kcmcrypto - en to eo translation catalogue (159 entries)

en: X509 Certificate Export
eo: Eksporto de X509-atestilo

en: Format
eo: Formato

en: &Netscape
eo: &Netskapo

en: &Text
eo: &Teksto

en: Filename:
eo: Dosiernomo:

en: &Export
eo: &Eksportu

en: &Cancel
eo: &Nuligi

en: Internal error. Please report to kfm-devel@kde.org.
eo: Interna eraro. Bonvolu sendi eraroraporton al kfm-devel@kde.org.

en: Error converting the certificate into the requested format.
eo: Eraro dum konvertado de atestilo en la postulitan formaton.

en: Error opening file for output.
eo: Eraro dum malfermo de dosiero por skribado.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, D_GenCert)
en: Certificate Creation Wizard
eo: Atestil-Kreada Sorĉisto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, T_CertType)
en: Certificate type:
eo: Atestiltipo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: City:
eo: Urbo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Organization name:
eo: Organizaĵo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Organizational unit/group:
eo: Organiza unuo/grupo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9)
en: Email address:
eo: Retpoŝta adreso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11)
en: Digest:
eo: Rsumo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel12)
en: Alias:
eo: Aliaso:

en: %1 (%2 of %3 bits)
eo: %1 (%2 de %3 bitoj)

en: <h1>Crypto</h1> This module allows you to configure SSL for use with most KDE applications, as well as manage your personal certificates and the known certificate authorities.
eo: <h1>Ĉifrado</h1> Tiu modulo eblas agordi SSLon por uzo kun la plej multaj KDE-aplikaĵoj kaj administri viajn proprajn atestilojn kaj konataj atestiloaŭtoritatojn.

en: KDE Crypto Control Module
eo: Agordilo de ĉifrado

en: (c) 2000 - 2001 George Staikos
eo: (c) 2000 - 2001 ĉe George Staikos

en: SSL Ciphers to Use
eo: SSL ĉifroj uzendaj

en: Select the ciphers you wish to enable when using the SSL protocol. The actual protocol used will be negotiated with the server at connection time.
eo: Elektu la ĉifrojn, kiujn vi volas enŝalti kun la SSL-protokolo. La efektive uzata protokolo estas marĉandata kun la servilo ĉe ekkontakto.

en: Cipher Wizard
eo: Ĉifra helpilo

en: Strong Ciphers Only
eo: Nur fortaj ĉifroj

en: Export Ciphers Only
eo: Eksportu nur ĉifrojn

en: Enable All
eo: Ŝaltu ĉiujn

en: Warn on &entering SSL mode
eo: Avertu ĉe &eniro de la SSL-protokolo

en: If selected, you will be notified when entering an SSL enabled site
eo: Se elektita, vi ricevos atentigon, se vi aliras TTT-ejon kun SSL.

en: Warn on &leaving SSL mode
eo: Avertu ĉe &forlaso de la SSL-protokolo

en: If selected, you will be notified when leaving an SSL based site.
eo: Se elektita, vi ricevos atentigon, se vi forlasas TTT-ejon kun SSL.

en: Warn on sending &unencrypted data
eo: Avertu ĉe sendado de &neĉifritaj datumoj

en: If selected, you will be notified before sending unencrypted data via a web browser.
eo: Se enŝaltita, vi ricevos atentigon antaŭ sendado de neĉifritaj datumoj per via TTTilo.

en: Warn on &mixed SSL/non-SSL pages
eo: Avertu ĉe &miksitaj SSLaj/ne-SSLaj paĝoj

en: If selected, you will be notified if you view a page that has both encrypted and non-encrypted parts.
eo: Se enŝaltita, vi ricevos atentigon, se vi rigardas paĝon, kiu havas kaj ĉifritajn kaj neĉifritajn partojn.

en: Path to OpenSSL Shared Libraries
eo: Padon al la funkciaro-dosieroj de OpenSSL

en: &Test
eo: &Testo

en: Use EGD
eo: Uzu EGD

en: Use entropy file
eo: Uzu entropidosieron

en: Path to EGD:
eo: Pado al EGD:

en: If selected, OpenSSL will be asked to use the entropy gathering daemon (EGD) for initializing the pseudo-random number generator.
eo: Se elektita, OpenSSL estos instruata uzi la entropi-akiran demonon (EGD) por preparado de la pseŭdaohazarda nombrokreilo.

en: If selected, OpenSSL will be asked to use the given file as entropy for initializing the pseudo-random number generator.
eo: Se elektita, OpenSSL estos instruata uzi la donitan dosieron kiel entropio porpreparado de la pseŭdaohazarda nombrokreilo.

en: Enter the path to the socket created by the entropy gathering daemon (or the entropy file) here.
eo: Donu la padon al la kontaktilo kreita de la entropi-akira demono (aŭ la entropidosieron) tie ĉi.

en: Click here to browse for the EGD socket file.
eo: Tie ĉi klaku por rigardi je la EGD-kontaktilo-dosiero.

