kdelibs4 - en to eo translation catalogue (2143 entries)

en: Name
eo: Nomo

en: Host
eo: Gasto

en: Port
eo: Konektejo

en: i18n() takes at least one argument
eo: i18n() necesas almenaŭ unu argumenton

en: i18nc() takes at least two arguments
eo: i18nc() necesas almenaŭ du argumentojn

en: i18np() takes at least two arguments
eo: i18np() necesas almenaŭ du argumentojn

en: i18ncp() takes at least three arguments
eo: i18ncp() necesas almenaŭ tri argumentojn

en: System Default (currently: %1)
eo: Sistema aprioro (aktuale: %1)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EditorChooser)
en: Editor Chooser
eo: Elektilo de redaktilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please choose the default text editing component that you wish to use in this application. If you choose <B>System Default</B>, the application will honor your changes in the System Settings. All other choices will override that setting.
eo: Bonvole elektu la aprioran tekstredaktilon, kiun vi volas uzi enĉi tiu aplikaĵo. Se vi elektas <B>Sistema aprioro</B>, la aplikaĵoplenumos viajn ŝanĝojn en la sistemaj agordoj. Ĉiuj aliaj ŝanĝojanstataŭigos ĉi tiun agordon.

en: The template needs information about you, which is stored in your address book.
    However, the required plugin could not be loaded.
    
    Please install the KDEPIM/Kontact package for your system.
eo: La ŝablonoj bezonas informojn pri vi, kiuj estas konservitaj en via adresaro.
    Ĉiukaze, la bezonata kromprogramo ne ŝargeblas.
    
    Bonvole instalu la pakaĵon KDEPIM/Kontact por via sistemo.

en: Only local files are supported.
eo: Nur lokaj dosieroj estas subtenataj.

en: Keep output results from scripts
eo: Manteni eligajn rezultojn el skriptoj

en: Check whether config file itself requires updating
eo: Kontroli, ĉu la agorddosiero mem postulas ĝisdatigon

en: File to read update instructions from
eo: Dosiero, el kiu legi la ĝisdatigajn instrukciojn

en: KConf Update
eo: KConf-ĝisdatigo

en: KDE Tool for updating user configuration files
eo: Ĝisdatigilo de agorddosieroj de uzantoj por KDE

en: (c) 2001, Waldo Bastian
eo: (c) 2001, Waldo BASTIAN

en: Waldo Bastian
eo: Waldo BASTIAN

en: &About
eo: &Pri

en: No information available.
    The supplied KAboutData object does not exist.
eo: Neniu informo disponebla.
    La specifita objekto KAboutData ne ekzistas.

en: A&uthor
eo: &Aŭtoro

en: A&uthors
eo: &Aŭtoroj

en: Please use <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> to report bugs.
eo: Bonvole uzu <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> por raporti cimojn.

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
eo: Bonvole raportu cimojn al <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: &Thanks To
eo: &Dankon al

en: T&ranslation
eo: T&raduko

en: &License Agreement
eo: Interkonsento pri permesi&lo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Email
eo: Retpoŝto

en: Homepage
eo: Hejmpaĝo

en: Task
eo: Tasko

en: <html><font size="5">%1</font><br/><b>version %2</b><br/>Using KDE %3</html>
eo: <html><font size="5">%1</font><br/><b>versio %2</b><br/>Uzanta KDE %3</html>

en: Other Contributors:
eo: Aliaj kontribuantoj:

en: (No logo available)
eo: (Neniu emblemo disponebla)

en: About %1
eo: Pri %1

en: Undo: %1
eo: Malfari: %1

en: Redo: %1
eo: Refari: %1

en: &Undo
eo: &Malfari

en: &Redo
eo: &Refari

en: &Undo: %1
eo: &Malfari: %1

en: &Redo: %1
eo: &Refari: %1

en: Close
eo: Fermi

[ctx: Freeze the window geometry]
en: Freeze
eo: Frostigi

[ctx: Dock this window]
en: Dock
eo: Doki

en: Detach
eo: Malligi

en: Hide %1
eo: Kaŝi %1

en: Show %1
eo: Montri %1

en: Search Columns
eo: Serĉi kolumnojn

en: All Visible Columns
eo: Ĉiuj videblaj kolumnoj

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
eo: Kolumno nro. %1

en: S&earch:
eo: S&erĉi:

en: &Password:
eo: &Pasvorto:

en: &Keep password
eo: &Konservi pasvorton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Verify:
eo: &Kontrolu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelStrengthMeter)
en: Password strength meter:
eo: Indiko de forto de pasvorto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, labelMatch)
en: Passwords do not match
eo: Pasvortoj ne kongruas

en: You entered two different passwords. Please try again.
eo: Vi enmetis du malsamajn pasvortojn. Bonvole reprovu.

en: Low Password Strength
eo: Malalta forto de pasvorto

en: Password Input
eo: Enigo de pasvorto

en: Password is empty
eo: Pasvorto estas malplena

en: Password must be at least 1 character long | Password must be at least %1 characters long
eo[0]: Pasvorto devas estis longa almenaŭ 1 karaktron
eo[1]: Pasvorto devas estis longa almenaŭ %1 karaktrojn

en: Passwords match
eo: Pasvortoj kongruas

[ctx: @option:check]
en: Do Spellchecking
eo: Literumi

[ctx: @option:check]
en: Consider run-together &words as spelling errors
eo: Konsideri kunigitajn &vortojn kiel literumaj eraroj

[ctx: @label:listbox]
en: &Dictionary:
eo: &Vortaro:

[ctx: @label:listbox]
en: &Encoding:
eo: &Kodado:

[ctx: @item:inlistbox Spell checker]
en: International <application>Ispell</application>
eo: Internacia <application>Ispell</application>

[ctx: @label:listbox]
en: &Client:
eo: &Kliento:

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hebrew
eo: Hebrea

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Turkish
eo: Turka

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: English
eo: Angla

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Spanish
eo: Hispana

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Danish
eo: Dana

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German
eo: Germana

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German (new spelling)
eo: Germana (nova literumo)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Brazilian Portuguese
eo: Brazila portugala

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Portuguese
eo: Portugala

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Norwegian
eo: Norvega

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Polish
eo: Pola

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Russian
eo: Rusa

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovenian
eo: Slovena

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovak
eo: Slovaka

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Czech
eo: Ĉeĥa

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swedish
eo: Sveda

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swiss German
eo: Svisgermana

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Ukrainian
eo: Ukrajna

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Lithuanian
eo: Litova

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: French
eo: Franca

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Belarusian
eo: Belorusa

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hungarian
eo: Hungara

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ISpell</application> Default
eo: Aprioro de <application>ISpell</application>

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name, %2 file name]
en: Default - %1 [%2]
eo: Apriora - %1 [%2]

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ASpell</application> Default
eo: Apriora de <application>ASpell</application>

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name]
en: Default - %1
eo: Apriora - %1

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>Hunspell</application> Default
eo: Apriora de <application>HunSpell</application>

en: You have to restart the dialog for changes to take effect
eo: Vi devas restartigi la dialodon por efektivigi la ŝanĝojn

en: Spell Checker
eo: Literumilo

en: Check Spelling
eo: Kontroli literumadon

en: &Finished
eo: &Finita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Unknown word:
eo: Nekonata vorto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_unknownWord)
en: Unknown word
eo: Nekonata vorto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_unknownWord)
en: <b>misspelled</b>
eo: <b>malĝuste skribata</b>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_language)
en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
eo: <qt>
    <p>Elektu la lingvon de la dokumento, kiun vi estas literumanta ĉi tie.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Language:
eo: &Lingvo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_contextLabel)
en: Text excerpt showing the unknown word in its context.
eo: La tekstero, kiu montras la nekonatan vorton en sia kunteksto.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_contextLabel)
en: <qt>
    <p>Here you can see a text excerpt showing the unknown word in its context. If this information is not sufficient to choose the best replacement for the unknown word, you can click on the document you are proofing, read a larger part of the text and then return here to continue proofing.</p>
    </qt>
eo: <qt>
    <p>Ĉi tie vi povas vidi teksteron, kiu montras la nekonatan vorton en sia kunteksto. Se ĉi tiu informo ne sufiĉas por elekti la plej bonan anstataŭigon de la nekonata vorto, vi povas alklaki sur la dokumento, kiun vi estas literumanta, legi pli longan parton de teksto kaj tiam reveni ĉi tie por daŭrigi la literumadon.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_contextLabel)
en: ... the <b>misspelled</b> word shown in context ...
eo: ... la <b>malĝuste skribata</b> vorto montrata en sia kunteksto...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addBtn)
en: << Add to Dictionary
eo: << Aldoni al vortaro

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_replaceAllBtn)
en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
eo: <qt>
    <p>Alklaku ĉi tie por anstataŭigi ĉiujn okazojn de la nekonata teksto per la teksto en la redakta kesto supre (maldesktre).</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_replaceAllBtn)
en: R&eplace All
eo: A&nstataŭigi ĉiujn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Q3ListView, m_suggestions) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, m_suggestions)
en: Suggestion List
eo: Listo de sugestoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, m_suggestions) i18n: ectx: property (text), widget (QListView, m_suggestions)
en: Suggested Words
eo: Sugestitaj vortoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_replaceBtn)
en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
eo: <qt>
    <p>Alklaku ĉi tie por anstataŭigi ĉi tiun okazon de la nekonata teksto per la teksto en la redakta kesto supre (maldesktre).</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_replaceBtn)
en: &Replace
eo: &Anstataŭigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Replace &with:
eo: &Anstataŭigi per:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipBtn)
en: &Ignore
eo: &Ignori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipAllBtn)
en: I&gnore All
eo: I&gnori ĉiujn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_suggestBtn)
en: S&uggest
eo: &Proponoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_language)
en: Language Selection
eo: Elekto de lingvo

en: As-you-type spell checking enabled.
eo: Dumtajpa literumado enŝaltita.

en: As-you-type spell checking disabled.
eo: Dumtajpa literumado malŝaltita.

en: Incremental Spellcheck
eo: Dumtajpa literumado

en: Too many misspelled words. As-you-type spell checking disabled.
eo: Tro multaj mistajpitaj vortoj. Dumtajpa literumado estas malŝaltita.

en: Check Spelling...
eo: Kontroli literumon...

en: Auto Spell Check
eo: Aŭtomata literumado

en: Allow Tabulations
eo: Permesi tabpaŝojn

en: Spell Checking
eo: Literumanta

en: &Back
eo: &Reen

[ctx: Opposite to Back]
en: &Next
eo: &Sekva

en: Unknown View
eo: Nekonata vido

en: A command-line application that can be used to run KUnitTest modules.
eo: Komandlinia aplikaĵo, kiu povas esti uzata por ruli KUnitTest-modulojn.

en: Only run modules whose filenames match the regexp.
eo: Ruli nur modulojn, kies dosiernomoj kongruas kun la regulesprimo.

en: Only run tests modules which are found in the folder. Use the query option to select modules.
eo: Ruli nur testmodulojn, kiuj estas en la dosierujo. Uzu la informpetan opcion por elekti modulojn.

en: (C) 2005 Jeroen Wijnhout
eo: (C) 2005 Jeroen WIJNHOUT

en: Please contact your system administrator.
eo: Bonvolu kontakti vian sistemadministranton.

en: Configuration file "%1" not writable.
eo: Agordodosieroj "%1" ne skribeblas.

en: No target filename has been given.
eo: Neniu cela dosiernomo estas donita.

en: Already opened.
eo: Jam estas malfermita.

en: Insufficient permissions in target directory.
eo: Malĝusta atingopermeso en celdosierujo.

en: Error during rename.
eo: Eraro okazis dum renomado.

en: A little program to output installation paths
eo: Malgranda programaro por eligi instalvojojn

en: (C) 2000 Stephan Kulow
eo: (C) 2000 Stephan KULOW

en: Left for legacy support
eo: Lasis por hereda subteno

en: Compiled in prefix for KDE libraries
eo: Enkompilita antaŭvojo por KDE-bibliotekoj

en: Compiled in exec_prefix for KDE libraries
eo: Enkompilita exec_antaŭvojo por KDE-bibliotekoj

en: Compiled in library path suffix
eo: Enkompilita finaĵo por biblioteka vojo

en: Prefix in $HOME used to write files
eo: Antaŭvojo en $HOME por enskribi dosierojn

en: Compiled in version string for KDE libraries
eo: Enkompilita versia ĉeno por KDE-bibliotekoj

en: Available KDE resource types
eo: Disponeblaj KDE-aj rimedotipoj

en: Search path for resource type
eo: Serĉvojo por rimedotipo

en: Find filename inside the resource type given to --path
eo: Trovi dosiernomon ene de la rimedotipo kiu estis donita al --vojo

en: User path: desktop|autostart|document
eo: Vojo por uzanto: labortablo|aŭtolanĉo|dokumento

en: Prefix to install resource files to
eo: Antaŭvojo por la instalado de rimedodosieroj

en: Installation prefix for Qt
eo: Instalprefikso por Qt

en: Location of installed Qt binaries
eo: Loko de instalita Qt binaraj dosieroj

en: Location of installed Qt libraries
eo: Loko de instalita Qt bibliotekoj

en: Location of installed Qt plugins
eo: Loko de instalita Qt programetoj

en: Applications menu (.desktop files)
eo: Aplikaĵa menuo (.desktop dosieroj)

en: Autostart directories
eo: Aŭtolanĉaj dosierujoj

en: CGIs to run from kdehelp
eo: La CGI-oj kiuj devus ruliĝi de « kdehelp »

en: Configuration files
eo: Agordodosieroj

en: Where applications store data
eo: Kie aplikaĵoj storas datumojn

en: Emoticons
eo: Mienoj

en: Executables in $prefix/bin
eo: Plenumebloj en $prefix/bin

en: HTML documentation
eo: HTML-dokumentado

en: Icons
eo: Piktogramoj

en: Configuration description files
eo: Agordo de priskribaj dosieroj

en: Libraries
eo: Bibliotekoj

en: Includes/Headers
eo: Inkludoj/Kapoj

en: Translation files for KLocale
eo: Tradukaj dosieroj por KLocale

en: Mime types
eo: Mime-tipoj

en: Loadable modules
eo: Ŝargeblaj moduloj

en: Legacy pixmaps
eo: Heredaj rastrumbildoj

en: Qt plugins
eo: QT kromprogrametoj

en: Services
eo: Servoj

en: Service types
eo: Serva tipo

en: Application sounds
eo: Aplikaĵaj sonoj

en: Templates
eo: Ŝablonoj

en: Wallpapers
eo: Ekranfonoj

en: XDG Application menu (.desktop files)
eo: XDG Aplikaĵa menuo (.desktop dosieroj)

en: XDG Menu descriptions (.directory files)
eo: XDG menuaj priskriboj (.directory dosieroj)

en: XDG Icons
eo: XDG Piktogramoj

en: XDG Mime Types
eo: XDG MIME-tipoj

en: XDG Menu layout (.menu files)
eo: XDG menua aranĝo (.menu dosieroj)

en: XDG autostart directory
eo: Vojo al la XDG aŭtolanĉa dosierujo

en: Temporary files (specific for both current host and current user)
eo: Provizoraj dosieroj (specifa por kaj aktuala gasto kaj aktuala uzanto)

en: UNIX Sockets (specific for both current host and current user)
eo: Unikso-kontaktoskatoloj (specifa por kaj aktuala gasto kaj aktuala uzanto)

en: %1 - unknown type
eo: %1 - nekonata tipo

en: %1 - unknown type of userpath
eo: %1 - nekonata tipo de uzantvojo

en: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
eo: Ne estas donitaj licencinformoj por tiu programo.
    Bonvolu trarigardi la dokumentaron aŭ la fonttekstojn
    de la programo pri licenco.

en: This program is distributed under the terms of the %1.
eo: Tiu programo estas distribuata laŭ la %1.

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 2
eo: GNU Ĝenerala Publika Permesilo Versio 2

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 2
eo: GNU Ĝenerala Publika Permesilo Versio 2

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
eo: BSD-Permesilo

[ctx: @item license]
en: BSD License
eo: BSD-Permesilo

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
eo: Artista Permesilo

[ctx: @item license]
en: Artistic License
eo: Artista Permesilo

[ctx: @item license]
en: Q Public License
eo: Q Publika Permesilo

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 3
eo: GNU Ĝenerala Publika Permesilo Versio 3

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 3
eo: GNU Ĝenerala Publika Permesilo Versio 3

[ctx: @item license]
en: Custom
eo: Propra

[ctx: @item license]
en: Not specified
eo: Ne specifita

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
eo: <p>KDE estas tradukita al multaj lingvoj, danke al la laboro de la tradukaj teamoj ĉie en la mondo.</p><p>Por detalaj informoj pri KDE-tradukado vizitu <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>

en: Use the X-server display 'displayname'
eo: Uzi la X-servilan ekranon 'ekranonomo'

en: Use the QWS display 'displayname'
eo: Uzi la QWS-ekranon 'ekranonomo'

en: Restore the application for the given 'sessionId'
eo: Restarigi la aplikaĵon por la donita 'seanconumero'

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
eo: Faras, ke la aplikaĵo instalas propran koloraron
    ĉe 8-bita ekrano

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
eo: Limigas la nombron de koloroj rezervitaj
    en la kolorkubo ĉe 8-bita ekrano,
    se la aplikaĵo uzas QApplication::ManyColor

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
eo: diras al Qt, ke ĝi neniam transprenu la muson aŭ la klavaron

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
eo: ruliĝante sub sencimigilo tio povas kaŭzi
    transdonon de implicita argumento -nograb,
    uzu -dograb por ŝanĝi tion

en: switches to synchronous mode for debugging
eo: ŝaltiloj por sinkrona agmaniero ĉe erarserĉo

en: defines the application font
eo: difinas la tiparon de la aplikaĵo

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
eo: difinas la defaŭltan fonkoloron kaj paletron por la aplikaĵo
    (helaĵoj kaj malhelaĵoj estas kalkulitaj surbaze de la koloro)

en: sets the default foreground color
eo: difinas la defaŭltan tekstkoloron

en: sets the default button color
eo: difinas la defaŭltan koloron de butonoj

en: sets the application name
eo: donas la nomon de la aplikaĵo

en: sets the application title (caption)
eo: donas la titolon de la aplikaĵo

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
eo: Faras, ke la aplikaĵo uzas fenestraĵon 'TrueColor visual'
    ĉe 8-bita ekrano

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
eo: Difinas la enigstilon de XIM (X-enIg-Metodo). Eblaj
    valoroj estas  "onthespot", "overthespot", "offthespot"
    kaj "root"

en: set XIM server
eo: difini XIM-servilon

en: disable XIM
eo: malŝalti XIM

en: forces the application to run as QWS Server
eo: faras, ke la aplikaĵo lanĉos QWS-servilon

en: mirrors the whole layout of widgets
eo: spegulas la tutan aspekton de la fenestraĵoj

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
eo: aplikas la Qt-stilfolion al la aplikaĵaj fenestraĵoj

en: Use 'caption' as name in the titlebar
eo: Uzi 'titolo' kiel nomon en la titolbreto

en: Use 'icon' as the application icon
eo: Uzi 'piktogramon' kiel aplikaĵa piktogramo

en: Use alternative configuration file
eo: Uzi alternativan agordodosieron

en: Disable crash handler, to get core dumps
eo: Malŝaltu kraŝtraktilon por ricevi konvenciajn erardosierojn (Core dump)

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
eo: Atendas WM_NET-kongruan fenestroadministrilon

en: sets the application GUI style
eo: difinas la grafikstilon de la aplikaĵo

en: KDE Application
eo: KDE-a Aplikaĵo

en: Unknown option '%1'.
eo: Nekonata opcio '%1'.

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
eo: '%1' mankas.

