kcmcrypto - en to el translation catalogue (171 entries)

en: X509 Certificate Export
el: Εξαγωγή πιστοποιητικού X509

en: Format
el: Μορφή

en: &Text
el: &Κείμενο

en: Filename:
el: Όνομα αρχείου:

en: &Export
el: &Εξαγωγή

en: &Cancel
el: &Ακύρωση

en: Internal error. Please report to kfm-devel@kde.org.
el: Εσωτερικό σφάλμα. Παρακαλώ στείλτε αναφορά στο kfm-devel@kde.org.

en: Error converting the certificate into the requested format.
el: Σφάλμα κατά τη μετατροπή του πιστοποιητικού στη ζητούμενη μορφή.

en: Error opening file for output.
el: Σφάλμα κατά το άνοιγμα αρχείου για εξαγωγή.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, D_GenCert)
en: Certificate Creation Wizard
el: Κωδικός πρόσβασης πιστοποιητικού

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, T_CertType)
en: Certificate type:
el: Τύπος πιστοποιητικού:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Passphrase:
el: Φράση εισόδου:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Passphrase (verify):
el: Φράση εισόδου (επαλήθευση):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Country code:
el: Κωδικός χώρας:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: State or province (in full):
el: Πολιτεία ή περιοχή (πλήρης):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: City:
el: Πόλη:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Organization name:
el: Όνομα οργανισμού:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Organizational unit/group:
el: Οργανωτική μονάδα/ομάδα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: Full hostname of the server:
el: Πλήρες όνομα του εξυπηρετητή:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9)
en: Email address:
el: Διεύθυνση ηλ. αλληλογραφίας:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10)
en: Days valid:
el: Έγκυρες ημέρες:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckBox1)
en: Self sign
el: Υπογραφή στο ίδιο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11)
en: Digest:
el: Σύνοψη:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel12)
en: Alias:
el: Ψευδώνυμο:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckBox2)
en: Use DSA instead of RSA
el: Χρήση DSA αντί για RSA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel13)
en: Bit strength:
el: Ισχύς bit:

en: %1 (%2 of %3 bits)
el: %1 (%2 από %3 bits)

en: <h1>Crypto</h1> This module allows you to configure SSL for use with most KDE applications, as well as manage your personal certificates and the known certificate authorities.
el: <h1>Κρυπτογραφία</h1> Αυτό το άρθρωμα σας επιτρέπει να ρυθμίσετε το SSL για χρήση με τις περισσότερες εφαρμογές του KDE, καθώς και να διαχειριστείτε τα προσωπικά σας πιστοποιητικά και τις γνωστές αρχές πιστοποιητικών.

en: KDE Crypto Control Module
el: Άρθρωμα ελέγχου κρυπτογραφίας του KDE

en: SSL Ciphers to Use
el: Ciphers του SSL προς χρήση

en: Select the ciphers you wish to enable when using the SSL protocol. The actual protocol used will be negotiated with the server at connection time.
el: Επιλέξτε τους ciphers που θέλετε να ενεργοποιούνται όταν χρησιμοποιείτε το πρωτόκολλο SSL. Θα γίνεται διαπραγμάτευση με τον εξυπηρετητή την ώρα της σύνδεσης για το ακριβές πρωτόκολλο που θα χρησιμοποιείται.

