ksirkskineditor - en to eo translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkContinentDefinition)
en: Continent
eo: Kontinento

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkCountryDefinition)
en: Country
eo: Lando

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Flag:
eo: Flago:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Center:
eo: Centro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, playertype)
en: Player
eo: Ludanto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Description:
eo: Priskribo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, anycontinent)
en: Any
eo: Iu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
eo: Nomo:

en: Preferences
eo: Preferaĵoj

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
eo: &Ludo

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eo: A&gordo

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
eo: &Helpo

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, flagTab)
en: Flag
eo: Flago

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), 
en: Width:
eo: Larĝeco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17) i18n: ectx: property (text),
en: Height:
eo: Alteco:

en: Error
eo: Eraro

en: Load &Recent
eo: Malfermi f&reŝdatajn

en: Fatal Error
eo: Grava eraro
