kcmlocale - en to eo translation catalogue (129 entries)

en: Country Selector
eo: Landa elektilo

en: without name
eo: sen nomo

[ctx: @item:inlistbox Country]
en: Not set (Generic English)
eo: Neagordita (komuna angllingvo)

en: Localization options for KDE applications
eo: Lokaligaj opcioj por KDE aplikaĵoj

en: Copyright 2010 John Layt
eo: Kopirajto 2010 John Layt

en: Maintainer
eo: Prizorganto

en: You have the language with code '%1' in your list of languages to use for translation but the localization files for it could not be found. The language has been removed from your configuration. If you want to add it again please install the localization files for it and add the language again.
eo: Vi havas la lingvon kun kodo '%1' en via listo de lingvoj uzeblaj sed la dosieroj ne troveblas. La lingvo estis forigita el via agordo. Se vi volas aldoni ĝin denove bonvolu indiki la vojon de la dosieroj kaj aldoni la lingvon denove.

en: Changed language settings apply only to newly started applications.
    To change the language of all programs, you will have to logout first.
eo: La ŝanĝitaj lingvoj aplikiĝas nur al lanĉotaj aplikaĵoj.
    Por ŝanĝi la lingvon de ĉiuj programoj, vi devas unue adiaŭi.

en: Applying Language Settings
eo: Aplikante lingvoagordon

en: <h1>Country/Region & Language</h1>
    <p>Here you can set your localization settings such as language, numeric formats, date and time formats, etc.  Choosing a country will load a set of default formats which you can then change to your personal preferences.  These personal preferences will remain set even if you change the country.  The reset buttons allow you to easily see where you have personal settings and to restore those items to the country's default value.</p>
eo: <h1> Lando / Regiono kaj Lingvo </h1> 
     <p> Vi povas agordi ĉi-tie vian lokaligan agordon kiel lingvo, nombraj formatoj, dato kaj tempo formatoj, ktp Elektanta landon ŝarĝos plurajn defaŭltajn formatojn kiujn vi povas agordi laŭ viaj personaj preferoj. Tiuj personaj preferoj konserviĝos eĉ se vi ŝanĝas la landon. La 'rekomencigo' butono permesas facile vidi kie vi havas personajn agordojn kaj remeti defaŭltajn valorojn en tiujn formulerojn. </p>

en: Reset item to its default value
eo: Remeti defaŭltajn valorojn

[ctx: No separator symbol]
en: None
eo: Nenio

[ctx: Space separator symbol]
en: Single Space
eo: Simpla Spaco

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabLocation)
en: Country
eo: Lando

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabTranslations)
en: Languages
eo: Lingvoj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabNumbers)
en: Numbers
eo: Nombroj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabMoney)
en: Money
eo: Mono

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabCalendar)
en: Calendar
eo: Kalendaristemo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabDateTime)
en: Date && Time
eo: Dato && Tempo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabOther)
en: Other
eo: Aliaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNumbersSample)
en: Numbers:
eo: Nombroj:

en: This is how positive numbers will be displayed.
eo: Jen kiel pozitivaj nombroj estas indikataj.

en: This is how negative numbers will be displayed.
eo: Jen kiel negativaj nombroj estas indikataj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMoneySample)
en: Money:
eo: Mono:

en: This is how positive monetary values will be displayed.
eo: Jen kiel pozitivaj monvaloroj estas indikataj.

en: This is how negative monetary values will be displayed.
eo: Jen kiel negativaj monvaloroj estas indikataj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateSample)
en: Date:
eo: Dato:

en: This is how long dates will be displayed.
eo: Jen kiel longaj datoj estas indikataj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateSample)
en: Short date:
eo: Konciza dato:

en: This is how short dates will be displayed.
eo: Jen kiel mallongaj datoj estas indikata.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeSample)
en: Time:
eo: Tempo:

en: This is how time will be displayed.
eo: Jen kiel tempo estas indikata.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountry)
en: Country:
eo: Lando:

en: <p>This is the country where you live.  The KDE Workspace will use the settings for this country or region.</p>
eo: <p>Lando kie vi vivas. La KDE Laborspaco uzos la defaŭltojn de tiu lando aŭ regiono.</p>

[ctx: %1 is the system country name]
en: System Country (%1)
eo: Sistemo Lando (%1)

en: No Country (Default Settings)
eo: Neniu Lando (defaŭlta agordo)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountryDivision)
en: Subdivision:
eo: Subdivido:

en: <p>This is the country subdivision where you live, e.g. your state or province.  The KDE Workspace will use this setting for local information services such as holidays.</p>
eo: <p>Lando kaj regiono kie vi vivas. La KDE Laborspaco uzos tiun agordon por agordi lokajn informojn kiel ferioj</p>

