
en: HotPink4
da: Hot pink4

[ctx: color]
en: IndianRed
da: Indianerrød

[ctx: color]
en: IndianRed1
da: Indianerrød1

[ctx: color]
en: IndianRed2
da: Indianerrød2

[ctx: color]
en: IndianRed3
da: Indianerrød3

[ctx: color]
en: IndianRed4
da: Indianerrød4

[ctx: color]
en: LavenderBlush
da: Lavenderblomst

[ctx: color]
en: LavenderBlush1
da: Lavenderblomst1

[ctx: color]
en: LavenderBlush2
da: Lavenderblomst2

[ctx: color]
en: LavenderBlush3
da: Lavenderblomst3

[ctx: color]
en: LavenderBlush4
da: Lavenderblomst4

[ctx: color]
en: LawnGreen
da: Græsgrøn

[ctx: color]
en: LemonChiffon
da: Citron-chiffon

[ctx: color]
en: LemonChiffon1
da: Citron-chiffon1

[ctx: color]
en: LemonChiffon2
da: Citron-chiffon2

[ctx: color]
en: LemonChiffon3
da: Citron-chiffon3

[ctx: color]
en: LemonChiffon4
da: Citron-chiffon4

[ctx: color]
en: LightBlue
da: Lyseblå

[ctx: color]
en: LightBlue1
da: Lyseblå1

[ctx: color]
en: LightBlue2
da: Lyseblå2

[ctx: color]
en: LightBlue3
da: Lyseblå3

[ctx: color]
en: LightBlue4
da: Lyseblå4

[ctx: color]
en: LightCoral
da: Lysekoral

[ctx: color]
en: LightCyan
da: Lysecyan

[ctx: color]
en: LightCyan1
da: Lysecyan1

[ctx: color]
en: LightCyan2
da: Lysecyan2

[ctx: color]
en: LightCyan3
da: Lysecyan3

[ctx: color]
en: LightCyan4
da: Lysecyan4

[ctx: color]
en: LightGoldenrod
da: Lys gyldenlok

[ctx: color]
en: LightGoldenrod1
da: Lys gyldenlok1

[ctx: color]
en: LightGoldenrod2
da: Lys gyldenlok2

[ctx: color]
en: LightGoldenrod3
da: Lys gyldenlok3

[ctx: color]
en: LightGoldenrod4
da: Lys gyldenlok4

[ctx: color]
en: LightGoldenrodYellow
da: Lys gyldenlokgul

[ctx: color]
en: LightGray
da: Lysegrå

[ctx: color]
en: LightGreen
da: Lysegrøn

[ctx: color]
en: LightGrey
da: Lysegrå

[ctx: color]
en: LightPink
da: Lysepink

[ctx: color]
en: LightPink1
da: Lysepink1

[ctx: color]
en: LightPink2
da: Lysepink2

[ctx: color]
en: LightPink3
da: Lysepink3

[ctx: color]
en: LightPink4
da: Lysepink4

[ctx: color]
en: LightSalmon
da: Lyselaksefarvet

[ctx: color]
en: LightSalmon1
da: Lyselaksefarvet1

[ctx: color]
en: LightSalmon2
da: Lyselaksefarvet2

[ctx: color]
en: LightSalmon3
da: Lyselaksefarvet3

[ctx: color]
en: LightSalmon4
da: Lyselaksefarvet4

[ctx: color]
en: LightSeaGreen
da: Lysesøgrøn

[ctx: color]
en: LightSkyBlue
da: Lysehimmelblå

[ctx: color]
en: LightSkyBlue1
da: Lysehimmelblå1

[ctx: color]
en: LightSkyBlue2
da: Lysehimmelblå2

[ctx: color]
en: LightSkyBlue3
da: Lysehimmelblå3

[ctx: color]
en: LightSkyBlue4
da: Lysehimmelblå4

[ctx: color]
en: LightSlateBlue
da: Lysefliseblå

[ctx: color]
en: LightSlateGray
da: Lyseflisegrå

[ctx: color]
en: LightSlateGrey
da: Lyseflisegrå

[ctx: color]
en: LightSteelBlue
da: Lysestålblå

[ctx: color]
en: LightSteelBlue1
da: Lysestålblå1

