kcmkdnssd - en to de translation catalogue (5 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, kcfg_DomainList)
en: Additional Domains
de: Weitere Domains

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KEditListWidget, kcfg_DomainList)
en: List of Internet domains that will be browsed for services in addition to default domain (typically local network).
de: Eine Liste von Internet-Domains, die nach Diensten durchsuchen werden (zusätzlich zur Standard-Domain, üblicherweise dem lokalen Netzwerk).

en: ZeroConf configuration
de: Einrichtung von ZeroConf

en: (C) 2004-2007 Jakub Stachowski
de: © 2004–2007 Jakub Stachowski

en: Setup services browsing with ZeroConf
de: Einrichtung der Dienstsuche mit ZeroConf