[ctx: @info:shell message on appcmd --version; do not translate 'Development Platform'%3 application name, other %n version strings]
en: Qt: %1
    KDE Development Platform: %2
    %3: %4
eo: Qt: %1
    KDE programada platoformo: %2
    %3: %4

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
eo: %1 estas skribita de
    %2

en: This application was written by somebody who wants to remain anonymous.
eo: Tiu aplikaĵo estis skribita de iu, kiu volas resti anonima.

en: Please use http://bugs.kde.org to report bugs.
eo: Bonvole uzu http://bugs.kde.org por la raporto de cimoj.

en: Please report bugs to %1.
eo: Bonvole uzu %1 por la raporto de cimoj.

en: Unexpected argument '%1'.
eo: Neatendita argumento '%1'.

en: Use --help to get a list of available command line options.
eo: Uzu '--help' por ricevi liston de uzeblaj komandliniaj argumentoj.

en: [options]
eo: [opcioj]

en: [%1-options]
eo: [%1-opcioj]

en: Usage: %1 %2
eo: uzo: %1 %2

en: 
    Generic options:
eo: 
    Ĝeneralaj opcioj:

en: Show help about options
eo: Montri helpon pri la opcioj

en: Show %1 specific options
eo: Montri %1 apartajn opciojn

en: Show all options
eo: Montri ĉiujn opciojn

en: Show author information
eo: Montri aŭtorinformon

en: Show version information
eo: Montri versioinformon

en: Show license information
eo: Montri licenco-informon

en: End of options
eo: Fino de opcioj

en: 
    %1 options:
eo: 
    %1 opcioj:

en: 
    Options:
eo: 
    Opcioj:

en: 
    Arguments:
eo: 
    Argumentoj:

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
eo: La dosieroj aŭ URLoj malfermitaj de la aplikaĵo estos forigataj postuze

en: KDE-tempfile
eo: Provizordosiero de KDE

en: Function must be called from the main thread.
eo: Devas voki tiun funkcion de la ĉefa fadeno.

en: KLauncher could not be reached via D-Bus. Error when calling %1:
    %2
eo: Ne eblis atingi Lanĉilon per D-Bus, eraro alvokante %1:
    %2

en: Could not launch the KDE Help Center:
    
    %1
eo: Ne eblis lanĉi la KDEan Helpocentron:
    
    %1

en: Could not Launch Help Center
eo: Ne eblis lanĉi la Helpocentron

en: Could not launch the mail client:
    
    %1
eo: Ne eblis lanĉi retpoŝtilon:
    
    %1

en: Could not launch Mail Client
eo: Ne povis ruli retpoŝtklienton

note: i18n("Could not launch %1:\n\n%2", exe, error), i18n("Could not launch %1:\n\n%2", htmlApp->exec(), error),
en: Could not launch the browser:
    
    %1
eo: Ne eblis lanĉi legilon:
    
    %1

en: Could not launch Browser
eo: Ne povis ruli retumilon

en: Could not launch the terminal client:
    
    %1
eo: Ne eblis lanĉi terminalon:
    
    %1

en: Could not launch Terminal Client
eo: Ne povis ruli terminalon

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
eo: Okcidenteŭropa

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
eo: Mezeŭropa

[ctx: @item Text character set]
en: Baltic
eo: Balta

[ctx: @item Text character set]
en: South-Eastern Europe
eo: Sudorienteŭropa

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
eo: Turka

[ctx: @item Text character set]
en: Cyrillic
eo: Cirila

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
eo: Tradicia ĉina

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
eo: Simpligita ĉina

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
eo: Korea

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
eo: Japana

[ctx: @item Text character set]
en: Greek
eo: Greka

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
eo: Araba

[ctx: @item Text character set]
en: Hebrew
eo: Hebrea

[ctx: @item Text character set]
en: Thai
eo: Taja

[ctx: @item Text character set]
en: Unicode
eo: Unikodo

[ctx: @item Text character set]
en: Northern Saami
eo: Nordsaamo

[ctx: @item Text character set]
en: Other
eo: Alia

[ctx: @item]
en: Other encoding (%1)
eo: Alia kodigo (%1)

[ctx: @item Text character set]
en: Disabled
eo: Malŝaltita

[ctx: @item Text character set]
en: Universal
eo: Universala

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
eo: Araba

[ctx: digit set]
en: Bengali
eo: Bengala

[ctx: digit set]
en: Devanagari
eo: Devanagara

[ctx: digit set]
en: Gujarati
eo: Guĝarata

[ctx: digit set]
en: Gurmukhi
eo: Gurmuka

[ctx: digit set]
en: Kannada
eo: Kananada

[ctx: digit set]
en: Khmer
eo: Kmera

[ctx: digit set]
en: Malayalam
eo: Malajala

[ctx: digit set]
en: Oriya
eo: Orija

[ctx: digit set]
en: Tamil
eo: Tamila

[ctx: digit set]
en: Telugu
eo: Teluga

[ctx: digit set]
en: Thai
eo: Taja

[ctx: digit set]
en: Arabic
eo: Araba

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
eo: %1 tagoj

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
eo: %1 horoj

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
eo: %1 minutoj

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
eo: %1 sekundoj

[ctx: @item:intext]
en: %1 millisecond | %1 milliseconds
eo[0]: %1 milisekundo
eo[1]: %1 milisekundoj

[ctx: @item:intext]
en: 1 day | %1 days
eo[0]: 1 tago
eo[1]: %1 tagoj

[ctx: @item:intext]
en: 1 hour | %1 hours
eo[0]: 1 horo
eo[1]: %1 horoj

[ctx: @item:intext]
en: 1 minute | %1 minutes
eo[0]: 1 minuto
eo[1]: %1 minutoj

[ctx: @item:intext]
en: 1 second | %1 seconds
eo[0]: 1 sekundo
eo[1]: %1 sekundoj

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
eo: %1 kaj %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
eo: %1 kaj %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
eo: %1 kaj %2

[ctx: Before Noon KLocale::LongName]
en: Ante Meridiem
eo: Antaŭ meztago

[ctx: After Noon KLocale::LongName]
en: Post Meridiem
eo: Post meztago

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_rangesButton)
en: Today
eo: Hodiaŭ

en: Yesterday
eo: Hieraŭ

[ctx: @note/plain]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: Note: %1
eo: Noto: %1

[ctx: @note/rich]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: <i>Note</i>: %1
eo: <i>Noto</i>: %1

[ctx: @warning/plain]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: WARNING: %1
eo: AVERTO: %1

[ctx: @warning/rich]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: <b>Warning</b>: %1
eo: <b>Averto</b>: %1

[ctx: @filename/plain]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: ‘%1’
eo: '%1'

[ctx: @resource/plain]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: “%1”
eo: "%1"

[ctx: @resource/rich]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: “%1”
eo: "%1"

[ctx: @icode/plain]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: “%1”
eo: "%1"

[ctx: keyboard-key-name]
en: Backspace
eo: Retroklavo

[ctx: keyboard-key-name]
en: CapsLock
eo: Majuskla baskulo

[ctx: keyboard-key-name]
en: Control
eo: Stirklavo

[ctx: keyboard-key-name]
en: Ctrl
eo: Stir

[ctx: keyboard-key-name]
en: Del
eo: For

[ctx: keyboard-key-name]
en: Delete
eo: Foriga klavo

[ctx: keyboard-key-name]
en: Down
eo: Malsupren

[ctx: keyboard-key-name]
en: End
eo: Finen

[ctx: keyboard-key-name]
en: Enter
eo: Eniga klavo

[ctx: keyboard-key-name]
en: Esc
eo: Esk

[ctx: keyboard-key-name]
en: Escape
eo: Eskapa klavo

[ctx: keyboard-key-name]
en: Home
eo: Hejmen

[ctx: keyboard-key-name]
en: Hyper
eo: Hiper

[ctx: keyboard-key-name]
en: Ins
eo: En

[ctx: keyboard-key-name]
en: Insert
eo: Enmeta klavo

[ctx: keyboard-key-name]
en: Left
eo: Maldekstren

[ctx: keyboard-key-name]
en: Menu
eo: Menuo

[ctx: keyboard-key-name]
en: NumLock
eo: Nombra baskulo

[ctx: keyboard-key-name]
en: PageDown
eo: Paĝo malsupren

[ctx: keyboard-key-name]
en: PageUp
eo: Paĝo supren

[ctx: keyboard-key-name]
en: PgDown
eo: Pĝsub

[ctx: keyboard-key-name]
en: PgUp
eo: Pĝsup

[ctx: keyboard-key-name]
en: PauseBreak
eo: Paŭzigi

[ctx: keyboard-key-name]
en: PrintScreen
eo: Ekrankopia klavo

[ctx: keyboard-key-name]
en: Return
eo: Eniga klavo

[ctx: keyboard-key-name]
en: Right
eo: Dekstren

[ctx: keyboard-key-name]
en: ScrollLock
eo: Ruluma baskulo

[ctx: keyboard-key-name]
en: Shift
eo: Majuskla klavo

[ctx: keyboard-key-name]
en: Space
eo: Spacostango

[ctx: keyboard-key-name]
en: Tab
eo: Tabo

[ctx: keyboard-key-name]
en: Up
eo: Supren

en: no error
eo: neniu eraro

en: requested family not supported for this host name
eo: servonomo ne subtenata por postulita familio

en: temporary failure in name resolution
eo: momenta problemo ĉe nomeltrovado

en: non-recoverable failure in name resolution
eo: neregebla problemo en nomeltrovado

en: invalid flags
eo: nevalida valoro por 'flags'

en: memory allocation failure
eo: eraro ĉe memoroakiro

en: name or service not known
eo: nomo aŭ servo ne estas konata

en: requested family not supported
eo: postulita familio ne subtenata

en: requested service not supported for this socket type
eo: postulita servo ne subtenata por tiu kontaktoskatoltipo

en: requested socket type not supported
eo: postulita kontaktoskatoltipo ne subtenata

en: unknown error
eo: nekonata eraro

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
eo: sistemeraro: %1

en: request was canceled
eo: Peto estas forigita

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
eo: Nekonata familio %1

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
eo: neniu eraro

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
eo: Nomserĉo fiaskis

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
eo: la adreso jam estas uzata

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
eo: la kontaktoskato jam estas ligita

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
eo: la kontaktoskato jam estas kreita

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
eo: la kontaktoskato ne estas ligita

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
eo: la kontaktoskato ne estas kreita

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
eo: operacio malhelpos

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
eo: konekto estas rifuzata aktive

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
eo: konekto transtemplimiĝis

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
eo: poeracio jam progresas

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
eo: reta malsukceso okazis

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
eo: operacio ne estas subtenata

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
eo: templimita operacio transtemplimiĝis

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
eo: nekonata aŭ neatendita eraro okazis

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
eo: fora komputilo fermis la konekton

en: NEC SOCKS client
eo: kliento por NEC SOCKS

en: Dante SOCKS client
eo: kliento por Dante SOCKS

en: The socket operation is not supported
eo: La ŝtopilinga operacio ne estas subtenata

en: Connection refused
eo: konekto estas rifuzata

en: Permission denied
eo: Ne permesita

en: Connection timed out
eo: konekto transtemplimiĝis

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: Address is already in use
eo: la adreso jam estas uzata

en: Path cannot be used
eo: Vojo ne uzeblas

en: No such file or directory
eo: Neniu dosiero aŭ dosierujo

en: Not a directory
eo: Ne estas dosierujo

en: Read-only filesystem
eo: Nurlege dosiersistemo

en: Unknown socket error
eo: Nekonata eraro pri ŝtopilingo

en: Operation not supported
eo: operacio ne estas subtenata

en: Timed out trying to connect to remote host
eo: Tempolimon atingis antaŭ sukcesa konekto kun fora gastigo

[ctx: SSL error]
en: No error
eo: neniu eraro

[ctx: SSL error]
en: The certificate has expired
eo: La atestilo eksvalidiĝis

[ctx: SSL error]
en: The certificate is invalid
eo: La atestilo ne estas valida

[ctx: SSL error]
en: The certificate chain is too long
eo: La ĉeno estas tro longe.

[ctx: SSL error]
en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: address family for nodename not supported
eo: Adresfamilio por nodnomo ne subtenita

en: invalid value for 'ai_flags'
eo: nevalida valoro por 'ai_flags'

en: 'ai_family' not supported
eo: 'ai_familio' ne subtenata

en: no address associated with nodename
eo: neni adreso ligita kun la nodonomo

en: servname not supported for ai_socktype
eo: servonomo ne subtenata por ai_socktype

en: 'ai_socktype' not supported
eo: 'ai_socktype' ne subtenata

en: system error
eo: Sistemeraro

en: Could not find mime type <resource>%2</resource> | Could not find mime types:
    <resource>%2</resource>
eo[0]: Ne eblis trovi MIME-tipon <resource>%2</resource>
eo[1]: Ne eblis trovi MIME-tipojn:
    <resource>%2</resource>

en: No service matching the requirements was found
eo: Ne trovis servon, kiu kongruis kun la postuloj

en: The service '%1' does not provide an interface '%2' with keyword '%3'
eo: La servo '%1' ne provizas interfacon '%2' kun ŝlosilvorto '%3'

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes
eo: -ise sufiksoj

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes
eo: -ize sufiksoj

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and with accents
eo: -ise sufiksoj kaj kun akcentoj

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and without accents
eo: -ise sufiksoj kaj sen akcentoj

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and with accents
eo: -ize sufiksoj kaj kun akcentoj

[ctx: dictionary variant]
en: large
eo: granda

[ctx: dictionary variant]
en: medium
eo: meza

[ctx: dictionary variant]
en: small
eo: eta

[ctx: dictionary variant]
en: variant 0
eo: varianto 0

[ctx: dictionary variant]
en: variant 1
eo: varianto 1

[ctx: dictionary variant]
en: variant 2
eo: varianto 2

[ctx: dictionary variant]
en: without accents
eo: sen akcentoj

[ctx: dictionary variant]
en: with accents
eo: kun akcentoj

[ctx: dictionary variant]
en: with ye
eo: kun ye

[ctx: dictionary variant]
en: with yeyo
eo: kun yeyo

[ctx: dictionary variant]
en: with yo
eo: kun yo

[ctx: dictionary variant]
en: extended
eo: etendita

en: File %1 does not exist
eo: Dosiero %1 ne troviĝis.

en: Cannot open %1 for reading
eo: Ne eblis malfermi %1  por legado

en: Cannot create memory segment for file %1
eo: Ne eblis krei memor-segmenton por la dosiero %1

en: Could not read data from %1 into shm
eo: Ne eblis legi datumojn el %1 en shm

en: Only 'ReadOnly' allowed
eo: Nur 'nurlege' permesata

en: Library "%1" not found
eo: Ne trovis bibliotekon "%1"

en: No service matching the requirements was found.
eo: Ne trovis servon kiu kongruis kun la postuloj

en: The service provides no library, the Library key is missing in the .desktop file.
eo: La servo ne provizas bibliotekon, la biblioteko mankas en la « .desktop » dosiero

en: The library does not export a factory for creating components.
eo: La biblioteko ne eksportas fabrikon por krei komponantojn

en: The factory does not support creating components of the specified type.
eo: La fabriko ne subtenas kreadon de komponantoj de la specifita tipo

en: KLibLoader: Unknown error
eo: KLibLoader: Nekonata eraro

en: Could not find plugin '%1' for application '%2'
eo: Ne eblis trovi la programeton '%1' por la programo '%2'

en: The service '%1' provides no library or the Library key is missing
eo: La servo '%1' ne provizas bibliotekon aŭ la biblioteka ŝlosilo mankas

en: The library %1 does not offer a KDE 4 compatible factory.
eo: La biblioteko %1 ne provizas KDE4-kongruan fabrikon.

en: The plugin '%1' uses an incompatible KDE library (%2).
eo: La kromprogrameto '%1' uzas nekongruan KDE-bibliotekon. (%2)

en: KDE Test Program
eo: Testa Programaro de KDE

en: Rebuilds the system configuration cache.
eo: Rekreas la tenejon de la sistemagordo.

en: Do not signal applications to update
eo: Ne informi aplikaĵojn pri aktualigo

en: Disable incremental update, re-read everything
eo: Malŝalti paŝan ĝisdatigon, relegi ĉion

en: Check file timestamps
eo: Kontroli dosierajn tempindikojn

en: Disable checking files (dangerous)
eo: Malŝalti dosierkontrolon (riska)

en: Create global database
eo: Krei tutmedian datumbazon

en: Perform menu generation test run only
eo: Plenumi nur teston de menukreado

en: Track menu id for debug purposes
eo: Sekvi menuidentigilon pro erarserĉo

en: KDE Daemon
eo: KDE-demono

en: KDE Daemon - triggers Sycoca database updates when needed
eo: KDE-demono - lanĉas aktualigojn de la Agordo-datumbazo se necese

en: Check Sycoca database only once
eo: Kontroli sikokan-datumbazon nur unufoje

[ctx: Encodings menu]
en: Default
eo: Defaŭlta

[ctx: Encodings menu]
en: Autodetect
eo: Aŭtomate trovi

en: No Entries
eo: Neniuj eroj

en: Clear List
eo: Forviŝi liston

[ctx: go back]
en: &Back
eo: &Reen

[ctx: go forward]
en: &Forward
eo: &Antaŭen

[ctx: home page]
en: &Home
eo: &Hejmo

[ctx: show help]
en: &Help
eo: &Helpo

en: Show &Menubar
eo: Montri &menuobreton

en: Show Menubar<p>Shows the menubar again after it has been hidden</p>
eo: Montri menuobreton<p>Remontras la menuobreton post ĝia kaŝado</p>

en: Show St&atusbar
eo: Montri &statobreton

en: &New
eo: &Nova

en: &Open...
eo: &Malfermi...

en: Open &Recent
eo: Malfe&rmi lastajn

en: &Save
eo: &Konservi

en: Save &As...
eo: Konservi &kiel...

en: Re&vert
eo: Mal&fari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _close)
en: &Close
eo: F&ermi

en: &Print...
eo: &Presi...

en: Print Previe&w
eo: &Presi antaŭrigardon

en: &Mail...
eo: &Retpoŝti...

en: &Quit
eo: &Forlasi

en: Quit application
eo: Forlasi aplikaĵon

en: Re&do
eo: Re&fari

en: Cu&t
eo: El&tondi

en: &Copy
eo: &Kopii

en: &Paste
eo: A&lglui

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _clear)
en: C&lear
eo: &Vakigi

en: Select &All
eo: &Elekti ĉiujn

en: Dese&lect
eo: Male&lekti ù

en: &Find...
eo: &Trovi...

en: Find &Next
eo: Trovi sekva&n

en: Find Pre&vious
eo: Tro&vi antaŭan

en: &Replace...
eo: &Anstataŭigi...

en: &Actual Size
eo: &Aktuala grando

en: &Fit to Page
eo: A&dapti al paĝo

en: Fit to Page &Width
eo: Adapti al &larĝo de paĝo

en: Fit to Page &Height
eo: Adapti al &alto de paĝo

en: Zoom &In
eo: Pl&igrandigi...

en: Zoom &Out
eo: &Malpligrandigi

en: &Zoom...
eo: &Grandigi...

en: &Redisplay
eo: &Remontri

en: &Up
eo: S&upren

en: &Previous Page
eo: Antaŭa &paĝo

en: &Next Page
eo: &Sevka paĝo

en: &Go To...
eo: &Iri al...

en: &Go to Page...
eo: &Iri al paĝo...

en: &Go to Line...
eo: &Iri al linio...

en: &First Page
eo: &Unua paĝo

en: &Last Page
eo: &Lasta paĝo

en: &Forward
eo: &Antaŭen

en: &Add Bookmark
eo: &Aldoni legosignon

en: &Edit Bookmarks...
eo: R&edakti legosignojn...

en: &Spelling...
eo: &Literumado...

en: Show &Toolbar
eo: Montri ilobre&ton

en: F&ull Screen Mode
eo: T&utekrana maniero

en: &Save Settings
eo: Kon&servi agordojn

en: Configure S&hortcuts...
eo: Agordi &klavokombinojn...

en: &Configure %1...
eo: &Agordi %1...

en: Configure Tool&bars...
eo: Agordi ilo&bretojn...

en: Configure &Notifications...
eo: Agordi ate&ntigojn...

en: %1 &Handbook
eo: &Manlibro de %1

en: What's &This?
eo: Kio estas &tio?

en: Tip of the &Day
eo: Konsileto &de la tago

en: &Report Bug...
eo: &Raporti cimon...

en: Switch Application &Language...
eo: Ŝalti &lingvon de aplikaĵo...

en: &About %1
eo: &Pri %1

en: About &KDE
eo: Pri &KDE

[ctx: @action:inmenu]
en: Exit F&ull Screen Mode
eo: &Forlasi tutekranan manieron

[ctx: @action:intoolbar]
en: Exit Full Screen
eo: Forlasi tutekranan manieron

[ctx: @action:inmenu]
en: F&ull Screen Mode
eo: T&utekrana maniero

[ctx: @action:intoolbar]
en: Full Screen
eo: Tutekrane

[ctx: Custom color]
en: Custom...
eo: Adapti...