en: Cipher Wizard
el: Μάγος cipher

en: Strong Ciphers Only
el: Μόνο ισχυρά ciphers

en: Export Ciphers Only
el: Μόνο ciphers εξαγωγής

en: Enable All
el: Ενεργοποίηση όλων

en: <qt>Use these preconfigurations to more easily configure the SSL encryption settings. You can choose among the following modes:<ul><li><b>Strong Ciphers Only:</b> Select only the strong (&gt;= 128 bit) encryption ciphers.</li><li><b>Export Ciphers Only:</b> Select only the weak ciphers (&lt;= 56 bit).</li><li><b>Enable All:</b> Select all SSL ciphers and methods.</li></ul></qt>
el: <qt>Χρησιμοποιήστε αυτές τις προρυθμίσεις για την εύκολη ρύθμιση της κρυπτογράφησης SSL. Μπορείτε να επιλέξετε ανάμεσα στις ακόλουθες λειτουργίες:<ul><li><b>Μόνο ισχυρή κρυπτογράφηση:</b> Επιλέξτε μόνο ισχυρά (&gt;= 128 bit) κρυπτογραφήματα.</li><li><b>Εξαγωγή μόνο κρυπτογραφημάτων:</b> Επιλέξτε μόνο τα ασθενή κρυπτογραφήματα (&lt;= 56 bit).</li><li><b>Ενεργοποίηση όλων:</b> Επιλογή όλων των κρυπτογραφημάτων SSL και όλων των μεθόδων.</li></ul></qt>

en: Warn on &entering SSL mode
el: Προειδοποίηση κατά την &είσοδο σε λειτουργία SSL

en: If selected, you will be notified when entering an SSL enabled site
el: Αν επιλεχθεί, θα ειδοποιήστε όταν μπαίνετε σε ένα δικτυακό τόπο με δυνατότητες SSL

en: Warn on &leaving SSL mode
el: Προειδοποίηση κατά την &εγκατάλειψη της λειτουργίας SSL

en: If selected, you will be notified when leaving an SSL based site.
el: Αν επιλεχθεί, θα ειδοποιήστε όταν φεύγετε από ένα δικτυακό τόπο με δυνατότητες SSL.

en: Warn on sending &unencrypted data
el: Προειδοποίηση κατά την αποστολή &μη κρυπτογραφημένων δεδομένων

en: If selected, you will be notified before sending unencrypted data via a web browser.
el: Αν επιλεχθεί, θα ειδοποιήστε πριν στείλετε μη κρυπτογραφημένα δεδομένα από μέσω ενός περιηγητή ιστού.

en: Warn on &mixed SSL/non-SSL pages
el: Προειδοποίηση για σελίδες με &ανάμικτο SSL/μη-SSL περιεχόμενο

en: If selected, you will be notified if you view a page that has both encrypted and non-encrypted parts.
el: Αν επιλεχθεί, θα ειδοποιήστε αν βλέπετε μια σελίδα που έχει και κρυπτογραφημένα και μη κρυπτογραφημένα τμήματα.

en: Path to OpenSSL Shared Libraries
el: Διαδρομή για τις βιβλιοθήκες του OpenSSL

en: &Test
el: Έ&λεγχος

en: Use EGD
el: Χρήση EGD

en: Use entropy file
el: Χρήση αρχείου εντροπίας

en: Path to EGD:
el: Διαδρομή για το EGD:

en: If selected, OpenSSL will be asked to use the entropy gathering daemon (EGD) for initializing the pseudo-random number generator.
el: Αν επιλεγεί, το OpenSSL θα χρησιμοποιήσει το δαίμονα συλλογής εντροπίας (EGD) για την αρχικοποίηση της γεννήτριας ψευδο-τυχαίων αριθμών.

en: If selected, OpenSSL will be asked to use the given file as entropy for initializing the pseudo-random number generator.
el: Αν επιλεγεί, το OpenSSL θα χρησιμοποιήσει το δοσμένο αρχείο σαν εντροπία για την αρχικοποίηση της γεννήτριας ψευδο-τυχαίων αριθμών.

en: Enter the path to the socket created by the entropy gathering daemon (or the entropy file) here.
el: Εισάγετε εδώ τη διαδρομή στο βύσμα που δημιουργήθηκε από το δαίμονα συλλογής εντροπίας (ή το αρχείο εντροπίας).

en: Click here to browse for the EGD socket file.
el: Κάντε κλικ για περιήγηση επιλογής του EGD αρχείου βύσματος.

en: This list box shows which certificates of yours KDE knows about. You can easily manage them from here.
el: Αυτή η λίστα δείχνει πια πιστοποιητικά σας 'ξέρει' το KDE. Μπορείτε να τα διαχειριστείτε εύκολα από εδώ.

en: Common Name
el: Κοινό όνομα

en: Email Address
el: Διεύθυνση email

en: I&mport...
el: &Εισαγωγή...

