kde-menu - en to el translation catalogue (14 entries)

en: Menu item '%1' could not be highlighted.
el: Το αντικείμενο μενού '%1' ήταν αδύνατο να τονιστεί.

en: KDE Menu query tool.
    This tool can be used to find in which menu a specific application is shown.
    The --highlight option can be used to visually indicate to the user where
    in the KDE menu a specific application is located.
el: Εργαλείο ερώτησης μενού του KDE.
    Αυτό το εργαλείο μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την αναζήτηση του μενού στο οποίο εμφανίζεται μια συγκεκριμένη εφαρμογή.
    Η επιλογή --highlight μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την οπτική ένδειξη στο
    χρήστη, που στο μενού του KDE βρίσκεται μια συγκεκριμένη εφαρμογή.

en: kde-menu
el: kde-μενού

en: Author
el: Συγγραφέας

en: Output data in UTF-8 instead of local encoding
el: Έξοδος δεδομένων σε UTF-8 αντί για την τοπική κωδικοποίηση

en: Print menu-id of the menu that contains
    the application
el: Εκτύπωση της ταυτότητας μενού από το μενού που περιέχει
    την εφαρμογή

en: Print menu name (caption) of the menu that
    contains the application
el: Εκτύπωση του ονόματος μενού (επεξήγηση) από το μενού
    που περιέχει την εφαρμογή

en: Highlight the entry in the menu
el: Τονισμός της καταχώρησης στο μενού

en: Do not check if sycoca database is up to date
el: Να μη γίνει έλεγχος για το αν η βάση δεδομένων sycoca είναι ενημερωμένη

en: The id of the menu entry to locate
el: Η ταυτότητα της καταχώρησης μενού για εύρεση

en: You must specify an application-id such as 'kde4-konsole.desktop'
el: Πρέπει να καθορίσετε μία ταυτότητα εφαρμογής, όπως το 'kde4-konsole.desktop'

en: You must specify at least one of --print-menu-id, --print-menu-name or --highlight
el: Πρέπει να καθορίσετε τουλάχιστον ένα από τα --print-menu-id, --print-menu-name ή --highlight

en: No menu item '%1'.
el: Δεν υπάρχει το αντικείμενο μενού '%1'.

en: Menu item '%1' not found in menu.
el: Το αντικείμενο μενού '%1' δε βρέθηκε στο μενού.
