khelpcenter - en to eo translation catalogue (118 entries)

en: KDE Help Center
eo: KDE-Helpcentro

en: The KDE Help Center
eo: La KDE-Helpcentro

en: Original Author
eo: Originala aŭtoro

en: Info page support
eo: Info-paĝa subteno

en: URL to display
eo: Montrota retadreso

en: Top-Level Documentation
eo: Ĝenerala dokumentaro

[ctx: Describes documentation entries that are in English]
en: English
eo: Angla

en: Font Configuration
eo: Tipara agordo

en: Sizes
eo: Grandecoj

[ctx: The smallest size a will have]
en: M&inimum font size:
eo: &Minimuma tiparogrando:

[ctx: The normal size a font will have]
en: M&edium font size:
eo: M&eza tipara grando:

en: Fonts
eo: Tiparoj

en: S&tandard font:
eo: Normala &tiparo:

en: F&ixed font:
eo: F&iksita tiparo:

en: S&erif font:
eo: S&erifa tiparo:

en: S&ans serif font:
eo: Senserif&a tiparo:

en: &Italic font:
eo: Kurs&iva tiparo:

en: &Fantasy font:
eo: &Fantazia tiparo:

en: Encoding
eo: Kodoprezento

en: &Default encoding:
eo: &Defaŭlta kodoprezento:

en: Use Language Encoding
eo: Uzi lingvan kodoprezenton

en: &Font size adjustment:
eo: &Alĝustigo de la tipara grandeco:

en: By Topic
eo: Laŭ temo

en: Alphabetically
eo: Alfabete

en: Rebuilding glossary cache...
eo: Rekonstruas glosaran kaŝmemoron...

en: Rebuilding cache... done.
eo: Rekonstruas kaŝmemoron... farita.

en: Error
eo: Eraro

en: Unable to show selected glossary entry: unable to open file 'glossary.html.in'!
eo: Ne povas montri elektitan gloson: ne povas malfermi dosieron 'glossary.html.in'!

en: See also:
eo: Vidu ankaŭ:

en: KDE Glossary
eo: KDE-glosaro

en: Information about where to get the ht://dig package.
eo: Informoj pri akiro de la ht://dig-pakaĵo.

en: Program Locations
eo: Programaj lokoj

en: Enter the URL of the htsearch CGI program.
eo: Entajpu la adreson de la htsearch-CGI-programo.

en: Indexer:
eo: Indeksilo:

en: Enter the path to your htdig indexer program here.
eo: Elektu vojon al la htdig indeksila programo.

en: htdig database:
eo: htdig datumbazo:

en: Enter the path to the htdig database folder.
eo: Elektu vojon al la htdig datumbaza dosierujo.

en: By Category
eo: Laŭ kategorioj

en: Change Index Folder
eo: Ŝanĝi indeksodosierujon

en: Index folder:
eo: Indeksa dosierujo:

en: Build Search Indices
eo: Konstrui la serĉajn indeksojn

en: Index creation log:
eo: Indeksokonstruada protokolo:

[ctx: Label for button to close search index progress dialog after successful completion]
en: Close
eo: Finiĝis

en: Index creation finished.
eo: Finis la indeksokonstruadon.

[ctx: Label for stopping search index generation before completion]
en: Stop
eo: Ĉesi

en: Details &lt;&lt;
eo: Detaloj &lt;&lt;

en: Details &gt;&gt;
eo: Detaloj &gt;&gt;

en: Build Search Index
eo: Konstrui serĉindekson

en: Build Index
eo: Konstrui indekson

en: Search Scope
eo: Serĉa amplekso

en: Status
eo: Stato

en: Change...
eo: Ŝanĝi...

en: <qt>The folder <b>%1</b> does not exist; unable to create index.</qt>
eo: <qt>La dosierujo <b>%1</b> ne ekzistas, ne povas krei indekson.</qt>

[ctx: Describes the status of a documentation index that is present]
en: OK
eo: En ordo

[ctx: Describes the status of a documentation index that is missing]
en: Missing
eo: Mankas

[ctx: Generic prefix label for error messages when creating documentation index, first arg is the document's identifier, second is the document's name]
en: Document '%1' (%2):
eo: Dokumento '%1' (%2):

en: No document type.
eo: Neniu dokumentotipo.

