klinkstatus - en to el translation catalogue (222 entries)

en: New Session
el: Νέα συνεδρία

en: Open URL...
el: Άνοιγμα URL...

en: Close Session
el: Κλείσιμο συνεδρίας

en: Download New Stylesheets...
el: Λήψη νέων φύλλων αισθητικής επικάλυψης...

en: Configure KLinkStatus...
el: Διαμόρφωση του KLinkStatus...

en: About KLinkStatus
el: Περί του KLinkStatus

en: &Report Bug...
el: &Αναφορά σφάλματος...

en: All...
el: Όλους...

en: Broken...
el: Μη έγκυρους...

en: Create Site Map...
el: Χαρτογράφηση ιστοχώρου...

en: &Follow Last Link
el: Άνοιγμα του τελευταίου συν&δέσμου

en: Follow last Link checked (slower)
el: Μετάβαση στον τελευταίο ελεγμένο σύνδεσμο (πιο αργό)

note: i18n("&Do not follow last Link checked"), "go-jump", "Do not follow last Link checked (faster)"); toggle_action->setCheckedState(item); this action must be in the tabwidget because the slot can't be connected to a particular sessionWidget
en: &Hide Search Panel
el: Απόκρυψη του πίνακα &αναζήτησης

note: i18n("&Show Search Panel"), "go-top", "Show Search Panel"); toggle_action->setCheckedState(item);
en: &Reset Search Options
el: &Μηδενισμός των επιλογών αναζήτησης

en: &Disable Updates on Results Table
el: &Απενεργοποίηση ενημερώσεων στον πίνακα αποτελεσμάτων

en: Disable Updates on Results Table (faster)
el: Απενεργοποίηση ενημερώσεων στον πίνακα αποτελεσμάτων (πιο γρήγορο)

note: i18n("&Enable Updates on Results Table"), "view-refresh", "Enable Updates on Results Table (slower)"); toggle_action->setCheckedState(item); *************** Search menu *********************
en: &Start Search
el: &Εκκίνηση αναζήτησης

en: &Pause Search
el: &Παύση αναζήτησης

en: St&op Search
el: &Διακοπή αναζήτησης

en: Search in Background
el: Αναζήτηση στο παρασκήνιο

en: Check Links in background and update results when finished (faster)
el: Έλεγχος συνδέσμων στο περιθώριο και ενημέρωση αποτελεσμάτων στο τέλος (πιο γρήγορο)

en: &Broken Links
el: &Προβληματικοί σύνδεσμοι

en: &Displayed Links
el: &Εμφανιζόμενοι σύνδεσμοι

en: &Unreferred Documents...
el: Έγγραφα χ&ωρίς αναφορά...

en: &Fix All...
el: &Διόρθωση όλων...

en: Check Links
el: Έλεγχος συνδέσμων

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Unreferred Documents
el: Έγγραφα χωρίς αναφορά

en: Previous View
el: Προηγούμενη προβολή

en: Next View
el: Επόμενη προβολή

en: Previous Session
el: Προηγούμενη συνεδρία

en: Next Session
el: Επόμενη συνεδρία

en: Change View
el: Αλλαγή προβολής

note: i18n: ectx: label, entry, group (pim)
en: Whether to use the system real name and e-mail
el: Αν θα γίνει χρήση του πραγματικού ονόματος του συστήματος και του email

note: i18n: ectx: label, entry, group (pim)
en: The name associated to the user
el: Το σχετιζόμενο με τον χρήστη όνομα

note: i18n: ectx: label, entry, group (pim)
en: The email associated to the user
el: Το σχετιζόμενο με τον χρήστη email

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Maximum number of entries in the combo url.
el: Μέγιστος αριθμός καταχωρήσεων στο συνδυασμό url.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Maximum number of simultaneous connections.
el: Μέγιστος αριθμός ταυτόχρονων συνδέσεων.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Timeout on getting an URL.
el: Χρονικό όριο στην ανάκτηση μιας URL.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: History of combo url.
el: Ιστορικό συνδυασμού url.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Maximum depth to check.
el: Μέγιστο βάθος προς έλεγχο.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to check parent folders.
el: Αν ελέγξει τους αρχικούς φακέλους.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to check external links.
el: Αν ελέγξει τους εξωτερικούς συνδέσμους.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to remember the check settings like depth, and so on, on exit.
el: Αν θα γίνεται έλεγχος στις ρυθμίσεις όπως βάθος και άλλα, στον τερματισμό.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether preview prefix in Quanta project is used to set the URL to check.
el: Αν το πρόθεμα προεπισκόπησης στο έργο του Quanta χρησιμοποιείται για να ελέγχει τα URL.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to display a tree view or a flat view in the results view.
el: Αν προβάλει δενδροειδής ή επίπεδη προβολή στα αποτελέσματα.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to automatically adjust the width of the result columns (Not used).
el: Αν αυτόματα προσαρμόσει το πλάτος της στήλης αποτελεσμάτων.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether the viewport of the result view should follow the last link checked.
el: Αν το παράθυρο της προβολής αποτελεσμάτων πρέπει να ακολουθεί το τελευταίο ελεγμένο σύνδεσμο.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to send an User-Agent in HTTP requests.
el: Αν θα αποστέλλεται το User-Agent στις αιτήσεις HTTP.

note: i18n: ectx: label, entry (UserAgent), group (klinkstatus)
en: Defines the HTTP User-Agent to send.
el: Ορίζει το HTTP User-Agent που θα αποσταλεί.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether the user can see if the markup is valid by showing a column with an icon indicator.
el: Αν θα εμφανιστεί μια στήλη με ένα ενδεικτικό εικονίδιο που θα επισημαίνει αν η σύνταξη είναι σωστή.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Available Stylesheets for exporting the results in HTML
el: Διαθέσιμα φύλλα αισθητικής επικάλυψης για εξαγωγή των αποτελεσμάτων σε HTML

note: i18n: ectx: label, entry (PreferedStylesheet), group (klinkstatus)
en: Defines the stylesheet to use when exporting results to HTML
el: Καθορίζει το φύλλο αισθητικής επικάλυψης που θα χρησιμοποιηθεί κατά την εξαγωγή αποτελεσμάτων σε HTML

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies the number of spaces Tidy uses to indent content, when indentation is enabled.
el: Αυτή η επιλογή ορίζει τον αριθμό κενών που χρησιμοποιεί το Tidy για την εσοχή του περιεχομένου, αν η χρήση εσοχών είναι ενεργοποιημένη.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: Whether to do line wrapping.
el: Αν θα γίνεται αναδίπλωση γραμμών.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies the right margin Tidy uses for line wrapping. Tidy tries to wrap lines so that they do not exceed this length.
el: Αυτή η επιλογή ορίζει το δεξιό όριο που χρησιμοποιεί το Tidy για την αναδίπλωση γραμμών. Το Tidy προσπαθεί να αναδιπλώσει τις γραμμές έτσι ώστε να μην ξεπερνούν αυτό το μήκος.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies if Tidy should output tag names in upper case. The default is no, which results in lower case tag names, except for XML input, where the original case is preserved.
el: Αυτή η επιλογή καθορίζει αν το Tidy θα εξάγει ονόματα ετικετών με κεφαλαία γράμματα. Η προκαθορισμένη επιλογή είναι όχι, το οποίο έχει αποτέλεσμα με ονόματα ετικετών με πεζά, εκτός της εισόδου XML όπου και διατηρούνται τα αρχικά πεζά/κεφαλαία.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies if Tidy should output attribute names in upper case. The default is no, which results in lower case attribute names, except for XML input, where the original case is preserved.
el: Αυτή η επιλογή καθορίζει αν το Tidy θα εξάγει ονόματα ιδιοτήτων με κεφαλαία γράμματα. Η προκαθορισμένη επιλογή είναι όχι, το οποίο έχει αποτέλεσμα με ονόματα ιδιοτήτων με πεζά, εκτός της εισόδου XML όπου και διατηρούνται τα αρχικά πεζά/κεφαλαία.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies the DOCTYPE declaration generated by Tidy. If set to "omit" the output won't contain a DOCTYPE declaration. If set to "auto" (the default) Tidy will use an educated guess based upon the contents of the document. If set to "strict", Tidy will set the DOCTYPE to the strict DTD. If set to "loose", the DOCTYPE is set to the loose (transitional) DTD. Alternatively, you can supply a string for the formal public identifier (FPI).
el: Αυτή η επιλογή καθορίζει τη δήλωση DOCTYPE που δημιουργείται από το Tidy. Αν οριστεί στο "παράλειψη" η έξοδος δε θα περιέχει μια δήλωση DOCTYPE. Αν οριστεί στο "αυτόματο" (το προκαθορισμένο) το Tidy θα μαντέψει τη δήλωση με βάση το περιεχόμενο του εγγράφου . Αν οριστεί σε "αυστηρό", το Tidy θα ορίσει το DOCTYPE κατά το αυστηρό  DTD. Αν οριστεί σε "χαλαρό", το DOCTYPE ορίζεται κατά το μεταβατικό DTD. Εναλλακτικά, μπορείτε να δώσετε μια συμβολοσειρά για το επίσημο δημόσιο αναγνωριστικό (FPI).

