kio4 - en to eo translation catalogue (940 entries)

en: A file or folder named %1 already exists.
eo: Dosiero aŭ dosierujo kun la nomo %1 jam ekzistas.

en: You do not have permission to create that folder.
eo: Vi ne havas permeson krei tiun dosierujon.

en: You did not select a file to delete.
eo: Vi ne elektis dosieron forigendan.

en: Nothing to Delete
eo: Nenio forigenda

en: <qt>Do you really want to delete
     <b>'%1'</b>?</qt>
eo: <qt>Ĉu vi vere volas forĵeti
    <b>'%1'</b>?</qt>

en: Delete File
eo: Forigu dosieron

en: Do you really want to delete this item? | Do you really want to delete these %1 items?
eo[0]: Ĉu vi vere volas forigi ĉi tiun eron?
eo[1]: Ĉu vi vere volas forigi tiujn %1 erojn?

en: Delete Files
eo: Forigu dosierojn

en: You did not select a file to trash.
eo: Vi ne elektis dosieron forĵetendan.

en: Nothing to Trash
eo: Nenio Forĵetenda

en: <qt>Do you really want to trash
     <b>'%1'</b>?</qt>
eo: <qt>Ĉu vi vere volas forĵeti
    <b>'%1'</b>?</qt>

en: Trash File
eo: Forĵeti dosieron

[ctx: to trash]
en: &Trash
eo: &Rubujen

en: translators: not called for n == 1 | Do you really want to trash these %1 items?
eo[0]: Ĉu vi vere volas forĵeti la eron?
eo[1]: Ĉu vi vere volas forĵeti ĉiujn %1 erojn

en: Trash Files
eo: Forĵeti dosierojn

en: The specified folder does not exist or was not readable.
eo: La indikita dosierujo ne ekzistas aŭ ne estis legebla.

en: Menu
eo: Menuo

en: Parent Folder
eo: Patra dosierujo

en: Home Folder
eo: Hejma Dosierujo

en: Reload
eo: Relegi

en: New Folder...
eo: Nova Dosierujo...

en: Move to Trash
eo: Rubujen

en: Delete
eo: Forigi

en: Sorting
eo: Ordigado

en: By Name
eo: laŭ nomo

en: By Size
eo: laŭ grandeco

en: By Date
eo: laŭ dato

en: By Type
eo: laŭ tipo

en: Descending
eo: Malkreskante

en: Short View
eo: Konciza rigardo

en: Detailed View
eo: Detala rigardo

en: Show Hidden Files
eo: Montru kaŝitajn dosierojn

en: Show Preview
eo: Montri Antaŭrigardon

en: Properties
eo: Ecoj

en: &View
eo: &Rigardi

[ctx: folder name]
en: New Folder
eo: Nova dosierujo

[ctx: @title:window]
en: New Folder
eo: Nova dosierujo

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
eo: Elekti dosierujon

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
eo: Nova Dosierujo...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
eo: Nova Dosierujo...

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
eo: Rubujen

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
eo: Montri Kaŝitajn Dosierujojn

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
eo: Ecoj

en: *|All Files
eo: *|Ĉiuj dosieroj

en: All Supported Files
eo: Ĉiuj subtenataj dosieroj

en: Edit Places Entry
eo: Redakti Ejoj-eron

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
eo: <qt>Jen, la loko asociita kun la ero. Iu valida adreso povas esti uzita. Ekz:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />Per alklako al la butono kiu estas apud la tekst-redakta kampo, vi povas foliumi al konvena adreso.</qt>

en: &Location:
eo: &Situo:

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
eo: <qt>La piktogramo kiu aperos en la Ejoj-panelo.<br /><br />Alklaku la butonon por elekti malsaman piktogramon.</qt>

en: Choose an &icon:
eo: Elektu &piktogramon:

en: &Only show when using this application (%1)
eo: &Nur montri dum uzo de tiu ĉi aplikaĵo (%1)

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
eo: <qt>Elektu tiun opcion, se la ero validu nur por la nuna aplikaĵo (%1).<br/><br/>Aliokaze ĝi validos por ĉiuj aplikaĵoj.</qt>

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Home
eo: Hejmo

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
eo: Reto

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Root
eo: Radiko

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
eo: Rubujo

en: &Safely Remove '%1'
eo: %Sekure demeti '%1'

en: &Unmount '%1'
eo: &Demeti '%1'

en: &Eject '%1'
eo: &Eligi '%1'

en: An error occurred while accessing '%1'
eo: Okazis eraro dum aliro al '%1'

en: Add Entry...
eo: Aldoni eron...