en: &Export...
el: &Εξαγωγή...

en: Remo&ve
el: &Αφαίρεση

en: &Unlock
el: &Ξεκλείδωμα

en: Verif&y
el: &Επαλήθευση

en: Chan&ge Password...
el: &Αλλαγή κωδικού πρόσβασης...

en: This is the information known about the owner of the certificate.
el: Αυτές είναι οι πληροφορίες που είναι γνωστές για τον ιδιοκτήτη αυτού του πιστοποιητικού.

en: This is the information known about the issuer of the certificate.
el: Αυτές είναι οι γνωστές πληροφορίες σχετικά με τον εκδότη του πιστοποιητικού.

en: Valid from:
el: Έγκυρο από:

en: Valid until:
el: Έγκυρο έως:

en: The certificate is valid starting at this date.
el: Το πιστοποιητικό είναι έγκυρο ξεκινώντας από αυτή την ημερομηνία.

en: The certificate is valid until this date.
el: Το πιστοποιητικό είναι έγκυρο έως αυτή την ημερομηνία.

en: MD5 digest:
el: Σύνοψη MD5:

en: A hash of the certificate used to identify it quickly.
el: Ένα hash του πιστοποιητικού χρησιμοποιείται για γρήγορη αναγνώριση.

en: On SSL Connection...
el: Κατά τη σύνδεση SSL...

en: &Use default certificate
el: &Χρήση προκαθορισμένου πιστοποιητικού

en: &List upon connection
el: &Λίστα κατά τη σύνδεση

en: &Do not use certificates
el: &Να μη χρησιμοποιούνται πιστοποιητικά

en: SSL certificates cannot be managed because this module was not linked with OpenSSL.
el: Δεν μπορεί να γίνει διαχείριση των πιστοποιητικών SSL γιατί αυτό το άρθρωμα δε δέθηκε με το OpenSSL.

note: i18n("Default Authentication Certificate"), tabAuth), 0, 0, 0, 3 );
en: Default Action
el: Προκαθορισμένη ενέργεια

en: &Send
el: &Αποστολή

en: &Prompt
el: &Προτροπή

en: Do &not send
el: &Να μην αποσταλεί

en: Default certificate:
el: Προκαθορισμένο πιστοποιητικό:

en: Host authentication:
el: Ταυτοποίηση υπολογιστή:

en: Host
el: Υπολογιστής

en: Certificate
el: Πιστοποιητικό

en: Policy
el: Πολιτική

en: Host:
el: Υπολογιστής:

en: Certificate:
el: Πιστοποιητικό:

en: Action
el: Ενέργεια

en: Send
el: Αποστολή

en: Prompt
el: Προτροπή

en: Do not send
el: Να μην αποσταλεί

en: Ne&w
el: &Νέο

en: This list box shows which site and person certificates KDE knows about. You can easily manage them from here.
el: Αυτή η λίστα δείχνει ποια πιστοποιητικά προσώπων και δικτυακό τόπων γνωρίζει το KDE. Μπορείτε να τα διαχειριστείτε εύκολα από εδώ.

en: Organization
el: Οργανισμός

en: This button allows you to export the selected certificate to a file of various formats.
el: Αυτό το κουμπί σας επιτρέπει να εξάγετε το επιλεγμένο πιστοποιητικό σε ένα αρχείο διαφόρων μορφών.

en: &Remove
el: Α&φαίρεση

en: This button removes the selected certificate from the certificate cache.
el: Αυτό το κουμπί αφαιρεί το επιλεγμένο πιστοποιητικό από τη λανθάνουσα μνήμη πιστοποιητικών.

en: &Verify
el: &Επαλήθευση

en: This button tests the selected certificate for validity.
el: Αυτό το κουμπί ελέγχει το επιλεγμένο πιστοποιητικό για την εγκυρότητά του.

en: Cache
el: Λανθάνουσα μνήμη

en: Permanentl&y
el: &Μόνιμα

en: &Until
el: Έ&ως

en: Select here to make the cache entry permanent.
el: Επιλέξτε εδώ για να κάνετε την καταχώρηση της λανθάνουσας μνήμης μόνιμη.

