nepomukserver - en to eo translation catalogue (78 entries)

en: Desktop Search Details
eo: Labortablaj serĉaj detaloj

en: Refresh
eo: Aktualigi

en: Files
eo: Dosieroj

en: Emails
eo: Retadresoj

en: Calculating
eo: Kalkulante

[ctx: @title:window Referring to the folders which will be searched for files to index for desktop search]
en: Advanced File Filtering
eo: Altnivela Dosierfiltrado

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Exclude Mime Type
eo: Eksigi MIME-tipojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the mimetypes that should be excluded from indexing
eo: Serĉi la MIME-tipojn kiujn vi eksigu de la indekso

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Index Exclude Filters
eo: esceptaj filtroj por indeksado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select expressions to exclude files from indexing by matching their filenames
eo: Elektu esprimon por eksludi dosierojn de la indeksado.

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the folder in a listview]
en: <filename>%1</filename><nl/> (symbolic links are <emphasis>not</emphasis> indexed for desktop search)
eo: <filename>%1</filename><nl/> (Simbolaj ligiloj <emphasis>NE</emphasis>  estos indeksitaj por labortabla serĉado)

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the folder in a listview]
en: <filename>%1</filename><nl/>(will be indexed for desktop search)
eo: <filename>%1</filename><nl/> (estos indeksitaj por labortabla serĉado)

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the folder in a listview]
en: <filename>%1</filename><nl/> (will <emphasis>not</emphasis> be indexed for desktop search)
eo: <filename>%1</filename><nl/> (<emphasis>NE</emphasis>  estos indeksitaj por labortabla serĉado)

[ctx: @title:window Referring to the folders which will be searched for files to index for desktop search]
en: Customizing Index Folders
eo: Agordi Dosierujojn por indeksi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the local folders that contain files to be indexed for fast desktop searches
eo: Elektu lokajn dosierujojn kiuj enhavas dosierojn por indeksado por rapidaj labortablaj serĉadoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkShowHiddenFolders)
en: Check to be able to select hidden folders
eo: Kontroli por elektebli kaŝitajn dosierujojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkShowHiddenFolders)
en: Show hidden folders
eo: Montru kaŝitajn dosierujojn

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Basic Settings
eo: Baza agordo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Nepomuk Semantic Desktop
eo: Nepomuk semantika labortablo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Nepomuk Semantic Desktop enables tagging and rating of files integrated with the Desktop Search.
eo: Nepomuk semantika labortablo permesas la aplikon de etikedoj kaj pritaksoj de dosieroj, integrita kun la labortabla serĉilo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkEnableNepomuk)
en: Enable Nepomuk Semantic Desktop
eo: Ebligi Nepomuk semantikan labortablon

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, m_buttonDetails)
en: Details...
eo: Detajloj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Nepomuk Desktop File Indexer
eo: Nepomuk Indekso de labortablaj dosieroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Nepomuk desktop search allows searching for files by content instead of just by name.
eo: Nepomuk labortabla serĉilo permesas serĉadon laŭ enhavo, ne nur laŭ nomo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkEnableFileIndexer)
en: Enable Nepomuk File Indexer
eo: Ebligi Nepomuk Dosieran Indeksadon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_fileIndexerSuspendResumeButtom) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_emailIndexerSuspendResumeButtom)
en: Suspend
eo: paŭzigi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_emailIndexingBox)
en: PIM Data Indexing
eo: PIM datumoj indeksiĝas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: PIM data indexing allows full text search in events, contacts, email and their attachments.
eo: Indeksado de PIM datumoj ebligas serĉi eventojn, kontaktojn, retmesaĝojn kaj iliajn kunsendaĵojn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkEnableEmailIndexer)
en: Enable PIM Data Indexer
eo: Ebligi PIM Datuman Indeksadon

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Indexing
eo: Indeksanta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: File Indexing
eo: Indeksanta dosierojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Customize the files and folders to be indexed
eo: Agordi dosierojn kaj dosierujojn por indeksado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxDocuments)
en: Index Documents
eo: Indeksanta dokumentojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxAudio)
en: Index Audio
eo: Son-indekso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxImage)
en: Index Images
eo: Bild-indekso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxVideo)
en: Index Videos
eo: Film-indekso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxSourceCode)
en: Index Source Code
eo: Font-indekso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonAdvancedFileIndexing)
en: Advanced
eo: Altnivela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonCustomizeIndexFolders)
en: Customize Folders
eo: Elektitaj dosierujoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Removable media handling:
eo: Traktado de demeteblaj datumportiloj

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Indexing of files on removable media
eo: Indeksado de dosieroj sur demeteblaj datumportiloj

