libplasma - en to el translation catalogue (159 entries)

en: animation() takes one argument
el: Η animation() χρειάζεται μια παράμετρο

en: %1 is not a known animation type
el: %1 δεν είναι ένας γνωστός τύπος κίνησης

en: Script initialization failed
el: Αποτυχία αρχικοποίησης σεναρίου

en: Unable to load the widget
el: Αδυναμία φόρτωσης του συστατικού

en: Panel
el: Πίνακας

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Unknown Widget
el: Άγνωστο συστατικό

[ctx: misc category]
en: Miscellaneous
el: Διάφορα

en: Configure...
el: Ρύθμιση...

en: &OK
el: &Εντάξει

en: &Yes
el: Ν&αι

en: &No
el: Ό&χι

en: &Cancel
el: &Ακύρωση

en: OK
el: Εντάξει

en: Activate %1 Widget
el: Ενεργοποίηση συστατικού «%1»

en: Widget Settings
el: Ρυθμίσεις συστατικού

en: Remove this Widget
el: Αφαίρεση αυτού του συστατικού

en: Run the Associated Application
el: Εκτέλεση της συσχετισμένης εφαρμογής

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: %1 Settings
el: Ρυθμίσεις συστατικού «%1»

[ctx: @title:window]
en: %1 Settings
el: Ρυθμίσεις συστατικού «%1»

en: Accessibility
el: Προσβασιμότητα

en: Application Launchers
el: Εκτελεστές εφαρμογών

en: Astronomy
el: Αστρονομία

en: Date and Time
el: Ημερομηνία και Ώρα

en: Development Tools
el: Εργαλεία ανάπτυξης

en: Education
el: Εκπαίδευση

en: Environment and Weather
el: Περιβάλλον και Καιρός

en: Examples
el: Παραδείγματα

en: File System
el: Σύστημα αρχείων

en: Fun and Games
el: Διασκέδαση και Παιχνίδια

en: Graphics
el: Γραφικά

en: Language
el: Γλώσσα

en: Mapping
el: Χαρτογράφηση

en: Miscellaneous
el: Διάφορα

en: Multimedia
el: Πολυμέσα

en: Online Services
el: Διαδικτυακές Υπηρεσίες

en: Productivity
el: Παραγωγικότητα

en: System Information
el: Πληροφορίες Συστήματος

en: Utilities
el: Εργαλεία

en: Windows and Tasks
el: Παράθυρα και Πίνακες

en: Keyboard Shortcut
el: Συντόμευση πληκτρολογίου

[ctx: %1 is the name of a plasmoid, %2 the name of the machine that plasmoid is published on]
en: %1 on %2
el: %1 στο %2

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: Remove this %1
el: Αφαίρεση συστατικού «%1»

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: %1 Settings
el: Ρυθμίσεις συστατικού «%1»

[ctx: API or programming language the widget was written in, name of the widget]
en: Could not create a %1 ScriptEngine for the %2 widget.
el: Δεν έγινε δυνατό να δημιουργηθεί μια μηχανή σεναρίων %1 για το συστατικό %2.

[ctx: Package file, name of the widget]
en: Could not open the %1 package required for the %2 widget.
el: Δεν έγινε δυνατό να ανοιχτεί το πακέτο %1, που απαιτείται από το συστατικό %2.

en: This object could not be created.
el: Αυτό το αντικείμενο δεν μπόρεσε να δημιουργηθεί.

en: This object could not be created for the following reason:<p><b>%1</b></p>
el: Το αντικείμενο αυτό δεν μπόρεσε να δημιουργηθεί για τον ακόλουθο λόγο: <p><b>%1</b></p>

en: Remove this Panel
el: Αφαίρεση του πίνακα

en: Remove this Activity
el: Αφαίρεση αυτής της δραστηριότητας

en: Activity Settings
el: Ρυθμίσεις δραστηριότητας

en: Add Widgets...
el: Προσθήκη συστατικών...

en: Next Widget
el: Επόμενο συστατικό

en: Previous Widget
el: Προηγούμενο συστατικό

[ctx: %1 is the name of the containment]
en: %1 Options
el: Επιλογές συστατικού «%1»

en: Fetching file type...
el: Αναγνώριση τύπου αρχείου...

en: Widgets
el: Συστατικά

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Wallpaper
el: Ταπετσαρία

[ctx: @title:window %1 is the name of the containment]
en: Remove %1
el: Αφαίρεση συστατικού «%1»