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies if Tidy should pretty print output, writing it as well-formed XML. Any entities not defined in XML 1.0 will be written as numeric entities to allow them to be parsed by a XML parser. The original case of tags and attributes will be preserved, regardless of other options.
el: Αυτή η επιλογή καθορίζει αν το Tidy θα εμφανίζει έξοδο σε καλά μορφοποιημένη XML. Κάθε μη ορισμένη οντότητα σε XML 1.0 θα γράφεται ως αριθμητική οντότητα έτσι ώστε να επιτρέψει την ανάλυσή της από κάποιον αναλυτή XML. Τα αρχικά κεφαλαία/πεζά των ετικετών και των ιδιοτήτων θα διατηρηθούν, ανεξάρτητα από τυχόν άλλες επιλογές.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies if Tidy should strip out surplus presentational tags and attributes replacing them by style rules and structural markup as appropriate. It works well on the HTML saved by Microsoft Office products.
el: Αυτή η επιλογή καθορίζει αν το Tidy θα αφαιρέσει τις περιττές ετικέτες και ιδιότητες παρουσίασης αντικαθιστώντας τις με κανόνες στυλ και δομημένη σημειολογία όπου αυτό χρειάζεται. Λειτουργεί αρκετά καλά σε HTML αποθηκευμένη από προϊόντα του Microsoft Office.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies the character encoding Tidy uses for both the input and output.
el: Αυτή η επιλογή καθορίζει την κωδικοποίηση χαρακτήρων που χρησιμοποιεί το Tidy τόσο για την είσοδο όσο και για την έξοδο.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scheduling)
en: Name of the configuration, e.g. kdewebdev
el: Όνομα της διαμόρφωσης, π.χ. kdewebdev

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scheduling)
en: Periodicity of the check
el: Περιοδικότητα του ελέγχου

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scheduling)
en: Hour in which the task will be executed
el: Ώρα εκτέλεσης της εργασίας

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: URL of the site to check
el: URL της τοποθεσίας για έλεγχο

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: For protocols different than HTTP, specify the root of your files, e.g. '/var/www'
el: Για πρωτόκολλα διαφορετικά από το HTTP, καθορίστε τη ρίζα των αρχείων σας, π.χ. '/var/www'

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: Depth of recursive search, -1 is unlimited
el: Βάθος αναδρομικής αναζήτησης, το -1 σημαίνει απεριόριστο

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: Whether to check links in parent folders
el: Αν θα γίνει έλεγχος συνδέσμων σε γονικούς φακέλους

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: Whether to check external links
el: Αν θα γίνει έλεγχος εξωτερικών συνδέσμων

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: The URLs that match the regexp will not be checked
el: Τα URL που ταιριάζουν με την κανονική έκφραση δε θα ελεγχθούν

note: i18n: ectx: label, entry, group (Results)
en: Whether to include only broken links in the result
el: Αν θα συμπεριλαμβάνονται μόνο προβληματικοί σύνδεσμοι στο αποτέλεσμα

note: i18n: ectx: label, entry, group (Results)
en: The directory where the results will be saved
el: Ο κατάλογος αποθήκευσης των αποτελεσμάτων

note: i18n: ectx: label, entry, group (Results)
en: The e-mail address to where results will be emailed
el: Οι διευθύνσεις e-mail όπου θα αποσταλούν τα αποτελέσματα

en: No Content
el: Κανένα περιεχόμενο

en: redirection
el: ανακατεύθυνση

en: Could not find the KLinkStatus part; did you configure with '--prefix=/$KDEDIR' and perform 'make install'?
el: Αδύνατη εύρεση του κομματιού KLinkStatus; μήπως το διαμορφώσατε με  '--prefix=/$KDEDIR' και δώσατε 'make install';

en: A Link Checker
el: Ελεγκτής συνδέσμων

en: Check
el: Έλεγχος

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Results
el: Αποτελέσματα

en: Identification
el: Ταυτότητα

en: Configure the way KLinkstatus reports itself
el: Διαμόρφωση του τρόπου ταυτοποίησης του KLinkstatus

