kcm_phonon - en to eo translation catalogue (60 entries)

en: Playback (%1)
eo: Ludanta (%1)

en: Recording (%1)
eo: Registranta (%1)

en: Independent Devices
eo: Sendependaj Aparatoj

en: KDE Audio Hardware Setup
eo: KDE Son-aparata Agordo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, hardwareGroupBox)
en: Hardware
eo: Aparato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, profileLabel)
en: Profile
eo: Profilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cardLabel)
en: Sound Card
eo: Sonkarto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, deviceGroupBox)
en: Device Configuration
eo: Aparata Agordo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Connector
eo: Konektilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deviceLabel)
en: Sound Device
eo: Son-aparato

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, outputGroupBox)
en: Speaker Placement and Testing
eo: Laŭtiloj Lokigo kaj Testo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, inputGroupBox)
en: Input Levels
eo: Enir-nivelo

[ctx: @info User changed Phonon backend]
en: To apply the backend change you will have to log out and back in again.
eo: Por apliki la internajn ŝanĝojn, vi devas elsaluti kaj reveni denove.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, m_select) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_select)
en: A list of Phonon Backends found on your system.  The order here determines the order Phonon will use them in.
eo: Listo de Phonon-internoj en via sistemo. Phonon uzos ilin laŭ la ordo en ĉi tiu listo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_up) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, preferButton)
en: Prefer
eo: Preferi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_down) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, deferButton)
en: Defer
eo: Cedi

en: Audio Playback
eo: Sonon ludanta

en: Audio Recording
eo: Sonon registranta

en: Video Recording
eo: Videon registranta

en: Invalid
eo: Nevalida

en: Test the selected device
eo: Testi la elektitan aparaton

en: Defines the default ordering of devices which can be overridden by individual categories.
eo: Defini la defaŭltan ordon de aparatoj kiuj povas esti anstataŭigitaj per individuaj kategorioj

en: Default Audio Playback Device Preference
eo: Defaŭlta Audio Ludanta Aparato Agordo

en: Default Audio Recording Device Preference
eo: Defaŭlta Audio Registranta Aparato Agordo

en: Default Video Recording Device Preference
eo: Defaŭlta Video Registranta Aparato Agordo

en: Audio Playback Device Preference for the '%1' Category
eo: Audio Ludanta Aparato Agordo por la '%1' Kategorio

en: Audio Recording Device Preference for the '%1' Category
eo: Audio Registranta Aparato Agordo por la '%1' Kategorio

en: Video Recording Device Preference for the '%1' Category
eo: Video  Registranta Aparato Agordo por la '%1' Kategorio

en: Apply the currently shown device preference list to the following other audio playback categories:
eo: Apliki la montritajn agordojn al tiuj kategorioj:

en: Default/Unspecified Category
eo: Defaŭlta/Nespecifa Kategorio

en: Failed to set the selected audio output device
eo: Fiaskis agordi la elektitan audion aparaton

en: Your backend may not support audio recording
eo: Via internaĵo eble ne subtenas son-registradon

en: Your backend may not support video recording
eo: Via internaĵo eble ne subtenas video-registradon

en: Testing %1
eo: Testanta %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, categoryTree) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, categoryTree)
en: Various categories of media use cases.  For each category, you may choose what device you prefer to be used by the Phonon applications.
eo: Diversaj kategorioj de eligoj. Por ĉiu kategorio vi povas elekti kiujn aparatojn vi preferas uzi por la Phonon aplikaĵoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showAdvancedDevicesCheckBox)
en: Show advanced devices
eo: Montri specialajn aparatojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, applyPreferencesButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, applyPreferencesButton)
en: Use the currently shown device list for more categories.
eo: Uzi kurantajn aparatajn listojn por pliaj kategorioj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applyPreferencesButton)
en: Apply Device List To...
eo: Apliki aparatajn liston al...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, deviceList)
en: Devices found on your system, suitable for the selected category.  Choose the device that you wish to be used by the applications.
eo: Sonaj eligoj kiuj estas trovitaj en via sistemo. Elektu la disponaĵon el kiu vi deziras uzi por la aplikaĵoj.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, deviceList)
en: The order determines the preference of the devices. If for some reason the first device cannot be used Phonon will try to use the second, and so on.
eo: Phonon uzos ilin laŭ ordo. Se la unua ne povas esti uzita, Phonon provos uzi la duan, ktp.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, testPlaybackButton)
en: Test
eo: Testo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, preferButton)
en: prefer the selected device
eo: preferi la elektitan disponaĵon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, deferButton)
en: no preference for the selected device
eo: neniu prefero por la elektita disponaĵo

en: Phonon Configuration Module
eo: Agorda modulo por Phonon

en: Device Preference
eo: Disponaĵa prefero

en: Backend
eo: Interno

en: Audio Hardware Setup
eo: Son-aparata Agordo

en: Front Left
eo: Fasada maldekstro

en: Front Left of Center
eo: Fasada maldekstro de la centro

en: Front Center
eo: Fasada Centro

en: Mono
eo: Unuflanka

en: Front Right of Center
eo: Fasada Dekstro de la Centro

en: Front Right
eo: Fasada Dekstro

en: Side Left
eo: Maldekstra flanko

en: Side Right
eo: Dekstra flanko

en: Rear Left
eo: Malantaŭa maldekstro

en: Rear Center
eo: Malantaŭa Centro

en: Rear Right
eo: Malantaŭa Dekstro

en: Subwoofer
eo: Basa laŭtilo

en: Unknown Channel
eo: Nekonata kanalo