en: Select here to make the cache entry temporary.
el: Επιλέξτε εδώ για να κάνετε την καταχώρηση της λανθάνουσας μνήμης προσωρινή.

en: The date and time until the certificate cache entry should expire.
el: Η ημερομηνία και ώρα μέχρι η καταχώρηση, στη λανθάνουσα μνήμη, του πιστοποιητικού θα λήξει.

en: Accep&t
el: &Αποδοχή

en: Re&ject
el: &Απόρριψη

en: Select this to always accept this certificate.
el: Επιλέξτε το, για να αποδέχεστε πάντα αυτό το πιστοποιητικό.

en: Select this to always reject this certificate.
el: Επιλέξτε το, για να απορρίπτεται πάντα αυτό το πιστοποιητικό.

en: Select this if you wish to be prompted for action when receiving this certificate.
el: Επιλέξτε το αν θέλετε να υπάρχει προτροπή για ενέργεια όταν λαμβάνετε αυτό το πιστοποιητικό.

en: This list box shows which certificate authorities KDE knows about. You can easily manage them from here.
el: Αυτή η λίστα δείχνει ποιες αρχές έκδοσης πιστοποιητικών 'ξέρει' το KDE. Μπορείτε να τις διαχειριστείτε εύκολα από εδώ.

en: Organizational Unit
el: Οργανωτική μονάδα

en: Res&tore
el: &Επαναφορά

en: Accept for site signing
el: Αποδοχή ως υπογραφή ιστοσελίδας

en: Accept for email signing
el: Αποδοχή ως υπογραφή αλληλογραφίας

en: Accept for code signing
el: Αποδοχή ως υπογραφή κώδικα

en: Warn on &self-signed certificates or unknown CA's
el: Προειδοποίηση για &αυτό-υπογεγραμμένα πιστοποιητικά και άγνωστες CA

en: Warn on &expired certificates
el: Προειδοποίηση για &ληγμένα πιστοποιητικά

en: Warn on re&voked certificates
el: Προειδοποίηση για ανακλ&ηθέντα πιστοποιητικά

en: This list box shows which sites you have decided to accept a certificate from even though the certificate might fail the validation procedure.
el: Αυτή η λίστα εμφανίζει τους δικτυακούς τόπους των οποίων τα πιστοποιητικά έχετε αποφασίσει να αποδέχεσθε, ακόμα και αν αυτά αποτυγχάνουν στη διαδικασία ελέγχου εγκυρότητας.

en: &Add
el: Π&ροσθήκη

en: These options are not configurable because this module was not linked with OpenSSL.
el: Αυτές οι επιλογές δεν είναι προσαρμόσιμες γιατί αυτό το άρθρωμα δε συνδέθηκε με το OpenSSL.

en: Your Certificates
el: Τα πιστοποιητικά σας

en: Authentication
el: Ταυτοποίηση

en: Peer SSL Certificates
el: Αναζήτηση πιστοποιητικών SSL

en: SSL Signers
el: Υπογραφείς SSL

en: Validation Options
el: Επιλογές ελέγχου εγκυρότητας

en: If you do not select at least one cipher, SSL will not work.
el: Αν δεν επιλέξετε τουλάχιστον ένα κρυπτογράφημα (cipher), το SSL δε θα δουλέψει.

en: SSL Ciphers
el: Ciphers του SSL

en: Could not open the certificate.
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του πιστοποιητικού.

en: Error obtaining the certificate.
el: Σφάλμα κατά την ανάκτηση του πιστοποιητικού.

en: This certificate passed the verification tests successfully.
el: Αυτό το πιστοποιητικό πέρασε τους ελέγχους επαλήθευσης επιτυχώς.

en: This certificate has failed the tests and should be considered invalid.
el: Αυτό το πιστοποιητικό απέτυχε στους ελέγχους και πρέπει να θεωρηθεί μη έγκυρο.