en: Mail Transport
el: Μεταφορά αλληλογραφίας

en: KLinkStatus Part
el: Τμήμα KLinkStatus

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
el: &Αρχείο

note: i18n: ectx: Menu (file_export_html)
en: Export to HTML
el: Εξαγωγή σε HTML

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
el: Ρ&υθμίσεις

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
el: Π&ροβολή

note: i18n: ectx: Menu (search)
en: S&earch
el: Α&ναζήτηση

note: i18n: ectx: Menu (recheck)
en: Recheck
el: Επανέλεγχος

note: i18n: ectx: Menu (validate)
en: &Validate
el: &Επαλήθευση

note: i18n: ectx: Menu (manual_validation)
en: Manual Fix
el: Χειροκίνητη διόρθωση

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
el: &Παράθυρο

note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: Navigation
el: Πλοήγηση

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
el: &Βοήθεια

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (linksToolBar)
en: Main Toolbar
el: Κύρια γραμμή εργαλείων

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
el: &Εργαλεία

en: A Link Checker.
    
    KLinkStatus belongs to the kdewebdev module from KDE.
el: Ένας ελεγκτής συνδέσμων.
    
    Το KLinkStatus ανήκει στο άρθρωμα kdewebdev του KDE.

en: Document to open
el: Έγγραφο προς άνοιγμα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSystemIdentity)
en: Use System Identity
el: Χρήση ταυτότητας συστήματος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Real name
el: Πραγματικό όνομα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: E-Mail address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Configure PIM information
el: Διαμόρφωση πληροφοριών PIM

en: User Information
el: Πληροφορίες χρήστη

en: Hourly
el: Ανά ώρα

en: Daily
el: Ανά ημέρα

en: Weekly
el: Ανά εβδομάδα

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Scheduling
el: Προγραμματισμός

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name
el: Όνομα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Periodicity
el: Περιοδικότητα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Hour
el: Ώρα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_BrokenLinksOnly)
en: Show Broken Links Only
el: Εμφάνιση μόνο προβληματικών συνδέσμων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Results Folder
el: Φάκελος αποτελεσμάτων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: E-Mail Recipient
el: Παραλήπτης e-mail

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Search Options
el: Επιλογές αναζήτησης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Document Root
el: Ριζικό έγγραφο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Depth
el: Βάθος

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KIntSpinBox, kcfg_Depth) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, spinbox_depth)
en: Unlimited
el: Απεριόριστο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckParentFolders)
en: Check Parent Folders
el: Έλεγχος γονικών φακέλων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckExternalLinks)
en: Check External Links
el: Έλεγχος εξωτερικών συνδέσμων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RegularExpression)
en: Do not check Regular Expression
el: Χωρίς έλεγχο της κανονικής έκφρασης

en: Configure Site check Automation
el: Ρύθμιση αυτοματοποίησης ελέγχου τοποθεσίας

en: New...
el: Νέο...

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: empty
el: κενό

en: Could not delete configuration file %1
el: Αδυναμία διαγραφής του αρχείου διαμόρφωσης %1

en: Recurring Check Name
el: Όνομα επαναλαμβανόμενου ελέγχου

en: Schedule Link Checks...
el: Προγραμματισμός ελέγχων δεσμού...

en: Edit Script Actions...
el: Επεξεργασία ενεργειών σεναρίων...

en: Reset Script Actions...
el: Μηδενισμός ενεργειών σεναρίων...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Links Checked
el: Σύνδεσμοι που ελέγχθηκαν

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Status
el: Κατάσταση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Good
el: Καλός

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Broken
el: Προβληματικός

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Undetermined
el: Ακαθόριστο

note: i18n: tag script attribute text
en: Statistics
el: Στατιστικά

note: i18n: tag script attribute comment
en: Statistics Script
el: Σενάριο στατιστικών

en: Choose a Document Root
el: Επιλέξτε ένα βασικό έγγραφο

en: As you are using a protocol other than HTTP, 
    there is no way to guess where the document root is, 
    in order to resolve relative URLs like the ones started with "/".
    
    Please specify one:
el: Καθώς χρησιμοποιείτε πρωτόκολλο διαφορετικό του HTTP, 
    δεν υπάρχει τρόπος να καθοριστεί το root URL του εγγράφου, 
    ώστε να υπολογιστούν τα σχετικά URL, όπως αυτά που αρχίζουν με "/".
    