[ctx: color]
en: LightSteelBlue2
da: Lysestålblå2

[ctx: color]
en: LightSteelBlue3
da: Lysestålblå3

[ctx: color]
en: LightSteelBlue4
da: Lysestålblå4

[ctx: color]
en: LightYellow
da: Lysegul

[ctx: color]
en: LightYellow1
da: Lysegul1

[ctx: color]
en: LightYellow2
da: Lysegul2

[ctx: color]
en: LightYellow3
da: Lysegul3

[ctx: color]
en: LightYellow4
da: Lysegul4

[ctx: color]
en: LimeGreen
da: Limegrøn

[ctx: color]
en: MediumAquamarine
da: Middel-akvamarin

[ctx: color]
en: MediumBlue
da: Mellemblå

[ctx: color]
en: MediumOrchid
da: Mellemorkidé

[ctx: color]
en: MediumOrchid1
da: Mellemorkidé1

[ctx: color]
en: MediumOrchid2
da: Mellemorkidé

[ctx: color]
en: MediumOrchid3
da: Mellemorkidé3

[ctx: color]
en: MediumOrchid4
da: Mellemorkidé4

[ctx: color]
en: MediumPurple
da: Middel-lilla

[ctx: color]
en: MediumPurple1
da: Mediumlilla1

[ctx: color]
en: MediumPurple2
da: Mediumlilla2

[ctx: color]
en: MediumPurple3
da: Mediumlilla3

[ctx: color]
en: MediumPurple4
da: Mediumlilla4

[ctx: color]
en: MediumSeaGreen
da: Mellemsøgrøn

[ctx: color]
en: MediumSlateBlue
da: Middel-fliseblå

[ctx: color]
en: MediumSpringGreen
da: Mediumforårsgrøn

[ctx: color]
en: MediumTurquoise
da: Mediumturkis

[ctx: color]
en: MediumVioletRed
da: Mediumvioletrød

[ctx: color]
en: MidnightBlue
da: Midnatsblå

[ctx: color]
en: MintCream
da: Mintcream

[ctx: color]
en: MistyRose
da: Mistyrose

[ctx: color]
en: MistyRose1
da: Mistyrose1

[ctx: color]
en: MistyRose3
da: Mistyrose3

[ctx: color]
en: MistyRose4
da: Mistyrose4

[ctx: color]
en: NavajoWhite
da: Navajo-hvid

[ctx: color]
en: NavajoWhite1
da: Navajo-hvid1

[ctx: color]
en: NavajoWhite2
da: Navajo-hvid2

[ctx: color]
en: NavajoWhite3
da: Navajo-hvid3

[ctx: color]
en: NavajoWhite4
da: Navajo-hvid4

[ctx: color]
en: NavyBlue
da: Flådeblå

[ctx: color]
en: OldLace
da: Gammellace

[ctx: color]
en: OrangeRed
da: Orangerød

[ctx: color]
en: OrangeRed1
da: Orangerød1

[ctx: color]
en: OrangeRed2
da: Orangerød2

[ctx: color]
en: OrangeRed3
da: Orangerød3

[ctx: color]
en: OrangeRed4
da: Orangerød4

[ctx: color]
en: PaleGoldenrod
da: Bleggyldenlok

[ctx: color]
en: PaleGreen
da: Bleggrøn

[ctx: color]
en: PaleGreen1
da: Bleggrøn1

[ctx: color]
en: PaleGreen2
da: Bleggrøn2

[ctx: color]
en: PaleGreen3
da: Bleggrøn3

[ctx: color]
en: PaleGreen4
da: Bleggrøn4

[ctx: color]
en: PaleTurquoise
da: Blegturkis

[ctx: color]
en: PaleTurquoise1
da: Blegturkis1

[ctx: color]
en: PaleTurquoise2
da: Blegturkis2

[ctx: color]
en: PaleTurquoise3
da: Blegturkis3

[ctx: color]
en: PaleTurquoise4
da: Blegturkis4

[ctx: color]
en: PaleVioletRed
da: Blegvioletrød

[ctx: color]
en: PaleVioletRed1
da: Blegvioletrød1

[ctx: color]
en: PaleVioletRed2
da: Blegvioletrød2

[ctx: color]
