plasmapkg - en to el translation catalogue (46 entries)

en: Install, list, remove Plasma packages
el: Εγκατάσταση, εμφάνιση, αφαίρεση πακέτων Plasma

en: Addon Name
el: Όνομα πρόσθετου

en: Service Type
el: Τύπος υπηρεσίας

en: Path
el: Διαδρομή

en: Package types that are installable with this tool:
el: Τύποι των πακέτων που μπορούν να εγκατασταθούν μέσω αυτού του εργαλείου:

en: Built in:
el: Ενσωματωμένο:

en: DataEngine
el: Μηχανή δεδομένων

en: Layout Template
el: Πρότυπο διάταξης

en: Runner
el: Εκτελεστής

en: Theme
el: Θέμα

en: Wallpaper Images
el: Εικόνες ταπετσαρίας

en: Wallpaper Plugin
el: Πρόσθετο ταπετσαρίας

en: KWin Effect
el: Εφέ KWin

en: KWin Window Switcher
el: Πρόγραμμα εναλλαγής παραθύρων KWin

en: KWin Script
el: Σενάριο KWin

en: Provided by plugins:
el: Παρέχεται από τα πρόσθετα:

en: Provided by .desktop files:
el: Παρέχεται από τα αρχεία .desktop:

en: Plasma Package Manager
el: Διαχειριστής πακέτων Plasma

en: Original author
el: Αρχικός συγγραφέας

[ctx: Do not translate <path>]
en: Generate a SHA1 hash for the package at <path>
el: Παραγωγή μιας τιμής κατακερματισμού SHA1 για το πακέτο στο <path>

en: For install or remove, operates on packages installed for all users.
el: Για την εγκατάσταση ή αφαίρεση πακέτων εγκατεστημένων για όλους τους χρήστες.

[ctx: theme, wallpaper, etc. are keywords, but they may be translated, as both versions are recognized by the application (if translated, should be same as messages with 'package type' context below)]
en: The type of package, e.g. theme, wallpaper, plasmoid, dataengine, runner, layout-template, etc.
el: Ο τύπος του πακέτου, π.χ. θέμα, ταπετσαρία, πλασμοειδές, μηχανή δεδομένων, εκτελεστής, διάταξη προτύπου κτλ.

[ctx: Do not translate <path>]
en: Install the package at <path>
el: Εγκατάσταση του πακέτου στο <path>

[ctx: Do not translate <path>]
en: Upgrade the package at <path>
el: Ενημέρωση του πακέτου στο <path>

en: List installed packages
el: Εμφάνιση εγκατεστημένων πακέτων

en: lists all known Package types that can be installed
el: εμφανίζει όλους τους γνωστούς τύπους πακέτων που μπορούν να εγκατασταθούν

[ctx: Do not translate <name>]
en: Remove the package named <name>
el: Αφαίρεση του πακέτου με όνομα <name>

en: Absolute path to the package root. If not supplied, then the standard data directories for this KDE session will be searched instead.
el: Απόλυτη διαδρομή του βασικού καταλόγου του πακέτου. Αν δε δοθεί, θα γίνει αναζήτηση στους τυπικούς καταλόγους δεδομένων της συνεδρίας του KDE.

en: Failed to generate a Package hash for %1
el: Αποτυχία παραγωγής τιμής κατακερματισμού πακέτου για το %1

en: SHA1 hash for Package at %1: '%2'
el: Τιμή κατακερματισμού SHA1 για το πακέτο στο %1: '%2'

[ctx: package type]
en: wallpaper
el: ταπετσαρία

[ctx: package type]
en: plasmoid
el: πλασμοειδές

[ctx: package type]
en: theme
el: θέμα

[ctx: package type]
en: dataengine
el: μηχανή δεδομένων

[ctx: package type]
en: runner
el: εκτελεστής

[ctx: package type]
en: wallpaperplugin
el: πρόσθετο ταπετσαρίας

[ctx: package type]
en: layout-template
el: πρότυπο-διάταξης

en: Could not find a suitable installer for package of type %1
el: Αδυναμία εύρεσης κατάλληλου προγράμματος εγκατάστασης γι' αυτόν το πακέτο τύπου %1

en: Could not load installer for package of type %1. Error reported was: %2
el: Αδυναμία φόρτωσης εγκατάστασης για τον τύπο πακέτου %1. Το σφάλμα ήταν: %2

[ctx: The user entered conflicting options packageroot and global, this is the error message telling the user he can use only one]
en: The packageroot and global options conflict each other, please select only one.
el: Το packageroot και οι καθολικές επιλογές συγκρούονται μεταξύ τους, παρακαλώ επιλέξτε μόνο ένα.

en: Successfully removed %1
el: Το %1 απεγκαταστάθηκε επιτυχώς

en: Removal of %1 failed.
el: Η απεγκατάσταση του %1 απέτυχε.

en: Plugin %1 is not installed now.
el: Το πρόσθετο %1 δεν είναι τώρα εγκατεστημένο.

en: Successfully installed %1
el: Το %1 εγκαταστάθηκε επιτυχώς

en: Installation of %1 failed.
el: Η εγκατάσταση του %1 απέτυχε.

[ctx: No option was given, this is the error message telling the user he needs at least one, do not translate install, remove, upgrade nor list]
en: One of install, remove, upgrade or list is required.
el: Απαιτείται ένα από τα εγκατάσταση, αφαίρεση, ενημέρωση ή εμφάνιση.
