kio_help4 - en to da translation catalogue (26 entries)

en: Output file
da: Outputfil

en: Generates DocBook entities for key shortcuts of standard actions
da: Genererer DocBook-enheder for centrale genveje til standardhandlinger

en: There is no documentation available for %1.
da: Der er ingen dokumentation tilgængelig for %1.

en: Looking up correct file
da: Slår den korrekte fil op

en: Preparing document
da: Forbereder dokumentet

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
da: Den forespurgte hjælpefil kunne ikke fortolkes:<br />%1

en: Saving to cache
da: Gemmer til cache

en: Using cached version
da: Bruger cached version

en: Looking up section
da: Slår afsnit op

en: Could not find filename %1 in %2.
da: Kunne ikke finde filnavn %1 i %2.

en: Stylesheet to use
da: Stilark der skal bruges

en: Output whole document to stdout
da: Send hele dokumentet ud til stdout

en: Output whole document to file
da: Send hele dokumentet ud til fil

en: Create a ht://dig compatible index
da: Opret et ht://dig-kompatibelt indeks

en: Check the document for validity
da: Tjek at dokumentet er gyldigt

en: Create a cache file for the document
da: Opret en cache-fil for dokumentet

en: Set the srcdir, for kdelibs
da: Sæt srcdir, for kdelibs

en: Parameters to pass to the stylesheet
da: Parametre at sende til stilskabelonen

en: The file to transform
da: Filen der skal transformeres

en: XML-Translator
da: XML-Oversætter

en: KDE Translator for XML
da: KDE Oversætter for XML

en: Could not write to cache file %1.
da: Kunne ikke skrive cache-fil til %1.

en: Parsing stylesheet
da: Analyserer stilark

en: Parsing document
da: Analyser dokument

en: Applying stylesheet
da: Anvender stilark

en: Writing document
da: Skriver dokument