en: This list box shows which certificates of yours KDE knows about. You can easily manage them from here.
eo: Tiu listo montras, kiujn atestilojn de vi konas KDE. Vi povas facile administri ilin tie ĉi.

en: Common Name
eo: Komuna nomo

en: Email Address
eo: Retpoŝta adreso

en: I&mport...
eo: I&mportu...

en: &Export...
eo: &Eksportu...

en: Remo&ve
eo: &Forigu

en: &Unlock
eo: &Malŝlosu

en: Verif&y
eo: &Certigu

en: Chan&ge Password...
eo: Ŝ&anĝu pasvorton...

en: This is the information known about the owner of the certificate.
eo: Jen la konata informo pri la posedanto de la atestilo.

en: This is the information known about the issuer of the certificate.
eo: Jen la konata informo pri la doninto de la atestilo.

en: Valid from:
eo: Valida de:

en: Valid until:
eo: Valida ĝis:

en: The certificate is valid starting at this date.
eo: La atestilo estas valida de tiu dato.

en: The certificate is valid until this date.
eo: La atestilo validas ĝis tiu dato.

en: MD5 digest:
eo: MD5-mesaĝaro:

en: A hash of the certificate used to identify it quickly.
eo: Dieso de la atestilo estas uzata por rapide ekkoni ĝin.

en: On SSL Connection...
eo: Ĉe SSL-kontakto...

en: &Use default certificate
eo: &Uzu originajn atestilojn

en: &List upon connection
eo: &Listo je kontakto

en: &Do not use certificates
eo: &Ne uzu atestilojn

en: SSL certificates cannot be managed because this module was not linked with OpenSSL.
eo: SSL-atestiloj ne estas administreblaj, ĉar tiu modulo ne estas bindita kun OpenSSL.

note: i18n("Default Authentication Certificate"), tabAuth), 0, 0, 0, 3 );
en: Default Action
eo: Apriora ago

en: &Send
eo: &Sendu

en: &Prompt
eo: &Demandu

en: Do &not send
eo: &Ne sendu

en: Default certificate:
eo: Apriora atestilo:

en: Host authentication:
eo: Komputilo-aŭtentigo:

en: Host
eo: Komputilo

en: Certificate
eo: Atestilo

en: Policy
eo: Konduto

en: Host:
eo: Komputilo:

en: Certificate:
eo: Atestilo:

en: Action
eo: Ago

en: Send
eo: Sendu

en: Prompt
eo: Demandu

en: Do not send
eo: Ne sendu

en: Ne&w
eo: &Nova

en: This list box shows which site and person certificates KDE knows about. You can easily manage them from here.
eo: Tiu listo montras, kiujn TTT-ejajn kaj personajn KDE-atestilojn KDE konas. Vi povas facile administri ilin tie ĉi.

en: Organization
eo: Organizaĵo

en: This button allows you to export the selected certificate to a file of various formats.
eo: Per tiu butono vi povas eksporti la elektitan atestilon al dosiero de diversa formato.

en: &Remove
eo: &Forigi

en: This button removes the selected certificate from the certificate cache.
eo: Per tiu butono vi forigas la elektitan atestilon de la loka konservejo.

en: &Verify
eo: &Certigu

en: This button tests the selected certificate for validity.
eo: Per tiu butono vi ekzamenas la elektitan atestilon pri valideco.

en: Cache
eo: Tenejo

en: Permanentl&y
eo: &Daŭre

en: &Until
eo: Ĝ&is

en: Select here to make the cache entry permanent.
eo: Elektu tion por fari, ke la loke konservita atestilo validu daŭre.

en: Select here to make the cache entry temporary.
eo: Elektu tion por fari, ke la loke konservita atestilo validu nur provizore.

en: The date and time until the certificate cache entry should expire.
eo: La dato kaj tempo ĝis kiam la loke konservita atestilo malvalidiĝu.

en: Accep&t
eo: Akcep&tu

en: Re&ject
eo: &Malakceptu

en: Select this to always accept this certificate.
eo: Elektu tion por ĉiam akcepti tiun atestilon.

en: Select this to always reject this certificate.
eo: Elektu tion por ĉiam malakcepti tiun atestilon.

en: Select this if you wish to be prompted for action when receiving this certificate.
eo: Elektu tion, por esti demandata kiel konduti, se riceviĝas tiu atestilo.

en: This list box shows which certificate authorities KDE knows about. You can easily manage them from here.
eo: Tiu listo montras, kiujn atestajn aŭtoritatojn KDE konas. Vi povas facile administri ilin tie ĉi.

en: Organizational Unit
eo: Organiza Unuo

en: Res&tore
eo: &Restarigu

en: Accept for site signing
eo: Akceput por retejo-subskribo

en: Accept for email signing
eo: Akceptu por retpoŝta subskribo

en: Accept for code signing
eo: Akceptu por kodsubskribo

en: Warn on &self-signed certificates or unknown CA's
eo: Averto ĉe &memsubskribitaj atestiloj kaj nekonataj atestoaŭtoritatoj

en: Warn on &expired certificates
eo: Averto ĉemal&validiĝintaj atestiloj

en: Warn on re&voked certificates
eo: Averto ĉe &revokitaj atestiloj

en: This list box shows which sites you have decided to accept a certificate from even though the certificate might fail the validation procedure.
eo: Tiu listo montras, de kiuj TTTejoj vi akceptas atestilojn eĉ se la atestilo ne pruviĝas valida.

