kurifilter - en to eo translation catalogue (19 entries)

[ctx: @title:column Name label from web shortcuts column]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @title:column]
en: Shortcuts
eo: Mallongigoj

[ctx: @item:inlistbox No default web shortcut]
en: None
eo: Neniu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: &Enable Web shortcuts
eo: &Ebligi TTT-mallongigojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNew)
en: &New...
eo: &Nova...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Chan&ge...
eo: Ŝ&anĝi...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete)
en: De&lete
eo: &Forigi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: <qt>
    Select the search engine to use for input boxes that provide automatic lookup services when you type in normal words and phrases instead of a URL. To disable this feature select <b>None</b> from the list.
    </qt>
eo: <qt>
    Elekti la serĉilon por tajpujojn kiuj provizas aŭtomatajn serĉajn servojn kiam vi entajpas normalajn vortojn kaj frazojn anstataŭ retadreso. Por malebligi la eblon, elektu <b>Nenio</b>el la listo.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: Choose the delimiter that separates the keyword from the phrase or word to be searched.
eo: Elekti la disigilon kiu apartigos la ŝlosilvorton de la serĉesprimo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: &Keyword delimiter:
eo: Ŝlosilvorta &disigilo:

[ctx: Colon as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbDelimiter)
en: Colon
eo: Dupunkto

[ctx: Space as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbDelimiter)
en: Space
eo: Spaceto

en: Search F&ilters
eo: Serĉaj &filtriloj

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
eo: Defaŭlta

en: Keep It
eo: Teni ĝin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query.
eo: Elekti la signaron por la kodoprezento de via serĉopeto.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbShortcut)
en: <qt>
    The shortcuts entered here can be used as a pseudo-URI scheme in KDE. For example, the shortcut <b>av</b> can be used as in <b>av</b>:<b>my search</b>
    </qt>
eo: <qt>
    La mallongigoj ĉi tie oni povas uzi kiel ŝajna-URI metodo en KDE. Ekz. la mallongigo <b>av</b> povas esti uzita en <b>av></b>:<b>mia serĉo</b>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query
eo: Elekti la signaron por la kodoprezento de via serĉopeto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCharset)
en: &Charset:
eo: &Signaro:
