filetypes - en to eo translation catalogue (67 entries)

en: Left Click Action (only for Konqueror file manager)
eo: Maldekstra Alklaka Agado (nur por la dosieradministrilo "Konkeranto")

en: Show file in embedded viewer
eo: Montri la dosieron en enkorpigita rigardilo

en: Show file in separate viewer
eo: Montri la dosieron en aparta rigardilo

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file belonging to this group. Konqueror can display the file in an embedded viewer or start up a separate application. You can change this setting for a specific file type in the 'Embedding' tab of the file type configuration. Dolphin  shows files always in a separate viewer
eo: Jen vi povas difini, kion la dosieradministrilo Konkeranto faru, kiam vi klakas sur dosiero apartenanta al tiu grupo. Konkeranto povas prezenti la dosieron en enkorpigita rigardilo aŭ lanĉi eksteran aplikaĵon. Vi povas difini la konduton por aparta dosiertipo en la paĝo "Prezentmaniero" de la dosiertipagordo. Delfeno ĉiam montras dosierojn en aparta vidilo

en: This button displays the icon associated with the selected file type. Click on it to choose a different icon.
eo: Tiu ĉi butono montras la piktogramon ligitan al la elektita dosiertipo. Klaku sur ĝi por elekti alian piktogramon.

en: This is the icon associated with the selected file type. Choosing a different icon requires shared-mime-info to be at least version 0.40.
eo: Tiu ĉi butono montras la piktogramon ligitan al la elektita dosiertipo. Elekti alian piktogramon bezonas "shared-mime-info" minimume al la versio 0.40.

en: Filename Patterns
eo: Dosiernomaj ŝablonoj

en: This box contains a list of patterns that can be used to identify files of the selected type. For example, the pattern *.txt is associated with the file type 'text/plain'; all files ending in '.txt' are recognized as plain text files.
eo: Tiu ĉi dialogo enhavas liston de ŝablonoj, per kiuj oni povas identigi la elektitan tipon. Ekzemple, se vi uzas la ŝablonon *.txt por la dosiertipo 'text/plain', ĉiuj dosieroj finiĝantaj je '.txt' estos traktitaj kiel platotekstaj dosieroj.

en: Add...
eo: Aldoni...

en: Add a new pattern for the selected file type.
eo: Aldoni novan ŝablonon por la elektita dosiertipo.

en: Remove
eo: Forigi

en: Remove the selected filename pattern.
eo: Forigi la elektitan dosiernoman ŝablonon.

en: Description:
eo: Priskriboj:

en: You can enter a short description for files of the selected file type (e.g. 'HTML Page'). This description will be used by applications like Konqueror to display directory content.
eo: Tie ĉi vi povas doni mallongan priskribon por dosieroj de la elektita dosiertipo (ekz. 'HTML-paĝo'). Tiu priskribo estas uzata de aplikaĵoj kiel Konkeranto por montri la enhavon de dosierujoj.

en: Left Click Action in Konqueror
eo: Maldekstra Alklaka Agado en "Konkeranto")

en: Ask whether to save to disk instead (only for Konqueror browser)
eo: Demandi ĉu anstataŭe konservi al disko (nur por Konkeranto retumilo)

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file of this type. Konqueror can either display the file in an embedded viewer, or start up a separate application. If set to 'Use settings for G group', the file manager will behave according to the settings of the group G to which this type belongs; for instance, 'image' if the current file type is image/png. Dolphin always shows files in a separate viewer.
eo: Jen vi povas difini, kion la dosieradministrilo Konkeranto faru, kiam vi klakas sur dosiero de tiu tipo. Konkeranto povas prezenti la dosieron en enkorpigita rigardilo aŭ lanĉi apartan aplikaĵon. Se vi elektas 'Uzu agordon por grupo G', Konkeranto kondutas laŭ la agordo por la grupo G, al kiu apartenas tiu dosiertipo, ekz. 'image', se la dosiertipo estas 'image/png'. Delfeno ĉiam montros dosierojn en aparta vidilo.

en: &General
eo: &Ĝeneralo

en: &Embedding
eo: &Enkorpigo

en: Add New Extension
eo: Aldonu novan finaĵon

en: Extension:
eo: Finaĵo:

en: File type %1
eo: Dosiertipo %1

en: Use settings for '%1' group
eo: Uzi agordon por la grupo '%1'

en: <p><h1>File Associations</h1> This module allows you to choose which applications are associated with a given type of file. File types are also referred to as MIME types (MIME is an acronym which stands for "Multipurpose Internet Mail Extensions").</p><p> A file association consists of the following: <ul><li>Rules for determining the MIME-type of a file, for example the filename pattern *.png, which means 'all files with names that end in .png', is associated with the MIME type "image/png";</li> <li>A short description of the MIME-type, for example the description of the MIME type "image/png" is simply 'PNG image';</li> <li>An icon to be used for displaying files of the given MIME-type, so that you can easily identify the type of file in a file manager or file-selection dialog (at least for the types you use often);</li> <li>A list of the applications which can be used to open files of the given MIME-type -- if more than one application can be used then the list is ordered by priority.</li></ul> You may be surprised to find that some MIME types have no associated filename patterns; in these cases, KDE is able to determine the MIME-type by directly examining the contents of the file.</p>
eo: <p><h1>Dosiertipregistro</h1> Tiu ĉi modulo permesas al vi registri aplikaĵojn por dosiertipoj. Dosiertipoj ankaŭ estas ligitaj al MIME-tipoj (MIME signifas "Multipurpose Internet Mail Extensions".)</p><p> Registrero konsistas el la sekva: <ul><li>Reguloj por eltrovi la tipon de dosiero. Ekzemple la ŝablono *.kwd, kiu signifas 'ĉiuj dosieroj, kies nomo finiĝas je .kwd', apartenas al la tipo "x-kword".</li> <li>Mallonga priskribo de la tipo. (Ekzemple 'KVorto-dokumento' por la tipo "x-kword")</li> <li>Piktogramo uzata por prezenti dosierojn de tiu tipo.Tiel vi facile povas vidi la tipon de dosiero ekz. en dosierujorigardo de Konkeranto (minimume por la tipoj, kiuj vi uzas ofte).</li> <li>Listo de aplikaĵoj per kiu vi povas malfermi dosieron de tiu tipo. Se oni povas uzi pli multajn ol unu, la listo estas ordigata prioritate.</li> </ul> Ne miru, ke kelkaj tipoj ne havas ŝablonon. Tiukaze Konkeranto povas eltrovi la tipon per ekzameno de la dosierenhavo.</p>

en: Find file type or filename pattern
eo: Trovi tipan aŭ dosiernoman ŝablonon

en: Enter a part of a filename pattern, and only file types with a matching file pattern will appear in the list. Alternatively, enter a part of a file type name as it appears in the list.
eo: Entajpu parton de dosiernoma ŝablono. Nur dosiertipoj kun konvena dosierŝablono aperos en la listo. Alternece, entajpi parton de la dosiertipa nomo kiel ĝi aperas en la listo.

en: Known Types
eo: Konataj tipoj

en: Here you can see a hierarchical list of the file types which are known on your system. Click on the '+' sign to expand a category, or the '-' sign to collapse it. Select a file type (e.g. text/html for HTML files) to view/edit the information for that file type using the controls on the right.
eo: Jen vi povas rigardi hierarkian liston de dosiertipoj instalitaj en via sistemo. Klaku sur '+' por etendi kategorion aŭ sur '-' por maletendi ĝin. Elektu dosiertipon (ekz. text/html por HTML-dosieroj) por rigardi aŭ redakti ĝin per la ŝaltiloj dekstraflankaj.

en: Click here to add a new file type.
eo: Tie ĉi klaku por aldoni novan dosiertipon.

en: &Remove
eo: &Forigi

en: Select a file type by name or by extension
eo: Elektu dosiertipon per la nomo aŭ finaĵo

en: &Revert
eo: Malfa&ri ŝanĝojn

en: Revert this file type to its initial system-wide definition
eo: Malfari ŝanĝojn pri la dosier-tipo al la komenca sistema difino

en: Click here to revert this file type to its initial system-wide definition, which undoes any changes made to the file type. Note that system-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
eo: Musklaku tie por malfari ŝanĝojn pri la dosier-tipo al la komenca sistema difino. Notu ke la komenca sistema difino ne forigeblas. Vi tamen povas malplenigi la ŝablonan liston, por malaltigi la probablecon de uzado (sed la dosier-tipa determino el la dosier-enhavo plu riskas uzi tiun disteman difinon).

en: Delete this file type definition completely
eo: Forigi tute la dosiertipan difinon

en: Click here to delete this file type definition completely. This is only possible for user-defined file types. System-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
eo: Musklaku tie por forigi tute la dosiertipan difinon. Tio eblas nur por la propre difinita dosier-tipo, la sistema difino ne forigeblas. Vi tamen povas malplenigi la ŝablonan liston, por malaltigi la probablecon de uzado (sed la dosier-tipa determino el la dosier-enhavo plu riskas uzi tiun disteman difinon).

en: KDE file type editor - simplified version for editing a single file type
eo: KDE dosiertipa redaktilo - simpligita versio por redakti solan dosiertipon

en: (c) 2000, KDE developers
eo: (c) 2000, KDE-programistoj

en: Makes the dialog transient for the window specified by winid
eo: Travidebligas la dialogon por la fenestroj, kiuj estas nomitaj de la identigilo

en: File type to edit (e.g. text/html)
eo: Redaktenda dosiertipo (ekz. text/html)

en: %1 File
eo: %1 dosiero

en: Edit File Type %1
eo: Redakti dosiertipon %1

en: Create New File Type %1
eo: Krei novan dosiertipon %1

en: Application Preference Order
eo: Preferata ordo de aplikaĵoj

en: Services Preference Order
eo: Preferata ordo de servoj

en: This is a list of applications associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select "Open With...". If more than one application is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
eo: Tio estas listo de aplikaĵoj registritaj por dosieroj de la elektita tipo. Tiu listo estas montrata en la ĉelokaj menuoj de Konkeranto se vi elektas "Malfermu per...". Se pli ol unu aplikaĵo estas registrita por tiu tipo, la listo estas ordigita laŭ prioritato kun la plej supra ero kiel plej grava.

en: This is a list of services associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select a "Preview with..." option. If more than one service is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
eo: Jen listo de aplikaĵoj registritaj por dosieroj de la elektita tipo. Tiu listo estas montrata en la ĉelokaj menuoj de Konkeranto se vi elektas "Antaŭrigardu per...". Se pli ol unu aplikaĵo estas registrita por tiu tipo, la listo estas ordigita laŭ prioritato kun la plej supra ero kiel plej grava.

en: Move &Up
eo: Movi &supren

en: Assigns a higher priority to the selected
    application, moving it up in the list. Note:  This
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
eo: Donas pli altan prioritaton al la elektita aplikaĵo, ŝovante ĝin supren en la listo. Tio koncernas nur la elektitan dosiertipon.

en: Assigns a higher priority to the selected
    service, moving it up in the list.
eo: Donas pli grandan prioritaton al la elektita
    servo, movante ĝin supren en la listo.

en: Move &Down
eo: Movi &malsupren

en: Assigns a lower priority to the selected
    application, moving it down in the list. Note: This 
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
eo: Donas pli malaltan prioritaton al la elektita aplikaĵo,
    movante ĝin malsupren en la listo. Tio koncernas
    nur la elektitan dosiertipon.

en: Assigns a lower priority to the selected
    service, moving it down in the list.
eo: Donas pli malaltan prioritaton al la elektita servo,
    movante ĝin malsupren en la listo.

en: Add a new application for this file type.
eo: Aldoni novan aplikaĵon por tiu ĉi dosiertipo.

en: Edit...
eo: Redakti...

en: Edit command line of the selected application.
eo: Redakti la komandlinion de la elektita aplikaĵo.

en: Remove the selected application from the list.
eo: Forigu la elektitan aplikaĵon el la listo.

[ctx: No applications associated with this file type]
en: None
eo: Neniu

[ctx: No components associated with this file type]
en: None
eo: Neniu

en: You are not authorized to remove this service.
eo: Vi ne rajtas forigi ĉi tiun servon.

en: Add Service
eo: Aldoni servon

en: Select service:
eo: Elektu servon:

en: Create New File Type
eo: Krei novan dokumentotipon

en: Group:
eo: Grupo:

en: Select the category under which the new file type should be added.
eo: Elektu la kategorion sub kiu la nova dosiertipo estus aldonita.

en: Type name:
eo: Tipnomo:

en: Type the name of the file type. For instance, if you selected 'image' as category and you type 'custom' here, the file type 'image/custom' will be created.
eo: Entajpu la nomon de la dosiertipo. Ekzemple, se vi elektas 'image' kiel kategorio kaj entajpas 'custom' ĉi-tie, la dosiertipo 'image/custom' estos kreita.