    Παρακαλώ καθορίστε το:

en: Login Input
el: Δεδομένα εισόδου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Domain
el: Τομέας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">URL to send to the HTTP POST request, e.g. '<span style=" font-family:'Courier New,courier';">POST </span><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">/login/login</span><span style=" font-family:'Courier New,courier';"> HTTP/1.1</span>'. Should be the same as the action attribute in the form element, e.g.: '<a name="line163"></a><span style=" font-family:'Courier New,courier';">&lt;</span><span style=" font-family:'Courier New,courier';">form action="/login/login"&gt;</span></p></body></html>
el: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">URL για αποστολή στην αίτηση HTTP POST, π.χ. '<span style=" font-family:'Courier New,courier';">POST </span><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">/login/login</span><span style=" font-family:'Courier New,courier';"> HTTP/1.1</span>'. Θα πρέπει να είναι ίδιο με την ιδιότητα ενέργειας στη φόρμα του στοιχείου, π.χ.: '<a name="line163"></a><span style=" font-family:'Courier New,courier';">&lt;</span><span style=" font-family:'Courier New,courier';">form action="/login/login"&gt;</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, lineeditPostUrl) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, lineeditPostUrl)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">URL to send to the HTTP POST request, e.g. 'POST <span style=" font-weight:600;">/login/login</span></p></body></html>
el: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">URL για αποστολή στην αίτηση HTTP POST , π.χ. 'POST <span style=" font-weight:600;">/login/login</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Insert the fields to send to the POST request. Typically, the keys are <span style=" font-weight:600;">user</span>, <span style=" font-weight:600;">password</span> and <span style=" font-weight:600;">button</span> 'name' attributes in the <span style=" font-weight:600;">input</span> elements inside the form definition</p></body></html>
el: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Εισάγετε τα πεδία για αποστολήστην αίτηση POST. Συνήθως τα κλειδιά είναι οι ιδιότητες <span style=" font-weight:600;">χρήστης</span>, <span style=" font-weight:600;">κωδικός</span> και <span style=" font-weight:600;">κουμπί</span> 'όνομα'  στα στοιχεία<span style=" font-weight:600;">εισόδου</span> μέσα στον ορισμό της φόρμας</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidgetPostData)
en: Key
el: Κλειδί

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidgetPostData)
en: Value
el: Τιμή

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, buttonAdd)
en: Add
el: Προσθήκη

en: S&earch:
el: &Αναζήτηση:

en: Status:
el: Κατάσταση:

en: All Links
el: Όλοι οι σύνδεσμοι

en: Good Links
el: Σωστοί σύνδεσμοι

en: Broken Links
el: Προβληματικοί σύνδεσμοι

en: Malformed Links
el: Κακοδιατυπωμένοι σύνδεσμοι

en: Undetermined Links
el: Ακαθόριστοι σύνδεσμοι

en: Clear filter
el: Καθαρισμός φίλτρου

en: Enter the terms to filter the result link list
el: Δώστε τους όρους φιλτραρίσματος της λίστας αποτελεσμάτων συνδέσμων

en: Choose what kind of link status to show in result list
el: Επιλέξτε ποια κατάσταση συνδέσμων θα εμφανίζεται στη λίστα αποτελεσμάτων

en: Label
el: Ετικέτα

en: Javascript not supported
el: Η Javascript δεν υποστηρίζεται

en: Checking...
el: Έλεγχος...

en: Cowardly refusing to check an empty URL.
el: Άρνηση ελέγχου κενού URL.

en: Stopped
el: Σταματημένο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textlabel_progressbar) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, progressLabel)
en: Ready
el: Έτοιμο

en: Finished checking %1
el: Ολοκλήρωση ελέγχου %1

en: Paused
el: Σε παύση

en: Adding level...
el: Προσθήκη επιπέδου...

en: Resuming
el: Συνέχιση

en: Export Results as HTML
el: Εξαγωγή αποτελεσμάτων ως HTML

en: Create XML Site Map
el: Χαρτογράφηση ιστοχώρου με XML

en: Use a protocol other than HTTP, e.g. file, ftp, sftp, fish, etc., so the files can be saved.
el: Χρήση ενός πρωτοκόλλου διαφορετικού από το HTTP, π.χ., file, ftp, sftp, fish, κτλ, για την αποθήκευση των αρχείων.

en: Checking %1
el: Έλεγχος %1

en: Done rechecking %1
el: Ολοκλήρωση επανελέγχου %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, searchGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Search
el: Αναζήτηση

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkBoxLogin)
en: Cookie based authentication, only possible with HTTP based protocol.
el: Η ταυτοποίηση με βάση Cookie, είναι δυνατή μόνο με το πρωτόκολλο HTTP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxLogin)
en: Login
el: Σύνδεση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Depth)
en: Depth:
el: Βάθος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkbox_subdirs_only)
en: Do &not check parent folders
el: Μη&ν ελέγξεις τους αρχικούς φακέλους

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkbox_external_links)
en: Chec&k external links
el: Έλεγ&χος εξωτερικών συνδέσμων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Do not check regular expression:
el: Μην ελέγξεις τις κανονικές εκφράσεις:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_checked_links)
en: Checked Links:
el: Έλεγχος συνδέσμων:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textlabel_elapsed_time) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, elapsedTimeLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, elapsedTimeValueLabel)
en: hh:mm:ss
el: ωω:λλ:δδ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textlabel_elapsed_time) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, elapsedTimeLabel)
en: Elapsed time:
el: Χρόνος που πέρασε:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: HTTP Identification
el: Αναγνώριση HTTP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SendIdentification)
en: Send Identification
el: Αποστολή ταυτότητας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDefault)
en: Default
el: Προκαθορισμένο

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kbuttongroup)
en: Identity
el: Ταυτότητα

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: View
el: Προβολή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_DisplayTreeView)
en: Tree
el: Δέντρο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_DisplayFlatView)
en: Flat (faster)
el: Επίπεδο (γρηγορότερο)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup13_2)
en: Misc
el: Διάφορα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FollowLastLinkChecked)
en: Follow Last Link Checked
el: Μετάβαση στον τελευταίο ελεγμένο σύνδεσμο

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Export Results
el: Εξαγωγή αποτελεσμάτων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preferred Style Sheet:
el: Προτιμώμενο φύλλο αισθητικής επικάλυψης:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
el: Δίκτυο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Number of simultaneous connections:
el: Αριθμός ταυτόχρονων συνδέσεων:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Timeout in seconds:
el: Χρονικό όριο σε δευτερόλεπτα:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Input
el: Είσοδος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckExternalLinks)
en: Check external links
el: Έλεγχος εξωτερικών συνδέσμων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Number of items in URL history:
el: Αριθμός αντικειμένων στο ιστορικό URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckParentFolders)
en: Check parent folders
el: Έλεγχος γονικών φακέλων

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseQuantaUrlPreviewPrefix)
en: Check this one if you want to use Quanta's project preview prefix in the URL to check
el: Ενεργοποιήστε αυτό αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε το πρόθεμα προεπισκόπησης του Quanta στην URL που θέλετε να δείτε

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseQuantaUrlPreviewPrefix)
en: Use preview prefix
el: Χρήση προθέματος προεπισκόπησης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberCheckSettings)
en: Remember settings when exit
el: Απομνημόνευση των επιλογών κατά τον τερματισμό

en: Open new tab
el: Άνοιγμα νέας καρτέλας

en: Close the current tab
el: Κλείσιμο τρέχουσας καρτέλας

en: Session%1
el: Συνεδρία%1

en: KLinkStatus - Link Checker
el: KLinkStatus - Ελεγκτής συνδέσμων

en: Invalid URL.
el: Λανθασμένο URL.

en: Edit Referrer
el: Επεξεργασία αναφοράς

en: All
el: Όλα

en: Open URL
el: Άνοιγμα URL

en: Open Referrer URL
el: Άνοιγμα του URL προέλευσης

en: Copy URL
el: Αντιγραφή URL

en: Copy Referrer URL
el: Αντιγραφή του URL προέλευσης

en: Copy Cell Text
el: Αντιγραφή κειμένου κελιού

en: Delete checked Documents
el: Διαγραφή ελεγμένων εγγράφων

en: Delete All Documents
el: Διαγραφή όλων των εγγράφων

en: Cannot crawl through directories using HTTP.
    
    Try using file, ftp, sftp or fish, for example.
el: Αδυναμία σάρωσης των καταλόγων με χρήση του HTTP.
    
    Δοκιμάστε τη χρήση των file, ftp, sftp ή fish, για παράδειγμα.

en: Crawling folders...
el: Σάρωση φακέλων...

en: Matching results...
el: Ταίριασμα αποτελεσμάτων...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UnreferredDocumentsWidget)
en: Unreferred DocumentsWidget
el: Συστατικό εγγράφων χωρίς αναφορά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textlabel_url)
en: Base Folder:
el: Βασικός κατάλογος:

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KListWidgetSearchLine, documentSearchLine)
en: Filter Documents...
el: Φιλτράρισμα εγγράφων...