[ctx: %1 is the name of the containment]
en: Do you really want to remove this %1?
el: Επιθυμείτε πραγματικά την αφαίρεση του συστατικού «%1»;

en: Could not find requested component: %1
el: Αδυναμία εύρεσης του ζητούμενου συστατικού: %1

en: This plugin needs to be configured
el: Το πρόσθετο χρειάζεται να ρυθμιστεί

en: Unknown ContainmentActions
el: Άγνωστη ενέργεια υποδοχέα

en: Lock Widgets
el: Κλείδωμα συστατικών

en: Unlock Widgets
el: Ξεκλείδωμα συστατικών

en: Shortcut Settings
el: Ρυθμίσεις συντομεύσεων

en: Unnamed
el: Χωρίς όνομα

en: Show this group.
el: Εμφάνιση αυτής της ομάδας.

en: Hide this group.
el: Απόκρυψη αυτής της ομάδας.

en: Expand this widget
el: Ανάπτυξη αυτού του συστατικού

en: Collapse this widget
el: Σύμπτυξη αυτού του συστατικού

en: Reattach
el: Επανάληψη επισύναψης

en: Close
el: Κλείσιμο

en: This system does not support OpenGL widgets.
el: Το σύστημα αυτό δεν υποστηρίζει συστατικά OpenGL.

en: Your machine does not support OpenGL widgets.
el: Το μηχάνημά σας δεν υποστηρίζει συστατικά OpenGL.

[ctx: A non-functional package]
en: Invalid
el: Μη έγκυρο

en: There was an error attempting to exec the associated application with this widget.
el: Συνέβη ένα σφάλμα κατά την απόπειρα να εκτελεστεί η εφαρμογή που είναι συνδεδεμένη με αυτό το συστατικό.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Invalid token.
el: Μη έγκυρο ενδεικτικό

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Matching password required.
el: Απαιτείται ένας ταιριαστός κωδικός πρόσβασης.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Access denied.
el: Άρνηση πρόσβασης.

en: Unknown error.
el: Άγνωστο σφάλμα.

en: Images
el: Εικόνες

en: Themed Images
el: Θεματικές εικόνες

en: Configuration Definitions
el: Ορισμοί ρυθμίσεων

en: User Interface
el: Περιβάλλον χρήστη

en: Data Files
el: Αρχεία δεδομένων

en: Executable Scripts
el: Εκτελέσιμα σενάρια

en: Translations
el: Μεταφράσεις

en: Main Config UI File
el: Κύριο αρχείο ρύθμισης UI

en: Configuration XML file
el: XML αρχείο ρύθμισης

en: Main Script File
el: Αρχείο κύριου σεναρίου

en: Default configuration
el: Προκαθορισμένες ρυθμίσεις

en: Animation scripts
el: Σενάρια κίνησης γραφικών

en: Service Descriptions
el: Περιγραφές υπηρεσιών

en: Images for dialogs
el: Εικόνες για διαλόγους

en: Generic dialog background
el: Γενικό φόντο για τους διαλόγους

en: Theme for the logout dialog
el: Θέμα για το διάλογο αποσύνδεσης

en: Wallpaper packages
el: Πακέτα ταπετσαρίας

en: Images for widgets
el: Εικόνες για τα συστατικά

en: Background image for widgets
el: Εικόνα φόντου για τα συστατικά

en: Analog clock face
el: Όψη αναλογικού ρολογιού

en: Background image for panels
el: Εικόνα φόντου για τους πίνακες

en: Background for graphing widgets
el: Φόντο για τα συστατικά σχεδίασης

en: Background image for tooltips
el: Εικόνα φόντου για τις υποδείξεις

en: Opaque images for dialogs
el: Αδιαφανείς εικόνες για τους διαλόγους

en: Opaque generic dialog background
el: Γενικό αδιαφανές φόντο για τους διαλόγους

en: Opaque theme for the logout dialog
el: Αδιαφανές θέμα για το διάλογο αποσύνδεσης

en: Opaque images for widgets
el: Αδιαφανείς εικόνες για τα συστατικά

en: Opaque background image for panels
el: Αδιαφανής εικόνα φόντου για τους πίνακες

en: Opaque background image for tooltips
el: Αδιαφανής εικόνα φόντου για τις υποδείξεις

en: Low color images for dialogs
el: Εικόνες λίγων χρωμάτων για τους διαλόγους

en: Low color generic dialog background
el: Γενικό φόντο λίγων χρωμάτων για τους διαλόγους

en: Low color theme for the logout dialog
el: Θέμα με λίγα χρώματα για το διάλογο αποσύνδεσης

en: Low color background image for widgets
el: Εικόνα φόντου λίγων χρωμάτων για τα συστατικά

en: Low color analog clock face
el: Όψη αναλογικού ρολογιού με λίγα χρώματα

en: Low color background image for panels
el: Εικόνα φόντου λίγων χρωμάτων για τους πίνακες

en: Low color background for graphing widgets
el: Φόντο λίγων χρωμάτων για τα συστατικά σχεδίασης

en: Low color background image for tooltips
el: Εικόνα φόντου λίγων χρωμάτων για τις υποδείξεις

en: KColorScheme configuration file
el: Αρχείο ρύθμισης του KColorScheme

en: Screenshot
el: Στιγμιότυπο

en: Recommended wallpaper file
el: Προτεινόμενο αρχείο ταπετσαρίας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enter a password below. Enter the same password on the device to which you are trying to connect.
el: Πληκτρολογήστε ένα κρυφό κωδικό παρακάτω. Πληκτρολογήστε τον ίδιο κωδικό στη συσκευή που προσπαθείτε να συνδεθείτε.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allServicesCheckbox)
en: Allow this user access to any service
el: Να επιτρέπεται η πρόσβαση του χρήστη σε κάθε υπηρεσία