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
eo: * Freŝaj koloroj *

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
eo: * Propraj koloroj *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
eo: Kvardek koloroj

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
eo: Oksigenaj koloroj

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
eo: Ĉielarkaj koloroj

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
eo: Reĝaj koloroj

[ctx: palette name]
en: Web Colors
eo: Retaj koloroj

en: Named Colors
eo: Nomitaj koloroj

[ctx: %1 is the number of paths, %2 is the list of paths (with newlines between them)]
en: Unable to read X11 RGB color strings. The following file location was examined:
    %2 | Unable to read X11 RGB color strings. The following file locations were examined:
    %2
eo[0]: Ne eblas legi la ĉenon de koloroj X11 RGB. La sekva dosierloko estisekzamenita:
    %2
eo[1]: Ne eblas legi la ĉenon de koloroj X11 RGB. La sekvaj dosierlokoj estisekzamenitaj:
    %2

en: Select Color
eo: Elektu koloron

en: Hue:
eo: Nuanco:

en: Saturation:
eo: Saturo:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
eo: Valoro:

en: Red:
eo: Ruĝa:

en: Green:
eo: Verda:

en: Blue:
eo: Blua:

en: Alpha:
eo: Alfo:

en: &Add to Custom Colors
eo: &Aldoni al la propraj koloroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Name:
eo: Nomo:

en: Default color
eo: Apriora koloro

en: -default-
eo: -apriora-

en: -unnamed-
eo: -sennoma-

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
eo: <qt>Pardonu, neniu informo havebla.<br />La donita objekto "KAboutData" ne ekzistas.</qt>

en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />&nbsp;</html>
eo: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Versio %2</b><br />&nbsp;</html>

[ctx: Program name, version and KDE platform version; do not translate 'Development Platform']
en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />Using KDE Development Platform %3</html>
eo: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Versio %2</b><br />Uzas KDE programadan platoformon %3</html>

en: License: %1
eo: Permesilo: %1

en: License Agreement
eo: Licenckontrakto

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
eo: Retpoŝti kontribuanton:

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
    %1
eo: Retpoŝti kontribuanton
    %1

[ctx: A generic social network or homepage link of an unlisted type.]
en: Other
eo: Alia

[ctx: A type of link.]
en: Blog
eo: Blogo

[ctx: A type of link.]
en: Homepage
eo: Hejmpaĝo

en: About KDE
eo: Pri KDE

en: <html><font size="5">KDE - Be Free!</font><br /><b>Platform Version %1</b></html>
eo: <html><font size="5">KDE - Estu libera !</font><br /><b>Platoforma Versio %1</b></html>

[ctx: About KDE]
en: &About
eo: Pri &KDE

en: &Report Bugs or Wishes
eo: &Raporti erarojn aŭ dezirojn

en: &Join KDE
eo: &Aliĝi al KDE

en: &Support KDE
eo: &Subteno de KDE

[ctx: Opposite to Back]
en: Next
eo: Antaŭen

en: Finish
eo: Fini

en: Submit Bug Report
eo: Sendi eraroraporton

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
eo: Via retpoŝtadreso. Se ĝi ne estas ĝusta, ŝanĝu ĝin per la butono "Agordu retpoŝton"

[ctx: Email sender address]
en: From:
eo: De:

en: Configure Email...
eo: Agordi retpoŝton...

en: The email address this bug report is sent to.
eo: La retpoŝta adreso, al kiu tiu erarraporto estas sendota.

[ctx: Email receiver address]
en: To:
eo: Al:

en: &Send
eo: &Sendi

en: Send bug report.
eo: Sendi eraroraporton.

en: Send this bug report to %1.
eo: Sendi tiun eraroraporton al %1.

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
eo: La aplikaĵo, por kiu vi volas sendi eraroraporton - se ne ĝusta, bonvolu uzi la menueron "Raportu eraron" en la ĝusta aplikaĵo

en: Application:
eo: Aplikaĵo:

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
eo: La versio de tiu ĉi aplikaĵo - antaŭ sendo de eraroraporto bonvolu certiĝi, ke ne haveblas pli nova versio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Version:
eo: Versio:

en: Compiler:
eo: Kompililo:

en: Se&verity
eo: &Graveco

en: Critical
eo: Gravega

en: Grave
eo: Grava

[ctx: normal severity]
en: Normal
eo: Normala

en: Wishlist
eo: Deziroj

en: Translation
eo: Traduko

en: S&ubject:
eo: &Temo:

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
eo: Entajpu detalan priskribon de la eraro (laŭeble en la angla).
    Post premo de "Sendi", mesaĝo estos sendata al la administranto de tiu ĉi programo.

en: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> where you will find a form to fill in. The information displayed above will be transferred to that server.</qt>
eo: <qt>Por sendi eraroraporton, alklaku la malsupran ligilon.
    Tio malfermos TTT-paĝon ĉe <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a>, kie vi trovos plenigeblan formularon. La supre donita informo estos sendata al la servilo.</qt>

en: &Launch Bug Report Wizard
eo: &Lanĉi la eraroraportan helpilon

[ctx: unknown program name]
en: unknown
eo: nekonata

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
eo: Vi devas indiki kaj temlinion kaj priskribon, aliokaze la raporto ne povas esti sendata.

en: <p>You chose the severity <b>Critical</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>break unrelated software on the system (or the whole system)</li><li>cause serious data loss</li><li>introduce a security hole on the system where the affected package is installed</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
eo: <p>Vi elektis la gravecon<b>Grava</b>. Atentu, ke tiu graveconivelo estas nur por eraroj, kiuj</p><ul><li>stumbligas aliajn programojn aŭ la tutan sistemon</li><li>kaŭzas gravan perdon de datumoj</li><li>enkondukas sekurecriskon en la sistemo kun la instalita pakaĵo</li></ul>
    <p>Ĉu la raportota eraro kaŭzas iun el la supraj damaĝoj? Se ne, bonvolu elekti pli malaltan graveconivelon. Dankon!</p>

en: <p>You chose the severity <b>Grave</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>make the package in question unusable or mostly so</li><li>cause data loss</li><li>introduce a security hole allowing access to the accounts of users who use the affected package</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
eo: <p>Vi elektis la gravecon<b>Grava</b>. Atentu, ke tiu graveconivelo estas nur por eraroj, kiuj</p><ul><li>faras la koncernan pakaĵon plejparte neuzebla</li><li>kaŭzas gravan perdon de datumoj</li><li>enkondukas sekurecriskon permesantan aliron al la konto de la uzantoj de tiu pakaĵo</li></ul>
    <p>Ĉu la raportota eraro kaŭzas iun el la supraj damaĝoj? Se ne, bonvolu elekti pli malaltan graveconivelon. Dankon!</p>

en: Unable to send the bug report.
    Please submit a bug report manually....
    See http://bugs.kde.org/ for instructions.
eo: Neeblas sendi la cimraporton.
    Bonvole sendu raportcimon mane...
    Vidu http://bugs.kde.org/ por instrukcioj.

en: Bug report sent, thank you for your input.
eo: La eraroraporto estas sendita, dankon por via enigo.

en: Close and discard
    edited message?
eo: Fermi kaj forĵeti la
    redaktitan mesaĝon?

en: Close Message
eo: Fermi mesaĝon

en: Configure
eo: Agordi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KCupsOptionsJobWidget)
en: Job
eo: Tasko

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, jobControlGroupBox)
en: Job Control
eo: Kontrolo de tasko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobHoldLabel)
en: Scheduled printing:
eo: Planita presado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobBillingLabel)
en: Billing information:
eo: Informo pri fakturado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobPriorityLabel)
en: Job priority:
eo: Prioritato de tasko:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, jobOptionsGroupBox)
en: Job Options
eo: Opcioj de tasko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, jobOptionsTable)
en: Option
eo: Opcio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, jobOptionsTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Value
eo: Valoro

en: Print Immediately
eo: Printi nun

en: Day (06:00 to 17:59)
eo: Tago (06:00 ĝis 17:59)

en: Night (18:00 to 05:59)
eo: Nokto (18:00 ĝis 05:59)

en: Second Shift (16:00 to 23:59)
eo: Dua skipo (16:00 ĝis 23:59)

en: Weekend (Saturday to Sunday)
eo: Semajnfino (sabato ĝis dimanĉo)

en: Specific Time
eo: Specifa tempo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KCupsOptionsPagesWidget)
en: Pages
eo: Paĝoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, pagesPerSheetButtonGroup)
en: Pages Per Sheet
eo: Paĝoj po folio

[ctx: Banner page at start]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startBannerLabel)
en: Start
eo: Starto

[ctx: Banner page at end]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endBannerLabel)
en: End
eo: Fino

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pageLabelGroupBox)
en: Page Label
eo: Etikedo de paĝo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Page Border
eo: Bordero de paĝo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mirrorPagesGroupBox)
en: Mirror Pages
eo: Spegulaj paĝoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mirrorPagesCheckBox)
en: Mirror pages along vertical axis
eo: Spegulaj paĝoj laŭ la vertikala akso

en: Left to Right, Top to Bottom
eo: Liva al Dekstra, Supra al Malsupra

en: Left to Right, Bottom to Top
eo: Liva al Dekstra, Malupra al Supra

en: Right to Left, Bottom to Top
eo: Dekstra al Liva, Malsupra al Supra

en: Right to Left, Top to Bottom
eo: Dekstra al Liva, Supra al Malsupra

en: Bottom to Top, Left to Right
eo: Malsupra al Supra, Liva al Dekstra

en: Top to Bottom, Left to Right
eo: El supre al sube, el maldekstre al dekstre

en: Top to Bottom, Right to Left
eo: Supra al Malsupra, Dekstra al Liva

[ctx: No border line]
en: None
eo: Neniu

en: Single Line
eo: Unuopa Linio

en: Single Thick Line
eo: Unuopa mallarĝa linio

en: Double Line
eo: Duobla Linio

en: Double Thick Line
eo: Duobla Mallarĝa Linio

[ctx: Banner page]
en: None
eo: Neniu

[ctx: Banner page]
en: Standard
eo: Normala

[ctx: Banner page]
en: Unclassified
eo: Neklasifikita

[ctx: Banner page]
en: Confidential
eo: Konfidenca

[ctx: Banner page]
en: Classified
eo: Klasifikita

[ctx: Banner page]
en: Secret
eo: Sekreta

[ctx: Banner page]
en: Top Secret
eo: Sekretega

en: All Pages
eo: Ĉiuj Paĝoj

en: Odd Pages
eo: Neparaj Paĝoj

en: Even Pages
eo: Paraj Paĝoj

[ctx: @title:window]
en: Print
eo: Printi

en: &Try
eo: &Provi

en: modified
eo: ŝanĝita

[ctx: Document/application separator in titlebar]
en:  –
eo: -

en: &Details
eo: &Detaloj

en: Get help...
eo: Ricevi helpon...

en: --- separator ---
eo: --- apartigilo ---

en: Change Text
eo: Ŝanĝi tekston

en: Icon te&xt:
eo: Piktograma teksto:

en: Configure Toolbars
eo: Agordi Ilbretojn

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
eo: Ĉu vi vere volas restarigi ĉiujn ilobretojn de la aplikaĵo al la defaŭltaj? La ŝanĝoj estos tujaj.

en: Reset Toolbars
eo: Restarigi Ilbretojn

en: Reset
eo: Restarigi

en: &Toolbar:
eo: &Ilobreto:

note: i18n("&New"), this); new_toolbar->setPixmap(BarIcon("document-new", KIconLoader::SizeSmall)); new_toolbar->setEnabled(false); // disabled until implemented QPushButton *del_toolbar = new QPushButton(i18n("&Delete"), this); del_toolbar->setPixmap(BarIcon("edit-delete", KIconLoader::SizeSmall)); del_t
en: A&vailable actions:
eo: &Uzeblaj agoj:

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Curr&ent actions:
eo: &Nunaj agoj:

en: Change &Icon...
eo: Ŝanĝi p&iktogramon...

en: Change Te&xt...
eo: Ŝanĝi Tekston...

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
eo: Tiu elemento estos anstataŭigata per ĉiuj elementoj de enkorpigita komponanto.

en: <Merge>
eo: <Kunfandi>

en: <Merge %1>
eo: <Kunfandi %1>

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
eo: Tio estas dinamika listo de agoj. Vi povas movi ĝin, sed se vi forigas ĝin, ne eblas realdoni ĝin.

en: ActionList: %1
eo: Agolisto: %1

en: Change Icon
eo: Ŝanĝi piktogramon

en: Manage Link
eo: Mastrumi ligilon

en: Link Text:
eo: Teksto de ligilo:

en: Link URL:
eo: URL Ligo:

en: Details
eo: Detaloj

en: Question
eo: Demando

en: Do not ask again
eo: Ne demandi refoje

en: Warning
eo: Averto

en: Error
eo: Eraro

en: Sorry
eo: Pardonu

en: Information
eo: Informo

en: Do not show this message again
eo: Ne remontri tiun mesaĝon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword)
en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Password
eo: Pasvorto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prompt)
en: Supply a username and password below.
eo: Enigu uzantnomon kaj pasvorton malsupre.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userNameLabel)
en: Username:
eo: Uzantnomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domainLabel)
en: Domain:
eo: Domajno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepCheckBox)
en: Remember password
eo: Memorigi pasvorton

en: Select Region of Image
eo: Elekti parton de la bildo

en: Please click and drag on the image to select the region of interest:
eo: Bonvolu alklaki kaj treni por elekti la parton de la bildo kiu interesas vin:

en: Default:
eo: Defaŭlta:

[ctx: No shortcut defined]
en: None
eo: Nenio

en: Custom:
eo: Propra:

en: Shortcut Schemes
eo: Skemo de Klavkombinoj

en: Current scheme:
eo: Aktuala skemo:

en: New...
eo: ...

en: Delete
eo: Forĵeti

en: More Actions
eo: Pliaj Agoj

en: Save as Scheme Defaults
eo: Konservi kiel defaŭlta Skemo

en: Export Scheme...
eo: Eksporti Skemon...

en: Name for New Scheme
eo: Nomo por la nova skemo

en: Name for new scheme:
eo: Nomo por la nova skemo:

en: New Scheme
eo: Nova Skemo

en: Export to Location
eo: Eksporti al loko

en: Configure Shortcuts
eo: Agordi klavokombinojn

en: Print
eo: Presi

en: Reset to Defaults
eo: Restarigi defaŭltojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, list)
en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
eo: Ĉui tie vi povas vidi liston de klavkombinoj, kiuj estas asocioj inter agoj (kiel ekzemple "kopii") montritaj en la maldekstra kolumno kaj klavoj aŭ kombinoj de klavoj (kiel ekzemple Stir+V) montritaj en la dekstra kolumno.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Action
eo: Ago

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Shortcut
eo: Klavkombino

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Alternate
eo: Alternativa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global
eo: Ĉiea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global Alternate
eo: Ĉiea alternativa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Button Gesture
eo: Musbutona gesto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Shape Gesture
eo: Musforma gesto

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Key Conflict
eo: Klavokonflikto

en: The '%1' shape gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
eo: La formgesto '%1' jam estas ligita al la ago "%2".
    Ĉu vi preferas religi ĝin de tiu al la nuna ago?

en: Reassign
eo: Reatribui

en: The '%1' rocker gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
eo: La baskulgesto '%1' jam estas ligita al la ago "%2".
    Ĉu vi pliŝatas religi ĝin de tiu al la nuna ago?

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
eo: Klavkombinoj por %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priLabel)
en: Main:
eo: Ĉefa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altLabel)
en: Alternate:
eo: Alternativa:

en: Global:
eo: Ĉiea:

en: Action Name
eo: Nomo de Ago

en: Shortcuts
eo: Klavkombinoj

en: Description
eo: Priskribo

en: Switch Application Language
eo: Ŝalti Aplikaĵan Lingvon

en: Please choose the language which should be used for this application:
eo: Bonvole elektu la uzotan lingvon por ĉi tiu aplikaĵo:

en: Add Fallback Language
eo: Aldoni rezervan lingvon

en: Adds one more language which will be used if other translations do not contain a proper translation.
eo: Ĝi aldonas unu plian lingvon, kiu estos uzata se aliaj tradukoj ne enhavas propran tradukon.

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
eo: La lingvo por ĉi tiu aplikaĵo ŝanĝiĝis. La ŝanĝo efektivigos la sekvan fojon kiam la aplikaĵo estas startigita.

en: Application Language Changed
eo: Lingvo de aplikaĵoj ŝanĝiĝis

en: Primary language:
eo: Primara lingvo:

en: Fallback language:
eo: Rezerva lingvo:

en: Remove
eo: Forpreni

en: This is the main application language which will be used first, before any other languages.
eo: Ĉi tio estas la ĉefa lingvo, kiu estos uzata unue, antaŭ aliaj lingvoj.

en: This is the language which will be used if any previous languages do not contain a proper translation.
eo: Ĉi tio estas la ĉefa lingvo, kiu estos uzata se antaŭaj lingvoj ne enhavas propran tradunkon.

en: Tip of the Day
eo: Konsilo de la tago

en: Did you know...?
eo: Ĉu vi sciis...?

en: &Show tips on startup
eo: &Montri konsilojn ĉe lanĉo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_previous)
en: &Previous
eo: &Antaŭa

[ctx: Opposite to Previous]
en: &Next
eo: &Sekva

en: Find Next
eo: Trovi sekvan

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
eo: <qt>Trovi venontan okazon de '<b>%1</b>'?</qt>

en: 1 match found. | %1 matches found.
eo[0]: Trovis 1 kongruaĵon.
eo[1]: Trovis %1 kongruaĵojn.

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
eo: <qt>Ne trovis kongruaĵojn por '<b>%1</b>'.</qt>

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
eo: Ne trovis kongruaĵojn por '<b>%1</b>'.

en: Beginning of document reached.
eo: Atingis komencon de la dokumento.

en: End of document reached.
eo: Atingis finon de la dokumento.

en: Continue from the end?
eo: Ĉu daŭri de la fino?

en: Continue from the beginning?
eo: Ĉu daŭri de la komenco?

en: Find Text
eo: Trovi tekston

[ctx: @title:group]
en: Find
eo: Trovi

en: &Text to find:
eo: &Teksto trovenda:

en: Regular e&xpression
eo: &Regula esprimo

en: &Edit...
eo: &Redakti...

en: Replace With
eo: Anstataŭigi per

en: Replace&ment text:
eo: &Anstataŭiga teksto:

en: Use p&laceholders
eo: &Uzi lokokupilojn

en: Insert Place&holder
eo: &Enmeti lokokupilon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Options
eo: Opcioj

en: C&ase sensitive
eo: Distingi &usklecon

en: &Whole words only
eo: &Nur tutvorte

en: From c&ursor
eo: &De kursoro

en: Find &backwards
eo: Trovi &retroire

en: &Selected text
eo: Elektita tek&sto

en: &Prompt on replace
eo: &Averti antaŭ anstataŭigo

en: Start replace
eo: Starti anstataŭigadon

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
eo: <qt>Se vi premas la butonon <b>Anstataŭigi</b>, la teskto, kiun vi entajpis supre, estos traserĉata endokumente kaj ĉie anstataŭata per la anstataŭteksto.</qt>

en: &Find
eo: &Trovi

en: Start searching
eo: Starti serĉadon

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
eo: <qt>Se vi premas la butonon <b>Trovi</b>, la teksto, kiun vi entajpis supre, estos serĉata endokumente.</qt>

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
eo: Entajpu serĉesprimon, aŭ elektu jam uzitan esprimon el la listo.

en: If enabled, search for a regular expression.
eo: Se enŝaltita, serĉi regulan esprimon.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
eo: Alklaku ĉi tie por redakti vian regulan esprimon per grafika redaktilo.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
eo: Entajpu anstataŭigan esprimon, aŭ elektu jam uzitan el la listo.

en: <qt>If enabled, any occurrence of <code><b>\N</b></code>, where <code><b>N</b></code> is an integer number, will be replaced with the corresponding capture ("parenthesized substring") from the pattern.<p>To include (a literal <code><b>\N</b></code> in your replacement, put an extra backslash in front of it, like <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>
eo: <qt>Se ebligita, iu ajn okazo de <code><b>\N</b></code>, en kiu <code><b>N</b></code> estas intjero, estos anstataŭigita per la responda kapto ("parenteza subĉeno") el la ŝablono.<p>Por inkluzivi faktan <code><b>\N</b></code> en la anstataŭigo, entajpu alian malsuprenstrekon fronte de ĝi, kiel <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>

en: Click for a menu of available captures.
eo: Alklaku por atingi menuon de disponeblaj kaptoj.

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
eo: Postuli kongruecon de ambaŭ ekstremaĵoj de serĉata vorto/vortparto.

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
eo: Komenci la serĉon ĉe la kursora pozicio, ne ĉe la supro.

en: Only search within the current selection.
eo: Nur serĉi ene de la nuna elekto.

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
eo: Fari usklecodistingan serĉon: se vi entajpas 'Joe' vi ne ricevos 'joe' aŭ 'JOE' kiel kongruaĵojn, nur 'Joe'.

en: Search backwards.
eo: Trovi retroire.

en: Ask before replacing each match found.
eo: Peti antaŭ anstataŭigo de ĉiu trovita kongruaĵo.

en: Any Character
eo: Ia signo

en: Start of Line
eo: Linia komenco

en: End of Line
eo: Linia fino

en: Set of Characters
eo: Signaro

en: Repeats, Zero or More Times
eo: Ripetas, nulan aŭ plurajn fojojn

en: Repeats, One or More Times
eo: Ripetas, unu aŭ plurajn fojojn

en: Optional
eo: Nedeviga

en: Escape
eo: Eskapo

en: TAB
eo: Tabo

en: Newline
eo: Linifinilo

en: Carriage Return
eo: Ĉaretreveno

en: White Space
eo: Blanka spaco

en: Digit
eo: Cifero

en: Complete Match
eo: Plena kongruo

en: Captured Text (%1)
eo: Kaptita teksto (%1)

en: You must enter some text to search for.
eo: Vi devas doni serĉtekston.

en: Invalid regular expression.
eo: Nevalida regula esprimo.

en: Replace
eo: Anstataŭigi

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en: &All
eo: Ĉ&iuj

en: &Skip
eo: La&si

en: Replace '%1' with '%2'?
eo: Ĉu anstataŭigi '%1' per '%2'?

en: No text was replaced.
eo: Neniu teksto estas anstataŭigita.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
eo[0]: %1 anstataŭigita.
eo[1]: %1 anstataŭigitaj.

en: Do you want to restart search from the end?
eo: Ĉu vi volas daŭri de la fino?

en: Do you want to restart search at the beginning?
eo: Ĉu vi volas daŭri de la komenco?

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
eo: Restarigi

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
eo: Ĉesigi

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
eo: Via anstataŭigota ĉeno referencas kapton kiu estas pli granda ol '\%1',

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
eo[0]: sed via ŝablono nur difinas 1 kapton.
eo[1]: sed via ŝablono nur difinas %1 kaptojn.

en: but your pattern defines no captures.
eo: sed via ŝablono difinas neniujn kaptojn.

en: 
    Please correct.
eo: 
    Bonvolu korekti.

[ctx: @item Font name]
note: i18n: Generic sans serif font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en: Sans Serif
eo: Senserifa

[ctx: @item Font name]
note: i18n: Generic serif font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en: Serif
eo: Serifa

[ctx: @item Font name]
note: i18n: Generic monospace font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en: Monospace
eo: Samspaca

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font to be used.
eo: Tie ĉi vi povas elekti la uzotan tiparon.

en: Requested Font
eo: Postulita tiparo

[ctx: @option:check]
en: Font
eo: Tiparo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font family settings.
eo: Elektu tion por ŝanĝi la agordon de la tiparfamilio.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font family?
eo: Ĉu ŝanĝi la tiparofamilion?

[ctx: @label]
en: Font:
eo: Tiparo:

[ctx: @option:check]
en: Font style
eo: Tiparstilo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font style settings.
eo: Elektu tion por ŝanĝi la agordon de la tiparstilo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font style?
eo: Ĉu ŝanĝi la tiparostilon?

en: Font style:
eo: Tiparstilo:

[ctx: @option:check]
en: Size
eo: Grandeco

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font size settings.
eo: Elektu tion por ŝanĝi la agordon de la tiparograndeco.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font size?
eo: Ĉu ŝanĝi la tiparograndecon?

[ctx: @label:listbox Font size]
en: Size:
eo: Tiparogrando:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font family to be used.
eo: Tie ĉi vi povas elekti la uzotan tiparfamilion.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font style to be used.
eo: Tie ĉi vi povas elekti la uzotan tiparstilon.

[ctx: @item font]
en: Italic
eo: Kursiva

[ctx: @item font]
en: Oblique
eo: Oblikva

[ctx: @item font]
en: Bold
eo: Grasa

[ctx: @item font]
en: Bold Italic
eo: Grasa kursiva

[ctx: @item font size]
en: Relative
eo: Relativa

en: Font size<br /><i>fixed</i> or <i>relative</i><br />to environment
eo: Tipargrandeco<br /><i>fiksa</i> aŭ <i>relativa</i><br />al medio

en: Here you can switch between fixed font size and font size to be calculated dynamically and adjusted to changing environment (e.g. widget dimensions, paper size).
eo: Tie ĉi vi povas alterni inter fiksa kaj relativa tipargrandeco. En la dua okazo ĝi adaptiĝas al la medio (ekz. grandeco de la fenestraĵo, papergrandeco).

en: Here you can choose the font size to be used.
eo: Tie ĉi vi povas elekti la uzotan tipargrandecon.

note: i18n: A classical test phrase, with all letters of the English alphabet. Replace it with a sample text in your language, such that it is representative of language's writing system. If you wish, you can input several lines of text separated by \n.
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
eo: ABCĈDEFGĜHĤIJĴKLMNOPRSŜTUŬVZ abcĉdefgĝhĥijĵklmnoprsŝtuŭvz

en: This sample text illustrates the current settings. You may edit it to test special characters.
eo: Tiu ekzemploteksto ilustras la nunan agordon. Vi povas redakti ĝin por elprovi specialajn signojn.

en: Actual Font
eo: Fakta tiparo

[ctx: short]
note: i18n: A shorter version of the alphabet test phrase translated in another message. It is displayed in the dropdown list of font previews (the font selection combo box), so keep it under the length equivalent to 60 or so proportional Latin characters.
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
eo: ABCĈDEFGĜHĤIJĴKLMNOPRSŜTUŬVZ abcĉdefgĝhĥijĵklmnoprsŝtuŭvz

en: Select Font
eo: Elekti tiparon

en: Choose...
eo: Elekti...

en: Click to select a font
eo: Alklaku por elekti tiparon

en: Preview of the selected font
eo: Antaŭrigardo de la elektita tiparo

en: This is a preview of the selected font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
eo: Tio estas antaŭrigardo de la elektita tiparo. Vi povas ŝanĝi ĝin per alklako al la "Elektu..."-Butonon.

en: Preview of the "%1" font
eo: Antaŭrigardo de la tiparo "%1"

en: This is a preview of the "%1" font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
eo: Tio estas antaŭrigardo de la "%1"-tiparo. Vi povas ŝanĝi ĝin per alklako al la "Elektu..."-Butonon.

en: Search
eo: Serĉi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbStop) i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Stop
eo: Haltigi

en:  Stalled
eo:  Paraliziĝita

en: %2 of %3 complete | %2 of %3 complete
eo[0]: %2 de %3 estas kompleta
eo[1]: %2 de %3 estas kompletaj

en: %2 / %1 folder | %2 / %1 folders
eo[0]: %2 / %1 dosiero
eo[1]: %2 / %1 dosieroj

en: %2 / %1 file | %2 / %1 files
eo[0]: %2 / %1 dosiero
eo[1]: %2 / %1 dosieroj

en: %1% of %2
eo: %1 % de %2

en: %2% of 1 file | %2% of %1 files
eo[0]: %2 % de 1 dosiero
eo[1]: %2 % de %1 dosieroj

en: Stalled
eo: Paraliziĝita

en: %2/s (%3 remaining) | %2/s (%3 remaining)
eo[0]: %2/s ( %3 restanta )
eo[1]: %2/s ( %3 restantaj )

en: %1/s (done)
eo: %1/s (preta)

en: &Resume
eo: &Restarigi

en: &Pause
eo: &Paŭzi

[ctx: The source url of a job]
en: Source:
eo: Fonto:

[ctx: The destination url of a job]
en: Destination:
eo: Celo:

en: &Keep this window open after transfer is complete
eo: Daŭri &preni ĉi tiun fenestron malferman post transmeto

en: Open &File
eo: Malfermi &Dosieron

en: Open &Destination
eo: Malfermi &Celon

en: Progress Dialog
eo: Progresdialogo

en: %1 folder | %1 folders
eo[0]: %1 dosiero
eo[1]: %1 dosieroj

en: %1 file | %1 files
eo[0]: %1 dosiero
eo[1]: %1 dosieroj

en: The style '%1' was not found
eo: La stilo '%1' ne troviĝis

en: Do not run in the background.
eo: Ne ruli ĝin kiel fonan taskon.

en: Internally added if launched from Finder
eo: Aldoniĝis interne se lanĉiĝis de la trovilo

en: Unknown Application
eo: Nekonata Aplikaĵon

en: &Minimize
eo: &Minimumigi

en: &Restore
eo: &Restarigi

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
eo: <qt>Ĉu vi certas ke vi volas ĉesigi <b>%1</b>?</qt>

en: Confirm Quit From System Tray
eo: Konfirmi la ĉesigon de la sistempleto

en: Minimize
eo: Minimumigi

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
eo: Fulmklava diagnozo de D-ro Klaŝo

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
eo: Malebligi aŭtokontrolon

[ctx: @action:button]
en: Close
eo: Fermi

en: <h2>Accelerators changed</h2>
eo: <h2>Fulmoklavoj ŝanĝitaj</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
eo: <h2>Fulmoklavoj forigitaj</h2>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
eo: <h2>Fulmoklavoj aldonitaj (nur por informo)</h2>

[ctx: left mouse button]
en: left button
eo: maldekstra butono

[ctx: middle mouse button]
en: middle button
eo: meza butono

[ctx: right mouse button]
en: right button
eo: dekstra butono

[ctx: a nonexistent value of mouse button]
en: invalid button
eo: nevalida butono

[ctx: a kind of mouse gesture: hold down one mouse button, then press another button]
en: Hold %1, then push %2
eo: Tenu %1, tiam premu %2

en: Conflict with Global Shortcut
eo: Konflikto kun ĉiea klavokombino

en: The '%1' key combination has already been allocated to the global action "%2" in %3.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
eo: La klavkombino '%1' jam estas ligita al la KDE-vasta ago "%2" en %3.
    Ĉu vi pliŝatas religi ĝin al la nuna ago?

en: Conflict With Registered Global Shortcut
eo: Konflikto kun registrita ĉiea klavokombino

[ctx: @action]
en: Open
eo: Malfermi

[ctx: @action]
en: New
eo: Nova

[ctx: @action]
en: Close
eo: Fermi

[ctx: @action]
en: Save
eo: Konservi

[ctx: @action]
en: Print
eo: Presi

[ctx: @action]
en: Quit
eo: Ĉesi

[ctx: @action]
en: Undo
eo: Malfari

[ctx: @action]
en: Redo
eo: Refari

[ctx: @action]
en: Cut
eo: Eltondi

[ctx: @action]
en: Copy
eo: Kopii

[ctx: @action]
en: Paste
eo: Enmeti

[ctx: @action]
en: Paste Selection
eo: Enmeti la elektaĵon

[ctx: @action]
en: Select All
eo: Elekti ĉion

[ctx: @action]
en: Deselect
eo: Malelekti

[ctx: @action]
en: Delete Word Backwards
eo: Forigi antaŭan vorton

[ctx: @action]
en: Delete Word Forward
eo: Forigi sekvan vorton

[ctx: @action]
en: Find
eo: Trovi

[ctx: @action]
en: Find Next
eo: Trovi sekvan

[ctx: @action]
en: Find Prev
eo: Trovi antaŭan

[ctx: @action]
en: Replace
eo: Anstataŭigi

[ctx: @action Go to main page]
en: Home
eo: Hejmo

[ctx: @action Beginning of document]
en: Begin
eo: Komenci

[ctx: @action End of document]
en: End
eo: Fino

[ctx: @action]
en: Prior
eo: Antaŭa

[ctx: @action Opposite to Prior]
en: Next
eo: Sekva

[ctx: @action]
en: Up
eo: Supren

[ctx: @action]
en: Back
eo: Malantaŭen

[ctx: @action]
en: Forward
eo: Antaŭen

[ctx: @action]
en: Reload
eo: Relegi

[ctx: @action]
en: Beginning of Line
eo: Linia komenco

[ctx: @action]
en: End of Line
eo: Linia fino

[ctx: @action]
en: Go to Line
eo: Iri al linio

[ctx: @action]
en: Backward Word
eo: Iri reen per vorto

[ctx: @action]
en: Forward Word
eo: Progresi per vorto

[ctx: @action]
en: Add Bookmark
eo: Aldoni al legosignoj

[ctx: @action]
en: Zoom In
eo: Zomi

[ctx: @action]
en: Zoom Out
eo: Malzomi

[ctx: @action]
en: Full Screen Mode
eo: Tutekrana maniero

[ctx: @action]
en: Show Menu Bar
eo: Montri menuobreton

[ctx: @action]
en: Activate Next Tab
eo: Aktivigi sekvan langeton

[ctx: @action]
en: Activate Previous Tab
eo: Aktivigi antaŭan langeton

[ctx: @action]
en: Help
eo: Helpo

[ctx: @action]
en: What's This
eo: Kio estas tio

[ctx: @action]
en: Text Completion
eo: Tekstkompletigo

[ctx: @action]
en: Previous Completion Match
eo: Antaŭa kompletigaĵo

[ctx: @action]
en: Next Completion Match
eo: Sekva kompletigaĵo

[ctx: @action]
en: Substring Completion
eo: Vortkompletigo

[ctx: @action]
en: Previous Item in List
eo: Antaŭa listero

[ctx: @action]
en: Next Item in List
eo: Sekva listero

[ctx: @action]
en: Open Recent
eo: Malfermi &lastajn

[ctx: @action]
en: Save As
eo: Konservi kiel

[ctx: @action]
en: Revert
eo: Reveni

[ctx: @action]
en: Print Preview
eo: Presi antaŭrigardon

[ctx: @action]
en: Mail
eo: Retmesaĝo

[ctx: @action]
en: Clear
eo: Forviŝi

[ctx: @action]
en: Actual Size
eo: Nuna grandeco

[ctx: @action]
en: Fit To Page
eo: A&dapti al paĝo

[ctx: @action]
en: Fit To Width
eo: Adapti al paĝ&larĝeco

[ctx: @action]
en: Fit To Height
eo: Adapti al paĝ&alteco

[ctx: @action]
en: Zoom
eo: Zomi

[ctx: @action]
en: Goto
eo: Iri al

[ctx: @action]
en: Goto Page
eo: Iri al paĝon

[ctx: @action]
en: Document Back
eo: Dokumento malantaŭen

[ctx: @action]
en: Document Forward
eo: Sekva Dokumento

[ctx: @action]
en: Edit Bookmarks
eo: Redakti legosignojn

[ctx: @action]
en: Spelling
eo: Literumo

[ctx: @action]
en: Show Toolbar
eo: Montri ilobreton

[ctx: @action]
en: Show Statusbar
eo: Montri statobreton

[ctx: @action]
en: Save Options
eo: Konservi Opciojn

[ctx: @action]
en: Key Bindings
eo: Klavkombinoj

[ctx: @action]
en: Preferences
eo: Agordoj

[ctx: @action]
en: Configure Toolbars
eo: Agordi Ilbretojn

[ctx: @action]
en: Configure Notifications
eo: Agordi Avertojn

[ctx: @action]
en: Tip Of Day
eo: Konsilo de la tago

[ctx: @action]
en: Report Bug
eo: Raporti cimon

[ctx: @action]
en: Switch Application Language
eo: Ŝalti Aplikaĵan Lingvon

[ctx: @action]
en: About Application
eo: Pri aplikaĵo

[ctx: @action]
en: About KDE
eo: Pri KDE

en: Spell Checking Configuration
eo: Agordoj de literumado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_bgSpellCB)
en: Enable &background spellchecking
eo: Enŝalti &fonan literumadon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkerEnabledByDefaultCB)
en: &Automatic spell checking enabled by default
eo: &Aŭtomata literumado enŝaltita apriore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipUpperCB)
en: Skip all &uppercase words
eo: Preterpasi ĉiujn maj&usklajn vortojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipRunTogetherCB)
en: S&kip run-together words
eo: Preterpasi &kunigitajn vortojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default language:
eo: Apriora lingvo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, m_ignoreListBox)
en: Ignored Words
eo: Ignorataj vortoj

[ctx: @title:window]
en: Check Spelling
eo: Kontroli literumon

[ctx: @action:button]
en: &Finished
eo: &Finiĝis

[ctx: progress label]
en: Spell checking in progress...
eo: Literumado farata...

en: Spell check stopped.
eo: Literumilo haltita.

en: Spell check canceled.
eo: Literumilo nuligita

en: Spell check complete.
eo: Literumado finiĝis.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_autoCorrect)
en: Autocorrect
eo: Aŭtomata korekto

en: You reached the end of the list
    of matching items.
eo: Jen fino de la listo de kongruaj eroj.

en: The completion is ambiguous, more than one
    match is available.
eo: La kompletigo ne estas unika, pli ol unu konvenaĵo estus
    uzebla.

en: There is no matching item available.
eo: Ne ekzistas kongrua ero.

en: Backspace
eo: Retroklavo

en: SysReq
eo: Sistempeta klavo

en: CapsLock
eo: Majuskla baskulo

en: NumLock
eo: Nombra baskulo

en: ScrollLock
eo: Ruluma baskulo

en: PageUp
eo: Paĝo supren

en: PageDown
eo: Paĝo malsupren

en: Again
eo: Ree

en: Props
eo: Ecoj

en: Undo
eo: Malfari

en: Front
eo: Malfone

en: Copy
eo: Kopii

en: Open
eo: Malfermi

en: Paste
eo: Alglui

en: Find
eo: Trovi

en: Cut
eo: Eltondi

en: &OK
eo: &Bone

en: &Cancel
eo: &Rezigni

en: &Yes
eo: &Jes

en: Yes
eo: Jes

en: &No
eo: &Ne

en: No
eo: Ne

en: &Discard
eo: &Forĵeti

en: Discard changes
eo: Forĵeti ŝanĝojn

en: Save data
eo: Konservi datumojn

en: &Do Not Save
eo: &Ne konservi

en: Do not save data
eo: Ne konservi datumojn

en: Save file with another name
eo: Konservi la dosieron sub alia nomo

en: &Apply
eo: &Apliki

en: Apply changes
eo: Apliki ŝanĝojn

en: Administrator &Mode...
eo: Administra ag&maniero...

en: Enter Administrator Mode
eo: Lanĉi administran agmanieron

en: Clear input
eo: Forviŝi enigon

en: Clear the input in the edit field
eo: Viŝi la redakto-kampon

en: Show help
eo: Montri helpon

en: Close the current window or document
eo: Fermi la nunan fenestron aŭ dokumenton

en: &Close Window
eo: Fermi fenestron

en: Close the current window.
eo: Fermi la nunan fenestron

en: &Close Document
eo: Fermi dokumenton

en: Close the current document.
eo: Fermi la nunan dokumenton.

en: &Defaults
eo: &Defaŭltoj

en: Reset all items to their default values
eo: Redoni al ĉiuj eroj siajn defaŭltajn valorojn

en: Go back one step
eo: Iri reen je unu paŝo

en: Go forward one step
eo: Iri antaŭen je unu paŝo

en: Opens the print dialog to print the current document
eo: Malfermas la presdialogon por presi la nunan dokumenton

en: C&ontinue
eo: &Daŭri

en: Continue operation
eo: Daŭrigi agon

en: &Delete
eo: &Forigi

en: Delete item(s)
eo: Forigi aĵo(j)n

en: Open file
eo: Malfermi dosieron

en: &Reset
eo: &Restarigi

en: Reset configuration
eo: Restariga agordo

[ctx: Verb]
en: &Insert
eo: &Enmeti

en: Confi&gure...
eo: A&gordi...

en: Add
eo: Aldoni

en: Test
eo: Testi

en: Properties
eo: Ecoj

en: &Overwrite
eo: &Anstataŭigi

en: Redo
eo: Refari

en: &Available:
eo: &Uzeblaj:

en: &Selected:
eo: &Elektita:

[ctx: KCharSelect section name]
en: European Alphabets
eo: Eŭropaj alfabetoj

[ctx: KCharSelect section name]
en: African Scripts
eo: Afrikaj skribsistemoj

[ctx: KCharSelect section name]
en: Middle Eastern Scripts
eo: Mezorientaj skribsistemoj

[ctx: KCharSelect section name]
en: Philippine Scripts
eo: Filipinaj skribsistemoj

[ctx: KCharSelect section name]
en: South East Asian Scripts
eo: Sudorient-Aziaj skribsistemoj

[ctx: KCharSelect section name]
en: East Asian Scripts
eo: Orient-Aziaj skribsistemoj

[ctx: KCharSelect section name]
en: Central Asian Scripts
eo: Centra-Aziaj skribsistemoj

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other Scripts
eo: Aliaj skribsistemoj

[ctx: KCharSelect section name]
en: Symbols
eo: Simboloj

[ctx: KCharSelect section name]
en: Mathematical Symbols
eo: Matematikaj simboloj

[ctx: KCharSelect section name]
en: Phonetic Symbols
eo: Fonetikaj simboloj

[ctx: KCharSelect section name]
en: Combining Diacritical Marks
eo: Kunligaj diakritaĵoj

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other
eo: Alia

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Basic Latin
eo: Baza latina

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin-1 Supplement
eo: Latin-1 suplemento

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-A
eo: Latina etendita-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-B
eo: Latina etendita-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: IPA Extensions
eo: IPA-etendaĵoj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Spacing Modifier Letters
eo: Literoj kiuj modifas interspacojn

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks
eo: Kunligaj diakritaĵoj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek and Coptic
eo: Greka kaj kopta

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic
eo: Cirila

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Supplement
eo: Cirila suplemento

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Armenian
eo: Armena

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hebrew
eo: Hebrea

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic
eo: Araba

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Syriac
eo: Siria

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Supplement
eo: Araba suplemento

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Thaana
eo: Tana

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: NKo
eo: NKo-a

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Samaritan
eo: Samariano

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Devanagari
eo: Nagaria

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bengali
eo: Bengala

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Gurmukhi
eo: Gurmuka

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Gujarati
eo: Guĝarata

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Oriya
eo: Orija

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tamil
eo: Tamila

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Telugu
eo: Teluga

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kannada
eo: Kanara

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Malayalam
eo: Malajala

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Thai
eo: Taja

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Lao
eo: Laosa

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tibetan
eo: Tibeta

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar
eo: Birma

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian
eo: Kartvela

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo
eo: Hangula Jamo

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic
eo: Etiopa

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Supplement
eo: Etiopa suplemento