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Available Languages:
eo: Disponeblaj Lingvoj:

en: <p>This is the list of installed KDE Workspace language translations not currently being used.  To use a language translation move it to the 'Preferred Languages' list in the order of preference.  If no suitable languages are listed, then you may need to install more language packages using your usual installation method.</p>
eo: <p> Jen la listo de instalitaj KDE Laborspacaj lingvoj ne uzitaj nuntempe. Por uzi iun lingvon movu ĝin al la 'Preferitaj Lingvoj' listo laŭ la ordo de via prefero. Se neniu taŭga lingvo estas listigita, tiam vi eble bezonas instali pliajn lingvajn pakaĵojn uzante vian kutima instalad-metodo.</p>

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Preferred Languages:
eo: Preferataj Lingvoj:

en: <p>This is the list of installed KDE Workspace language translations currently being used, listed in order of preference.  If a translation is not available for the first language in the list, the next language will be used.  If no other translations are available then US English will be used.</p>
eo: <p> Jen la listo de instalitaj KDE Laborspacaj lingvoj ne uzitaj nuntempe.Se traduko ne disponeblas por la unua lingvo de la listo, la sekvanto estos uzita. Se neniu traduko disponeblas, tiam la usona lingvo estos uzita.</p>

[ctx: %1 = default language name]
en: %1 (Default)
eo: %1 (Defaŭlta)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonTranslationsInstall)
en: Install more languages
eo: Instali pliajn lingvojn

en: <p>Click here to install more languages</p>
eo: <p>Klaku ĉi tie por instali pliajn lingvojn</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNumericDigitGrouping) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDigitGrouping)
en: Digit grouping:
eo: Cifera grupigo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelThousandsSeparator) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryThousandsSeparator)
en: Group separator:
eo: Grup-apartigilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDecimalSymbol) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDecimalSymbol)
en: Decimal separator:
eo: Decimalsigno:

en: <p>Here you can define the decimal separator used to display numbers (i.e. a dot or a comma in most countries).</p><p>Note that the decimal separator used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
eo: <p>Tie ĉi vi povas difini, kiu signo apartigos la entjeran kaj la frakcian partojn en nombroj (t.e. komo aŭ punkto en la plimultaj landoj).</p><p>Atentu, ke la apartigosigno por monvaloroj devas esti difinata aparte (vidu la langeton 'Mono').</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDecimalPlaces) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDecimalPlaces)
en: Decimal places:
eo: Decimalloko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPositiveFormat)
en: Positive sign:
eo: Plussigno:

[ctx: No positive symbol]
en: None
eo: Nenio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNegativeFormat)
en: Negative sign:
eo: Minussigno:

[ctx: No negative symbol]
en: None
eo: Nenio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDigitSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDigitSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateTimeDigitSet)
en: Digit set:
eo: Cifera aro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencyCode)
en: Currency:
eo: Monsimbolo:

en: <p>Here you can choose the currency to be used when displaying monetary values, e.g. United States Dollar or Pound Sterling.</p>
eo: <p> Jen vi povas elekti la moneron uzita por montri monvalorojn, ekz Usono Dolaro aŭ Brita Pundo.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencySymbol)
en: Currency symbol:
eo: Monsimbolo:

en: <p>Here you can choose the symbol to be used when displaying monetary values, e.g. $, US$ or USD.</p>
eo: <p> Jen vi povas elekti la simbolon uzita por montri monvalorojn, ekz $, US$ aŭ USD. </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryPositiveFormat)
en: Positive format:
eo: Pozitiva formato:

en: Sign position:
eo: Situo de la signumo:

en: Parentheses Around
eo: Enkrampe

en: Before Quantity Money
eo: antaŭ la monvaloro

en: After Quantity Money
eo: post la monvaloro

en: Before Money
eo: antaŭ la mono

en: After Money
eo: post la mono

en: Here you can select how a positive sign will be positioned. This only affects monetary values.
eo: Tie ĉi vi povas indiki, kie situu pozitivecsigno. Tio validas nur por monvaloroj.

en: Prefix currency symbol
eo: Prefikso de monsimbolo

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all positive monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
eo: Se tio estas enŝaltita, la monsimbolo estas antaŭ la valoro ĉe ĉiuj pozitivaj monvaloroj, alikaze ĝi estas malantaŭe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryNegativeFormat)
en: Negative format:
eo: Negativa formato:

en: Here you can select how a negative sign will be positioned. This only affects monetary values.
eo: Tie ĉi vi povas indiki, kie situu negativecsigno. Tio validas nur por monvaloroj.

