solid_qt - en to el translation catalogue (131 entries)

en: Network Shares
el: Κοινόχρηστα δικτύου

en: NFS and SMB shares declared in your system
el: Κοινόχρηστα NFS και SMB που δηλώθηκαν στο σύστημα σας

en: %1 KiB
el: %1 MiB

en: WLAN Interface
el: Διεπαφή ασύρματου δικτύου (WLAN)

en: Networking Interface
el: Διεπαφή δικτύωσης

[ctx: %1 is CD-ROM/CD-R/etc; %2 is '/DVD-ROM'/'/DVD-R'/etc (with leading slash)]
en: External %1%2 Drive
el: Εξωτερικός οδηγός %1%2

[ctx: %1 is CD-ROM/CD-R/etc; %2 is '/DVD-ROM'/'/DVD-R'/etc (with leading slash)]
en: %1%2 Drive
el: Οδηγός %1%2

en: External Floppy Drive
el: Εξωτερικός οδηγός δισκέτας

en: Floppy Drive
el: Οδηγός δισκέτας

[ctx: %1 is the size]
en: %1 External Hard Drive
el: Εξωτερικός σκληρός δίσκος %1

[ctx: %1 is the size]
en: %1 Hard Drive
el: Σκληρός δίσκος %1

en: External Hard Drive
el: Εξωτερικός σκληρός δίσκος

en: Hard Drive
el: Σκληρός δίσκος

en: Drive
el: Οδηγός

en: Blank CD-R
el: Κενό CD-R

en: Blank CD-RW
el: Κενό CD-RW

en: Blank DVD-RAM
el: Κενό DVD-RAM

en: Blank DVD-R
el: Κενό DVD-R

en: Blank DVD+R Dual-Layer
el: Κενό DVD+R διπλής στρώσης

en: DVD+R Dual-Layer
el: DVD+R διπλής στρώσης

en: Blank DVD-RW
el: Κενό DVD-RW

en: Blank DVD+R
el: Κενό DVD+R

en: Blank DVD+RW
el: Κενό DVD+RW

en: Blank DVD+RW Dual-Layer
el: Κενό DVD+RW διπλής στρώσης

en: DVD+RW Dual-Layer
el: DVD+RW διπλής στρώσης

en: Blank BD-R
el: Κενό BD-R

en: Blank BD-RE
el: Κενό BD-RE

en: Blank HD DVD-R
el: Κενό HD DVD-R

en: Blank HD DVD-RW
el: Κενό HD DVD-RW

en: Audio CD
el: CD ήχου

[ctx: %1 is the size]
en: %1 Encrypted Container
el: Κρυπτογραφημένο μέσο %1

en: Encrypted Container
el: Κρυπτογραφημένο μέσο

[ctx: %1 is the size]
en: %1 Removable Media
el: Αφαιρούμενο μέσο %1

[ctx: %1 is the size]
en: %1 Media
el: Μέσο %1

en: UPnP Internet Gateway Device
el: Συσκευή διαδικτυακής πύλης UPnP

en: UPnP devices
el: Συσκευές UPnP

en: UPnP Media Server v1
el: Εξυπηρετητής Μέσων v1 UPnP

en: UPnP Media Server v2
el: Εξυπηρετητής Μέσων v2 UPnP

en: UPnP Media Server v3
el: Εξυπηρετητής Μέσων v3 UPnP

en: Computer
el: Υπολογιστής

en: Processor
el: Επεξεργαστής

en: Portable Media Player
el: Φορητός αναπαραγωγέας πολυμέσων

en: Camera
el: Κάμερα

en: Devices
el: Συσκευές

en: Devices declared in your system
el: Συσκευές που δηλώθηκαν στο σύστημα σας

en: You are not authorized to perform this operation.
el: Δεν έχετε άδεια εκτέλεσης αυτής της λειτουργίας.

en: The device is currently busy.
el: Η συσκευή είναι αυτήν τη στιγμή απασχολημένη.

en: The requested operation has failed.
el: Αποτυχία ζητούμενης λειτουργίας.

en: The requested operation has been canceled.
el: Ακύρωση ζητούμενης λειτουργίας.

en: An invalid or malformed option has been given.
el: Μια μη έγκυρη ή κακοδιατυπωμένη επιλογή έχει δοθεί.

en: The kernel driver for this filesystem type is not available.
el: Ο οδηγός πυρήνα για αυτό τον τύπο συστήματος αρχείων δεν είναι διαθέσιμος.

en: An unspecified error has occurred.
el: Συνέβη ένα απροσδιόριστο σφάλμα.

en: Storage
el: Αποθήκευση

en: Storage devices
el: Συσκευές αποθήκευσης

en: Loop Device
el: Συσκευές βρόγχου

en: Swap Space
el: Χώρος swap

en: External Floppy Drive
el: Εξωτερικός οδηγός δισκέτας

en: Floppy Drive
el: Οδηγός δισκέτας

en: External Hard Drive
el: Εξωτερικός οδηγός σκληρού δίσκου

en: Hard Drive
el: Οδηγός σκληρού δίσκου

en: Drive
el: Οδηγός

en: Blank CD-R
el: Κενό CD-R

en: Blank CD-RW
el: Κενό CD-RW

en: Blank DVD-RAM
el: Κενό DVD-RAM

en: Blank DVD-R
el: Κενό DVD-R

en: Blank DVD+R Dual-Layer
el: Κενό DVD+R διπλής στρώσης

en: DVD+R Dual-Layer
el: DVD+R διπλής στρώσης

en: Blank DVD-RW
el: Κενό DVD-RW

en: Blank DVD+R
el: Κενό DVD+R

en: Blank DVD+RW
el: Κενό DVD+RW

en: Blank DVD+RW Dual-Layer
el: Κενό DVD+RW διπλής στρώσης

en: DVD+RW Dual-Layer
el: DVD+RW διπλής στρώσης

en: Blank BD-R
el: Κενό BD-R

en: Blank BD-RE
el: Κενό BD-RE

en: Blank HD DVD-R
el: Κενό HD DVD-R

en: Blank HD DVD-RW
el: Κενό HD DVD-RW

en: Audio CD
el: CD ήχου

[ctx: %1 is the size]
en: %1 Encrypted Drive
el: Κρυπτογραφημένο μέσο %1

en: Encrypted Drive
el: Κρυπτογραφημένο μέσο

en: You are not authorized to perform this operation
el: Δεν έχετε άδεια εκτέλεσης αυτής της λειτουργίας