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cherokee
eo: Ĉeroka

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
eo: Unuigita kanada aborigena silabaro

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ogham
eo: Ogama

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Runic
eo: Runa

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tagalog
eo: Tagaloga

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hanunoo
eo: Hanunoa

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Buhid
eo: Buhida

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tagbanwa
eo: Tagbanva

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Khmer
eo: Kmera

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mongolian
eo: Mongola

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Limbu
eo: Limbua

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tai Le
eo: Tai Lue

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: New Tai Lue
eo: Nova Tai Lue

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Khmer Symbols
eo: Kmeraj simboloj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Buginese
eo: Bugia

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Balinese
eo: Balia

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Sundanese
eo: Sunda

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions
eo: Fonetikaj etendaĵoj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions Supplement
eo: Suplemento al fonetikaj etendaĵoj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks Supplement
eo: Suplemento al kunligaj diakritaĵoj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended Additional
eo: Latinaj etenditaj aldonaĵoj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek Extended
eo: Greka etendita

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: General Punctuation
eo: Ĝenerala interpunkcio

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Superscripts and Subscripts
eo: Superskriboj kaj subskriboj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Currency Symbols
eo: Valutsimboloj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks for Symbols
eo: Kunligaj diakritaĵoj por simboloj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Letterlike Symbols
eo: Litersimilaj simboloj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Number Forms
eo: Nombroformoj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arrows
eo: Sagoj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mathematical Operators
eo: Matematikaj operacisimboloj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Technical
eo: Diversaj teknikaj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Control Pictures
eo: Bildsimboloj de komandoj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Optical Character Recognition
eo: Optika signorekono

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed Alphanumerics
eo: Enfermitaj literciferoj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Box Drawing
eo: Kadra desegno

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Block Elements
eo: Blokecaj elementoj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Geometric Shapes
eo: Geometriaj formoj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols
eo: Diversaj simboloj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
eo: Diversaj matematikaj simboloj-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-A
eo: Suplementaj sagoj-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Braille Patterns
eo: Brajlaj ŝablonoj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-B
eo: Suplementaj sagoj-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
eo: Diversaj matematikaj simboloj-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Mathematical Operators
eo: Suplementaj matematikaj operacisimboloj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols and Arrows
eo: Diversaj simboloj kaj sagoj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Glagolitic
eo: Glagolica

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-C
eo: Latina etendita-C

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Coptic
eo: Kopta

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian Supplement
eo: Kartvela suplemento

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tifinagh
eo: Tifinaga

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended
eo: Etiopa etendita

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-A
eo: Cirila etendita-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Punctuation
eo: Suplementa interpunkcio

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Radicals Supplement
eo: CJK-radikala suplemento

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kangxi Radicals
eo: Kanĝi-radikaloj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ideographic Description Characters
eo: Ideografiaj priskribosignoj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Symbols and Punctuation
eo: CJK-simboloj kaj interpunkcio

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hiragana
eo: Rondaj kanaoj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Katakana
eo: Strekaj kanaoj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Compatibility Jamo
eo: Hangula kongrueca Jamo

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kanbun
eo: Kanbuna

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bopomofo Extended
eo: Bopomofa etendita

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Strokes
eo: CJK-strekoj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Katakana Phonetic Extensions
eo: Fonetikaj etendaĵoj por strekaj kanaoj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed CJK Letters and Months
eo: Enfermitaj CJK-literoj kaj monatoj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility
eo: CJK-kongrueco

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs Extension A
eo: CJK-unuecigitaj ideogramoj-etendaĵo-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yijing Hexagram Symbols
eo: Yijing-I Ĉing-simboloj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs
eo: CJK-unuecigitaj ideogramoj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Syllables
eo: Jia-silaboj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Radicals
eo: Jia-radikaloj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-B
eo: Cirila etendita-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Modifier Tone Letters
eo: Literoj kiuj modifas tonon

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-D
eo: Latina etendita-D

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Syloti Nagri
eo: Sileta

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phags-pa
eo: Skribo de Phagspa

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Javanese
eo: Java

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar Extended-A
eo: Birma etendita-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Syllables
eo: Hangulaj silaboj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Surrogates
eo: Altaj surogatoj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Private Use Surrogates
eo: Altaj surogatoj de privata interkonsento

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Low Surrogates
eo: Malaltaj surogatoj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Private Use Area
eo: Aro pri privata interkonsento

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Ideographs
eo: CJK-kongruecaj ideogramoj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Alphabetic Presentation Forms
eo: Alfabetaj prezentformoj por kongrueco

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-A
eo: Arabaj prezentformoj-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Variation Selectors
eo: Variaĵaj elektiloj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vertical Forms
eo: Vertikalaj formoj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Half Marks
eo: Kunligaj duonsignoj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Forms
eo: CJK-kongruecaj formoj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Small Form Variants
eo: Etformaj variantoj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-B
eo: Arabaj prezentformoj-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Halfwidth and Fullwidth Forms
eo: Duonlarĝa kaj plenlarĝa formoj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Specials
eo: Specialaĵoj

en: Enter a search term or character here
eo: Enigu serĉendan terminon aŭ karaktron ĉi tie

[ctx: Goes to previous character]
en: Previous in History
eo: Antaŭa en Historio

en: Previous Character in History
eo: Antaŭa signo de la historio

[ctx: Goes to next character]
en: Next in History
eo: Sekva listero

en: Next Character in History
eo: Sekva karaktro en kronologio

en: Select a category
eo: Elekti kategorion

en: Select a block to be displayed
eo: Elekti blokon prezentotan

en: Set font
eo: Difini tiparon

en: Set font size
eo: Difini tiparograndecon

en: Character:
eo: Signo:

en: Name:
eo: Nomo:

en: Annotations and Cross References
eo: Prinotoj kaj krucreferencoj

en: Alias names:
eo: Kromnomoj:

en: Notes:
eo: Notoj:

en: See also:
eo: Vidu ankaŭ:

en: Equivalents:
eo: Ekvivalentoj:

en: Approximate equivalents:
eo: Proksimumaj ekvivalentoj:

en: CJK Ideograph Information
eo: Informoj pri CJK Ideograph

en: Definition in English:
eo: Difino en angla:

en: Mandarin Pronunciation:
eo: Mandarena elparolo:

en: Cantonese Pronunciation:
eo: Kantona elparolo:

en: Japanese On Pronunciation:
eo: Ĉinojapana elparolo:

en: Japanese Kun Pronunciation:
eo: Indiĝena japana elparolo:

en: Tang Pronunciation:
eo: Tang-ĉina elparolo:

en: Korean Pronunciation:
eo: Korea elparolo:

en: General Character Properties
eo: Ĝeneralaj signaj ecoj

en: Block:
eo: Bloko:

en: Unicode category:
eo: Unikoda kategorio:

en: Various Useful Representations
eo: Diversaj utilaj prezentokodoj

en: C octal escaped UTF-8:
eo: C okuma eskapita UTF-8:

en: XML decimal entity:
eo: XML-decimala ento:

en: <Non Private Use High Surrogate>
eo: <Alta surogato-neprivata interkonsento>

en: <Private Use High Surrogate>
eo: <Alta surogato-privata interkonsento>

en: <Low Surrogate>
eo: <Malalta surogato>

en: <Private Use>
eo: <Privata interkonsento>

en: <not assigned>
eo: <ne taskita>

en: Non-printable
eo: Nepresebla

en: Other, Control
eo: Alia, stiro

en: Other, Format
eo: Alia, strukturo

en: Other, Not Assigned
eo: Alia, ne taskita

en: Other, Private Use
eo: Alia, privata interkonsento

en: Other, Surrogate
eo: Alia, surogato

en: Letter, Lowercase
eo: Litero, minuskla

en: Letter, Modifier
eo: Litero, modifilo

en: Letter, Other
eo: Litero, alia

en: Letter, Titlecase
eo: Litero, majuskligi unuan literon

en: Letter, Uppercase
eo: Litero, majuskla

en: Mark, Spacing Combining
eo: Signo, spaciga kunliga

en: Mark, Enclosing
eo: Signo, enfermiga

en: Mark, Non-Spacing
eo: Signo, ne spaciga

en: Number, Decimal Digit
eo: Nombro, decimala cifero

en: Number, Letter
eo: Nombro, litero

en: Number, Other
eo: Nombro, alia

en: Punctuation, Connector
eo: Interpunkcio, konektilo

en: Punctuation, Dash
eo: Interpunkcio, streko

en: Punctuation, Close
eo: Interpunkcio, ferma

en: Punctuation, Final Quote
eo: Interpunkcio, fina citilo

en: Punctuation, Initial Quote
eo: Interpunkcio, komenca citilo

en: Punctuation, Other
eo: Interpunkcio, alia

en: Punctuation, Open
eo: Interpunkcio, komenca

en: Symbol, Currency
eo: Simbolo, valuto

en: Symbol, Modifier
eo: Simbolo, modifilo

en: Symbol, Math
eo: Simbolo, matematiko

en: Symbol, Other
eo: Simbolo, alia

en: Separator, Line
eo: Apartigilo, Linio

en: Separator, Paragraph
eo: Apartigilo, alineo

en: Separator, Space
eo: Apartigilo, spaceto

en: You are not allowed to save the configuration
eo: Vi ne estas permesita por konservi la agordojn

[ctx: @option next year]
en: Next Year
eo: Sekva jaro

[ctx: @option next month]
en: Next Month
eo: Sekva monato

[ctx: @option next week]
en: Next Week
eo: Sekva semajno

[ctx: @option tomorrow]
en: Tomorrow
eo: Morgaŭ

[ctx: @option today]
en: Today
eo: Hodiaŭ

[ctx: @option yesterday]
en: Yesterday
eo: Hieraŭ

[ctx: @option last week]
en: Last Week
eo: Lasta semajno

[ctx: @option last month]
en: Last Month
eo: Lasta monato

[ctx: @option last year]
en: Last Year
eo: Lasta jaro

[ctx: @option do not specify a date]
en: No Date
eo: Neniu dato

[ctx: @info]
en: The date you entered is invalid
eo: La dato, kiun vi enmetis, ne validas

[ctx: @info]
en: Date cannot be earlier than %1
eo: Dato ne povas esti pli antaŭa ol %1

[ctx: @info]
en: Date cannot be later than %1
eo: Dato ne povas esti pli sekva ol %1

en: Week %1
eo: Semajno %1

en: Next year
eo: Sekva jaro

en: Previous year
eo: Antaŭa jaro

en: Next month
eo: Sekva monato

en: Previous month
eo: Antaŭa monato

en: Select a week
eo: Elekti semajnon

en: Select a month
eo: Elekti monaton

en: Select a year
eo: Elekti jaron

en: Select the current day
eo: Elekti la nunan tagon

[ctx: No specific time zone]
en: Floating
eo: Glita

en: &Add
eo: &Aldoni

en: &Remove
eo: &Forpreni

en: Move &Up
eo: Movi &supren

en: Move &Down
eo: Movi &malsupren

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
eo: &Helpo

en: Clear &History
eo: &Forviŝi historion

[ctx: %1 is the number of shortcuts with which there is a conflict]
en: Conflict with Registered Global Shortcut | Conflict with Registered Global Shortcuts
eo[0]: Konflikto kun registrita ĉiea klavokombino
eo[1]: Konflikto kun registritaj ĉieaj klavokombinoj

[ctx: %1 is the number of conflicts]
en: Shortcut Conflict | Shortcut Conflicts
eo[0]: Konflikto de klavkombinoj
eo[1]: Konflikto de klavkombinoj

en: Shortcut conflict
eo: Konflikto de klavkombinoj

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
eo: <qt>La '%1' klavkombinon jam uzas la <b>%2</b> ago.<br>Bonvolu elekti malsaman.</qt>

en: Reserved Shortcut
eo: Rezervita Klavkombino

en: Conflict with Standard Application Shortcut
eo: Konflikto kun defaŭlta aplikaĵa klavokombino

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
eo: Enigo

en: Unsupported Key
eo: Ne subtenata ŝlosilo

en: without name
eo: sennoma

[ctx: @action:button Clear current text in the line edit]
en: Clear text
eo: Viŝi tekston

[ctx: @title:menu]
en: Text Completion
eo: Tekstkompletigo

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: None
eo: Neniu

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Manual
eo: Mane

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Automatic
eo: Aŭtomate

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List
eo: Fallisto

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Short Automatic
eo: Mallonga-aŭtomata

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List && Automatic
eo: Aŭtomata && fallisto

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Default
eo: Apriora

en: Image Operations
eo: Bildoperacioj

en: &Rotate Clockwise
eo: Tu&rni horloĝdirekte

en: Rotate &Counterclockwise
eo: Turni &kontraŭhorloĝdirekte

[ctx: @action]
en: Text &Color...
eo: &Koloro de teksto...

[ctx: @label stroke color]
en: Color
eo: Koloro

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
eo: Mar&ko de teksto...

[ctx: @action]
en: &Font
eo: &Tiparo

[ctx: @action]
en: Font &Size
eo: Grando de ti&paro

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
eo: &Grasa

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
eo: Kurs&iva

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
eo: S&ubstrekita

[ctx: @action]
en: &Strike Out
eo: El&strekita

[ctx: @action]
en: Align &Left
eo: Ĝisrandigi ma&ldekstren

[ctx: @label left justify]
en: Left
eo: Maldekstren

[ctx: @action]
en: Align &Center
eo: &Centrigi

[ctx: @label center justify]
en: Center
eo: Centren

[ctx: @action]
en: Align &Right
eo: Ĝisrandigi dekst&ren

[ctx: @label right justify]
en: Right
eo: Dekstren

[ctx: @action]
en: &Justify
eo: Ĝisrandi&gi

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
eo: Ĝisrandigi

[ctx: @action]
en: Left-to-Right
eo: Maldekstre dekstren

[ctx: @label left-to-right]
en: Left-to-Right
eo: Maldekstre dekstren

[ctx: @action]
en: Right-to-Left
eo: Dekstre maldekstren

[ctx: @label right-to-left]
en: Right-to-Left
eo: Dekstre maldekstren

[ctx: @title:menu]
en: List Style
eo: Stilo de listo

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
eo: Neniu

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
eo: Disko

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
eo: Cirklo

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
eo: Kvadrato

[ctx: @action]
en: Increase Indent
eo: Pligrandigi krommarĝenon

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
eo: Malpligrandigi krommarĝenon

[ctx: @action]
en: Link
eo: Ligilo

[ctx: @action]
en: To Plain Text
eo: Plattekste

[ctx: @action]
en: Subscript
eo: Malalta skribo

[ctx: @action]
en: Superscript
eo: Alta skribo

en: &Copy Full Text
eo: &Kopii tutan tekston

en: Nothing to spell check.
eo: Neniu literumenda.

en: Speak Text
eo: Paroli tekston

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
eo: Startigado de tekst-al-parola servo Jovie fiaskis

en: No suggestions for %1
eo: Neniu sugesto por %1

en: Ignore
eo: Ignori

en: Add to Dictionary
eo: Aldoni al vortaro

[ctx: @info]
en: The time you entered is invalid
eo: La atestilo, kiun vi enmetis, ne validas

[ctx: @info]
en: Time cannot be earlier than %1
eo: Tempo ne povas esti pli antaŭa ol %1

[ctx: @info]
en: Time cannot be later than %1
eo: Tempo ne povas esti pli sekva ol %1

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
eo: Zono

[ctx: Time zone]
en: Region
eo: Regiono

en: Comment
eo: Komento

[ctx: @title:menu]
en: Show Text
eo: Montri tekston

[ctx: @title:menu]
en: Toolbar Settings
eo: Agordoj de ilobreto

[ctx: Toolbar orientation]
en: Orientation
eo: Orientiĝo

[ctx: toolbar position string]
en: Top
eo: Supre

[ctx: toolbar position string]
en: Left
eo: Maldekstre

[ctx: toolbar position string]
en: Right
eo: Dekstre

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
eo: Malsupre

en: Text Position
eo: Tekstopozicio

en: Icons Only
eo: Nur piktogramoj

en: Text Only
eo: Nur teksto

en: Text Alongside Icons
eo: Teksto apud piktogramoj

en: Text Under Icons
eo: Teksto sub piktogramoj

en: Icon Size
eo: Piktograma grando

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
eo: Defaŭlta

en: Small (%1x%2)
eo: Malgranda (%1x%2)

en: Medium (%1x%2)
eo: Mezgranda (%1x%2)

en: Large (%1x%2)
eo: Granda (%1x%2)

en: Huge (%1x%2)
eo: Grandega (%1x%2)

en: Lock Toolbar Positions
eo: Ŝlosi lokon de ilobreto

en: Desktop %1
eo: Labortablo %1

en: Add to Toolbar
eo: Aldoni al ilobreto

en: Configure Shortcut...
eo: Agordi &klavokombinon...

en: Toolbars Shown
eo: Montritaj ilobretoj

en: No text
eo: Neniu teksto

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
eo: &Ludo

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eo: R&edakti

[ctx: @title:menu Game move]
note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
eo: &Movi

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eo: &Vido

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
eo: &Iro

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
eo: L&egosignoj

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eo: I&loj

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eo: &Agordoj

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

en: Builds Qt widget plugins from an ini style description file.
eo: Konstruas Qt-fenestraĵojn el priskriba dosiero kiu estas en la stilo de ini.

en: Input file
eo: Enigdosiero

en: Output file
eo: Eligdosiero

en: Name of the plugin class to generate
eo: Nomo de la kreota kromaĵa klaso

en: Default widget group name to display in designer
eo: Defaŭlta fenestraĵa grupnomo vidigota en la desegnilo

en: Call Stack
eo: Vokstako

en: Call
eo: Voko

en: Line
eo: Linio

en: Console
eo: Konzolo

en: Enter
eo: Enigi

en: Unable to find the Kate editor component;
    please check your KDE installation.
eo: Ne povis trovi parton de KDE-tekstredaktilo;
    bonvolu kontroli vian KDE-instalon.

en: Breakpoint
eo: haltopunkto

en: JavaScript Debugger
eo: Javaskripto-sencimigilo

en: &Break at Next Statement
eo: &Haltigi ĉe sekvonta deklaro

en: Break at Next
eo: &Haltigi ĉe sekvonta haltopunkto

en: Continue
eo: Daŭrigi

en: Step Over
eo: Paŝi super

en: Step Into
eo: Paŝi ene

en: Step Out
eo: Paŝi ele

en: Report Exceptions
eo: Raporti Esceptojn

en: &Debug
eo: Sencimigo

en: Close source
eo: Fermi fonton

en: Ready
eo: Preta

en: Parse error at %1 line %2
eo: Analizeraron en linio %2 ĉe %1

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
eo: Okazis eraro dum provo lanĉu skripton en tiu paĝo.
    
    %1 linio %2:
    %3

en: JavaScript Error
eo: Ĝavaskripteraro

en: &Do not show this message again
eo: &Ne remontri tiun mesaĝon

en: Local Variables
eo: Lokaj variabloj

en: Reference
eo: Referenco

en: Loaded Scripts
eo: Ŝargitaj skriptoj

en: JavaScript
eo: Ĝavaskripto

en: &Stop Script
eo: Ĉesigi  Skripton

en: Confirmation: JavaScript Popup
eo: Konfirmo: Nova ŝprucfenestro per Ĝavoskripto

en: This site is submitting a form which will open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow the form to be submitted?
eo: Tiu retejo provas malfermi formularon en nova TTT-fenestro per Ĝavoskript-komando.
    Ĉu vi volas permesi tion?

en: <qt>This site is submitting a form which will open <p>%1</p> in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow the form to be submitted?</qt>
eo: <qt>Tiu retejo provas malfermi formularon<p>%1</p> en nova TTT-fenestro per Ĝavoskript-komando.<br/>Ĉu vi volas permesi tion?</qt>

en: Allow
eo: Permesi

en: Do Not Allow
eo: Ne permesi

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
eo: Tiu retejo provas malfermi novan TTT-fenestron per Ĝavoskript-komando.
    Ĉu vi volas permesi tion?

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
eo: <qt>Tiu retejo provas malfermi <p>%1</p> en nova TTT-fenestro per Ĝavoskript-komando.<br />Ĉu vi volas permesi tion?</qt>

en: Close window?
eo: Ĉu fermi la fenestron?

en: Confirmation Required
eo: Konfirmo necesas

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
eo: Ĉu vi volas aldoni legosignon, kiu montras al "%1", al via kolekto?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
eo: Ĉu vi volas aldoni legosignon, kiu montras al "%1" kun la titolo "%2", al via kolekto?

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
eo: Ĝavaskripto provis aldoni legosignon

en: Insert
eo: Enmeti

en: Disallow
eo: Malpermesi

en: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
eo: La sekvontaj dosieroj ne estos alŝutitaj, ĉar ili ne estas troveblaj.
    Ĉu vi volas daŭri?

en: Submit Confirmation
eo: Sendi konfirmon

en: &Submit Anyway
eo: &Sendi ĉiuokaze

en: You are about to transfer the following files from your local computer to the Internet.
    Do you really want to continue?
eo: Vi transdonos la sekvajn dosierojn el via loka komputilo al Interreto.
    Ĉu vi vere volas daŭri?

en: Send Confirmation
eo: Sendi konfirmon

en: &Send File | &Send Files
eo[0]: &Sendi dosieron
eo[1]: &Sendi dosierojn

en: Submit
eo: Sendi

en: Key Generator
eo: Ŝlosila kreilo

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
eo: Ne trovis kromprogrameton por '%1'.
    Ĉu vi volas preni ĝin de %2?

en: Missing Plugin
eo: Mankas kromprogrameto

en: Download
eo: Elŝuti

en: Do Not Download
eo: Ne elŝuti

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
eo: Tio estas traserĉebla indekso. Donu serĉvortojn:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KHTMLInfoDlg)
en: Document Information
eo: Informoj pri dokumento

[ctx: @title:group Document information]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: General
eo: Ĝenerala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
eo: Titolo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _lmLabel)
en: Last modified:
eo: Laste modifita:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _eLabel)
en: Document encoding:
eo: Kodoprezento de dokumento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _modeLabel)
en: Rendering mode:
eo: Reĝimo de bildigo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: HTTP Headers
eo: HTTP-paĝokapoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Property
eo: Eco

en: Initializing Applet "%1"...
eo: Lanĉebligas apleton "%1"...

en: Starting Applet "%1"...
eo: Lanĉas apleton "%1"...

en: Applet "%1" started
eo: Apleto "%1" lanĉiĝis

en: Applet "%1" stopped
eo: Apleto "%1" ĉesis

en: Loading Applet
eo: Ŝargas apleton

en: Error: java executable not found
eo: Eraro: programo "java" ne troviĝis

en: Signed by (validation: %1)
eo: Subskribita de: (validigo: %1)

en: Certificate (validation: %1)
eo: Atestilo (validigo: %1)

en: Security Alert
eo: Sekurecaverto

en: Do you grant Java applet with certificate(s):
eo: Ĉu vi permesas Ĝavaplikaĵon kun atestilo(j):

en: the following permission
eo: la sekva rajto

en: &Reject All
eo: &Malakcepti ĉiujn

en: &Grant All
eo: &Permesi ĉiujn

en: Applet Parameters
eo: Apletaj parametroj

en: Parameter
eo: Parametro

en: Class
eo: Klaso

en: Base URL
eo: Baza retadreso

en: Archives
eo: Arkivoj

en: KDE Java Applet Plugin
eo: KDEa Ĝava apleta kromprogrameto

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
eo: HTML-ilobreto

en: &Copy Text
eo: &Kopii tekston

en: Open '%1'
eo: Malfermi '%1'

en: &Copy Email Address
eo: &Kopii retpoŝtadreson

en: &Save Link As...
eo: &Konservi ligilon kiel...

en: &Copy Link Address
eo: Kopii &ligiladreson

[ctx: @title:menu HTML frame/iframe]
en: Frame
eo: Enpaĝa kadro

en: Open in New &Window
eo: Malfermi en &Nova fenestro

en: Open in &This Window
eo: Malfermi en ĉi &tiu fenestro

en: Open in &New Tab
eo: Malfermi en &nova langeto

en: Reload Frame
eo: Reŝargi kadron

en: Print Frame...
eo: Presi kadron...

en: Save &Frame As...
eo: Konservi &enpaĝan kadron kiel...

en: View Frame Source
eo: Montri fonton de la enpaĝa kadro

en: View Frame Information
eo: Rigardi kadroinformojn

en: Block IFrame...
eo: Bloki enpaĝan kadron...

en: Save Image As...
eo: Konservi bildon kiel...

en: Send Image...
eo: Sendi bildon...

en: Copy Image
eo: Kopii bildon

en: Copy Image Location
eo: Kopii bildan lokon

en: View Image (%1)
eo: Vidigi bildon (%1)

en: Block Image...
eo: Bloki bildon...

en: Block Images From %1
eo: Bloki bildojn el %1

en: Stop Animations
eo: Ĉesigi moviĝantajn bildojn

en: Search for '%1' with %2
eo: Serĉi '%1' per '%2'

en: Search for '%1' with
eo: Serĉi '%1' per

en: Save Link As
eo: Konservi ligilon kiel

en: Save Image As
eo: Konservi bildon kiel

en: Add URL to Filter
eo: Aldoni URL-on al la filtrilo

en: Enter the URL:
eo: Entajpu la retadreson:

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
eo: Dosiero nomita "%1" jam ekzistas. Ĉu vi certas, ke vi volas anstataŭigi ĝin?

en: Overwrite File?
eo: Ĉu anstataŭigi dosieron?

en: Overwrite
eo: Anstataŭigi

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
eo: La programo %1 ne troviĝis en via vojo (mediovariablo PATH)

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
eo: Provu reinstali ĝin  
    
    La enligeco en Konkeranto neebliĝos.

en: Default Font Size (100%)
eo: Defaŭlta tipargrandeco (100%)

en: Embeddable HTML component
eo: HTML-komponanto

en: View Do&cument Source
eo: Montri do&kumentofonton

en: View Document Information
eo: Montri dokumentinformon

en: Save &Background Image As...
eo: Konservi &fonbildon kiel...

en: Print Rendering Tree to STDOUT
eo: Presi bildigan arbon al norma eligejo

en: Print DOM Tree to STDOUT
eo: Presi DOMan arbon al norma eligejo

en: Stop Animated Images
eo: Haltigi moviĝantajn bildojn

en: Set &Encoding
eo: Difini kodoprez&enton

en: Use S&tylesheet
eo: Uzi s&tildifinon

en: Enlarge Font
eo: Grandigi tiparon

en: Shrink Font
eo: Malgrandigi tiparon

en: Find Text as You Type
eo: Trovi tekston dum entajpado

en: Find Links as You Type
eo: Trovi ligilojn dum entajpado

en: Toggle Caret Mode
eo: Baskuligi tekstkursoran navigadon

en: The fake user-agent '%1' is in use.
eo: La falsa klienta aplikaĵo '%1' estas uzata.

en: This web page contains coding errors.
eo: Tiu ttt-paĝo havas kodajn erarojn.

en: &Hide Errors
eo: &Kaŝi erarojn

en: &Disable Error Reporting
eo: &Neebligi eraroraporton

en: <qt><b>Error</b>: %1: %2</qt>
eo: <qt><b>Eraro</b>: %1: %2</qt>

en: <qt><b>Error</b>: node %1: %2</qt>
eo: <qt><b>Eraro</b>: nodo %1: %2</qt>

en: Display Images on Page
eo: Montri bildojn surpaĝe

en: Error: %1 - %2
eo: Eraro: %1 - %2

en: The requested operation could not be completed
eo: Ne eblis fini la deziratan operacion

en: Technical Reason:
eo: Teknika kaŭzo:

en: Details of the Request:
eo: Detaloj de la deziro:

en: Protocol: %1
eo: Protokolo %1

en: Date and Time: %1
eo: Dato kaj Tempo: %1

en: Additional Information: %1
eo: Aldonaj informoj: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Description:
eo: Priskribo:

en: Possible Causes:
eo: Eblaj kaŭzoj:

en: Possible Solutions:
eo: Eblaj solvoj:

en: Page loaded.
eo: Paĝo estas ŝargita.

en: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
eo[0]: %1 bildo el %2 legita.
eo[1]: %1 bildoj el %2 legitaj.

en: Automatic Detection
eo: Aŭtomata identigo

en:  (In new window)
eo:  (en nova fenestro)

en: Symbolic Link
eo: Simbola ligilo

en: %1 (Link)
eo: %1 (ligilo)

en: %2 (%1 byte) | %2 (%1 bytes)
eo[0]: %2 (%1 bitokoj)
eo[1]: %2 (%1 bitokoj)

en:  (In other frame)
eo:  (en alia kadro)

en: Email to:
eo: Retpoŝti al:

en:  - Subject:
eo:  - Temo:

en:  - CC:
eo:  - Kopio:

en:  - BCC:
eo:  - nevidebla kopio:

en: Save As
eo: Konservi kiel

en: <qt>This untrusted page links to<br /><b>%1</b>.<br />Do you want to follow the link?</qt>
eo: <qt>Tiu nefidata paĝo enhavas ligilon al <br/><B>%1</B>.<br/>Ĉu vi volas sekvi la ligilon?</qt>

en: Follow
eo: Sekvi

en: Frame Information
eo: Kadroinformo

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
eo:    <a href="%1">[Ecoj]</a>

en: Save Background Image As
eo: Konservi fonbildon kiel

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
eo: La samtavola atestila ĉeno aperas malbona.

en: Save Frame As
eo: Konservi kadron kiel

en: &Find in Frame...
eo: &Trovi en kadro...

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
eo: Averto: Tio estas sekura formularo, sed ĝi sendos viajn datumojn neĉifritaj.
    Iu alia povus subaŭskulti la transsendatajn datumojn.
    Ĉu vi vere volas daŭri?

en: Network Transmission
eo: Reta transsendo

en: &Send Unencrypted
eo: &Sendi neĉifrite

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
eo: Averto: Viaj datumoj estos transsendataj neĉifritaj tra la reto.
    Ĉu vere vi volas daŭri?

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
eo: Tiu retejo provas elsendi formularajn datumojn per retpoŝto.
    Ĉu vi volas permesi tion?

en: &Send Email
eo: &Sendi retleteron

en: <qt>The form will be submitted to <br /><b>%1</b><br />on your local filesystem.<br />Do you want to submit the form?</qt>
eo: <qt>La formularo estos sendata al <br/><B>%1</B><br/> en via loka dosiersistemo.<br/>Ĉu vi volas sendi la formularon?</qt>

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
eo: Tiu retejo penis aldoni dosieron de via komputilo al la elsendotajn formulardatumojn. La aldonaĵo estas forigita pro via sekureco.

en: Security Warning
eo: Sekurecaverto

en: <qt>Access by untrusted page to<br /><b>%1</b><br /> denied.</qt>
eo: <qt>Atingo de nefidata paĝo al <br/><b>%1</b><br/> estas rifuzita.</qt>

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
eo: La sekretejo '%1' estas malfermita kaj uzata por formulardatumoj kaj pasvortoj.

en: &Close Wallet
eo: F&ermi sekretejon

en: JavaScript &Debugger
eo: Ĝavoskripto-&sencimigilo

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
eo: Ĉi tiu paĝo estis malpermesita malfermi novan fenestron per Ĝavoskripto.

en: Popup Window Blocked
eo: Ŝprucfenestro blokata

en: This page has attempted to open a popup window but was blocked.
    You can click on this icon in the status bar to control this behavior
    or to open the popup.
eo: Ĉi tiu paĝo komencis malfermi ŝprucfenestron sed estis blokita. 
    Vi povas alklaki la ligilon en la stata breto por ŝanĝi la konduton
    aŭ por malfermi la ŝprucfenestron.

en: &Show Blocked Popup Window | &Show %1 Blocked Popup Windows
eo[0]: &Montru la blokitan ŝprucmesaĝon
eo[1]: &Montru %1 blokitajn ŝprucmesaĝojn

en: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
eo: Montri averton pri blokado de sen&fokusaj ŝprucmesaĝoj

en: &Configure JavaScript New Window Policies...
eo: &Agordi politikojn pri Ĝavoskriptaj novaj fenestroj...

en: <qt><p><strong>'Print images'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, images contained in the HTML page will be printed. Printing may take longer and use more ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, only the text of the HTML page will be printed, without the included images. Printing will be faster and use less ink or toner.</p> </qt>
eo: <qt><p><strong>'Presi bildojn'</strong></p><p>Se ĉi tiu markobutono estas markita, bildoj en la HTML-paĝo estos presitaj. Presado eble daŭros pli longa kaj uzos pli da inko aŭ farbopulvoro.</p><p>Se la markobutono ne estas markita, nur la teksto de la HTML-paĝo estos presita, sen la bildoj. Presado de la paĝo estos pli rapida kaj uzos malpli da inko aŭ farbopulvoro.</p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Print header'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will contain a header line at the top of each page. This header contains the current date, the location URL of the printed page and the page number.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will not contain such a header line.</p> </qt>
eo: <qt><p><strong>'Presi kapon'</strong></p><p>Se ĉi tiu markobutono estas markita, la presita paĝo enhavos kapan linion ĉe la supro de ĉiu paĝo. La kapo enhavas la nunan daton, la retadreson de la presita paĝo, kaj la paĝnumeron.</p><p>Se la markobutono ne estas markita, la presita paĝo ne enhavos tian kapon.</p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Printerfriendly mode'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will be black and white only, and all colored background will be converted into white. Printout will be faster and use less ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will happen in the original color settings as you see in your application. This may result in areas of full-page color (or grayscale, if you use a black+white printer). Printout will possibly happen more slowly and will probably use more toner or ink.</p> </qt>
eo: <qt><p><strong>'Afabla al la presilo'</strong></p><p>Se ĉi tiu markobutono estas markita, la presita paĝo estos nur nigre-blanke, kaj kolorita fono estos ŝanĝita al nigre-blanke. Presado estos pli rapida kaj uzos malpli da inko aŭ farbopulvoro.</p><p>Se ĉi tiu markobutono ne estas markita, la presado uzos la originalajn kolorojn, ĝuste kiel vi vidas sur la HTML-paĝo. Vi eble ricevos plenkoloritan paĝon (aŭ grizskalan, se vi uzas nigre-blankan presilon). Presado eble estos malpli rapida kaj vi certe uzos pli da inko aŭ farbopulvoro.</p> </qt>

en: HTML Settings
eo: HTML-Agordo

en: Printer friendly mode (black text, no background)
eo: Afabla al la presilo (nigra teksto, neniu fono)

en: Print images
eo: Presi bildojn

en: Print header
eo: Presi kapon

en: Filter error
eo: Filtrila eraro

en: Inactive
eo: Ne aktiva

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
eo: %1 (%2 - %3x%4 rastrumeroj)

en: %1 - %2x%3 Pixels
eo: %1 - %2x%3 rastrumeroj

en: %1 (%2x%3 Pixels)
eo: %1 (%2x%3 rastrumeroj)

en: Image - %1x%2 Pixels
eo: Bildo - %1x%2 rastrumeroj

en: Done.
eo: Farita.

en: Access Keys activated
eo: Ŝaltis fulmoklavojn

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KJSErrorDlgBase)
en: JavaScript Errors
eo: Ĝavaskriptaj eraroj

en: Embeddable component for multipart/mixed
eo: Enkorpigita parto por multparta/miksa

en: Copyright 2001-2011, David Faure <email>faure@kde.org</email>
eo: Copyright 2001-2011, David FAURE <email>faure@kde.org</email>

en: No handler found for %1.
eo: Ne trovis traktilon por %1.

en: Play
eo: Ludi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pauseContinueButton)
en: Pause
eo: Paŭzigi

en: New Web Shortcut
eo: Nova Ret-klavkombino

en: Search &provider name:
eo: Nomo de &serĉilo:

en: UR&I shortcuts:
eo: UR&I Klavkombinoj

en: Create Web Shortcut
eo: Krei Fulmoklavojn por Interreto

en: Directory containing tests, basedir and output directories.
eo: Dosierujo kiu enhavas testan, bazdosierujan, kaj eligan dosierujojn.

en: Do not suppress debug output
eo: Ne malhelpi sencimigan eligon

en: Regenerate baseline (instead of checking)
eo: Regeneri bazlinion (anstataŭ kontroli)

en: Do not show the window while running tests
eo: Ne montri fenestron dum rulado de testoj

en: Only run a single test. Multiple options allowed.
eo: Nur ruli unuopan teston. Pluraj opcioj estas permesataj.

en: Only run .js tests
eo: Nur ruli .js-testojn

en: Only run .html tests
eo: Nur ruli .html-testojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Do not use Xvfb
eo: Ne uzi Xvfb

en: Relative path to testcase, or directory of testcases to be run (equivalent to -t).
eo: Relativa vojo al testa okazo, aŭ dosierujo de la ruliĝotaj testaj okazoj (samkiel -t).

en: TestRegression
eo: TestRegresio

en: Regression tester for khtml
eo: Regresia testilo por khtml

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, MainWindow)
en: KHTML Regression Testing Utility
eo: Testilo por regresoj de KHTML

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, firstTab)
en: Regression testing output
eo: Eligo de testado de regresoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pauseContinueButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, pauseContinueButton)
en: Pause/Continue regression testing process
eo: Paŭzigi/daŭrigi la testadon de regresoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveLogButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, saveLogButton)
en: You may select a file where the log content is stored, before the regression testing is started.
eo: Vi povas elekti dosieron kie enmemorigi la enhavon de protokoloj, antaŭ ol la testado de regresoj startas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveLogButton)
en: Output to File...
eo: Eligi al dosiero...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Regression Testing Status
eo: Stato de testado de regresoj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, secondTab)
en: View HTML Output
eo: Vidi HTML-eligon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuSettings)
en: Settings
eo: Agordoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuMain)
en: Tests
eo: Testoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Only Run JS Tests
eo: Lanĉi nur JS-testojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Only Run HTML Tests
eo: Lanĉi nur HTML-testojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Do Not Suppress Debug Output
eo: Ne malebligi sencimigan eligon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Run Tests...
eo: Lanĉi testojn...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Run Single Test...
eo: Lanĉi unuopan teston...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Specify tests Directory...
eo: Specifi dosierujon de testo...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Specify khtml Directory...
eo: Specifi dosierujon de khtml...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Specify Output Directory...
eo: Specifi dosierujon de eligo...

en: TestRegressionGui
eo: TestRegresiaGui

en: GUI for the khtml regression tester
eo: GUI por la khtml-regresia testilo

en: Available Tests: 0
eo: Haveblaj Testoj: 0

en: Please choose a valid 'khtmltests/regression/' directory.
eo: Bonvolu elekti validan 'khtml-testan/-regresian/' dosierujon.

en: Please choose a valid 'khtml/' build directory.
eo: Bonvolu elekti validan 'khtml/' muntan dosierujon.

en: Available Tests: %1 (ignored: %2)
eo: Disponeblaj testoj: %1 (ignoris: %2)

en: Run test...
eo: Lanĉi teston...

en: Add to ignores...
eo: Aldoni al ignorindoj...

en: Remove from ignores...
eo: Elpreni el ignorindoj...

en: URL to open
eo: malfermenda retadreso

en: a basic web browser using the KHTML library
eo: Simpla TTT-legilo kiu uzas la KHTML-bibliotekon

en: Find &links only
eo: Trovi nur &ligilojn

en: Not found
eo: Ne troveblas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: F&ind:
eo: Trov&i:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_next)
en: &Next
eo: &Sekva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_options)
en: Opt&ions
eo: Opc&ioj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_label)
en: Do you want to store this password?
eo: Ĉu vi volas konservi ĉi tiun pasvorton?

en: Do you want to store this password for %1?
eo: Ĉu vi volas konservi la pasvorton por %1?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_store)
en: &Store
eo: Kon&servi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_neverForThisSite)
en: Ne&ver store for this site
eo: Neniam konser&vi por ĉi tiu retejo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_doNotStore)
en: Do &not store this time
eo: &Ne konservi ĉi foje

en: Basic Page Style
eo: Baza paĝstilo

en: the document is not in the correct file format
eo: la dokumento havas malĝustan dosierformon

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
eo: grava analizeraro: %1 en linio %2, kolumno %3

en: XML parsing error
eo: XML-analizo-eraro

en: Unable to start new process.
    The system may have reached the maximum number of open files possible or the maximum number of open files that you are allowed to use has been reached.
eo: Ne povas lanĉi novan procezon.
    La sistemo eble atingis la maksimuman nombron de eblaj malfermitaj dosieroj aŭ atingis la nombron kiu vi estas permesata.

en: Unable to create new process.
    The system may have reached the maximum number of processes possible or the maximum number of processes that you are allowed to use has been reached.
eo: Ne povas krei novan procezon.
    La sistemo eble atingis la maksimuman nombron de eblaj procezoj aŭ atingis la nombron kiu vi estas permesata.

en: Could not find '%1' executable.
eo: Ne eblis trovi la programon '%1'.

en: Could not open library '%1'.
    %2
eo: Ne eblis dinamike ŝargi la bibliotekon '%1'.
    %2

en: Could not find 'kdemain' in '%1'.
    %2
eo: Ne eblis trovi la funkcion 'kdemain' en '%1'.
    %2

en: KDEInit could not launch '%1'
eo: KDEInit ne povis ruli '%1'

en: Could not find service '%1'.
eo: Ne eblis trovi la servon '%1'.

en: Service '%1' must be executable to run.
eo: Servo '%1' lanĉeblu por ruli.

en: Service '%1' is malformatted.
eo: Servo '%1' estas malbonforma.

en: Launching %1
eo: Lanĉas %1

en: Unknown protocol '%1'.
eo: Nekonata protokolo '%1'.

en: Error loading '%1'.
eo: Eraro dum lego de '%1'.

en: klauncher: This program is not supposed to be started manually.
    klauncher: It is started automatically by kdeinit4.
eo: klanĉilo: Ĉi tiun programon ne lanĉu mane.
    klanĉilo: Ĝi estas lanĉata aŭtomate de kdeinit4.

en: Evaluation error
eo: Interpreta eraro

en: Range error
eo: Varieja eraro

en: Reference error
eo: Referenceraro

en: Syntax error
eo: Sintakseraro

en: Type error
eo: Tiperaro

en: URI error
eo: URI-eraro

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, calc)
en: JS Calculator
eo: JS-kalkulilo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, KJSConsole) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, jsConsole)
en: MainWindow
eo: ĈefaFenestro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <h1>KJSEmbed Documentation Viewer</h1>
eo: <h1>Rigardilo de KJSEnkorpigitaj dokumentoj</h1>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mExecute)
en: Execute
eo: Ruli

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuFile)
en: File
eo: Dosiero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Open Script
eo: Malfermi skripton

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Open a script...
eo: Malfermi skripton...

note: i18n: ectx: property (shortcut), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Ctrl+O
eo: Stir+O

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Close Script
eo: Fermi skripton

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Close script...
eo: Fermi skripton...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbQuit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButtonQuit) i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Quit
eo: Ĉesigi

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Quit application...
eo: Ĉesigi aplikaĵon...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Run
eo: Ruli

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Run script...
eo: Ruli skripton...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Run To...
eo: Ruli al...