en: &Show All Entries
eo: Montri ĉiujn erojn

en: Show Hidden Folders
eo: Montri Kaŝitajn Dosierujojn

en: Drive: %1
eo: Diskingo: %1

en: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</qt>
eo: <qt>Alklaku la butonon por eniri la patran dosierujon.<br /><br />Ekz. se la nuna loko estas file:/home/%1 per alklako sur la butono vi atingas file:/home.</qt>

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
eo: Alklaku la butonon por retropaŝi unufoje en la foliuma historio.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
eo: Alklaku la butonon por antaŭenpaŝi unufoje en la foliuma historio.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
eo: Alklaku la butonon por reŝargi la enhavon de la nuna loko.

en: Click this button to create a new folder.
eo: Alklaku tiun butonon por krei novan dosierujon.

en: Show Places Navigation Panel
eo: Montri navigadan panelon por Ejoj

en: Show Bookmarks
eo: Montri Legosignojn

en: Options
eo: Opcioj

en: <qt>This is the preferences menu for the file dialog. Various options can be accessed from this menu including: <ul><li>how files are sorted in the list</li><li>types of view, including icon and list</li><li>showing of hidden files</li><li>the Places navigation panel</li><li>file previews</li><li>separating folders from files</li></ul></qt>
eo: <qt>Ĉi tio estas la menuo de preferoj por la dosiera dialogo. Diversajn opciojn vi povas atingi de ĉi tiu menuo, inkluzive: <ul><li>la ordigadon de dosieroj en la listo</li><li>rigardotipojn, inkluzive piktograman kaj listan</li><li>montradon de kaŝitaj dosieroj</li><li>la navigadan panelon de Ejoj</li><li>dosierajn antaŭrigardojn</li><li>la apartigadon de dosierujoj de dosieroj</li></ul></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
eo: &Nomo:

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
eo: <qt>Estas la filtrilo por apliki al la dosierlisto. Dosiernomoj kiuj ne kongruas kun la filtrilo ne estos videblaj.<p>Vi povas elekti el unu el la antaŭdifinitaj filtriloj en la falmenuo, aŭ vi povas entajpi propran filtrilon en la tekstkampon.</p><p>Ĵokeroj kiel * kaj ? estas permesataj. </p></qt>

en: &Filter:
eo: &Filtrilo:

en: This is the name to save the file as.
eo: Ĉi tio estas la dezirata dosiernomo por konservado.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
eo: Jen, la listo de malfermotaj dosieroj. Vi povas specifi pli ol unu dosiero, nur apartigu plurajn dosierojn per spacetoj.

en: This is the name of the file to open.
eo: La nomo de la malfermota dosiero.

[ctx: @title:window]
en: Places
eo: Ejoj

en: The chosen filenames do not
    appear to be valid.
eo: La elektitaj dosiernomoj ŝajne
    ne estas validaj.

en: Invalid Filenames
eo: Nevalidaj dosiernomoj

en: You can only select local files.
eo: Vi povas elekti nur lokajn dosierojn.

en: Remote Files Not Accepted
eo: Foraj dosieroj ne akceptataj

en: *|All Folders
eo: *|Ĉiuj Dosierujoj

en: &Open
eo: &Malfermi

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
eo: Aŭtomate elekti &finaĵon de dosiernomo (%1)

en: the extension <b>%1</b>
eo: la finaĵo <b>%1</b>

en: Automatically select filename e&xtension
eo: Aŭtomate elekti dosier-&finaĵon

en: a suitable extension
eo: taŭga dosier-finaĵo

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
eo: Ĉi tiu opcio ebligas oportunajn eblojn por la konservo de dosieroj kun finaĵoj:<br /><ol><li>Iu finaĵo difinita en la <b>%1</b> tekstokampo ĝisdatigos se vi ŝanĝas la konservotan dosiertipon.<br /><br /></li><li>Se neniu finaĵo estas difinita en la <b>%2</b> tekstokampo kiam vi alklakas <b>Konservi</b>, %3 estos aldonita al la fino de la dosiernomo (se la dosiernomo ankoraŭ ne ekzistas). Ĉi tiu finaĵo estas bazita sur la dosiertipo kiun vi elektis por konservado.<br /><br />Se vi ne volas ke KDE provizu dosier-finaĵon, vi povas aŭ malŝalti la opcion aŭ preventi ĝin per aldoni punkton (.) al la fino de la dosiernomo (la punkto estos aŭtomate forigita). </li></ol>Se vi ne certas, daŭru ebligi la opcion, ĉar kun ĝi, viaj dosieroj estas pli trakteblaj.