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all negative monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
eo: Se tio estas enŝaltita, la monsimbolo estas antaŭ la valoro ĉe ĉiuj negativaj monvaloroj, alikaze ĝi estas malantaŭe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCalendarSystem)
en: Calendar system:
eo: Kalendaristemo:

en: <p>Here you can set the Calendar System to use to display dates.</p>
eo: <p> Jen vi povas agordi la Kalendaran Sistemon uzita por montri datojn.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkCalendarGregorianUseCommonEra)
en: Use Common Era
eo: Uzu Komuna Erao

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortYearWindow)
en: Short year window:
eo: Mallonga jara fenestro:

[ctx: label between two year inputs, i.e. 1930 to 2029]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortYearWindowTo)
en: to
eo: al

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekNumberSystem)
en: Week number system:
eo: Semajna nombrosistemo:

en: ISO Week
eo: ISO Semajno

en: Full First Week
eo: Plena Unua Semajno

en: Partial First Week
eo: Parta Unua Semajno

en: Simple Week
eo: Simpla Semajno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekStartDay)
en: First day of week:
eo: Unua tago de la semajno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekStartDay)
en: First working day of week:
eo: Unua labortago de la semajno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekEndDay)
en: Last working day of week:
eo: Lasta labortago de la semajno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekDayOfPray)
en: Week day for special religious observance:
eo: Semajna tago por specialaj religiaj observado:

[ctx: Day name list, option for no special day of religious observance]
en: None / None in particular
eo: Neniu / None en aparta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeFormat)
en: Time format:
eo: Formo de tempo:

[ctx: some reasonable time formats for the language]
en: HH:MM:SS
    pH:MM:SS AMPM
eo: HH:MM:SS
    hH:MM:SS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelAmSymbol)
en: AM symbol:
eo: AM Simbolo:

en: <p>Here you can set the text to be displayed for AM.</p>
eo: <p> Jen vi povas agordi la tekston montrata por AM (Antaŭ tagMeze). </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPmSymbol)
en: PM symbol:
eo: PM Simbolo:

en: <p>Here you can set the text to be displayed for PM.</p>
eo: <p> Jen vi povas agordi la tekston montrata por PM (Post-tagMeze). </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateFormat)
en: Long date format:
eo: Longa data formato:

en: SHORTMONTH
eo: MON

en: MONTH
eo: MONATO

en: dD
eo: tT

en: DD
eo: TT

en: SHORTWEEKDAY
eo: TAG

en: WEEKDAY
eo: SEMAJNTAGO

[ctx: some reasonable date formats for the language]
en: WEEKDAY MONTH dD YYYY
    SHORTWEEKDAY MONTH dD YYYY
eo: SEMAJNTAGO, la tTa de MONATO YYYY
    TAG, tTa de MON YYYY

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateFormat)
en: Short date format:
eo: Konciza dato:

[ctx: some reasonable short date formats for the language]
en: YYYY-MM-DD
    dD.mM.YYYY
    DD.MM.YYYY
eo: YYYY-MM-TT
    tT.mM.YYYY
    TT.MM.YYYY

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonthNamePossessive)
en: Possessive month names:
eo: Posedaj monat-nomoj:

en: <p>This option determines whether possessive form of month names should be used in dates.</p>
eo: <p>Tiu opcio difinas ĉu posedema formo de monato-nomoj estu uzata en datoj.</p>

en: Page size:
eo: Paĝa grandeco:

en: <p>Here you can define the default page size to be used in new documents.</p><p>Note that this setting has no effect on printer paper size.</p>
eo: <p> Jen vi povas difini la defaŭltan paĝ-grandecon por uzi en novaj dokumentoj. </p><p> Rimarku ke ĉi tiu agordo ne efikas sur printila paper-grandeco. </p>

[ctx: Page size]
en: US Letter
eo: Us Letero

[ctx: Page size]
en: C5 Envelope
eo: C5 Koverto

[ctx: Page size]
en: US Common 10 Envelope
eo: US Komuna 10 Koverto

[ctx: Page size]
en: DLE Envelope
eo: DLE Koverto

[ctx: Page size]
en: Executive
eo: Executive (267mm × 184mm)

[ctx: Page size]
en: Folio
eo: Paĝo

[ctx: Page size]
en: Ledger
eo: Ledger (432mm × 279mm)

[ctx: Page size]
en: US Legal
eo: Usona paperformato

[ctx: Page size]
en: Tabloid
eo: Tablojda formato

[ctx: Page size]
en: Custom
eo: Propra

en: Measurement system:
eo: Mezursistemo:

en: <p>Here you can define the measurement system to use.</p>
eo: <p> Jen vi povas difini la mezuradan sistemon por uzi. </p>

en: Metric System
eo: Metra Sistemo

en: Imperial System
eo: Imperia Sistemo

en: Byte size units:
eo: Bajt-grandecaj unuoj:

[ctx: Unit of binary measurement]
en: IEC Units (KiB, MiB, etc)
eo: IEC Unuoj (KiB, MiB, ktp)

[ctx: Unit of binary measurement]
en: JEDEC Units (KB, MB, etc)
eo: JEDEC Unuoj (KB, MB, ktp)

[ctx: Unit of binary measurement]
en: Metric Units (kB, MB, etc)
eo: Metraj Unuoj (kB, MB, ktp)

[ctx: Example test for binary unit dialect]
en: Example: 2000 bytes equals %1
eo: Ekzemplo: 2000 bajtoj valoras %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPageSize)
en: Page size
eo: Paĝa grandeco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMeasureSystem)
en: Measurement system
eo: Mezursistemo sistemo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelBinaryUnitDialect)
en: Byte size units
eo: Bajt-grandecaj unuoj