en: The device is currently busy
el: Η συσκευή είναι αυτήν τη στιγμή απασχολημένη

en: The requested operation has failed
el: Η ζητούμενη λειτουργία έχει αποτύχει

en: The requested operation has been canceled
el: Η ζητούμενη λειτουργία έχει ακυρωθεί

en: An invalid or malformed option has been given
el: Μια μη έγκυρη ή κακοδιατυπωμένη επιλογή έχει δοθεί

en: The kernel driver for this filesystem type is not available
el: Ο οδηγός πυρήνα για αυτόν τον τύπο συστήματος αρχείων δεν είναι διαθέσιμος

en: The device is already mounted
el: Η συσκευή είναι αυτήν τη στιγμή απασχολημένη

en: The device is not mounted
el: Η συσκευή δεν είναι προσαρτημένη

en: The device is mounted by another user
el: Η συσκευή είναι προσαρτημένη από άλλον χρήστη

en: The device is already unmounting
el: Γίνεται ήδη απομάκρυνση της συσκευής

en: The operation timed out
el: Έληξε ο χρόνος λειτουργίας

en: The operation would wake up a disk that is in a deep-sleep state
el: η λειτουργία θα επαναφέρει έναν δίσκο ο οποίος βρίσκεται σε κατάσταση βαθιάς ύπνωσης

en: The operation has already been canceled
el: Η λειτουργία έχει ήδη ακυρωθεί

en: An unspecified error has occurred
el: Παρουσιάστηκε απροσδιόριστο σφάλμα

en: Storage
el: Αποθήκευση

en: Storage devices
el: Συσκευές αποθήκευσης

en: UPnP Devices
el: Συσκευές UPnP

en: UPnP devices detected on your network
el: Συσκευές UPnP εντοπισμένες στο δίκτυο σας

en: A/C Adapter
el: Προσαρμογέας εναλλασσόμενου ρεύματος

[ctx: %1 is battery technology]
en: %1 Battery
el: %1 Μπαταρία

[ctx: battery technology]
en: Lithium Ion
el: Ιόντων λιθίου

[ctx: battery technology]
en: Lithium Polymer
el: Λιθίου πολυμερούς

[ctx: battery technology]
en: Lithium Iron Phosphate
el: Λιθίου φωσφορικού σιδήρου

[ctx: battery technology]
en: Lead Acid
el: Μολύβδου οξέος

[ctx: battery technology]
en: Nickel Cadmium
el: Νικελίου καδμίου

[ctx: battery technology]
en: Nickel Metal Hydride
el: Νικελίου υβριδίου μετάλλου

[ctx: battery technology]
en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Power Management
el: Διαχείριση ενέργειας

en: Batteries and other sources of power
el: Μπαταρίες και άλλες πηγές ενέργειας

[ctx: battery technology]
en: Nickel  Zinc
el: Νικελίου ψευδάργυρου

[ctx: Unknown device type]
en: Unknown
el: Άγνωστο

[ctx: Generic Interface device type]
en: Generic Interface
el: Γενική διεπαφή

[ctx: Processor device type]
en: Processor
el: Επεξεργαστής

[ctx: Block device type]
en: Block
el: Τμήμα

[ctx: Storage Access device type]
en: Storage Access
el: Πρόσβαση σε χώρο αποθήκευσης

[ctx: Storage Drive device type]
en: Storage Drive
el: Οδηγός αποθήκευσης

[ctx: Optical Drive device type]
en: Optical Drive
el: Οπτικός οδηγός

[ctx: Storage Volume device type]
en: Storage Volume
el: Τόμος χώρου αποθήκευσης

[ctx: Optical Disc device type]
en: Optical Disc
el: Οπτικός δίσκος

[ctx: Camera device type]
en: Camera
el: Κάμερα

[ctx: Portable Media Player device type]
en: Portable Media Player
el: Φορητός αναπαραγωγέας πολυμέσων

[ctx: Network Interface device type]
en: Network Interface
el: Διεπαφή δικτύου

[ctx: Ac Adapter device type]
en: Ac Adapter
el: Προσαρμογέας εναλλασσόμενου ρεύματος

[ctx: Battery device type]
en: Battery
el: Μπαταρία

[ctx: Button device type]
en: Button
el: Κουμπί

[ctx: Audio Interface device type]
en: Audio Interface
el: Διεπαφή ήχου

[ctx: Dvb Interface device type]
en: Dvb Interface
el: Διεπαφή DVB

[ctx: Video device type]
en: Video
el: Βίντεο

[ctx: Serial Interface device type]
en: Serial Interface
el: Σειριακή διεπαφή

[ctx: Smart Card Reader device type]
en: Smart Card Reader
el: Αναγνώστης έξυπνων καρτών

[ctx: Internet Gateway device type]
en: Internet Gateway Device
el: Συσκευή διαδικτυακής πύλης

[ctx: Network Share device type]
en: Network Share
el: Κοινόχρηστος πόρος δικτύου