en: Bookmarks
eo: Legosignoj

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
eo: <qt> Ĉi tiu butono permesas la legosignadon de apartaj lokoj. Alklaku ĉi tiun butonon por malfermi la legosignan menuon en kiu vi povas aldoni, modifi, aŭ elekti legosignojn.<br /><br />Ĉi tiuj legosignoj estas por la dosiera dialogo, sed vere funkcias ĝuste kiel aliaj legosignoj en KDE.</qt>

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
eo: Nova dosierujo

en: Create new folder in:
    %1
eo: Krei novan dosierujon en:
    %1

en: Copy
eo: Kopii

en: Paste
eo: Alglui

en: Edit
eo: Redakti

en: Navigate
eo: Navigadi

en: Custom Path
eo: Propra vojo

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
eo: Aparatoj

en: Click for Location Navigation
eo: Alklaku por navigado de lokoj

en: Click to Edit Location
eo: Alklaku por modifi lokon

en: Setting ACL for %1
eo: Sendante AlirKontrolListon (AKL) por %1

en: Could not change permissions for
    %1
eo: Ne eblis ŝanĝi la permesojn por
    %1

en: No Media inserted or Media not recognized.
eo: Neniu datumportilo enmetita aŭ medio ne rekonita.

en: "vold" is not running.
eo: "vold" ne ruliĝas.

en: Could not find program "mount"
eo: Ne eblis trovi la programon "mount"

en: Could not find program "umount"
eo: Ne eblis trovi la programon "umount"

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
eo: Ne povas kopii dosieron %1 al %2. (erarnombro: %3)

en: No media in device for %1
eo: Neniu datumportilo en disponaĵo por %1

en: Could not get user id for given user name %1
eo: Ne eblis eniri la dosierujon %1

en: Could not get group id for given group name %1
eo: Ne povis akiri grupan identigilon por la donita grupnomo %1

en: Opening connection to host %1
eo: Malfermas konekton al la komputilo %1

en: Connected to host %1
eo: Konektata al la komputilo %1

en: %1.
    
    Reason: %2
eo: %1.
    
    Kialo: %2

en: Sending login information
eo: Sendante salutinformon

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
eo: Sendita mesaĝo:
    Saluto per uzantonomo=%1 kaj pasvorto=[kaŝita]
    
    La servilo respondis:
    %2

en: You need to supply a username and a password to access this site.
eo: Vi devas doni uzantonomon kaj pasvorton por aliri la ejon.

en: Site:
eo: Retejo:

en: Login OK
eo: Saluto sukcesis

en: Could not login to %1.
eo: Ne eblis saluti al %1.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
eo: Vi devas doni uzantonomon kaj pasvorton por la prokurilo listigita malsupre antaŭ kiam vi rajtas aliri iun ejon.

en: Proxy:
eo: Prokurilo:

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
eo: <b>%1</b> ĉe <b>%2</b>

en: Proxy Authentication Failed.
eo: Aŭtentigo ĉe prokurilo malsukcesis.

en: No host specified.
eo: Neniu komputilo donita.

en: Otherwise, the request would have succeeded.
eo: Aliokaze, la peto sukcesus.

[ctx: request type]
en: retrieve property values
eo: akiri eco-valorojn

[ctx: request type]
en: set property values
eo: difini eco-valorojn

[ctx: request type]
en: create the requested folder
eo: krei la deziratan dosierujon

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
eo: kopii la donitan dosieron aŭ dosierujon

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
eo: movi la donitan dosieron aŭ dosierujon

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
eo: serĉi en la donita dosierujo

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
eo: ŝlosi la donitan dosieron aŭ dosierujon

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
eo: malŝlosi la donitan dosieron aŭ dosierujon

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
eo: forigi la donitan dosieron aŭ dosierujon

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
eo: pridemandi la kapablojn de la servo

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
eo: preni la enhavon de la donita dosiero aŭ dosierujo

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
eo: Okazis neatendita eraro (%1) dum peto %2.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
eo: La servilo ne subtenas la WebDAV-protokolon.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
eo: Okazis eraro dum peto de %1, %2. Resumo de la kaŭzoj sekvas.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
eo: Aliro malpermesita dum peto %1.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
eo: Dosiero ne estas kreebla ĉe la celloko ĝis iuj superdosierujoj estas kreitaj.

