kuiserver - en to eo translation catalogue (36 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupFinishedJobs)
en: Finished Jobs
eo: Finitaj taskoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioMove)
en: Move them to a different list
eo: Movi ilin en malsaman liston

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioRemove)
en: Remove them
eo: Forigi ilin

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupAppearance)
en: Appearance
eo: Aspekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioList)
en: Show all jobs in a list
eo: Montri ĉiujn taskojn en listo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioTree)
en: Show all jobs in a tree
eo: Montri ĉiujn taskojn en arbo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkShowSeparateWindows)
en: Show separate windows
eo: Montri apartajn fenestrojn

en: %1 file | %1 files
eo[0]: %1 dosiero
eo[1]: %1 dosieroj

en: %1 folder | %1 folders
eo[0]: %1 dosierujo
eo[1]: %1 dosierujoj

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Move them to a different list.
eo: Movi ilin en malsaman liston.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Remove them.
eo: Forigi ilin.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a list.
eo: Montri ĉiujn taskojn en listo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a tree.
eo: Montri ĉiujn taskojn en arbo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show separate windows.
eo: Montri apartajn fenestrojn.

en: Job Manager
eo: Taskmastrumilo

en: KDE Job Manager
eo: Taskmastrumilo de KDE

en: (C) 2000-2009, KDE Team
eo: (C) 2000-2009, KDE-skipo

en: Shaun Reich
eo: Shaun REICH

en: Maintainer
eo: Prizorganto

en: Rafael Fernández López
eo: Rafael Fernández LÓPEZ

en: Former Maintainer
eo: Antaŭa prizorganto

en: David Faure
eo: David FAURE

en: Former maintainer
eo: Antaŭa prizorganto

en: Matej Koss
eo: Matej KOSS

en: Developer
eo: Programisto

en: %1 of %2 processed at %3/s
eo: %1 el %2 traktitaj ĉe %3/s

en: %1 of %2 processed
eo: %1 el %2 traktitaj

en: %1 processed at %2/s
eo: %1 traktitaj ĉe %2/s

en: %1 processed
eo: %1 traktitaj

en: Clear
eo: Vakigi

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Pause
eo: Paŭzigi

en: Resume
eo: Daŭrigi

en: Configure...
eo: Agordi...

en: List of running file transfers/jobs (kuiserver)
eo: Listo de rulantaj dosiertransigoj/tskoj (kuiserver)

en: Behavior
eo: Konduto