en: Certificate Password
el: Κωδικός πρόσβασης πιστοποιητικού

en: Certificate password
el: Κωδικός πρόσβασης πιστοποιητικού

en: The certificate file could not be loaded. Try a different password?
el: Το αρχείο πιστοποιητικού δεν ήταν δυνατό να φορτωθεί. Ίσως πρέπει να δώσετε έναν άλλο κωδικό πρόσβασης;

en: Try
el: Δοκιμή

en: Do Not Try
el: Να μη γίνει δοκιμή

en: A certificate with that name already exists. Are you sure that you wish to replace it?
el: Ένα πιστοποιητικό με αυτό το όνομα υπάρχει ήδη. Σίγουρα θέλετε να το αντικαταστήσετε;

en: Replace
el: Αντικατάσταση

en: Enter the certificate password:
el: Δώστε τον κωδικό πρόσβασης του πιστοποιητικού:

en: Password For '%1'
el: Κωδικός πρόσβασης για το '%1'

en: Decoding failed. Please try again:
el: Η αποκωδικοποίηση απέτυχε. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά:

en: Export failed.
el: Η εξαγωγή απέτυχε.

en: Enter the OLD password for the certificate:
el: Δώστε τον ΠΑΛΙΟ κωδικό πρόσβασης για το πιστοποιητικό:

en: Enter the new certificate password
el: Δώστε το νέο κωδικό πρόσβασης του πιστοποιητικού

en: This is not a signer certificate.
el: Αυτό δεν αποτελεί ένα πιστοποιητικό υπογραφέα.

en: You already have this signer certificate installed.
el: Έχετε ήδη αυτό το πιστοποιητικό υπογραφέα εγκατεστημένο.

en: The certificate file could not be loaded.
el: Το αρχείο πιστοποιητικού δεν ήταν δυνατό να φορτωθεί.

en: Do you want to make this certificate available to KMail as well?
el: Θέλετε να κάνετε το πιστοποιητικό διαθέσιμο και στο KMail;

en: Make Available
el: Να είναι διαθέσιμο

en: Do Not Make Available
el: Να μην είναι διαθέσιμο

en: Could not execute Kleopatra. You might have to install or update the kdepim package.
el: Αδύνατη η εκτέλεση του Kleopatra. Ίσως χρειαστεί να εγκαταστήσετε ή να ενημερώσετε το πακέτο kdepim.

en: This will revert your certificate signers database to the KDE default.
    This operation cannot be undone.
    Are you sure you wish to continue?
el: Αυτό θα επαναφέρει τη βάση δεδομένων των υπογραφέων πιστοποιητικών στο προεπιλεγμένο του KDE 
    Αυτή η λειτουργία δεν μπορεί να αναιρεθεί.
    Είστε σίγουροι ότι θέλετε να συνεχίσετε;

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Failed to load OpenSSL.
el: Αποτυχία φόρτωσης του OpenSSL.

en: libssl was not found or successfully loaded.
el: Η libssl δε βρέθηκε ή δε φορτώθηκε επιτυχώς.

en: libcrypto was not found or successfully loaded.
el: Η libcrypto δε βρέθηκε ή δε φορτώθηκε επιτυχώς.

en: OpenSSL was successfully loaded.
el: Το OpenSSL φορτώθηκε επιτυχώς.

en: Path to entropy file:
el: Διαδρομή στο αρχείο εντροπίας:

en: Personal SSL
el: Προσωπικό SSL

en: Server SSL
el: SSL εξυπηρετητή

en: SSL Personal Request
el: Προσωπική αίτηση SSL

en: SSL Server Request
el: SSL αίτηση εξυπηρετητή

[ctx: Server certificate authority]
en: Server CA
el: CA εξυπηρετητή

[ctx: Personal certificate authority]
en: Personal CA
el: Προσωπική CA

[ctx: No Certificates on List]
en: None
el: Κανένα

en: Don't Send
el: Να μην αποσταλεί

[ctx: Select Time and Date]
en: Date & Time Selector
el: Επιλογέας ημερομηνίας & ώρας

[ctx: Set Hours of Time]
en: Hour:
el: Ώρα:

[ctx: Set Minutes of Time]
en: Minute:
el: Λεπτό:

[ctx: Set Seconds of Time]
en: Second:
el: Δευτερόλεπτο:
