htmlsearch - en to eo translation catalogue (8 entries)

[ctx: List of words to exclude from index]
en: above:about:according:across:actually:
    adj:after:afterwards:again:against:all:
    almost:alone:along:already:also:although:
    always:among:amongst:and:another:any:
    anyhow:anyone:anything:anywhere:are:aren:
    arent:around:became:because:become:
    becomes:becoming:been:before:beforehand:
    begin:beginning:behind:being:below:beside:
    besides:between:beyond:billion:both:but:
    can:cant:cannot:caption:could:couldnt:
    did:didnt:does:doesnt:dont:down:during:
    each:eight:eighty:either:else:elsewhere:
    end:ending:enough:etc:even:ever:every:
    everyone:everything:everywhere:except:few:
    fifty:first:five:for:former:formerly:forty:
    found:four:from:further:had:has:hasnt:have:
    havent:hence:her:here:hereafter:hereby:
    herein:heres:hereupon:hers:herself:hes:him:
    himself:his:how:however:hundred:
    inc:indeed:instead:into:isnt:its:
    itself:last:later:latter:latterly:least:
    less:let:like:likely:ltd:made:make:makes:
    many:may:maybe:meantime:meanwhile:might:
    million:miss:more:moreover:most:mostly:
    mrs:much:must:myself:namely:neither:
    never:nevertheless:next:nine:ninety:
    nobody:none:nonetheless:noone:nor:not:
    nothing:now:nowhere:off:often:once:
    one:only:onto:others:otherwise:our:ours:
    ourselves:out:over:overall:own:page:per:
    perhaps:rather:recent:recently:same:
    seem:seemed:seeming:seems:seven:seventy:
    several:she:shes:should:shouldnt:since:six:
    sixty:some:somehow:someone:something:
    sometime:sometimes:somewhere:still:stop:
    such:taking:ten:than:that:the:their:them:
    themselves:then:thence:there:thereafter:
    thereby:therefore:therein:thereupon:these:
    they:thirty:this:those:though:thousand:
    three:through:throughout:thru:thus:tips:
    together:too:toward:towards:trillion:
    twenty:two:under:unless:unlike:unlikely:
    until:update:updated:updates:upon:
    used:using:very:via:want:wanted:wants:
    was:wasnt:way:ways:wed:well:were:
    werent:what:whats:whatever:when:whence:
    whenever:where:whereafter:whereas:whereby:
    wherein:whereupon:wherever:wheres:whether:
    which:while:whither:who:whoever:whole:
    whom:whomever:whose:why:will:with:within:
    without:wont:work:worked:works:working:
    would:wouldnt:yes:yet:you:youd:youll:your:
    youre:yours:yourself:yourselves:youve
eo: aktuale:alia:almenaŭ:ambaŭ:ankaŭ:ankoraŭ:
    anstataŭ:antaŭ:ci:cia:ciaj:ciajn:cian:ĉar:ĉie:ĉio:
    ĉion:ĉirkaŭ:ĉiu:ĉiuj:ĉiujn:ĉiun:ĉu:denove:do:
    dum:dume:eblas:eblis:el:en:ene:esti:estas:estis:
    estos:estus:fakte:ĝi:ĝia:ĝiaj:ĝiajn:ĝian:ĝin:ĝis:
    ĝisdatiga:ĝisdatigas:ĝisdatige:ĝisdatigi:ĝisdatigis:
    ĝisdatigo:ĝisdatigos:ĝisdatigu:ĝisdatigus:havas:
    havis:ie:ili:ilia:iliaj:iliajn:ilian:inter:iu:jam:jen:jes:
    kaj:kelkaj:kial:kiam:kie:kio:kiu:kontraŭ:krom:ktp:
    la:laŭ:malsupra:malsupraj:malsuprajn:malsupran:
    malsupre:malsupro:mem:mi:mia:miaj:miajn:mian:
    multe:ne:ni:nia:niaj:niajn:nian:nun:nune:nur:nura:
    nure:per:plej:pli:plu:por:post:povas:povis:pri:pro:
    ree:se:sed:sola:solaj:solajn:solan:sole:sub:suba:
    subaj:subajn:suban:sube:subo:sufiĉe:super:supra:
    supraj:suprajn:supran:supre:supro:sur:tia:tio:tiu:
    tiuj:tra:tre:tro:tuta:tute:uzas:uzi:uzo:vi:via:viaj:viajn:vian

en: KDE Index generator for help files.
eo: Kreilo de indeksoj por helpdosieroj de KDE.

en: The language to index
eo: La indeksenda lingvo

en: Generating Index
eo: Kreanta indekson

en: Scanning for files
eo: Trarigardanta dosierojn

en: Extracting search terms
eo: Eltiranta serĉterminojn

en: Generating index...
eo: Kreanta indekson...

en: Files processed: %1
eo: Traktitaj dosieroj: %1
