kio_trash - en to el translation catalogue (27 entries)

en:  day |  days
el[0]:  ημέρα
el[1]:  ημέρες

en: <para>KDE's wastebin is configured to use the <b>Finder</b>'s Trash.<br></para>
el: <para>Ο κάδος απορριμάτων του KDE είναι διαμορφωμένος να χρησιμοποιεί τον κάδο απορριμάτων του <b>Finder</b>.<br></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Emptying KDE's wastebin will remove only KDE's trash items, while<br>emptying the Trash through the Finder will delete everything.</para><para>KDE's trash items will show up in a folder called KDE.trash, in the Trash can.</para>
el: <para>Το άδειασμα του κάδου απορριμάτων του KDE θα μετακινήσει μόνο τα απορρίματα του KDE, ενώ<br>αδειάζοντας τον κάδο με το Finder θα φύγουν όλα.</para><para>Τα απορρίματα του KDE θα εμφανιστούν σε ένα φάκελο που λέγεται KDE.trash, στον κάδο.</para>

en: Delete files older than:
el: Διαγραφή αρχείων παλαιότερων από:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to allow <b>automatic deletion</b> of files that are older than the value specified. Leave this disabled to <b>not</b> automatically delete any items after a certain timespan</para>
el: <para>Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να επιτρέψετε την <b>αυτόματη διαγραφή</b> αρχείων που είναι παλιότερα από την καθορισμένη τιμή.  Αφήστε το ανενεργό για τη <b>μη</b> αυτόματη διαγραφή οποιουδήποτε αντικειμένου μετά από συγκεκριμένο χρονικό διάστημα</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the number of days that files can remain in the trash. Any files older than this will be automatically deleted.</para>
el: <para>Ορισμός του αριθμού ημερών παραμονής των αρχείων στα απορρίμματα. Οποιοδήποτε αρχείο, παλαιότερο από αυτό θα διαγράφεται αυτόματα.</para>

en: Limit to maximum size
el: Περιορισμός του μέγιστου μεγέθους

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to limit the trash to the maximum amount of disk space that you specify below. Otherwise, it will be unlimited.</para>
el: <para>Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για τον περιορισμό των απορριμμάτων με ένα μέγιστο χώρο στο δίσκο που καθορίζεται παρακάτω. Σε άλλη περίπτωση ο χώρος των απορριμμάτων θα είναι απεριόριστος.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the maximum percent of disk space that will be used for the trash.</para>
el: <para>Αυτός είναι ο μέγιστος χώρος στο δίσκο που θα χρησιμοποιηθεί από τα απορρίμματα.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the calculated amount of disk space that will be allowed for the trash, the maximum.</para>
el: <para>Αυτός είναι ο υπολογισμένος χώρος στο δίσκο που επιτρέπεται για χρήση από τα απορρίμματα, δηλαδή η μέγιστη τιμή.</para>

en: Maximum size:
el: Μέγιστο μέγεθος:

en: When limit reached:
el: Όταν συμπληρωθεί το όριο:

en: Warn Me
el: Προειδοποίηση

en: Delete Oldest Files From Trash
el: Διαγραφή παλαιότερων αρχείων από τα απορρίμματα

en: Delete Biggest Files From Trash
el: Διαγραφή μεγαλύτερων αρχείων από τα απορρίμματα

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When the size limit is reached, it will prefer to delete the type of files that you specify, first. If this is set to warn you, it will do so instead of automatically deleting files.</para>
el: <para>Όταν γίνει υπέρβαση του ορίου, θα προτιμηθεί πρώτα ο τύπος αρχείων που καθορίζετε. Αν έχει οριστεί η ειδοποίηση, θα ενημερωθείτε για τη διαγραφή στη θέση της αυτόματης διαγραφής αρχείων.</para>

en: Malformed URL %1
el: Κακοδιατυπωμένο URL %1

en: The directory %1 does not exist anymore, so it is not possible to restore this item to its original location. You can either recreate that directory and use the restore operation again, or drag the item anywhere else to restore it.
el: Ο κατάλογος %1 δεν υπάρχει πια, οπότε δεν είναι δυνατή η αποκατάσταση αυτού του αντικειμένου στην αρχική του θέση. Μπορείτε είτε να ξαναδημιουργήσετε τον κατάλογο και να χρησιμοποιήσετε την λειτουργία αποκατάστασης ξανά, ή να σύρετε το αντικείμενο οπουδήποτε αλλού για να το αποκαταστήσετε.

en: This file is already in the trash bin.
el: Το αρχείο βρίσκεται ήδη στα απορρίμματα.

en: Internal error in copyOrMove, should never happen
el: Εσωτερικό σφάλμα της copyOrMove, το οποίο δεν θα έπρεπε να συμβαίνει

en: not supported
el: δεν υποστηρίζεται

en: Helper program to handle the KDE trash can
    Note: to move files to the trash, do not use ktrash, but "kioclient move 'url' trash:/"
el: Βοηθητική εφαρμογή για τη διαχείριση των απορριμμάτων του KDE
    Σημείωση: για να μετακινήσετε αρχεία στα απορρίμματα, μη χρησιμοποιήσετε το ktrash, αλλά το "kioclient move 'url' trash:/"

en: Empty the contents of the trash
el: Άδειασμα των περιεχομένων των απορριμμάτων

en: Restore a trashed file to its original location
el: Αποκατάσταση ενός διαγραμμένου αρχείου στην αρχική του θέση

en: Ignored
el: Έχει παραβλεφθεί

en: The trash has reached its maximum size!
    Cleanup the trash manually.
el: Ο χώρος απορριμάτων έφτασε στο μέγιστο μέγεθος!
    Καθαρίστε τα απορρίμματα χειροκίνητα.

en: The file is too large to be trashed.
el: Το αρχείο είναι πολύ μεγάλο για τα απορρίμματα.
