kded_phononserver - en to el translation catalogue (15 entries)

en: Invalid Driver
el: Μη έγκυρος οδηγός

en: <html>This device is currently not available (either it is unplugged or the driver is not loaded).</html>
el: <html>Η συσκευή αυτή δεν είναι διαθέσιμη αυτή τη στιγμή (είτε δεν είναι συνδεδεμένη ή ο οδηγός δεν έχει φορτωθεί).</html>

en: <html>This will try the following devices and use the first that works: <ol>%1</ol></html>
el: <html>Θα γίνει δοκιμή των παρακάτω συσκευών και θα γίνει χρήση της πρώτης που λειτουργεί: <ol>%1</ol></html>

[ctx: unknown sound card]
en: Unknown
el: Άγνωστη

en: Output: %1
el: Έξοδος: %1

en: Capture: %1
el: Σύλληψη: %1

en: Video: %1
el: Βίντεο: %1

en: Removed Sound Devices
el: Συσκευές ήχου που αφαιρέθηκαν

en: Removed Video Devices
el: Συσκευές ήχου που αφαιρέθηκαν

en: Forget about the sound devices.
el: Αγνόηση των συσκευών ήχου.

en: Forget about the video devices
el: Αγνόηση των συσκευών ήχου

[ctx: short string for a button, it opens the Phonon page of System Settings]
en: Manage Devices
el: Διαχείριση συσκευών

en: Open the System Settings page for device configuration where you can manually remove disconnected devices from the cache.
el: Ανοίξτε την σελίδα διαμόρφωσης συσκευών στις Ρυθμίσεις Συστήματος όπου μπορείτε να αφαιρέσετε τις αποσυνδεδεμένες συσκευές από την λανθάνουσα μνήμη χειροκίνητα.

en: <html><p>KDE detected that one or more internal devices were removed.</p><p><b>Do you want KDE to permanently forget about these devices?</b></p><p>This is the list of devices KDE thinks can be removed:<ul><li>%1</li></ul></p></html>
el: <html><p>Το KDE εντόπισε πως μια ή περισσότερες συσκευές αφαιρέθηκαν.</p> <p><b>Επιθυμείτε την οριστική αγνόηση αυτών των συσκευών από το KDE;</b></p> <p>Αυτή είναι η λίστα συσκευών οι οποίες πιθανότατα πρέπει να αφαιρεθούν από το KDE:<ul><li>%1</li></ul></p></html>

en: Do not ask again for these devices
el: Να μην ξαναγίνει ερώτηση για τις συσκευές αυτές