en: No search handler available for document type '%1'.
eo: Ne estas serĉa traktilo por dokumentotipo '%1'.

en: No indexing command specified for document type '%1'.
eo: Ne estas specifita indeksa komando por dokumentotipo '%1'.

en: Failed to build index.
eo: Malsukcesis konstrui indekson.

en: Error executing indexing build command:
    %1
eo: Eraro dum plenumo de indeksokonstruada komando:
    %1

en: Unable to start command '%1'.
eo: Ne povas lanĉi komandon '%1'.

en: KHelpCenter Index Builder
eo: KHelpCenter Indeksokonstruilo

en: (c) 2003, The KHelpCenter developers
eo: (c) 2003, programistoj de KHelpCenter

en: Document to be indexed
eo: Dokumento indeksiginda

en: Index directory
eo: Indeksodosierujo

note: i18n: ectx: label, entry, group (Search)
en: Path to index directory.
eo: Vojo al indeksodosierujo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Search)
en: Path to directory containing search indices.
eo: Vojo al dosierujo kiu enhavas serĉindeksojn.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Layout)
en: Currently visible navigator tab
eo: Nuna videbla navigada langeto

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eo: &Modifi

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eo: &Rigardi

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
eo: &Iri

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

en: Search Error Log
eo: Serĉerara protokolo

en: Preparing Index
eo: Preparas indekson

en: Ready
eo: Preta

en: Previous Page
eo: Antaŭa paĝo

en: Moves to the previous page of the document
eo: Iras al la antaŭa paĝo de la dokumento

en: Next Page
eo: Sekva paĝo

en: Moves to the next page of the document
eo: Iras al la sekva paĝo de la dokumento

en: Table of &Contents
eo: &Enhavotabelo

en: Table of contents
eo: Enhavotabelo

en: Go back to the table of contents
eo: Reiri al la enhavotabelo

en: &Last Search Result
eo: &Lasta serĉrezulto

en: Configure Fonts...
eo: Agordi tiparojn...

en: Increase Font Sizes
eo: Pligrandigi la tiparojn

en: Decrease Font Sizes
eo: Malgrandigi la tiparojn

en: &Search
eo: &Serĉi

en: &Contents
eo: &Enhavotabelo

en: Search Options
eo: Serĉaj opcioj

en: G&lossary
eo: &Glosaro

en: Start Page
eo: Startpaĝo

en: Unable to run search program.
eo: Ne eblas lanĉi la serĉprogramon.

en: A search index does not yet exist. Do you want to create the index now?
eo: Serĉindekso ankoraŭ ne ekzistas. Ĉu vi volas krei la indekson nun?

en: Create
eo: Krei

en: Do Not Create
eo: Ne krei

en: Error: No document type specified.
eo: Eraro: ne estas specifita dokumentotipo.

en: Error: No search handler for document type '%1'.
eo: Eraro: ne estas serĉa traktilo por dokumentotipo '%1'.

en: Unable to initialize SearchHandler from file '%1'.
eo: Ne povas pravalorigi serĉan traktilon de dosiero '%1'.

en: No valid search handler found.
eo: Ne trovis validan serĉan traktilon.

en: Search Results for '%1':
eo: Serĉrezultoj por '%1':

en: Search Results
eo: Serĉrezultoj

en: Error executing search command '%1'.
eo: Eraro okazis dum plenumo de serĉa komando '%1'.

en: Error: %1
eo: Eraro: %1

en: No search command or URL specified.
eo: Ne estas specifita serĉa komando aŭ adreso.

en: and
eo: kaj

en: or
eo: aŭ

en: &Method:
eo: &Metodo:

en: Max. &results:
eo: Maks. &rezultoj:

en: &Scope selection:
eo: Elekto de &amplekso:

en: Scope
eo: Amplekso

en: Build Search &Index...
eo: Konstrui &serĉindekson...

[ctx: Label for searching documentation using custom (user defined) scope]
en: Custom
eo: Propra

[ctx: Label for searching documentation using default search scope]
en: Default
eo: Defaŭlta

[ctx: Label for searching documentation in all subsections]
en: All
eo: Ĉiuj

[ctx: Label for scope that deselects all search subsections]
en: None
eo: Neniuj

[ctx: Label for Unknown search scope, that should never appear]
en: unknown
eo: nekonata

en: Copy Link Address
eo: Kopii ligilan adreson