en: PaleVioletRed3
da: Blegvioletrød3

[ctx: color]
en: PaleVioletRed4
da: Blegvioletrød4

[ctx: color]
en: PapayaWhip
da: Papayapisk

[ctx: color]
en: PeachPuff
da: Peachpuff

[ctx: color]
en: PeachPuff1
da: Peachpuff1

[ctx: color]
en: PeachPuff2
da: Peachpuff2

[ctx: color]
en: PeachPuff3
da: Peachpuff3

[ctx: color]
en: PeachPuff4
da: Peachpuff4

[ctx: color]
en: PowderBlue
da: Krudtblå

[ctx: color]
en: RosyBrown
da: Rosenbrun

[ctx: color]
en: RosyBrown1
da: Rosenbrun1

[ctx: color]
en: RosyBrown2
da: Rosenbrun2

[ctx: color]
en: RosyBrown3
da: Rosenbrun3

[ctx: color]
en: RosyBrown4
da: Rosenbrun4

[ctx: color]
en: RoyalBlue
da: Kongeblå

[ctx: color]
en: RoyalBlue1
da: Kongeblå1

[ctx: color]
en: RoyalBlue2
da: Kongeblå2

[ctx: color]
en: RoyalBlue3
da: Kongeblå3

[ctx: color]
en: RoyalBlue4
da: Kongeblå4

[ctx: color]
en: SaddleBrown
da: Saddelbrun

[ctx: color]
en: SandyBrown
da: Sandbrun

[ctx: color]
en: SeaGreen
da: Søgrøn

[ctx: color]
en: SeaGreen1
da: Søgrøn1

[ctx: color]
en: SeaGreen2
da: Søgrøn2

[ctx: color]
en: SeaGreen3
da: Søgrøn3

[ctx: color]
en: SeaGreen4
da: Søgrøn4

[ctx: color]
en: SkyBlue
da: Himmelblå

[ctx: color]
en: SkyBlue1
da: Himmelblå1

[ctx: color]
en: SkyBlue2
da: Himmelblå2

[ctx: color]
en: SkyBlue3
da: Himmelblå3

[ctx: color]
en: SkyBlue4
da: Himmelblå4

[ctx: color]
en: SlateBlue
da: Fliseblå

[ctx: color]
en: SlateBlue1
da: Fliseblå1

[ctx: color]
en: SlateBlue2
da: Fliseblå2

[ctx: color]
en: SlateBlue3
da: Fliseblå3

[ctx: color]
en: SlateBlue4
da: Fliseblå4

[ctx: color]
en: SlateGray
da: Flisegrå

[ctx: color]
en: SlateGray1
da: Flisegrå1

[ctx: color]
en: SlateGray2
da: Flisegrå2

[ctx: color]
en: SlateGray3
da: Flisegrå3

[ctx: color]
en: SlateGray4
da: Flisegrå4

[ctx: color]
en: SlateGrey
da: Flisegrå

[ctx: color]
en: SpringGreen
da: Forårsgrøn

[ctx: color]
en: SpringGreen1
da: Forårsgrøn1

[ctx: color]
en: SpringGreen2
da: Forårsgrøn2

[ctx: color]
en: SpringGreen3
da: Forårsgrøn3

[ctx: color]
en: SpringGreen4
da: Forårsgrøn4

[ctx: color]
en: SteelBlue
da: Stålblå

[ctx: color]
en: SteelBlue1
da: Stålblå1

[ctx: color]
en: SteelBlue2
da: Stålblå2

[ctx: color]
en: SteelBlue3
da: Stålblå3

[ctx: color]
en: SteelBlue4
da: Stålblå4

[ctx: color]
en: VioletRed
da: Violetrød

[ctx: color]
en: VioletRed1
da: Violetrød1

[ctx: color]
en: VioletRed2
da: Violetrød2

[ctx: color]
en: VioletRed3
da: Violetrød3

[ctx: color]
en: VioletRed4
da: Violetrød4

[ctx: color]
en: WhiteSmoke
da: Hvid røg

[ctx: color]
en: YellowGreen
da: Gulgrøn

[ctx: color]
en: aquamarine
da: akvamarin

[ctx: color]
en: aquamarine1
da: akvamarin1

[ctx: color]
en: aquamarine2
da: akvamarin2

[ctx: color]
en: aquamarine3
da: akvamarin3

[ctx: color]
en: aquamarine4
da: akvamarin4

