kcmcgi - en to eo translation catalogue (7 entries)

en: Paths to Local CGI Programs
eo: Vojoj al lokaj CGI-programaroj

en: Add...
eo: Aldoni...

en: Remove
eo: Forigi

en: CGI KIO Slave Control Module
eo: Stirmodulo de CGI KIO Slave

en: (c) 2002 Cornelius Schumacher
eo: © 2002 Cornelius SCHUMACHER

en: Cornelius Schumacher
eo: Cornelius SCHUMACHER

en: <h1>CGI Scripts</h1> The CGI KIO slave lets you execute local CGI programs without the need to run a web server. In this control module you can configure the paths that are searched for CGI scripts.
eo: <h1>CGI-Skriptoj</h1> CGI KIO slave permesas vin ruli lokajn CGI-programarojn sen neceso de ruli retan servilon. En ĉi tiu stirmodulo vi povas agordi la vojojn, kiuj estas serĉataj por CGI-skriptoj.