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, persistentCheckbox)
en: Remember this user
el: Απομνημόνευση αυτού του χρήστη

en: Incoming connection request
el: Εισερχόμενο αίτημα σύνδεσης

en: Connect with remote widget
el: Σύνδεση με απομακρυσμένο συστατικό

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sharing a widget on the network allows you to access this widget from another computer as a remote control.
el: Η κοινή χρήση ενός συστατικού στο δίκτυο, σας επιτρέπει να έχετε πρόσβαση στο συστατικό από έναν άλλο απομακρυσμένο υπολογιστή.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishCheckbox)
en: Share this widget on the network
el: Κοινή χρήση του συστατικού στο δίκτυο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allUsersCheckbox)
en: Allow everybody to freely access this widget
el: Να επιτρέπεται σε όλους η ελεύθερη πρόσβαση στο συστατικό

en: Job no longer valid, operation is not enabled.
el: Η εργασία δεν είναι πλέον έγκυρη, η λειτουργία δεν είναι ενεργοποιημένη.

en: Job no longer valid, invalid parameters.
el: Η εργασία δεν είναι πλέον έγκυρη, μη έγκυρες παράμετροι.

en: Timeout.
el: Χρονικό όριο.

[ctx: Error message, tried to start an invalid service]
en: Invalid (null) service, can not perform any operations.
el: Μη έγκυρη (κενή) υπηρεσία, αδυναμία εκτέλεσης λειτουργιών.

en: The "%1" widget is not installed.
el: Το συστατικό «%1» δεν είναι εγκατεστημένο.

en: Server sent an invalid plasmoid package.
el: Ο εξυπηρετητής έστειλε ένα μη έγκυρο πακέτο συστατικού.

en: You are about to open a remote widget on your system.<br>
el: Πρόκειται να ανοίξετε ένα απομακρυσμένο συστατικό στο σύστημά σας.<br>

en: <tr><td align="right"><b>Name:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
el: <tr><td align="right"><b>Όνομα:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Description:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
el: <tr><td align="right"><b>Περιγραφή:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Author:</b></td><td>&nbsp; %1 &lt;%2&gt;</td></tr>
el: <tr><td align="right"><b>Συγγραφέας:</b></td><td>&nbsp; %1 &lt;%2&gt;</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Server:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
el: <tr><td align="right"><b>Εξυπηρετητής:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <br><br>Are you sure you want to open this widget on your system?
el: <br><br>Επιθυμείτε σίγουρα το άνοιγμα του συστατικού στο σύστημά σας;

en: Remote Widget
el: Απομακρυσμένο συστατικό

en: Open Widget
el: Άνοιγμα συστατικού

en: Reject Widget
el: Απόρριψη συστατικού

en: User rejected
el: Απορρίφθηκε από τον χρήστη

en: Timeout
el: Χρονικό όριο

en: Your system does not provide support for the 'remote widgets' feature. Access Failed.
el: Το σύστημά σας δεν υποστηρίζει την δυνατότητα 'απομακρυσμένα συστατικά'.Η πρόσβαση απέτυχε.

en: Allow everybody access to %1.
el: Να επιτρέπεται η πρόσβαση όλων στο %1.

en: Deny everybody access to %1
el: Άρνηση πρόσβασης όλων στο %1

en: Allow %1 access to all services.
el: Να επιτρέπεται η πρόσβαση όλων των υπηρεσιών από το %1

en: Deny %1 access to all services.
el: Άρνηση πρόσβασης του %1, σε όλες τις υπηρεσίες.

en: Allow access to %1, by %2.
el: Να επιτρέπεται η πρόσβαση του %1 από το %2.

en: Deny access to %1, by %2.
el: Άρνηση πρόσβασης του %1, από το %2.

en: Allow access to %1, by %2?
el: Να επιτρέπεται η πρόσβαση του %1, από το %2;

en: You have requested access to the %1 hosted at %2.
el: Έχετε ζητήσει πρόσβαση στο %1 που βρίσκεται στο %2.

en: search term
el: όρος αναζήτησης

en: Unknown Wallpaper
el: Άγνωστη ταπετσαρία