[ctx: color]
en: azure
da: azur

[ctx: color]
en: azure1
da: azur1

[ctx: color]
en: azure2
da: azur2

[ctx: color]
en: azure3
da: azur3

[ctx: color]
en: azure4
da: azur4

[ctx: color]
en: black
da: sort

[ctx: color]
en: blue
da: blå

[ctx: color]
en: blue1
da: blå1

[ctx: color]
en: blue2
da: blå2

[ctx: color]
en: blue3
da: blå3

[ctx: color]
en: blue4
da: blå4

[ctx: color]
en: brown
da: brun

[ctx: color]
en: brown1
da: brun1

[ctx: color]
en: brown2
da: brun2

[ctx: color]
en: brown3
da: brun3

[ctx: color]
en: brown4
da: brun4

[ctx: color]
en: burlywood
da: burlytræ

[ctx: color]
en: burlywood1
da: burlytræ1

[ctx: color]
en: burlywood2
da: burlytræ2

[ctx: color]
en: burlywood3
da: burlytræ3

[ctx: color]
en: burlywood4
da: burlytræ4

[ctx: color]
en: chartreuse
da: skriggrøn

[ctx: color]
en: chartreuse1
da: skriggrøn1

[ctx: color]
en: chartreuse2
da: skriggrøn2

[ctx: color]
en: chartreuse3
da: skriggrøn3

[ctx: color]
en: chartreuse4
da: skriggrøn4

[ctx: color]
en: chocolate
da: chokolade

[ctx: color]
en: chocolate1
da: chokolade1

[ctx: color]
en: chocolate2
da: chokolade2

[ctx: color]
en: chocolate3
da: chokolade3

[ctx: color]
en: chocolate4
da: chokolade4

[ctx: color]
en: coral
da: kornsilke

[ctx: color]
en: coral1
da: kornsilke1

[ctx: color]
en: coral2
da: kornsilke2

[ctx: color]
en: coral3
da: kornsilke3

[ctx: color]
en: coral4
da: kornsilke4

[ctx: color]
en: cornsilk
da: kornsilke

[ctx: color]
en: cornsilk1
da: kornsilke1

[ctx: color]
en: cornsilk2
da: kornsilke2

[ctx: color]
en: cornsilk3
da: kornsilke3

[ctx: color]
en: cornsilk4
da: kornsilke4

[ctx: color]
en: firebrick
da: ildblok

[ctx: color]
en: firebrick1
da: ildblok1

[ctx: color]
en: firebrick2
da: ildblok2

[ctx: color]
en: firebrick3
da: ildblok3

[ctx: color]
en: firebrick4
da: ildblok4

[ctx: color]
en: gold
da: guld

[ctx: color]
en: gold1
da: guld1

[ctx: color]
en: gold2
da: guld2

[ctx: color]
en: gold3
da: guld3

[ctx: color]
en: gold4
da: guld4

[ctx: color]
en: goldenrod
da: gyldenlok

[ctx: color]
en: goldenrod1
da: gyldenlok1

[ctx: color]
en: goldenrod2
da: gyldenlok2

[ctx: color]
en: goldenrod3
da: gyldenlok3

[ctx: color]
en: goldenrod4
da: gyldenlok4

[ctx: color]
en: green
da: grøn

[ctx: color]
en: green1
da: grøn1

[ctx: color]
en: green2
da: grøn2

[ctx: color]
en: green3
da: grøn3

[ctx: color]
en: green4
da: grøn4

[ctx: color]
en: honeydew
da: honningdug

[ctx: color]
en: honeydew1
da: honningdug1

[ctx: color]
en: honeydew2
da: honningdug2

[ctx: color]
en: honeydew3
da: honningdug3

[ctx: color]
en: honeydew4
da: honningdug4

[ctx: color]
en: ivory
da: elfenben

[ctx: color]
en: ivory1
da: elfenben1

[ctx: color]
en: ivory2
da: elfenben2

[ctx: color]
en: ivory3
da: elfenben3

[ctx: color]
en: ivory4
da: elfenben4

[ctx: color]
en: linen
da: linned

[ctx: color]
en: maroon
da: rødbrun

[ctx: color]
en: maroon1
da: rødbrun1

[ctx: color]
en: maroon2
da: rødbrun2

[ctx: color]
en: maroon3
da: rødbrun3

[ctx: color]
en: maroon4
da: rødbrun4

[ctx: color]
en: moccasin
da: mokkasin

[ctx: color]
en: navy
da: flåde

[ctx: color]
en: orchid
da: orkide

[ctx: color]
en: orchid1
da: orkide1

[ctx: color]
en: orchid2
da: orkide2

[ctx: color]
en: orchid3
da: orkide3

[ctx: color]
en: orchid4
da: orkide4

[ctx: color]
en: plum
da: blomme

[ctx: color]
en: plum1
da: 1plum1

[ctx: color]
en: plum2
da: 2plum2

[ctx: color]
en: plum3
da: 3plum3

[ctx: color]
en: plum4
da: 4plum4

[ctx: color]
en: purple
da: lilla

[ctx: color]
en: purple1
da: lilla1

[ctx: color]
en: purple2
da: lilla2

[ctx: color]
en: purple3
da: lilla3

[ctx: color]
en: purple4
da: lilla4

[ctx: color]
en: red
da: rød

[ctx: color]
en: red1
da: rød1

[ctx: color]
en: red2
da: rød2

[ctx: color]
en: red3
da: rød3

[ctx: color]
en: red4
da: rød4

[ctx: color]
en: salmon
da: laks

[ctx: color]
en: salmon1
da: laks1

[ctx: color]
en: salmon2
da: laks2

[ctx: color]
en: salmon3
da: laks3

[ctx: color]
en: salmon4
da: laks4

[ctx: color]
en: seashell
da: laks2

[ctx: color]
en: seashell1
da: havskal1

[ctx: color]
en: seashell2
da: havskal2

[ctx: color]
en: seashell3
da: havskal3

[ctx: color]
en: seashell4
da: havskal4

[ctx: color]
en: snow
da: sne

[ctx: color]
en: snow1
da: sne1

[ctx: color]
en: snow2
da: sne2

[ctx: color]
en: snow3
da: sne3

[ctx: color]
en: snow4
da: sne4

[ctx: color]
en: tan
da: hudfarve

[ctx: color]
en: tan1
da: hudfarve1

[ctx: color]
en: tan2
da: hudfarve2

[ctx: color]
en: tan3
da: hudfarve3

[ctx: color]
en: tan4
da: hudfarve4

[ctx: color]
en: thistle
da: tidsel

[ctx: color]
en: thistle1
da: tidsel1

[ctx: color]
en: thistle2
da: tidsel2

[ctx: color]
en: thistle3
da: tidsel3

[ctx: color]
en: thistle4
da: tidsel4

[ctx: color]
en: tomato
da: tomatrød

[ctx: color]
en: tomato1
da: tomatrød1

[ctx: color]
en: tomato2
da: tomatrød2

[ctx: color]
en: tomato3
da: tomatrød3

[ctx: color]
en: tomato4
da: tomatrød4

[ctx: color]
en: turquoise
da: turkis

[ctx: color]
en: turquoise1
da: turkis1

[ctx: color]
en: turquoise2
da: turkis2

[ctx: color]
en: turquoise3
da: turkis3

[ctx: color]
en: turquoise4
da: turkis4

[ctx: color]
en: wheat
da: hvede

[ctx: color]
en: wheat1
da: hvede1

[ctx: color]
en: wheat2
da: hvede2

[ctx: color]
en: wheat3
da: hvede3

[ctx: color]
en: wheat4
da: hvede4

[ctx: color]
en: white
da: hvid

[ctx: color]
en: yellow
da: gul

[ctx: color]
en: yellow1
da: gul1

[ctx: color]
en: yellow2
da: gul2

[ctx: color]
en: yellow3
da: gul3

[ctx: color]
en: yellow4
da: gul4
