knetattach - en to el translation catalogue (27 entries)

en: Enter a name for this <i>WebFolder</i> as well as a server address, port and folder path to use and press the <b>Save & Connect</b> button.
el: Εισάγετε ένα όνομα για αυτόν τον <i>Φάκελο ιστού</i> όπως επίσης και τη διεύθυνση του εξυπηρετητή, τη θύρα και τη διαδρομή φακέλου που θα χρησιμοποιήσετε και πατήστε το κουμπί <b>Αποθήκευση & Σύνδεση</b>.

en: Enter a name for this <i>Secure shell connection</i> as well as a server address, port and folder path to use and press the <b>Save & Connect</b> button.
el: Εισάγετε ένα όνομα για αυτή την <i>Ασφαλή σύνδεση κελύφους</i> όπως επίσης και τη διεύθυνση του εξυπηρετητή, τη θύρα και τη διαδρομή φακέλου που θα χρησιμοποιήσετε και πατήστε το κουμπί <b>Αποθήκευση & Σύνδεση</b>.

en: Enter a name for this <i>File Transfer Protocol connection</i> as well as a server address and folder path to use and press the <b>Save & Connect</b> button.
el: Εισάγετε ένα όνομα για αυτήν τη <i>σύνδεση FTP</i> όπως επίσης και την διεύθυνση του εξυπηρετητή, τη θύρα και τη διαδρομή φακέλου που θα χρησιμοποιήσετε και πατήστε το κουμπί <b>Αποθήκευση & Σύνδεση</b>.

en: Enter a name for this <i>Microsoft Windows network drive</i> as well as a server address and folder path to use and press the <b>Save & Connect</b> button.
el: Εισάγετε ένα όνομα για αυτόν τον <i>δικτυακό οδηγό Microsoft Windows</i> όπως επίσης και τη διεύθυνση του εξυπηρετητή, τη θύρα και τη διαδρομή φακέλου που θα χρησιμοποιήσετε και πατήστε το κουμπί <b>Αποθήκευση & Σύνδεση</b>.

en: Unable to connect to server.  Please check your settings and try again.
el: Αδυναμία σύνδεσης με τον εξυπηρετητή. Παρακαλώ ελέγξτε τις ρυθμίσεις σας και ξαναδοκιμάστε.

en: Save && C&onnect
el: Αποθήκευση && σύν&δεση

en: C&onnect
el: Σύν&δεση

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, KNetAttach)
en: Network Folder Wizard
el: Μάγος δικτυακού φακέλου

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, _folderType)
en: Add Network Folder
el: Προσθήκη φακέλου δικτύου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Select the type of network folder you wish to connect to and press the Next button.
el: Επιλέξτε τον τύπο του δικτυακού φακέλου που θέλετε να συνδέσετε και πατήστε το κουμπί Επόμενο.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _recent)
en: &Recent connection:
el: &Πρόσφατη σύνδεση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _webfolder)
en: &WebFolder (webdav)
el: &Φάκελος ιστού (webdav)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _fish)
en: &Secure shell (ssh)
el: &Ασφαλές κέλυφος (ssh)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _smb)
en: &Microsoft® Windows® network drive
el: &Δικτυακός οδηγός Microsoft Windows

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, _folderParameters)
en: Network Folder Information
el: Πληροφορίες δικτυακού φακέλου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _informationText)
en: Enter a name for this <i>%1</i> as well as the server address, port and folder path to use and press the Next button.
el: Εισάγετε ένα όνομα για το <i>%1</i> όπως επίσης και τη διεύθυνση του εξυπηρετητή, τη θύρα και τη διαδρομή φακέλου που θα χρησιμοποιήσετε και πατήστε το κουμπί Επόμενο.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: &Name:
el: Ό&νομα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _userText)
en: &User:
el: &Χρήστης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Se&rver:
el: Ε&ξυπηρετητής:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _portText)
en: &Port:
el: &Θύρα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _protocol)
en: &Protocol:
el: &Πρωτόκολλο:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Folder:
el: &Φάκελος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _encodingText)
en: Encoding:
el: Κωδικοποίηση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _createIcon)
en: Cr&eate an icon for this remote folder
el: &Δημιουργία εικονιδίου για αυτόν τον απομακρυσμένο φάκελο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _useEncryption)
en: &Use encryption
el: &Χρήση κρυπτογράφησης

en: KDE Network Wizard
el: Βοηθός δικτύου του KDE

en: Primary author and maintainer
el: Κυρίως δημιουργός και συντονιστής