en: The server was unable to maintain the liveness of the properties listed in the propertybehavior XML element or you attempted to overwrite a file while requesting that files are not overwritten. %1
eo: La servilo ne povas administri la konservadon de la ecoj listigitaj en la eco-konduta XML-elemento. Aŭ vi provis anstataŭigi dosieron samtempe malpermesante anstataŭigi dosierojn. %1

en: The requested lock could not be granted. %1
eo: Ne eblis garantii la petitan ŝloson. %1

en: The server does not support the request type of the body.
eo: La servilo ne subtenas la petotipon de la korpo.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
eo: Ne eblas %1, ĉar la risurco estas ŝlosita.

en: This action was prevented by another error.
eo: Tiu ago estis malhelpata pro alia eraro.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
eo: Ne eblis %1, ĉar la celservilo ne akceptas la dosieron aŭ dosierujon.

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
eo: La celdosiero ne havas sufiĉe da spaco por prtokoli la dosierstaton post plenumo de tiu metodo.

[ctx: request type]
en: upload %1
eo: alŝuti %1

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
eo: Okazis neatendita eraro (%1) dum peto %2.

en: %1 contacted. Waiting for reply...
eo: %1 kontaktita. Atendante respondon...

en: Server processing request, please wait...
eo: La servilo traktas la mendon, bonvolu atendi...

en: Sending data to %1
eo: Sendante datumojn al %1

en: Retrieving %1 from %2...
eo: Prenante %1 de %2...

en: Authentication Failed.
eo: Aŭtentigo malsukcesis.

en: KDE HTTP cache maintenance tool
eo: KDEa HTTP-tenej-administrilo

en: Empty the cache
eo: Malplenigi tenejon

en: Cookie Alert
eo: Kuketoaverto

en: Apply Choice To
eo: Apliki elekton al

en: &Only this cookie
eo: &Nur tiun ĉi kuketon

en: &Only these cookies
eo: &Nur tiujn ĉi kuketojn

en: All cookies from this do&main
eo: Ĉiujn kuketojn de tiu &retregiono

en: All &cookies
eo: Ĉiujn kuketojn

en: &Accept
eo: &Akceptu

en: &Reject
eo: &Malakceptu

en: See or modify the cookie information
eo: Rigardi aŭ ŝanĝi la kuketoinformon

en: Cookie Details
eo: Kuketo-detaloj

en: Name:
eo: Nomo:

en: Value:
eo: Valoro:

en: Expires:
eo: Malvalidiĝos:

en: Path:
eo: Vojo:

en: Domain:
eo: Retregiono:

en: Exposure:
eo: Ekspono:

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
eo: &Sekva >>

en: Show details of the next cookie
eo: Montru detalojn de la sekva kuketo

en: Not specified
eo: Ne donita

en: End of Session
eo: Fino de seanco

en: Secure servers only
eo: Nur sekuraj serviloj

en: Secure servers, page scripts
eo: Sekuraj serviloj, paĝskriptoj

en: Servers
eo: Serviloj

en: Servers, page scripts
eo: Serviloj, paĝskriptoj

en: HTTP Cookie Daemon
eo: HTTP-kuketo-demono

en: HTTP cookie daemon
eo: HTTP-kuketo-demono

en: Shut down cookie jar
eo: Fini kuketo-administrilon

en: Remove cookies for domain
eo: Forigi kuketojn por retregiono

en: Remove all cookies
eo: Forigi ĉiujn kuketojn

en: Reload configuration file
eo: Reŝargi agordodosieron

en: kio_metainfo
eo: kio_metainformo

en: No metainfo for %1
eo: Neniu metainformo por %1

en: --- separator ---
eo: --- apartigilo ---

[ctx: @action:button]
en: Update
eo: Ĝisdatigo

[ctx: @title:window]
en: Bookmark Properties
eo: Ecoj de legosignoj

[ctx: @action:button]
en: Add
eo: Aldoni

[ctx: @title:window]
en: Add Bookmark
eo: Aldoni al legosignoj

[ctx: @action:button]
en: &New Folder...
eo: &Nova dosierujo...

