kcm_phonon - en to el translation catalogue (61 entries)

en: Playback (%1)
el: Αναπαραγωγή (%1)

en: Recording (%1)
el: Εγγραφή (%1)

en: Independent Devices
el: Ανεξάρτητες συσκευές

en: KDE Audio Hardware Setup
el: Ρύθμιση υλικού ήχου του KDE

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, hardwareGroupBox)
en: Hardware
el: Υλικό

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, profileLabel)
en: Profile
el: Προφίλ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cardLabel)
en: Sound Card
el: Κάρτα ήχου

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, deviceGroupBox)
en: Device Configuration
el: Ρύθμιση συσκευής

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Connector
el: Σύνδεση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deviceLabel)
en: Sound Device
el: Συσκευή ήχου

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, outputGroupBox)
en: Speaker Placement and Testing
el: Τοποθέτηση και δοκιμή ηχείου

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, inputGroupBox)
en: Input Levels
el: Στάθμες εισόδου

[ctx: @info User changed Phonon backend]
en: To apply the backend change you will have to log out and back in again.
el: Για να εφαρμοστεί η αλλαγή του συστήματος υποστήριξης θα πρέπει να αποσυνδεθείτε πρώτα.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, m_select) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_select)
en: A list of Phonon Backends found on your system.  The order here determines the order Phonon will use them in.
el: Μια λίστα των συστημάτων υποστήριξης Phonon που βρέθηκαν στο σύστημά σας. Η σειρά καθορίζει και την προτεραιότητα χρήσης τους από το Phonon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_up) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, preferButton)
en: Prefer
el: Πάνω

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_down) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, deferButton)
en: Defer
el: Κάτω

en: Audio Playback
el: Αναπαραγωγή ήχου

en: Audio Recording
el: Εγγραφή ήχου

en: Video Recording
el: Εγγραφή βίντεο

en: Invalid
el: Μη έγκυρο

en: Test the selected device
el: Δοκιμή της επιλεγμένης συσκευής

en: Defines the default ordering of devices which can be overridden by individual categories.
el: Ορίζει την προκαθορισμένη σειρά των συσκευών η οποία μπορεί να αλλάξει από τις ρυθμίσεις των διάφορων κατηγοριών.

en: Default Audio Playback Device Preference
el: Προτίμηση προκαθορισμένης συσκευής αναπαραγωγής ήχου

en: Default Audio Recording Device Preference
el: Προτίμηση προκαθορισμένης συσκευής εγγραφής ήχου

en: Default Video Recording Device Preference
el: Προτίμηση προκαθορισμένης συσκευής εγγραφής βίντεο

en: Audio Playback Device Preference for the '%1' Category
el: Προτίμηση προκαθορισμένης συσκευής αναπαραγωγής ήχου για την κατηγορία '%1'

en: Audio Recording Device Preference for the '%1' Category
el: Προτίμηση προκαθορισμένης συσκευής εγγραφής ήχου για την κατηγορία '%1'

en: Video Recording Device Preference for the '%1' Category
el: Προτίμηση προκαθορισμένης συσκευής εγγραφής βίντεο για την κατηγορία '%1'

en: Apply the currently shown device preference list to the following other audio playback categories:
el: Εφαρμογή της εμφανιζόμενης λίστας προτίμησης συσκευών στις ακόλουθες κατηγορίες αναπαραγωγής ήχου:

en: Default/Unspecified Category
el: Προκαθορισμένη/Μη ορισμένη κατηγορία

en: Failed to set the selected audio output device
el: Αποτυχία ορισμού της επιλεγμένης συσκευής εξόδου ήχου

en: Your backend may not support audio recording
el: Το σύστημα υποστήριξης σας μπορεί να μην υποστηρίζει εγγραφή ήχου

en: Your backend may not support video recording
el: Το σύστημα υποστήριξης σας μπορεί να μην υποστηρίζει εγγραφή βίντεο

en: Testing %1
el: Έλεγχος %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, categoryTree) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, categoryTree)
en: Various categories of media use cases.  For each category, you may choose what device you prefer to be used by the Phonon applications.
el: Διάφορες κατηγορίες περιπτώσεων χρήσης μέσων. Για κάθε κατηγορία μπορείτε να επιλέξετε ποια συσκευή προτιμάτε να χρησιμοποιείται από τις εφαρμογές Phonon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showAdvancedDevicesCheckBox)
en: Show advanced devices
el: Εμφάνιση προχωρημένων συσκευών

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, applyPreferencesButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, applyPreferencesButton)
en: Use the currently shown device list for more categories.
el: Χρήση της εμφανιζόμενης λίστας συσκευών για περισσότερες κατηγορίες.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applyPreferencesButton)
en: Apply Device List To...
el: Εφαρμογή λίστας συσκευών σε...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, deviceList)
en: Devices found on your system, suitable for the selected category.  Choose the device that you wish to be used by the applications.
el: Οι συσκευές που βρέθηκαν στο σύστημά σας, κατάλληλες για την επιλεγμένη κατηγορία. Επιλέξτε τη συσκευή που επιθυμείτε να χρησιμοποιείται από τις εφαρμογές.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, deviceList)
en: The order determines the preference of the devices. If for some reason the first device cannot be used Phonon will try to use the second, and so on.
el: Η σειρά καθορίζει την προτίμηση των συσκευών. Αν για κάποιο λόγο η πρώτη συσκευή δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί, το Phonon θα προσπαθήσει να χρησιμοποιήσει τη δεύτερη και ούτω καθ' εξής.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, testPlaybackButton)
en: Test
el: Έλεγχος

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, preferButton)
en: prefer the selected device
el: προτίμηση της επιλεγμένης συσκευής

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, deferButton)
en: no preference for the selected device
el: καμία προτίμηση για την επιλεγμένη συσκευή

en: Phonon Configuration Module
el: Άρθρωμα ρύθμισης του Phonon

en: Copyright 2006 Matthias Kretz
el: Πνευματικά δικαιώματα 2006 Matthias Kretz

en: Device Preference
el: Προτίμηση συσκευής

en: Backend
el: Σύστημα υποστήριξης

en: Audio Hardware Setup
el: Ρύθμιση υλικού ήχου

en: Front Left
el: Μπροστά αριστερά

en: Front Left of Center
el: Μπροστά αριστερά του κέντρου

en: Front Center
el: Μπροστά κέντρο

en: Mono
el: Μονοφωνικό

en: Front Right of Center
el: Μπροστά δεξιά του κέντρου

en: Front Right
el: Μπροστά δεξιά

en: Side Left
el: Πλάγια αριστερά

en: Side Right
el: Πλάγια δεξιά

en: Rear Left
el: Πίσω αριστερά

en: Rear Center
el: Πίσω κέντρο

en: Rear Right
el: Πίσω δεξιά

en: Subwoofer
el: Υποβαθύφωνο (subwoofer)

en: Unknown Channel
el: Άγνωστο κανάλι