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: <para>Nepomuk can index files on removable devices like USB keys or external hard-disks for fast desktop searches.</para>
    <para>By default no files are indexed. Here this behaviour can be changed to one of two options:</para>
    <para><list><item><interface>Index files on all removable devices</interface> - Files on removable media are indexed as soon as the medium is mounted. Caution: this does not include media which have been rejected via the second option.</item>
    <item><interface>Ask individually when newly mounted</interface> - The user will be asked to decide if files on the newly mounted medium should be indexed or not. Once decided Nepomuk will not ask again.</item></list></para>
eo: <para> Nepomuk povas indeksi dosierojn sur demeteblaj aparatoj kiel USB poŝmemorilo aŭ ekstera malmola-diskoj por rapidaj labortablaj serĉoj.</para>
    <para> Apriore neniu dosiero estas indeksita. Tie ĉi konduto povas esti ŝanĝita al unu el du ebloj: </para> 
    <para> <list> <item> <interface> Indeksi dosierojn sur ĉiuj demeteblaj aparatoj</interface> - Dosieroj sur demeteblaj memoriloj estas indeksitaj tuj kiam la memorilo estas muntita. Atentu: ĉi tiu ne inkluzivas komunikilojn kiuj estis malakceptitaj okaze de la dua opcio.</item>
    <item> <interface> Demandi individue dum muntado </interface> - La uzanto decidas ĉu dosieroj  de la ĵus muntita memorilo devus esti indeksita aŭ ne. Post decido, Nepomuk ne plu petos.</item> </list> </para>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Ignore all removable media
eo: Ignori ĉiujn demeteblaj memoriloj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Index files on all removable devices
eo: Indeksi dosierojn por ĉiuj demeteblaj memoriloj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Ask individually when newly mounted
eo: Peti individue kiam nova estas enmeti

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Backup
eo: Savkopio

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Automatic Backups
eo: Aŭtomata savkopio

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Nepomuk can perform regular automatic backups of all data that could not be restored otherwise. This includes manually created tags, ratings, but also statistical data.
eo: Nepomuk povas regule enarĥivigi ĉiujn datumojn kiuj ne povus esti restaŭrita alikaze. Tiu inkluzivas kreitajn markojn, pritaksadon  sed ankaŭ statistikoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Backup frequency:
eo: Savkopio frekvenco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboBackupFrequency)
en: How often should a backup of the Nepomuk database be created
eo: Kiom ofte savkopio de Nepomuk datumbazo kreiĝu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Backup Time:
eo: Savkopio horo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTimeEdit, m_editBackupTime)
en: When should the backup be created
eo: Kiam la savkopio kreiĝu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Max number of backups:
eo: Maks. nombro de savkopioj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_spinBackupMax)
en: How many previous backups should be kept
eo: Kiom da pasintaj savkopioj konservindaj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Tools
eo: Iloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonManualBackup)
en: Manual Backup...
eo: Mana savkopio

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonRestoreBackup)
en: Restore Backup...
eo: Restaŭri savkopion...

en: Desktop Search Configuration Module
eo: Agordomodulo por labortabla serĉado

en: Copyright 2007-2010 Sebastian Trüg
eo: Kopirajtoj 2007 Sebastian Trüg

[ctx: @item:inlistbox]
en: Disable Automatic Backups
eo: Malebligi aŭtomatajn savkopiojn

[ctx: @item:inlistbox]
en: Daily Backup
eo: Ĉiutaga savkopio

[ctx: @item:inlistbox]
en: Weekly Backup
eo: Ĉiusemajna savkopio

en: The Nepomuk installation is not complete. No desktop search settings can be provided.
eo: La Nepomuk instalado ne kompletas. Neniu agordo de labortabla serĉado provizeblas.

en: Failed to start the desktop search service (Nepomuk). The settings have been saved and will be used the next time the server is started.
eo: Fiaskis lanĉi la servon de labortabla serĉado (Nepomuk). La agordo estas konservita kaj estos uzita kiam la servilo lanĉiĝas.

en: Desktop search service not running
eo: Servo de labortabla serĉado ne ruliĝas

[ctx: @info:status]
en: Desktop search services are active
eo: Servoj de labortabla serĉado aktivas

[ctx: @info:status]
en: Desktop search services are disabled
eo: Servoj de labortabla serĉado malaktivas

[ctx: @info:status %1 is an error message returned by a dbus interface.]
en: Failed to contact File Indexer service (%1)
eo: Fiaskis kontakti la servon de Dosiera Indeksado (%1)

[ctx: @info:status]
en: File indexing service failed to initialize, most likely due to an installation problem.
eo: Servo de Dosiera indeksado fiaskis por pravalorizi, tutcerte pro instalada problemo.

[ctx: @info:status]
en: File indexing service not running.
eo: Servo de Dosiera Indeksado ne ruliĝas

[ctx: Resumes the Nepomuk file indexing service.]
en: Resume
eo: Daŭrigi

[ctx: Suspends the Nepomuk file indexing service.]
en: Suspend
eo: Halteti

[ctx: @info:status %1 is an error message returned by a dbus interface.]
en: Failed to contact PIM Data Indexer service (%1)
eo: Fiaskis kontakti servon de la PIM Datuma Indekso (%1)

[ctx: @info:status]
en: PIM Data Indexing service is suspended
eo: Servo de PIM datuma indeksado haltiĝis

[ctx: @info:status]
en: PIM Data indexing service not running.
eo: Servo de PIM datuma indeksado ne ruliĝas

en: Resume
eo: Daŭrigi

en: 1 existing backup | %1 existing backups
eo[0]: 1 ekzistanta savkopio
eo[1]: %1 ekzistantaj savkopioj

[ctx: @info %1 is the creation date of a backup formatted vi KLocale::formatDateTime]
en: Oldest: %1
eo: Plej malnova: %1
