kcmhtmlsearch - en to eo translation catalogue (23 entries)

en: The fulltext search feature makes use of the ht://dig HTML search engine. You can get ht://dig at the
eo: La plenteksta serĉtrajto uzas la HTML-serĉilon de ht://dig. Vi povas obteni ht://dig ĉe

en: Information about where to get the ht://dig package.
eo: Informoj pri kie obteni la pakaĵon ht://dig.

en: ht://dig home page
eo: Hejmpaĝo de ht://dig

en: Program Locations
eo: Programarlokoj

en: Enter the path to your htdig program here, e.g. /usr/local/bin/htdig
eo: Enigu la vojon de via htdig-programaro ĉi tie, ekzemple /usr/local/bin/htdig

en: Enter the path to your htsearch program here, e.g. /usr/local/bin/htsearch
eo: Enigu la vojon de via htsearch-programaro ĉi tie, ekzemple /usr/local/bin/htsearch

en: Enter the path to your htmerge program here, e.g. /usr/local/bin/htmerge
eo: Enigu la vojon de via htmerge-programaro ĉi tie, ekzemple /usr/local/bin/htmerge

en: Scope
eo: Amplekso

en: Here you can select which parts of the documentation should be included in the fulltext search index. Available options are the KDE Help pages, the installed man pages, and the installed info pages. You can select any number of these.
eo: Ĉi tie vi povas elekti kiuj partoj de la dokumentado estus inkluzivita en la plenteksta serĉindekso. Disponeblaj opcioj estas la helppaĝoj de KDE, la paĝoj de la instalita manlibro kaj la instalitaj paĝoj de informoj. Vi povas elekti iun nombron el ĉi tiuj.

en: &KDE help
eo: Helpo de &KDE

en: &Man pages
eo: Paĝoj de &manlibro

en: &Info pages
eo: Paĝoj pri &informoj

en: Additional Search Paths
eo: Aldonaj serĉvojoj

en: Here you can add additional paths to search for documentation. To add a path, click on the <em>Add...</em> button and select the folder from where additional documentation should be searched. You can remove folders by clicking on the <em>Delete</em> button.
eo: Ĉi tie vi povas aldoni vojojn por serĉi dokumentadon. Por aldoni vojon, premu la butonon <em>Aldoni...</em> kaj elektu la dosierujon en kiu aldonaj dokumentoj estas serĉataj. Vi forigas dosierujojn alklakante sur la butono <em>Forigi</em>.

en: Add...
eo: Aldoni...

en: Delete
eo: Forigi

en: Language Settings
eo: Agordoj pri lingvo

en: Here you can select the language you want to create the index for.
eo: Ĉi tie vi povas elekti la lingvon, por kiu vi volas krei la indekson.

en: &Language
eo: &Lingvo

en: Generate Index...
eo: Generanta indekson...

en: Click this button to generate the index for the fulltext search.
eo: Alklaku ĉi tiun butonon por generi indekson por la plenteksta serĉo.

en: without name
eo: sennoma

en: <h1>Help Index</h1> This configuration module lets you configure the ht://dig engine which can be used for fulltext search in the KDE documentation as well as other system documentation like man and info pages.
eo: <h1>Helpindekso</h1> Ĉi tiu agordmodulo permesas vin agordi la serĉilon de ht://dig, kiun vi povas uzi por plenteksta serĉo en la dokumentado de KDE kaj ankaŭ en aliaj dokumentadoj de sistemo, kiel paĝoj de manlibro kaj informoj.
