kcmicons - en to eo translation catalogue (55 entries)

en: Use of Icon
eo: Piktogramuzo

[ctx: @label The icon rendered by default]
en: Default
eo: Defaŭlta

[ctx: @label The icon rendered as active]
en: Active
eo: Aktiva

[ctx: @label The icon rendered as disabled]
en: Disabled
eo: Neaktiva

en: Size:
eo: Grandeco:

en: Animate icons
eo: Animacii la piktogramojn

en: Set Effect...
eo: Agordi efekton...

en: Desktop
eo: Labortablo

en: Toolbar
eo: Ilobreto

en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

en: Small Icons
eo: Malgrandaj piktogramoj

en: Panel
eo: Panelo

en: Dialogs
eo: Dialogoj

en: All Icons
eo: Ĉiuj piktogramoj

en: Setup Default Icon Effect
eo: Agordi la efekton por la defaŭltaj piktogramoj

en: Setup Active Icon Effect
eo: Agordi la efekton por la aktivaj piktogramoj

en: Setup Disabled Icon Effect
eo: Agordi la efekton por la neaktivaj piktogramoj

en: &Effect:
eo: &Efekto:

en: No Effect
eo: Sen efekto

en: To Gray
eo: Grizigi

en: Colorize
eo: Kolorigi

en: Gamma
eo: Gamo

en: Desaturate
eo: Malsaturigi

en: To Monochrome
eo: Dukolorigi

en: &Semi-transparent
eo: &Diafana

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Effect Parameters
eo: Efektaj parametroj

en: &Amount:
eo: &Kvanto:

en: Co&lor:
eo: Ko&loro:

en: &Second color:
eo: &Dua koloro:

en: Name
eo: Nomo

en: Description
eo: Priskribo

en: Install Theme File...
eo: Instali novan etoson...

en: Install a theme archive file you already have locally
eo: Instali etos-arkivan dosieron kion vi jam havas en via komputilo

en: If you already have a theme archive locally, this button will unpack it and make it available for KDE applications
eo: Se vi jam havas en via komputilo la etos-arkivon, tiu butono malpakos ĝin kaj disponebligos ĝin por viaj KDE aplikaĵoj

en: Get New Themes...
eo: Elŝuti novan etoson...

en: Get new themes from the Internet
eo: Elŝuti novajn etosojn el Interreto

en: You need to be connected to the Internet to use this action. A dialog will display a list of themes from the http://www.kde.org website. Clicking the Install button associated with a theme will install this theme locally.
eo: Vi bezonas interret-konekton por uzi tiun agon. Dialog-mesaĝo montros liston de etoso el la retejo http://www.kde.org. Klikante sur la Instal-butono ligita al iu etoso instalos tiun etoson en via komputilo.

en: Remove Theme
eo: Forigi etoson

en: Remove the selected theme from your disk
eo: Forigu la elektitan etoson de via disko.

en: This will remove the selected theme from your disk.
eo: Tio forigos la eletkitan etoson de via disko.

en: Select the icon theme you want to use:
eo: Elektu la piktogrametoson kiun vi volas uzi:

en: Drag or Type Theme URL
eo: Enmetu aŭ donu URL de etoso

en: Unable to find the icon theme archive %1.
eo: Ne eblas trovi la piktogrametosan arkivon por %1.

en: Unable to download the icon theme archive;
    please check that address %1 is correct.
eo: Ne eblas ricevi la piktogrametosan arkivon.
    Bonvole kontrolu la ĝustecon de la adreso "%1".

en: The file is not a valid icon theme archive.
eo: La dosiero ne estas valida piktogrametosa arkivo.

en: A problem occurred during the installation process; however, most of the themes in the archive have been installed
eo: Problemo okazis dum la instalado. Sed la plejmulto de la etosoj en la arkivo estas instalitaj

en: Installing icon themes
eo: Instalante piktogrametosojn

en: <qt>Installing <strong>%1</strong> theme</qt>
eo: <qt>Instalas <strong>%1</strong> etoson</qt>

en: <qt>Are you sure you want to remove the <strong>%1</strong> icon theme?<br /><br />This will delete the files installed by this theme.</qt>
eo: <qt>Ĉu vi estas certa, ke vi volas forigi la <strong>%1</strong> piktogrametoson?<br /><br />Tio forigos la instalitajn dosierojn de tiu etoso.</qt>

en: Confirmation
eo: Konfirmo

en: &Theme
eo: &Etoso

en: Ad&vanced
eo: &Plie

en: Icons
eo: Piktogramoj

en: Icons Control Panel Module
eo: Panelmodulo por piktogramstiro