en: &Add
eo: &Aldonu

en: These options are not configurable because this module was not linked with OpenSSL.
eo: Tiuj opcioj ne estas agordeblaj, ĉar tiu ĉi modulo ne estas bindita kun OpenSSL.

en: Your Certificates
eo: Viaj atestiloj

en: Authentication
eo: Aŭtentikigo

en: Peer SSL Certificates
eo: Partneraj SSL-atestiloj

en: SSL Signers
eo: SSL-subskribintoj

en: Validation Options
eo: Validigopcioj

en: If you do not select at least one cipher, SSL will not work.
eo: Se vi ne elektas almenaŭ unu ĉifron, SSL ne funkcios.

en: SSL Ciphers
eo: SSL-ĉifroj

en: Could not open the certificate.
eo: Ne eblis malfermi la atestilon.

en: Error obtaining the certificate.
eo: Eraro dum ricevo de la atestilo.

en: This certificate passed the verification tests successfully.
eo: La atestilo sukcese trapasis la ĝusteco-ekzamenon.

en: This certificate has failed the tests and should be considered invalid.
eo: La atestilo ne trapasis sukcese la ĝusteco-ekzamenon kaj do konsideriĝu nevalida.

en: Certificate Password
eo: Atestila Pasvorto

en: Certificate password
eo: Pasvorto de la atestilo

en: The certificate file could not be loaded. Try a different password?
eo: Ne eblis ŝargi la atestilo-dosieron. Ĉu provi alian pasvorton?

en: A certificate with that name already exists. Are you sure that you wish to replace it?
eo: Atestilo kun tiu nomo jam ekzistas. Ĉu vi vere volas anstataŭigi ĝin?

en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: Enter the certificate password:
eo: Donu la pasvorton de la atestilo:

en: Decoding failed. Please try again:
eo: Malkodado ne sukcesis. Bonvolu reprovi:

en: Export failed.
eo: Eksporto malsukcesis.

en: Enter the OLD password for the certificate:
eo: Donu la malnovan pasvorton de la atestilo:

en: Enter the new certificate password
eo: Donu la novan pasvorton por la atestilo

en: This is not a signer certificate.
eo: Tio ĉi ne estas atestilo de substribinto.

en: You already have this signer certificate installed.
eo: Jam estas instalita ĉe vi la atestilo de la subskribinto.

en: The certificate file could not be loaded.
eo: Ne eblis ŝargi la atestilo-dosieron.

en: Do you want to make this certificate available to KMail as well?
eo: Ĉu vi volas uzebligi tiun atestilon al Poŝtilo?

en: Could not execute Kleopatra. You might have to install or update the kdepim package.
eo: Ne eblis lanĉi Kleopatron. Vi instalu aŭ ĝisdatigu la kdepim-pakaĵon.

en: This will revert your certificate signers database to the KDE default.
    This operation cannot be undone.
    Are you sure you wish to continue?
eo: Tio restarigas vian datumbazon de atestilsubskribintoj al la
    KDE-aprioraĵoj. Ne eblas malfari tiun agon.
    Ĉu certe vi volas daŭrigi?

en: Revert
eo: Malfari

en: Failed to load OpenSSL.
eo: Malsukcesis ŝargi OpenSSL.

en: libssl was not found or successfully loaded.
eo: La funkciaro "libssl" ne troviĝis aŭ ŝargiĝis.

en: libcrypto was not found or successfully loaded.
eo: La funkciaro "libcrypto" ne troviĝis aŭ ne ŝargiĝis.

en: OpenSSL was successfully loaded.
eo: OpenSSL sukcese ŝargiĝis.

en: Path to entropy file:
eo: Pado al entropidosiero:

en: Personal SSL
eo: Persona SSL

en: Server SSL
eo: Servila SSL

en: SSL Personal Request
eo: SSL Persona Mendo

en: SSL Server Request
eo: SSL Servila Mendo

en: Netscape SSL
eo: Netskapa SSL

[ctx: Server certificate authority]
en: Server CA
eo: Servilo-CA

[ctx: Personal certificate authority]
en: Personal CA
eo: Persona CA

[ctx: No Certificates on List]
en: None
eo: Neniu

en: Don't Send
eo: Ne Sendi

[ctx: Select Time and Date]
en: Date & Time Selector
eo: Elektilo por dato kaj tempo

[ctx: Set Hours of Time]
en: Hour:
eo: Horo:

[ctx: Set Minutes of Time]
en: Minute:
eo: Minuto:

[ctx: Set Seconds of Time]
en: Second:
eo: Sekundo:
