kdebugdialog - en to eo translation catalogue (23 entries)

en: Debug Settings
eo: Agordoj de sencimigo

en: File
eo: Dosiero

en: Message Box
eo: Mesaĝkesto

en: Shell
eo: Ŝelo

en: Syslog
eo: Sistemprotokolo

en: None
eo: Neniu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pInfoGroup)
en: Information
eo: Informo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output to:
eo: Eligo al:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Filename:
eo: Dosiernomo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pErrorGroup)
en: Error
eo: Eraro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAbortFatal)
en: Abort on fatal errors
eo: Ĉesi ĉe gravaj eraroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableAll2)
en: Disable all debug output
eo: Malŝalti ĉiujn sencimigajn eligojn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
eo: Averto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pFatalGroup)
en: Fatal Error
eo: Grava eraro

en: &Select All
eo: &Elekti ĉiujn

en: &Deselect All
eo: &Malelekti ĉiujn

en: A dialog box for setting preferences for debug output
eo: Dialogkesto por agordi sencimigan eligon

en: Copyright 1999-2009, David Faure <email>faure@kde.org</email>
eo: Kopirajto 1999-2009, David FAURE <email>faure@kde.org</email>

en: David Faure
eo: David FAURE

en: Maintainer
eo: Prizorganto

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
eo: Montri la ampleksan dialogon anstataŭ ol la apriora lista dialogo

en: Turn area on
eo: Enŝalti zonon

en: Turn area off
eo: Malŝalti zonon