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Run to breakpoint...
eo: Ruli al haltopunkto...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Step
eo: Pasi

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Step to next line...
eo: Pasi al sekva linio...

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Step execution...
eo: Haltigi ruladon...

en: Utility for running KJSEmbed scripts
eo: Ilo por ruli KJSEmbed skriptojn

en: (C) 2005-2006 The KJSEmbed Authors
eo: (C) 2005-2006 The KJSEmbed aŭtoroj

en: Execute script without gui support
eo: Plenumi skripton sen grafika subteno

en: start interactive kjs interpreter
eo: Lanĉi la interagan kjs-interpretilo

en: start without KDE KApplication support.
eo: lanĉi sen KDE-KAplikaĵa subteno.

en: Script to execute
eo: Skripto por plenumi

en: Error encountered while processing include '%1' line %2: %3
eo: Vidis eraron dum procezado de anigu '%1' linio %2: %3

en: include only takes 1 argument, not %1.
eo: anigu nur prenas 1 argumenton, ne %1.

en: File %1 not found.
eo: Dosiero %1 ne troviĝis.

en: library only takes 1 argument, not %1.
eo: biblioteko nur prenas 1 argumenton, ne %1.

en: Alert
eo: Averto

en: Confirm
eo: Konfirmi

en: Bad event handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Type: %4.
eo: Malbona eventotraktilo: Objekto %1 Identigilo %2 Metodo %3 Tipo: %4.

en: Exception calling '%1' function from %2:%3:%4
eo: Escepto dum voko de '%1' funkcio el %2:%3:%4

en: Could not open file '%1'
eo: Ne eblis malfermi dosieron '%1'

en: Could not create temporary file.
eo: Ne eblis krei labordosieron.

en: %1 is not a function and cannot be called.
eo: %1 ne estas funkcio, do ne povas esti vokita.

en: %1 is not an Object type
eo: %1 ne estas objektotipo

en: Action takes 2 args.
eo: Ago prenas 2 argumentojn.

en: ActionGroup takes 2 args.
eo: AgoGrupo prenas 2 argumentojn.

en: Must supply a valid parent.
eo: Devas doni validan patron.

en: There was an error reading the file '%1'
eo: Eraro okazis dum legado de la dosiero '%1'

en: Could not read file '%1'
eo: Ne eblis legi dosieron '%1'

en: Must supply a filename.
eo: Devas doni dosiernomon.

en: '%1' is not a valid QLayout.
eo: '%1' ne estas valida QLayout.

en: Must supply a layout name.
eo: Devas doni aranĝan nomon.

en: Wrong object type.
eo: Malĝusta objekta tipo.

en: First argument must be a QObject.
eo: Unua argumento devas esti QObjekto.

en: Incorrect number of arguments.
eo: Malĝusta nombro de argumentoj.

en: Failure to cast to %1 value from Type %2 (%3)
eo: Malsukcesis sendi al %1 valoron de tipo %2 (%3)

en: No such method '%1'.
eo: Neniu metodo '%1'.

en: Call to method '%1' failed, unable to get argument %2: %3
eo: Voko al metodo '%1' malsukcesis, ne povas ricevi argumenton %2: %3

en: Call to '%1' failed.
eo: Voko al '%1' fiaskis.

en: Could not construct value
eo: Ne eblis konstrui valoron

en: Not enough arguments.
eo: Ne sufiĉe de argumentoj.

en: Failed to create Action.
eo: Ne eblis krei agon.

en: Failed to create ActionGroup.
eo: Ne eblis krei AgoGrupon.

en: No classname specified
eo: Ne difinis klasonomon

en: Failed to create Layout.
eo: Ne eblis krei aranĝon.

en: No classname specified.
eo: Ne difinis klasonomon.

en: Failed to create Widget.
eo: Ne eblis krei fenestraĵon.

en: Could not open file '%1': %2
eo: Ne eblis malfermi dosieron '%1': %2

en: Failed to load file '%1'
eo: Ne eblis ŝargi dosieron '%1'

en: '%1' is not a valid QWidget.
eo: '%1' ne estas valida QWidget.

en: Must supply a widget name.
eo: Devas doni nomon por la fenestraĵo.

en: Bad slot handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Signature: %4.
eo: Malbona fakotraktilo: Objekto %1 Identigilo %2 Metodo %3 Subskribo: %4.

en: Exception calling '%1' slot from %2:%3:%4
eo: Escepto dum voko de '%1' fako el %2:%3:%4

en: loading %1
eo: ŝarĝas: %1

[ctx: describes the feed of the latest posted entries]
note: i18n("Unsorted")); Currently this is used for latest
en: Latest
eo: Plej lastaj

en: Highest Rated
eo: Plej alte taksita

en: Most Downloads
eo: Plej multaj elŝutoj

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and retrieve the available keys. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
eo: <qt>Ne povas lanĉi <i>gpg</i> kaj akiri la disponeblajn ŝlosilojn. Certiĝu ke <i>gpg</i> estas instalita, alie certigo de elŝutitaj rimedoj ne estas ebla.</qt>

en: <qt>Enter passphrase for key <b>0x%1</b>, belonging to<br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>
eo: <qt>Entajpu ĉifroŝlosilan pasvorton por <b>0x%1</b>, kiu apartenas al<br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and check the validity of the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
eo: <qt>Ne povas lanĉi <i>gpg</i> kaj kontroli validecon de la dosiero. Certiĝu ke <i>gpg</i> estas instalita, alie certigo de elŝutitaj rimedoj ne estas ebla.</qt>

en: Select Signing Key
eo: Elekti subskriban ŝlosilon

en: Key used for signing:
eo: Uzita ŝlosilo por subskribi:

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and sign the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise signing of the resources will not be possible.</qt>
eo: <qt>Ne povas lanĉi <i>gpg</i> kaj subskribi la dosieron. Certiĝu ke <i>gpg</i> estas instalita, alie subskribado de la rimedoj ne estas ebla.</qt>

en: Get Hot New Stuff
eo: Obtenu tre novajn mojosan aferojn

[ctx: Program name followed by 'Add On Installer']
en: %1 Add-On Installer
eo: Instalilo de aldonaĵoj %1

en: Add Rating
eo: Aldoni pritakson

en: Add Comment
eo: Aldoni komenton

en: View Comments
eo: Vidi komentojn

en: Timeout. Check Internet connection.
eo: Tempolimo. Kontrolu vian konekton al interreto.

en: Entries failed to load
eo: Ŝargado de eroj fiaskis

en: Server: %1
eo: Servilo: %1

en: <br />Provider: %1
eo: <br />Provizanto: %1

en: <br />Version: %1
eo: <br />Versio: %1

en: Provider information
eo: Informoj pri provizanto

en: Could not install %1
eo: Ne povis instali %1

en: Get Hot New Stuff!
eo: Obtenu tre novajn mojosan aferojn!

en: There was an error loading data providers.
eo: Eraro okazis dum ŝargado de la provizantoj de datumoj.

en: A protocol fault has occurred. The request has failed.
eo: Paneo de protokolo okazis. La peto fiaskis.

en: A network error has occurred. The request has failed.
eo: Eraro de reto okazis. La peto fiaskis.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Source:
eo: &Fonto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Order by:
eo: &Ordigi laŭ:

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, m_searchEdit)
en: Enter search phrase here
eo: Enigu serĉesprimon ĉi tie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_collaborationButton)
en: Collaborate
eo: Kunlabori

en: Rating:
eo: Pritakso:

en: Downloads:
eo: Elŝutoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, installButton)
en: Install
eo: Instali

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, uninstallButton)
en: Uninstall
eo: Malinstali

en: <p>No Downloads</p>
eo: <p>Neniu elŝuto</p>

en: <p>Downloads: %1</p>
eo: <p>Elŝutoj: %1</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioUpdate)
en: Update
eo: Ĝisdatigi

en: Rating: %1
eo: Pritakso: %1

en: No Preview
eo: Neniu antaŭrigardo

en: Loading Preview
eo: Ŝarganta antaŭrigardon

en: Comments
eo: Komentoj

en: Changelog
eo: Ŝanĝoprotokolo

en: Switch version
eo: Ŝalti version

en: Contact author
eo: Kontakti aŭtoron

en: Collaboration
eo: Kunlaborado

en: Translate
eo: Traduki

en: Subscribe
eo: Aboni

en: Report bad entry
eo: Raporti malbonan eron

en: Send Mail
eo: Sendi retmesaĝon

en: Contact on Jabber
eo: Kontakti per Jabber

en: Provider: %1
eo: Provizanto: %1

en: Version: %1
eo: Versio: %1

en: The removal request was successfully registered.
eo: La foriga peto estis sukcese plenumita.

en: Removal of entry
eo: Forigo de ero

en: The removal request failed.
eo: La foriga peto fiaskis.

en: The subscription was successfully completed.
eo: Abono sukcese plenumita.

en: Subscription to entry
eo: Abono al ero

en: The subscription request failed.
eo: Abonpeto fiaskis.

en: The rating was submitted successfully.
eo: Pritakso estis sukcese sendita.

en: Rating for entry
eo: Pritakso de ero

en: The rating could not be submitted.
eo: Ne povis sendi pritakson.

en: The comment was submitted successfully.
eo: Komento estis sukcese sendita.

en: Comment on entry
eo: Komento pri ero

en: The comment could not be submitted.
eo: Ne povis sendi la komenton.

en: KNewStuff contributions
eo: Kontribuoj de KNewStuff

en: This operation requires authentication.
eo: Ĉi tiu ago postulas aŭtentigon.

en: Version %1
eo: Versio %1

en: Leave a comment
eo: Verki komenton

en: User comments
eo: Komentoj de uzantoj

en: Rate this entry
eo: Taksi ĉi tiun eron

en: Translate this entry
eo: Traduki ĉi tiun eron

en: Payload
eo: Ŝarĝo

en: Hot New Stuff Providers
eo: Provizantoj de « tre novaj aĵoj »

en: Please select one of the providers listed below:
eo: Elektu unu el la malsupre listataj provizantoj:

en: No provider selected.
eo: Neniu provizanto elektita.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UploadDialog)
en: Share Hot New Stuff
eo: Kunhavigi novajn mojosajn aferojn

en: Please put in a name.
eo: Bonvolu doni nomon.

en: Old upload information found, fill out fields?
eo: Malnova alŝutinformo trovita, ĉu plenumi tekstkampojn?

en: Fill Out
eo: Plenigi

en: Do Not Fill Out
eo: Ne plenigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Author:
eo: Aŭtoro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Email address:
eo: Retpoŝtadreso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: License:
eo: Permesilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Preview URL:
eo: URL de antaŭrigardo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Language:
eo: Lingvo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: In which language did you describe the above?
eo: En kiu lingvo vi priskribis la supron?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Please describe your upload.
eo: Bonvole priskribu vian alŝuton.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Summary:
eo: Resumo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Please give some information about yourself.
eo: Bonvole donu kelkajn informojn pri vi.

en: Your account balance is too low:
    Your balance: %1
    Price: %2
eo: La buĝeto de via kondo estas tro malalta:
    Via buĝeto: %1
    Prezo: %2

[ctx: voting for an item (good/bad)]
en: Your vote was recorded.
eo: Via marko estis registrita.

en: You are now a fan.
eo: Vi nun estas ŝatanto.

en: Network error. (%1)
eo: Eraro de reto. (%1)

en: Too many requests to server. Please try again in a few minutes.
eo: Tro multaj petoj al servilo. Bonvole reprovu post kelkaj minutoj.

en: Unknown Open Collaboration Service API error. (%1)
eo: Nekonata eraro de API por Malferma Kunlabora Servo. (%1)

en: Initializing
eo: Pravalorizanta

en: Configuration file not found: "%1"
eo: Agorddosiero ne trovita: "%1"

en: Configuration file is invalid: "%1"
eo: Agorddosiero nevalidas: "%1"

en: Loading provider information
eo: Ŝarganta informojn pri provizanto

en: Error initializing provider.
eo: Eraro dum pravalorizado de provizanto.

en: Loading data
eo: Ŝarganta datumojn

en: Loading data from provider
eo: Ŝarganta datumojn el provizanto

en: Loading of providers from file: %1 failed
eo: Ŝargado de provizantoj el dosiero: %1 fiaskis

en: Loading one preview | Loading %1 previews
eo[0]: Ŝargi unu antaŭrigardon
eo[1]: Ŝargi %1 antaŭrigardojn

en: Installing
eo: Instalanta

en: Invalid item.
eo: Nevalida ero.

en: Download of item failed: no download URL for "%1".
eo: Elŝutado de ero fiaskis. neniu elŝutligilo por "%1".

en: Download of "%1" failed, error: %2
eo: Elŝutado de "%1" fiaskis. Eraro: %2

en: The downloaded file is a html file. This indicates a link to a website instead of the actual download. Would you like to open the site with a browser instead?
eo: La elŝutita dosiero estas html-dosiero. Tio indikas ligilon al retejo anstataŭ ol la aktuala elŝuto. Ĉu vi volas malfermi la retejon per retumilo anstataŭe?

en: Possibly bad download link
eo: Ebla malbona elŝutligilo

en: Downloaded file was a HTML file. Opened in browser.
eo: Elŝutita dosiero estis HTML-dosiero. Malfermita en retumilo.

en: Could not install "%1": file not found.
eo: Ne povis instali "%1": dosiero ne trovita.

en: Overwrite existing file?
eo: Ĉu anstataŭigi ekzistantan dosieron?

en: Icons view mode
eo: Piktogramvida reĝimo

en: Details view mode
eo: Detalvida reĝimo

en: All Providers
eo: Ĉiuj provizantoj

en: All Categories
eo: Ĉiuj kategorioj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_providerLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Provider:
eo: Provizanto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_categoryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mCategoryLabel)
en: Category:
eo: Kategorio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, newestRadio)
en: Newest
eo: Plej novaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ratingRadio)
en: Rating
eo: Pritakso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mostDownloadsRadio)
en: Most downloads
eo: Plej elŝutataj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, installedRadio)
en: Installed
eo: Instalitaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, orderLabel)
en: Order by:
eo: Ordigi laŭ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Search:
eo: Serĉi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, homepageLabel)
en: <a href="http://opendesktop.org">Homepage</a>
eo: <a href="http://opendesktop.org">Ĉefpaĝo</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, becomeFanButton)
en: Become a Fan
eo: Ŝati

en: Details for %1
eo: Detaloj pri %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priceLabel_2)
en: Changelog:
eo: Ŝanĝoprotokolo:

[ctx: A link to the description of this Get Hot New Stuff item]
en: Homepage
eo: Hejmpaĝo

[ctx: A link to make a donation for a Get Hot New Stuff item (opens a web browser)]
en: Make a donation
eo: Donaci

[ctx: Tooltip for a link in a dialog]
en: Opens in a browser window
eo: Malfermi en fenestro de retumilo

en: Rating: %1%
eo: Pritakso: %1

[ctx: Show the author of this item in a list]
en: By <i>%1</i>
eo: De <i>%1</i>

[ctx: fan as in supporter]
en: 1 fan | %1 fans
eo[0]: 1 subtenanto
eo[1]: %1 subtenantoj

en: 1 download | %1 downloads
eo[0]: 1 elŝuto
eo[1]: %1 elŝutoj

en: Updating
eo: Ĝisdatiganta

en: Install Again
eo: Instali denove

en: Fetching license data from server...
eo: Obtenanta datumojn de permesilo el servilo...

en: Fetching content data from server...
eo: Obtenanta datumojn de enhavo el servilo...

en: Checking login...
eo: Kontrolanta ensaluton...

en: Fetching your previously updated content...
eo: Obtenanta vian antaŭe ĝisdatigitan enhavon...

en: Could not verify login, please try again.
eo: Ne povis kontroli ensaluton. Bonvole provu denove.

en: Fetching your previously updated content finished.
eo: Obtenado de via antaŭe ĝisdatigita enhavo finiĝis.

en: Fetching content data from server finished.
eo: Obtenado de enhavdatumoj el servilo finiĝis.

[ctx: A link to the website where the get hot new stuff upload can be seen]
en: Visit website
eo: Vizitu retejon

en: File not found: %1
eo: Dosiero ne trovita: %1

en: Upload Failed
eo: Alŝuto fiaskis

en: The server does not recognize the category %2 to which you are trying to upload. | The server does not recognize any of the categories to which you are trying to upload: %2
eo[0]: La servilo ne rekonas la kategorion %2, al kiun vi estas klopodanta alŝuti.
eo[1]: La servilo ne rekonas iujn kategoriojn, al kiun vi estas klopodanta alŝuti: %2

en: The selected category "%1" is invalid.
eo: La elektita kategorio "%1" ne validas.

en: Select preview image
eo: Elektu antaŭrigardan bildon

en: There was a network error.
eo: Eraro de reto okazis.

en: Uploading Failed
eo: Alŝutado fiaskis

en: Authentication error.
eo: Eraro de aŭtentigado.

en: Upload failed: %1
eo: Alŝuto fiaskis: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadFileLabel)
en: File to upload:
eo: Alŝutenda dosiero:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNewUpload)
en: New Upload
eo: Nova alŝuto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Please fill out the information about your upload in English.
eo: Bonvole aldonu la informojn pri via alŝuto anglalingve.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, mNameEdit)
en: Name of the file as it will appear on the website
eo: Nomo de la dosiero kiel ĝi aperos en la retejo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, mNameEdit)
en: This should clearly describe the file content. It can be the same text as the title of the kvtml file.
eo: Tio devus klare priskribi la enhavon de la dosiero. Ĝi povas esti la sama teksto de la titolo de la kvtml-dosiero

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preview Images
eo: Antaŭrigardi bildojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changePreview1Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changePreview3Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changePreview2Button)
en: Select Preview...
eo: Elekti antaŭrigardon...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, priceCheckBox)
en: Set a price for this item
eo: Agordi prezon por ĉi tiu ero

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, priceGroupBox)
en: Price
eo: Prezo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priceLabel)
en: Price:
eo: Prezo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priceReasonLabel)
en: Reason for price:
eo: Kialo de la prezo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contentWebsiteLinkLabel)
en: Fetch content link from server
eo: Obteni ligilon de la enhavo el servilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, creatingContentLabel)
en: Create content on server
eo: Krei enhavon en servilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, creatingContentLabel_2)
en: Upload content
eo: Alŝuti enhavon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadPreview1Label)
en: Upload first preview
eo: Alŝuti unuan antaŭrigardon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Note: You can edit, update and delete your content on the website.
eo: Notu: vi povas redakti, alŝuti kaj forigi vian enhavon en la retejo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadPreview2Label)
en: Upload second preview
eo: Alŝuti duan antaŭrigardon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadPreview3Label)
en: Upload third preview
eo: Alŝuti trian antaŭrigardon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, uploadButton)
en: Start Upload
eo: Startigi alŝuton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Sound_check)
en: Play a &sound
eo: Ludi &sonon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Sound_select)
en: Select the sound to play
eo: Elekti la ludendan sonon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Popup_check)
en: Show a message in a &popup
eo: Montri mesaĝon en ŝ&prucmenuo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Logfile_check)
en: Log to a file
eo: Protokoli al dosiero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Taskbar_check)
en: Mark &taskbar entry
eo: Marki eron de &taskobreto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Execute_check)
en: Run &command
eo: Ruli &komandon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Execute_select)
en: Select the command to run
eo: Elektu la rulendan komandon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, KTTS_check)
en: Sp&eech
eo: &Elparolo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, KTTS_combo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, KTTS_select)
en: <qt>Specifies how Jovie should speak the event when received.  If you select "Speak custom text", enter the text in the box.  You may use the following substitution strings in the text:<dl><dt>%e</dt><dd>Name of the event</dd><dt>%a</dt><dd>Application that sent the event</dd><dt>%m</dt><dd>The message sent by the application</dd></dl></qt>
eo: <qt>Ĝi specifas kiel Jovie devus elparoli la okazon kiam ricevata. Se vi elektas "Elparoli propran tekston", enigu la tekston en la kesto. Vi povus uzi la sekvajn anstataŭajn ĉenojn en la teksto:<dl><dt>%e</dt><dd>Nomo de la okazo</dd><dt>%a</dt> <dd>Aplikaĵo, kiu sendis la okazon</dd><dt>%m</dt><dd>La mesaĝo sendita de la aplikaĵo</dd></dl></qt>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KTTS_combo)
en: Speak Event Message
eo: Elparoli mesaĝon de la okazo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KTTS_combo)
en: Speak Event Name
eo: Elparoli nomon de la okazo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KTTS_combo)
en: Speak Custom Text
eo: Elparoli propran tekston

en: Configure Notifications
eo: Agordi atentigojn

[ctx: State of the notified event]
en: State
eo: Stato

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
eo: Titolo

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
eo: Priskribo

en: <qt>Do you want to search the Internet for <b>%1</b>?</qt>
eo: <qt>Ĉu vi volas serĉi interrete <b>%1</b>?</qt>

en: Internet Search
eo: Interreta serĉo

en: &Search
eo: &Serĉi

[ctx: @label Type of file]
en: Type: %1
eo: Speco: %1

[ctx: @label:checkbox]
en: Remember action for files of this type
eo: Memori agon por dosieroj de ĉi tiu speco

[ctx: @label:button]
en: &Open with %1
eo: &Malfermi per %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Open &with %1
eo: &Malfermi per %1

[ctx: @info]
en: Open '%1'?
eo: Ĉu malfermi '%1'?

