kcmkded - en to el translation catalogue (19 entries)

en: KDE Service Manager
el: Διαχειριστής υπηρεσιών του KDE

en: <h1>Service Manager</h1><p>This module allows you to have an overview of all plugins of the KDE Daemon, also referred to as KDE Services. Generally, there are two types of service:</p><ul><li>Services invoked at startup</li><li>Services called on demand</li></ul><p>The latter are only listed for convenience. The startup services can be started and stopped. In Administrator mode, you can also define whether services should be loaded at startup.</p><p><b> Use this with care: some services are vital for KDE; do not deactivate services if you do not know what you are doing.</b></p>
el: <h1>Διαχειριστής υπηρεσιών</h1><p>Αυτό το άρθρωμα σας επιτρέπει να έχετε μια επισκόπηση όλων των προσθέτων του δαίμονα του KDE, ή όπως αλλιώς ονομάζονται, στις υπηρεσίες του KDE. Γενικά, υπάρχουν δύο τύποι υπηρεσιών:</p><ul><li> Υπηρεσίες που ξεκινούν κατά την εκκίνηση</li><li>Υπηρεσίες που ξεκινούν όταν χρειαστεί</li></ul><p>Οι τελευταίες εμφανίζονται μόνο για ευκολία. Οι υπηρεσίες που ξεκινούν κατά την εκκίνηση μπορούν να εκκινηθούν και να διακοπούν. Στη Λειτουργία διαχειριστή, μπορείτε επίσης να ορίσετε αν οι υπηρεσίες θα ξεκινούν κατά την εκκίνηση.</p><p><b> Χρησιμοποιήστε το με προσοχή. Μερικές υπηρεσίες είναι ζωτικές για το KDE. Μην απενεργοποιείτε υπηρεσίες αν δεν ξέρετε τι κάνετε!</b></p>

en: Running
el: Εκτελείται

en: Not running
el: Δεν εκτελείται

en: Load-on-Demand Services
el: Υπηρεσίες φόρτωσης-κατά-τη-ζήτηση

en: This is a list of available KDE services which will be started on demand. They are only listed for convenience, as you cannot manipulate these services.
el: Αυτή είναι μια λίστα με τις διαθέσιμες υπηρεσίες του KDE που θα ξεκινήσουν κατά τη ζήτησή τους. Εμφανίζονται μόνο για ευκολία, καθώς δεν μπορείτε να τις χειριστείτε.

en: Service
el: Υπηρεσία

en: Status
el: Κατάσταση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Startup Services
el: Υπηρεσίες κατά την εκκίνηση

en: This shows all KDE services that can be loaded on KDE startup. Checked services will be invoked on next startup. Be careful with deactivation of unknown services.
el: Αυτό εμφανίζει όλες τις υπηρεσίες του KDE οι οποίες μπορούν να ξεκινήσουν κατά την εκκίνηση του KDE. Οι ενεργοποιημένες υπηρεσίες θα ενεργοποιηθούν κατά την επόμενη εκκίνηση. Να είστε προσεκτικοί με την απενεργοποίηση άγνωστων υπηρεσιών.

en: Use
el: Χρήση

en: Start
el: Εκκίνηση

en: Stop
el: Σταμάτημα

en: Unable to contact KDED.
el: Αδύνατη η επικοινωνία με το KDED.

en: Unable to start server <em>%1</em>.
el: Αδύνατη η εκκίνηση του εξυπηρετητή <em>%1</em>.

en: Unable to start service <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
el: Αδύνατη η εκκίνηση της υπηρεσίας <em>%1</em>.<br /><br /><i>Σφάλμα: %2</i>

en: Unable to stop server <em>%1</em>.
el: Αδύνατος ο τερματισμός του εξυπηρετητή <em>%1</em>.

en: Unable to stop service <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
el: Αδύνατος ο τερματισμός της υπηρεσίας <em>%1</em>. <br /><br /><i>Σφάλμα: %2</i>
