plasmapkg - en to eo translation catalogue (47 entries)

en: Install, list, remove Plasma packages
eo: Instali, listi kaj forigi Plasma-pakaĵojn

en: Addon Name
eo: Nomo de aldonaĵo

en: Service Type
eo: Servotipo

en: Path
eo: Vojo

en: Package types that are installable with this tool:
eo: Pakaĵ-tipoj instaleblaj kun tiu ilo:

en: Built in:
eo: Integrita:

en: DataEngine
eo: Datumomotoro

en: Layout Template
eo: Aranĝo Ŝablono

en: Plasmoid
eo: Plasmoido

en: Runner
eo: Ruliĝo

en: Theme
eo: Temo

en: Wallpaper Images
eo: Tapetaj Bildoj

en: Wallpaper Plugin
eo: Tapeta kromprogramo

en: KWin Effect
eo: KWin Efekto

en: KWin Window Switcher
eo: KWin Fenestr-Ŝanĝilo

en: KWin Script
eo: KWin Skripto

en: Provided by plugins:
eo: Provizita per kromaĵoj:

en: Provided by .desktop files:
eo: Provizita per .desktop dosieroj:

en: Plasma Package Manager
eo: Plasma pakaĵmastrumilo

en: Original author
eo: Aŭtoro

[ctx: Do not translate <path>]
en: Generate a SHA1 hash for the package at <path>
eo: Generas SHA1 haketon por la pakaĵo ĉe <path>

en: For install or remove, operates on packages installed for all users.
eo: Instalado kaj forigado labori kun pakaĵoj instalita por ĉiuj uzantoj.

[ctx: theme, wallpaper, etc. are keywords, but they may be translated, as both versions are recognized by the application (if translated, should be same as messages with 'package type' context below)]
en: The type of package, e.g. theme, wallpaper, plasmoid, dataengine, runner, layout-template, etc.
eo: La tipo de pakaĵo, ekzemple etoso, ekranfono, plasmoido, datummotoro, plenumilo ktp.

[ctx: Do not translate <path>]
en: Install the package at <path>
eo: Instali la pakaĵon al <path>

[ctx: Do not translate <path>]
en: Upgrade the package at <path>
eo: Ĝisdatigi la pakaĵon en <path>

en: List installed packages
eo: Listi instalitaj pakaĵoj

en: lists all known Package types that can be installed
eo: listigas ĉiujn konatajn Pakaĵajn tipoj kiuj instaliteblas

[ctx: Do not translate <name>]
en: Remove the package named <name>
eo: Forigi la pakaĵon <name>

en: Absolute path to the package root. If not supplied, then the standard data directories for this KDE session will be searched instead.
eo: Plena vojo al pakaĵradiko. Se ne donita, la standardaj datumdosierujoj por tiu ĉi KDE-seanco estos serĉata anstataŭe.

en: Failed to generate a Package hash for %1
eo: Fiaskis generi pakaĵan haketon por %1

en: SHA1 hash for Package at %1: '%2'
eo: SHA1 haketo por pakaĵo ĉe %1: '%2'

[ctx: package type]
en: wallpaper
eo: ekranfono

[ctx: package type]
en: plasmoid
eo: plasmoido

[ctx: package type]
en: theme
eo: etoso

[ctx: package type]
en: dataengine
eo: datumomotoro

[ctx: package type]
en: runner
eo: plenumilo

[ctx: package type]
en: wallpaperplugin
eo: tapet-kromprogramo

[ctx: package type]
en: layout-template
eo: aranĝo-ŝablono

en: Could not find a suitable installer for package of type %1
eo: Ne povis trovi taŭgan instalilon por pakaĵtipo %1

en: Could not load installer for package of type %1. Error reported was: %2
eo: Ne povis ŝargi instalilon por pakaĵtipo %1. La eraro estis: %2

[ctx: The user entered conflicting options packageroot and global, this is the error message telling the user he can use only one]
en: The packageroot and global options conflict each other, please select only one.
eo: La pakaĵradika kaj globala opcioj konfliktas kun unu la alia, bonvole elektu nur unu el ili.

en: Successfully removed %1
eo: Sukcese forigis pakaĵon %1

en: Removal of %1 failed.
eo: Forigo de %1 malsukcesis.

en: Plugin %1 is not installed now.
eo: Kromprogramo %1 ne estas instalita.

en: Successfully installed %1
eo: Sukcese instalis pakaĵon %1

en: Installation of %1 failed.
eo: Instalado de %1 malsukcesis.

[ctx: No option was given, this is the error message telling the user he needs at least one, do not translate install, remove, upgrade nor list]
en: One of install, remove, upgrade or list is required.
eo: Bezonas unu el: instali, forigi aŭ listi