[ctx: @label:button]
en: &Open with...
eo: &Malfermi per...

[ctx: @label:button]
en: &Open with
eo: &Malfermi per

[ctx: @label:button]
en: &Open
eo: &Malfermi

[ctx: @label File name]
en: Name: %1
eo: Nomo: %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is the file name suggested by the server
eo: Ĉi tio estas la dosiernomo sugestita de la servilo

en: Do you really want to execute '%1'?
eo: Ĉu vi vere volas ruli '%1'?

en: Execute File?
eo: Ĉu ruli dosieron?

en: Accept
eo: Akcepti

en: Reject
eo: Malakcepti

en: Untitled
eo: Sentitola

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
eo: La dokumento "%1" ŝanĝiĝis.
    Ĉu vi volas konservi viajn ŝanĝojn aŭ ignori ilin?

en: Close Document
eo: Fermi dokumenton

en: Error reading from PTY
eo: Eraro dum legado de PTY

en: Error writing to PTY
eo: Eraro dum skribado al PTY

en: PTY operation timed out
eo: PTY-a ago eltempiĝis

en: Error opening PTY
eo: Eraro dum malfermado de PTY

en: Kross
eo: Kroso

en: KDE application to run Kross scripts.
eo: KDE-aplikaĵo por ruli Krosajn skriptojn.

en: (C) 2006 Sebastian Sauer
eo: (C) 2006 Sebastian SAUER

en: Run Kross scripts.
eo: Ruli Krosajn skriptojn.

en: Sebastian Sauer
eo: Sebastian SAUER

en: Scriptfile
eo: Skriptdosiero

en: Scriptfile "%1" does not exist.
eo: Skriptdosiero %1 ne ekzistas.

en: Failed to determine interpreter for scriptfile "%1"
eo: Determinado de interpretilo por skriptdosiero "%1" fiaskis

en: Failed to open scriptfile "%1"
eo: Malfermado de skriptdosiero "%1" fiaskis

en: Failed to load interpreter "%1"
eo: Ŝargado de interpretilo "%1" fiaskis

en: No such interpreter "%1"
eo: Neniu interpretilo "%1"

en: Failed to create script for interpreter "%1"
eo: Kreado de skripto por interpretilo "%1" fiaskis

en: Level of safety of the Ruby interpreter
eo: Nivelo de sekureco por la interpretilo de Ruby

en: Cancel?
eo: Ĉu rezigni?

en: No such function "%1"
eo: Neniu funkcio  "%1"

en: Text:
eo: Teksto:

en: Comment:
eo: Komento:

en: Icon:
eo: Piktogramo:

en: Interpreter:
eo: Interpretilo:

en: File:
eo: Dosiero:

en: Execute the selected script.
eo: Lanĉi la elektitan skripton.

en: Stop execution of the selected script.
eo: Haltigi rulon de elektita skripto.

en: Edit...
eo: Redakti...

en: Edit selected script.
eo: Redakti elektitan skripton.

en: Add...
eo: Aldoni...

en: Add a new script.
eo: Aldoni novan skripton.

en: Remove selected script.
eo: Forigi elektitan skripton.

en: Edit
eo: Redakti

[ctx: @title:group Script properties]
en: General
eo: Ĝenerala

en: The module %1 could not be found.
eo: La modulo %1 ne troveblas.

en: <qt><p>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 could not be found.</p></qt>
eo: <qt><p>La diagnozo estas:<br />La labortabla dosiero %1 ne troveblas.</p></qt>

en: The module %1 is disabled.
eo: La modulo %1 estas malŝaltita.

en: <qt><p>Either the hardware/software the module configures is not available or the module has been disabled by the administrator.</p></qt>
eo: <qt><p>Aŭ la aparataro/programaro kiun la modulo agordas ne disponeblas aŭ la administranto malŝaltis la modulon.</p></qt>

en: The module %1 is not a valid configuration module.
eo: La modulo %1 ne estas valida agordmodulo.

en: <qt>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 does not specify a library.</qt>
eo: <qt>La diagnozo estas:<br />La labortabla dosiero %1 ne specifas bibliotekon.</qt>

en: There was an error loading the module.
eo: Eraro okazis dum ŝargado de modulo.

en: <qt>The diagnosis is:<br />%1<p>Possible reasons:</p><ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
eo: <qt>La diagnozo estas:<br />%1<p>Eblaj kialoj:<ul><li>Eraro okazis dum via lasta aktualigo de KDE, kiu orfigis stirmodulon</li><li>Vi havas malnovajn modulojn de eksteraj liverantoj en la komputilo</li></ul></p> <p>Kontrolu atente ĉi tiujn erojn kaj provu forigi la nomitan modulon en la mesaĝo de eraro. Se tio fiaskas, konsideru kontakti vian distribuanton aŭ pakaĵanton.</p></qt>

en: <qt><p>Possible reasons:<ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul></p><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
eo: <qt><p>Eblaj kialoj:<ul><li>Eraro okazis dum via lasta aktualigo de KDE, kiu orfigis stirmodulon</li><li>Vi havas malnovajn modulojn de eksteraj liverantoj en la komputilo</li></ul></p><p>Kontrolu atente ĉi tiujn erojn kaj provu forigi la nomitan modulon en la mesaĝo de eraro. Se tio fiaskas, konsideru kontakti vian distribuanton aŭ pakaĵanton.</p></qt>

[ctx: Argument is application name]
en: This configuration section is already opened in %1
eo: Ĉi tiu sekcio de agordoj estas jam malfermita en %1

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
eo: La dokumento de la aktuala modulo ŝanĝis.
    Ĉu vi volas apliki la ŝanĝojn aŭ ignori ilin?

en: Apply Settings
eo: Apliki agordojn

note: i18n: ectx: label, entry, group (DesktopIcons)
en: Distance between desktop icons
eo: Distanco inter labortablaj piktogramoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (DesktopIcons)
en: The distance between icons specified in pixels.
eo: La distanco inter piktogramoj specifita en rastrumeroj.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Widget style to use
eo: Uzenda stilo por fenestraĵoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: The name of the widget style, for example "keramik" or "plastik". Without quotes.
eo: La nomo de la stilo de fenestraĵoj stilo, ekzemple "keramik" aŭ "plastik". Sen citiloj.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Use the PC speaker
eo: Uzi la laŭtparolilon de komputilo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Whether the ordinary PC speaker should be used instead of KDE's own notifications system.
eo: Ĉu uzi la laŭtparolilon de la komputilo anstataŭ ol la propra atentigsistemo de KDE.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: What terminal application to use
eo: Kiun terminalon uzi

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Fixed width font
eo: Fiksita larĝa tiparo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: This font is used when a fixed font is needed. A fixed font has a constant width.
eo: Ĉi tiu tiparo estas uzata kiam fiksita larĝa tiparo estas bezonata. Fiksita larĝa tiparo havas konstantan larĝon.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: System wide font
eo: Tutsistema tiparo

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Font for menus
eo: Tiparo por menuoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: What font to use for menus in applications.
eo: Kiun tiparon uzi por menuoj en aplikaĵoj.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Color for links
eo: Koloro por ligiloj

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Color for visited links
eo: Koloro por vizititaj ligiloj

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Font for the taskbar
eo: Tiparo por la taskobreto

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: What font to use for the panel at the bottom of the screen, where the currently running applications are.
eo: Kiun tiparon uzi por la panelo ĉe la malsupro de la ekrano, kie estas la aktuale rulantaj aplikaĵoj.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Fonts for toolbars
eo: Tiparoj por ilobretoj

note: i18n: ectx: label, entry (Desktop Screenshot), group (Global Shortcuts)
en: Shortcut for taking screenshot
eo: Fulmoklavo por ekrankopii

note: i18n: ectx: label, entry (Enable/Disable Clipboard Actions), group (Global Shortcuts)
en: Shortcut for toggling Clipboard Actions on and off
eo: Fulmoklavo por baskuligi poŝajn agojn

note: i18n: ectx: label, entry (Halt without Confirmation), group (Global Shortcuts)
en: Shortcut for shutting down the computer without confirmation
eo: Fulmoklavo por elŝalti la komputilon sen konfirmoj

note: i18n: ectx: label, entry (Sort directories first), group (KFileDialog Settings)
en: Show directories first
eo: Montri dosierujojn unue

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Sort directories first), group (KFileDialog Settings)
en: Whether directories should be placed at the top when displaying files
eo: Ĉu dosierujoj estu lokataj je la supro kiam montranta dosierojn

note: i18n: ectx: label, entry (Recent URLs), group (KFileDialog Settings)
en: The URLs recently visited
eo: Lastatempe vizititaj URL

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Recent URLs), group (KFileDialog Settings)
en: Used for auto-completion in file dialogs, for example
eo: Uzata por aŭtomata kompletigo en dosierdialogoj, ekzemple

note: i18n: ectx: label, entry (Show Preview), group (KFileDialog Settings)
en: Show file preview in file dialog
eo: Montri antaŭrigardon de dosiero en dosierdialogo

note: i18n: ectx: label, entry (Show hidden files), group (KFileDialog Settings)
en: Show hidden files
eo: Montri kaŝitajn dosierojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Show hidden files), group (KFileDialog Settings)
en: Whether files starting with a dot (convention for hidden files) should be shown
eo: Ĉu dosieroj, kiuj komencas per punkto (konvencio por kaŝitaj dosieroj), devus esti montritaj

note: i18n: ectx: label, entry (Show Speedbar), group (KFileDialog Settings)
en: Show speedbar
eo: Montri rapidbreton

note: i18n: ectx: label, entry, group (Locale)
en: What country
eo: Kiu lando

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Locale)
en: Used to determine how to display numbers, currency and time/date, for example
eo: Uzata por difini kiel montri nombrojn, valutojn kaj tempon/daton, ekzemple

note: i18n: ectx: label, entry, group (Locale)
en: What language to use to display text
eo: Kiun lingvon uzi por montri tekston

note: i18n: ectx: label, entry, group (Locale)
en: Character used for indicating positive numbers
eo: Karaktro uzata por indiki pozitivajn nombrojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Locale)
en: Most countries have no character for this
eo: La plimulto de landoj ne havas karaktro por ĉi tio

note: i18n: ectx: label, entry, group (Socks)
en: Enable SOCKS support
eo: Enŝalti subtenon de SOCKS

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Socks)
en: Whether SOCKS version 4 and 5 should be enabled in KDE's sub systems
eo: Ĉu SOCKS-versioj 4 kaj 5 estu enŝaltitaj en la subsistemoj de KDE

note: i18n: ectx: label, entry, group (Socks)
en: Path to custom SOCKS library
eo: Vojo al propra SOCKS-biblioteko

note: i18n: ectx: label, entry, group (Toolbar style)
en: Highlight toolbar buttons on mouse over
eo: Emfazi butonojn de ilobreto kiam muso supras

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Toolbar style)
en: Whether text should be shown in addition to icons on toolbar icons
eo: Ĉu la tekston estu montrita aldone al piktogramoj en la ilobreto

note: i18n: ectx: label, entry (EchoMode), group (Passwords)
en: Password echo type
eo: Speco de pasvort-eĥo

note: i18n: ectx: label, entry (Dialog Size), group (KKeyDialog Settings)
en: The size of the dialog
eo: La grando de la dialogo

en: Automatic changes have been performed due to plugin dependencies. Click here for further information
eo: Aŭtomataj ŝanĝoj estis faritaj pro dependecoj de kromprogramo. Alklaku ĉi tie por pliaj informoj

en: Automatic changes have been performed in order to satisfy plugin dependencies:
eo: Aŭtomataj ŝanĝoj estis faritaj por plenumi dependecojn de kromprogramo:

en: 
        %1 plugin has been automatically checked because of the dependency of %2 plugin
eo: 
        Kromprogramo %1 estis aŭtomate markita pro ties dependeco de kromprogrameto %2

en: 
        %1 plugin has been automatically unchecked because of its dependency on %2 plugin
eo: 
        Kromprogramo %1 estis aŭtomate malmarkita pro ties dependeco de kromprogrameto %2

en: Dependency Check
eo: Kontrolo de dependecoj

en: %1 plugin automatically added due to plugin dependencies | %1 plugins automatically added due to plugin dependencies
eo[0]: Kromprogramo %1 estis aŭtomate aldonita pro dependecoj de kromprogramoj
eo[1]: Kromprogramoj %1 estis aŭtomate aldonitaj pro dependecoj de kromprogramoj

en: %1 plugin automatically removed due to plugin dependencies | %1 plugins automatically removed due to plugin dependencies
eo[0]: Kromprogramo %1 estis aŭtomate forigita pro dependecoj de kromprogramoj
eo[1]: Kromprogramoj %1 estis aŭtomate forigitaj pro dependecoj de kromprogramoj

en: Search Plugins
eo: Serĉi kromprogramojn

[ctx: Used only for plugins]
en: About %1
eo: Pri %1

en: Could not load print preview part
eo: Ne povis ŝargi la parton de antaŭpresado

en: Print Preview
eo: Presi antaŭrigardon

en: Select Components
eo: Elektu komponantojn

en: Enable component
eo: Enŝalti komponanton

en: Success
eo: Sukcese

en: Communication error
eo: Eraro de komunikado

en: Invalid type in Database
eo: Nevalida speco en datumbazo

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
eo: Serĉrezultoj por '%1'

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing.]
en: Query Results
eo: Serĉrezultoj

[ctx: Boolean AND keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the OR keyword.]
en: and
eo: kaj

[ctx: Boolean OR keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the AND keyword.]
en: or
eo: aŭ

en: Nepomuk Resource Class Generator
eo: Generilo de klasoj de risurcoj Nepomuko

en: (c) 2006-2009, Sebastian Trüg
eo: (c) 2006-2009, Sebastian TRÜG

en: Sebastian Trüg
eo: Sebastian TRÜG

en: Maintainer
eo: Prizorganto

en: Tobias Koenig
eo: Tobias KOENIG

en: Actually generate the code.
eo: Aktuale generi la kodon.

en: Include path prefix (deprecated)
eo: Inkluzivi vojprefikson (evitinda)

en: Specify the target folder to store generated files into.
eo: Specifu la celdosierujon, en kiu konservi la generitajn dosierojn.

en: Templates to be used (deprecated).
eo: Uzendaj ŝablonoj (evitinda).

en: The ontology files containing the ontologies to be generated.
eo: La ontologidosieroj enhavas la kreotajn ontologiojn.

[ctx: @title:window]
en: Change Tags
eo: Ŝanĝi markojn

[ctx: @title:window]
en: Add Tags
eo: Aldoni markojn

[ctx: @label:textbox]
en: Configure which tags should be applied.
eo: Agordi kiujn etikedojn apliki.

[ctx: @label]
en: Create new tag:
eo: Krei novan markon:

[ctx: @info]
en: Delete tag
eo: Forigi markon

[ctx: @info]
en: Should the tag <resource>%1</resource> really be deleted for all files?
eo: Ĉu la marko <resource>%1</resource> estus forigita por ĉiuj dosieroj?

[ctx: @title]
en: Delete tag
eo: Forigi markon

[ctx: @action:button]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: @action:button]
en: Cancel
eo: Nuligi

en: Changing annotations
eo: Ŝanĝanta prinotojn

[ctx: @label]
en: Show all tags...
eo: Montri ĉiujn markojn...

[ctx: @label]
en: Add Tags...
eo: Aldoni markojn...

[ctx: @label]
en: Change...
eo: Ŝanĝi...

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Anytime
eo: Ie ajn

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Today
eo: Hodiaŭ

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Yesterday
eo: Hieraŭ

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Week
eo: Ĉi tiu semajno

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Week
eo: Lasta semajno

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Month
eo: Ĉi tiu monato

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Month
eo: Lasta monato

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Year
eo: Ĉi tiu jaro

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Year
eo: Lasta jaro

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources that will open a dialog to choose a date range]
en: Custom...
eo: Adapti...

en: This Week
eo: Ĉi tiu semajno

en: This Month
eo: Ĉi tiu monato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_anytimeButton)
en: Anytime
eo: Iam ajn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_beforeButton)
en: Before
eo: Antaŭ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_afterButton)
en: After
eo: Post

[ctx: @option:check An item in a list of resources that allows to query for more resources to put in the list]
en: More...
eo: Pli...

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Documents
eo: Dokumentoj

[ctx: @option:check A filter on file type - audio files]
en: Audio
eo: Sonoj

[ctx: @option:check A filter on file type - media video]
en: Video
eo: Videoj

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Images
eo: Bildoj

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: No priority
eo: Neniu prioritato

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Last modified
eo: Laste modifita

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Most important
eo: Plej grava

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Never opened
eo: Neniam malfermita

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Any Rating
eo: Iu pritakso

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 1 or more
eo: 1 aŭ pli

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 2 or more
eo: 2 aŭ pli

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 3 or more
eo: 3 aŭ pli

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 4 or more
eo: 4 aŭ pli

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Max Rating
eo: Maksimuma pritakso

[ctx: @title KCategorizedSortFilterProxyModel grouping for all Nepomukj resources that are of type rdfs:Resource]
en: Miscellaneous
eo: Diversaĵoj

[ctx: @title:column The Nepomuk resource label and icon]
en: Resource
eo: Risurco

[ctx: @title:column The Nepomuk resource's RDF type]
en: Resource Type
eo: Speco de risurco

en: Enter Search Terms...
eo: Enigu serĉendan terminon...

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Contacts
eo: Kontaktoj

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Emails
eo: Retpoŝtoj

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tasks
eo: Taskoj

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tags
eo: Markoj

[ctx: @option:check Do filter on type - show only files]
en: Files
eo: Dosieroj

[ctx: @option:check Do filter on type - show everything but files]
en: Other
eo: Alia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, JobsBase)
en: ThreadWeaver Jobs Examples
eo: Ekzemploj de ThreadWeaver-taskoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, JobsBase)
en: The program executes 100 jobs in 4 threads. Each job waits for a random number of milliseconds between 1 and 1000.
eo: La programaro plenumas 100 taskojn en 4 fadenoj. Ĉiu tasko atendas por hazarda periodo de milisekundoj inter 1 kaj 1000.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbLog)
en: Check to see logging information about thread activity. Watch the console output to see the log information.
eo: Kontroli por vidi informojn de protokolado pri fadena agado. Rigardu la eligon de la konzolo por vidi la informojn pri protokolado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbLog)
en: Log thread activity
eo: Protokoli fadenan agadon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (ThreadWeaver::WeaverThreadGrid, threadGrid)
en: Displays Thread Activity
eo: Ĝi montras fadenan agadonAktivecon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbStart)
en: Start
eo: Startigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Remaining number of jobs:
eo: Nombro de restantaj taskoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButtonStart)
en: What time is it? Click to update.
eo: Kioma horo estas? Alklaku por ĝisdatigi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelTime)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(do not know yet)</p></body></html>
eo: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(ankoraŭ oni ne scias)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbSelectFiles)
en: Select Files...
eo: Elektu dosierojn...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbCancel)
en: Cancel
eo: Nuligi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbSuspend)
en: Suspend
eo: Prokrasti
