knotify4 - en to eo translation catalogue (19 entries)

en: Devices notification
eo: Atentigo de aparatoj

en: Could not mount the following device: %1
eo: La sekva aparato ne surmeteblas: %1

en: Could not unmount the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
eo: La sekva aparato ne surmeteblas: %1
    Unu aŭ pli dosieroj en ĉi tiu aparato estas malfermita ene de aplikaĵo

[ctx: The term "remove" here means "physically disconnect the device from the computer", whereas "safely" means "without risk of data loss"]
en: The following device can now be safely removed: %1
eo: La sekva aparato sekure demeteblas: %1

en: Could not eject the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
eo: La sekva aparato ne elĵeteblas: %1
    Unu aŭ pli dosieroj en ĉi tiu aparato estas malfermita ene de aplikaĵo

en: The following device can now be safely removed: %1
eo: La sekva aparato sekure demeteblas: %1

en: KDE Notification Daemon
eo: Demono de atentigoj de KDE

en: (C) 1997-2008, KDE Developers
eo: (C) 1997-2009, la programistoj de KDE

en: Olivier Goffart
eo: Olivier GOFFART

en: Current Maintainer
eo: Aktuala prizorganto

en: Carsten Pfeiffer
eo: Carsten PFEIFFER

en: Previous Maintainer
eo: Antaŭa flegantoAntaŭa prizorganto

en: Christian Esken
eo: Christian ESKEN

en: Stefan Westerfeld
eo: Stefan WESTERFELD

en: Sound support
eo: Sona subteno

en: Charles Samuels
eo: Charles SAMUELS

en: Allan Sandfeld Jensen
eo: Allan SANDFELD JENSEN

en: Porting to KDE 4
eo: Portado al KDE 4

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
eo: Startigado de tekst-al-parola servo Jovie fiaskis
