kglobalaccel - en to de translation catalogue (6 entries)

en: The global shortcut for %1 was issued.
de: Das globale Tastenkürzel für %1 wurde ausgeführt.

en: The application %1 has registered a new global shortcut
de: Die Anwendung %1 hat ein neues globales Tastenkürzel registriert

en: Open Global Shortcuts Editor
de: Editor für globale Tastenkürzel öffnen

en: KDE Global Shortcuts Service
de: KDE Globale Tastenkürzel

en: (C) 2007-2009  Andreas Hartmetz, Michael Jansen
de: © 2007–2009 Andreas Hartmetz, Michael Jansen

en: Maintainer
de: Betreuer
