phonon_gstreamer - en to da translation catalogue (14 entries)

en: Warning: You do not seem to have the base GStreamer plugins installed.
              All audio and video support has been disabled
da: Advarsel: Du lader ikke til at have de basale GStreamer-plugins installeret.
              Al lyd- og video-understøttelse er blevet deaktiveret

en: Default
da: Standard

en: Unknown
da: Ukendt

en: Disable
da: Deaktivér

en: One or more plugins are missing in your GStreamer installation.
da: Et eller flere plugins mangler i din GStreamer-installation.

en: Missing codec helper script assistant.
da: Manglende assistent til codec-hjælpescript.

en: Plugin codec installation failed.
da: Installation af plugin-codec mislykkedes.

en: Phonon attempted to install an invalid codec name.
da: Phonon forsøgte at installere et ugyldigt codec-navn.

en: The codec installer crashed.
da: Codec-installationsprogrammet brød sammen.

en: The required codec could not be found for installation.
da: Det påkrævede codec kunne ikke findes til installation.

en: An unspecified error occurred during codec installation.
da: En ikke-specificeret fejl opstod under codec-installationen.

en: Not all codecs could be installed.
da: Ikke alle codecs kunne installeres.

en: User aborted codec installation
da: Brugeren afbrød codec-installationen

en: Could not update plugin registry after update.
da: Kunne ikke opdatere plugin-registrering efter opdatering.