[ctx: @title:window]
en: Add Bookmarks
eo: Aldoni al legosignoj

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
eo: Nomo:

[ctx: @label:textbox]
en: Location:
eo: Loko:

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder
eo: Krei novan legosignujon

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder in %1
eo: Krei novan legosignujon en %1

[ctx: @label:textbox]
en: New folder:
eo: Nova dosierujo:

[ctx: name of the container of all browser bookmarks]
en: Bookmarks
eo: Legosignoj

en: *.html|HTML Files (*.html)
eo: *.html|HTML-dosieroj (*.html)

en: <!-- This file was generated by Konqueror -->
eo: <!-- Tiu dosiero estas kreita de Konkeranto -->

en: *.adr|Opera Bookmark Files (*.adr)
eo: *.adr|Opera-legosignaj dosieroj (*.adr)

en: Unable to save bookmarks in %1. Reported error was: %2. This error message will only be shown once. The cause of the error needs to be fixed as quickly as possible, which is most likely a full hard drive.
eo: Ne povas konservi legosignojn en %1. La liverita eraro diris: %2. Ĉi tiu erarmesaĝo nur montriĝas unufoje. La kaŭzo de la eraro bezonas riparon kiel eble plej rapide, kaj verŝajne estas plenplena fiksita disko.

en: Add Bookmark Here
eo: Aldonu legosignon ĉi tie

en: Open Folder in Bookmark Editor
eo: Malfermi dosierujon en legosigna redaktilo

en: Delete Folder
eo: Forigi dosierujon

en: Copy Link Address
eo: Kopii adreson de ligilo

en: Delete Bookmark
eo: Forigi legosignon

en: Open Folder in Tabs
eo: Malfermi dosierujon en folioj

en: Cannot add bookmark with empty URL.
eo: Ne eblas aldoni legosignon sen URL.

en: Are you sure you wish to remove the bookmark folder
    "%1"?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas forpreni la legosignan dosierujon
    "%1"?

en: Are you sure you wish to remove the bookmark
    "%1"?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas forpreni la legosignon
    "%1"?

en: Bookmark Folder Deletion
eo: Forigo de legosigna dosierujo

en: Bookmark Deletion
eo: Forigo de legosigno

en: Open all bookmarks in this folder as a new tab.
eo: Malfermi ĉiujn legosignojn en la dosierujo en novaj folioj

en: Bookmark Tabs as Folder...
eo: Legosigni foliojn kiel dosierujon...

en: Add a folder of bookmarks for all open tabs.
eo: Aldoni dosierujon de legosignoj por ĉiuj malfermitaj folioj

en: Edit your bookmark collection in a separate window
eo: Redaktu la legosignaron en aparta fenestro

en: New Bookmark Folder...
eo: Nova legosigna dosierujo...

en: Create a new bookmark folder in this menu
eo: Krei novan legosignujon en tiu menuo

en: Hide in toolbar
eo: Kaŝi en ilobreto

en: Show in toolbar
eo: Montriĝi en ilobreto

en: Open in New Window
eo: Malfermi en nova fenestro

en: Open in New Tab
eo: Malfermi en nova langeto

en: Receiving corrupt data.
eo: Ricevas malbonajn datumojn.

en: Owner
eo: Posedanto

en: Owning Group
eo: Posedanta grupo

en: Others
eo: Aliaj

en: Mask
eo: Masko

en: Named User
eo: Nomita uzanto

en: Named Group
eo: Nomita grupo

en: Edit Entry...
eo: Redakti eron...

en: Delete Entry
eo: Forigi eron

en:  (Default)
eo:  (Defaŭlta)

en: Edit ACL Entry
eo: Redakti AKL eron

en: Entry Type
eo: Tipo de ero

en: Default for new files in this folder
eo: La defaŭlto por novaj dosieroj en ĉi tiu dosierujo

en: Named user
eo: Nomita uzanto

en: Named group
eo: Nomita grupo

en: User:
eo: Uzanto:

en: Group:
eo: Grupo:

en: Type
eo: Tipo

en: Name
eo: Nomo

en: Effective
eo: Efektiva

en: Device name
eo: Aparatnomo

en: Encoding:
eo: Kodigo:

en: Open
eo: Malfermi

en: Save As
eo: Konservi kiel

[ctx: @label]
en: Comment
eo: Komento

[ctx: @label]
en: Owner
eo: Posedanto

[ctx: @label]
en: Permissions
eo: Permesoj

[ctx: @label]
en: Size
eo: Grandeco

[ctx: @label]
en: Type
eo: Tipo

en: <Error>
eo: <Eraro>

en: &Share
eo: &Komunigi

en: Only folders in your home folder can be shared.
eo: Vi povas komunigi nur dosierujojn en via hejmdosierujo.

en: Not shared
eo: Ne komunigita

en: Shared
eo: Komunigita

en: Sharing this folder makes it available under Linux/UNIX (NFS) and Windows (Samba).
eo: Komunigo de ĉi tiu dosierujo disponigas ĝin en Linukso/Unikso (NFS) kaj Vindozo (Samba).

en: You can also reconfigure file sharing authorization.
eo: Ankaŭ vi povas reagordi dosierkomunigan rajtigon.

en: Configure File Sharing...
eo: Agordi dosierkomunigon...

en: Error running 'filesharelist'. Check if installed and in $PATH or /usr/sbin.
eo: Eraro okazis pri la rulo de 'filesharelist'. Kontrolu ke tio estas instalita kaj en $PATH aŭ /usr/sbin.

en: You need to be authorized to share folders.
eo: Vi bezonas la rajton komunigi dosierujojn.

en: File sharing is disabled.
eo: Komunigo de dosierujoj estas malebligita.

en: Sharing folder '%1' failed.
eo: Komunigo de dosierujo '%1' malsukcesis.

en: An error occurred while trying to share folder '%1'. Make sure that the Perl script 'fileshareset' is set suid root.
eo: Eraro okazis dum peno komunigi dosierujon '%1'. Certiĝu ke la Perla skripto 'fileshareset' estas fiksita suid root.

en: Unsharing folder '%1' failed.
eo: Malkomunigo de dosierujo '%1' malsukcesis.

en: An error occurred while trying to unshare folder '%1'. Make sure that the Perl script 'fileshareset' is set suid root.
eo: Eraro okazis dum peno malkomunigi dosierujon '%1'. Certiĝu ke la Perla skripto 'fileshareset' estas fiksita suid root.

en: Select Icon
eo: Elekti piktogramon

en: Icon Source
eo: Piktogramfonto

en: S&ystem icons:
eo: S&istempiktogramoj:

en: O&ther icons:
eo: Aliaj pik&togramoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: &Browse...
eo: &Foliumi...

en: &Search:
eo: &Serĉi:

en: Search interactively for icon names (e.g. folder).
eo: Interage serĉi nomojn de piktogramoj (ekz. dosierujo).

en: Actions
eo: Agoj

en: Animations
eo: Animaciaĵoj

en: Applications
eo: Aplikaĵoj

en: Categories
eo: Kategorioj

en: Devices
eo: Aparatoj

en: Emblems
eo: Emblemoj

en: Emotes
eo: Miensimboloj

en: Filesystems
eo: Dosiertipoj

en: International
eo: Internacia

en: Mimetypes
eo: MIME-tipoj

en: Places
eo: Ejoj

en: Status
eo: Stato

en: *.png *.xpm *.svg *.svgz|Icon Files (*.png *.xpm *.svg *.svgz)
eo: *.png *.xpm *.svg *.svgz|piktogramdosieroj (*.png *.xpm *.svg *.svgz)

[ctx: @title:window]
en: Configure Shown Data
eo: Agordi montritajn datumojn

[ctx: @title:tab]
en: Information
eo: Informo

[ctx: @label file content size]
en: Size
eo: Grandeco

[ctx: @label]
en: Description
eo: Priskribo

[ctx: @label]
en: Subject
eo: Temo

[ctx: @label]
en: Height
eo: Alteco

[ctx: @label file type]
en: Type
eo: Tipo

en: Known Applications
eo: Konataj aplikaĵoj

en: Open With
eo: Malfermu per

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
eo: <qt>Elektu la programon uzendan por la malfermo de <b>%1</b>. Se la programo ne estas en la listo, tajpu la nomon aŭ alklaku la butonon "Rigardu...".</qt>

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
eo: Elektu la programon uzendan por la malfermo de la elektitaj dosieroj.

en: Choose Application for %1
eo: Elektu aplikaĵon por %1

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
eo: <qt>Elektu la programon aldonendan por la dosiertipo <b>%1</b>. Se la programo ne estas en la listo, tajpu la nomon aŭ alklaku la butonon "Rigardu...".</qt>

en: Choose Application
eo: Elekti Aplikaĵon

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
eo: <qt>Elektu programon. Se la programo ne estas en la listo, tajpu la nomon aŭ alklaku la butonon "Rigardu...".</qt>

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
eo: Post la komando, vi povas havi plurajn lokokupilojn kiuj estosanstataŭigitaj per la efektivaj valoroj dum la lanĉo de la programo:
    %f - dosiernomo
    %F - listo de dosieroj, uzu tion por aplikaĵoj kiuj povas malfermi plurajn lokajn dosierojn samtempe
    %u - adreso
    %U - listo de adresoj
    %d - la dosierujo de la malfermota dosiero
    %D - listo de dosierujoj
    %i - la piktogramo
    %m - la piktogrameto
    %c - la titoleto

en: Run in &terminal
eo: Lanĉu en &terminalo

en: &Do not close when command exits
eo: &Ne fermi post eliro de komando

en: &Remember application association for this type of file
eo: &Memoru la rilaton inter tiu dosiero kaj la aplikaĵo

en: P&review
eo: Antaŭ&rigardo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
eo: Marku ĉi tiun opcion se la aplikaĵo kiun vi volas uzi estas teksta aplikaĵo aŭ se vi volas la informojn kiujn la terminalo donas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: &Run in terminal
eo: &Lanĉiĝi en terminalo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terminalEditLabel)
en: &Terminal options:
eo: &Terminalopcioj:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
eo: Marku ĉi tiun opcion se la teksta aplikaĵo donas rilatajn informojn ĉe eliro. Malfermita terminalo permesas la akiron de tiuj informoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Do not &close when command exits
eo: Ne &fermiĝi ĉe eliro de komando

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2_2)
en: User
eo: Uzanto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
eo: Marku ĉi tiun opcion se vi volas uzi la aplikaĵon per malsama identigilo de uzanto. Ĉiu procezo havas asociitan uzantan identigilon. Tiu kodo difinas la dosieratingajn kaj aliajn permesojn. Vi bezonas scii la pasvorton de la uzanto por uzi ĉi tiun opcion.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Ru&n as a different user
eo: La&nĉiĝi kiel alia uzanto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Enter the user name you want to run the application as.
eo: Entajpu la uzantnomon kiu rulos la aplikaĵon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: &Username:
eo: &Uzantonomo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, suidEdit)
en: Enter the user name you want to run the application as here.
eo: Entaĵpu ĉi tie la uzantnomon kiu rulos la aplikaĵon.

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regargin program startup]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4)
en: Startup
eo: Ek!

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
eo: Marku ĉi tiun opcion se vi volas klaran indikilon ke via aplikaĵo lanĉiĝis. La lanĉmontrado estos aŭ okupiteca-kursoro aŭ montriĝos en la taskostrio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Enable &launch feedback
eo: Ebligi &lanĉmontradon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, systrayCheck)
en: Check this option if you want to have a system tray handle for your application.
eo: Marku ĉi tiun opcion se vi volas sistempletan tenilon por via aplikaĵo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, systrayCheck)
en: &Place in system tray
eo: &Meti en sistempleto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: None
eo: neniu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: Multiple Instances
eo: Pluraj instancoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: Single Instance
eo: Sola instanco

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: Run Until Finished
eo: Ruli ĝis fino

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameEdit)
en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
eo: Entajpu la deziratan nomon por la aplikaĵo ĉi tie. Ĉi tiu aplikaĵo aperos sub tiu nomo en la aplikaĵa menuo kaj en la panelo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, genNameEdit)
en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
eo: Entajpu la priskribon de la aplikaĵo, bazita sur la uzo, ĉi tie. Ekz: pertelefonlinea aplikaĵo (KPPP) estus "pertelefonlinea ilo"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
eo: &Priskribo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, commentEdit)
en: Type any comment you think is useful here.
eo: Entajpu iun ajn utilan komenton ĉi tie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comm&ent:
eo: Kom&ento:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, commandEdit)
en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
eo: Entajpu la komandon por lanĉi la aplikaĵon ĉi tie.
    
    Post la komando, vi povas uzi lokokupilojn kiuj estos anstaŭigitaj perla efektivaj valoroj dum la rulado de la programo:
    %f - unuopa dosiernomo
    %F - listo de dosieroj, uzu tion por aplikaĵoj kiuj povas malfermi plurajn lokajn dosierojn samtempe
    %u - adreso
    %U - listo de adresoj
    %d - la dosierujo de la malfermota dosiero
    %D - listo de dosierujoj
    %i - la piktogramo
    %m - la piktogrameto
    %c - la titoleto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Co&mmand:
eo: Ko&mando:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, browseButton)
en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
eo: Alklaku ĉi tie se vi volas esplori vian dosiersistemon por trovi la deziratan plenumeblan dosieron.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, pathEdit)
en: Sets the working directory for your application.
eo: Fiksas la labordosieron por via aplikaĵo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Work path:
eo: &Laborvojo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
eo: <qt><p>Ĉi tiu listo devus montri la tipojn de dosieroj kiujn via aplikaĵo povas pritrakti. La listo estas ordigita laŭ <u>mimetipoj</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, (Plurcela interreta retpoŝta finaĵo) estas normprotokolo por identigi la tipon de datumoj bazita sur dosiernomaj finaĵoj kaj rilataj  <u>mimetipoj</u>. Ekz: the "bmp" parto kiu aperas post la punkto en flower.bmp indikas ke estas aparta tipo de bildo, <u>image/x-bmp</u>. La sistemo bezonas scii kiun aplikaĵon povas pritrakti kiun tipon de dosiero.</p>
    <p>Se vi volas asocii ĉi tiun aplikaĵon kun unu aŭ pli mimetipoj kiuj ne aperas en ĉi tiu listo, alklaku la suban butonon <b>Aldoni</b>. Se ekzistas mimetipoj kiujn ĉi tiu aplikaĵo ne povas pritrakti, vi povas forpreni ilin el la listo per alklaku al la butono <b>Forpreni</b> sube.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Supported file types:
eo: &Subtenataj dosiertipoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Mimetype
eo: MIME-tipo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Description
eo: Priskribo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
eo: Alklaku la butonon se vi volas aldoni tipon de dosiero (mimetipo) kiun via aplikaĵo povas pritrakti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, add) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Add...
eo: Aldoni...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
eo: Se vi volas forpreni tipon de dosiero (mimetipo) kiun via aplikaĵo ne povas pritrakti, nur elektu la mimetipon el la supra listo kaj alklaku la butonon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeSelection) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: Remove
eo: Forpreni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Ad&vanced Options
eo: Altni&velaj opcioj

en: Properties for %1
eo: Ecoj por %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
eo[0]: Ecoj por %1
eo[1]: Ecoj por %1

en: Type:
eo: Tipo:

en: Contents:
eo: Enhavo:

en: Location:
eo: Loko:

en: Size:
eo: Grandeco:

en: Calculate
eo: Kalkuli

en: Stop
eo: Haltigi

en: Refresh
eo: Refreŝigi

en: Points to:
eo: Montras al:

en: Created:
eo: Kreita:

en: Modified:
eo: Ŝanĝita:

en: Accessed:
eo: Alirita:

en: Mounted on:
eo: Kroĉejo:

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
eo: Kalkulante... %1 (%2)
    %3, %4

en: 1 file | %1 files
eo[0]: %1 dosiero
eo[1]: %1 dosieroj

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
eo[0]: %1 subdosierujo
eo[1]: %1 subdosierujoj

en: Calculating...
eo: Kalkulante...

en: At least %1
eo: Almenaŭ %1

en: The new file name is empty.
eo: La nomo de la nova dosiero estas malplena.

en: <qt>Could not save properties. You do not have sufficient access to write to <b>%1</b>.</qt>
eo: <qt>Ne eblas konservi la ecojn. Mankas al vi permeso por skribi al <b>%1</b>.</qt>

en: Forbidden
eo: Malpermesita

en: Can Read
eo: Povas Legi

en: Can Read & Write
eo: Povas legi kaj skribi

en: Can View Content
eo: Povas Rigardi Enhavon

en: Can View & Modify Content
eo: Povas rigardi kaj modifi enhavon

en: Can View Content & Read
eo: Povas rigardi enhavon kaj legi

en: Can View/Read & Modify/Write
eo: Povas rigardi/legi kaj modifi/skribi

en: &Permissions
eo: &Permesoj

en: Access Permissions
eo: Alirpermesoj

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
eo[0]: Ĉi tiu dosiero estas ligilo kaj ne havas permesojn.
eo[1]: Ĉiuj dosieroj estas ligiloj kaj ne havas permesojn.

en: Only the owner can change permissions.
eo: Nur la posedanto rajtas ŝanĝi la permesojn.

en: O&wner:
eo: &Posed:

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
eo: Difinas la agojn kiujn la posedanto povas fari.

en: Gro&up:
eo: Gr&upo:

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
eo: Difinas la permesatajn agojn de la grup-membroj.

en: O&thers:
eo: A&liaj:

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
eo: Difinas la permesatajn agojn de ĉiuj uzantoj, kiuj estas nek posedantoj nek membroj de la grupo.

en: Only own&er can rename and delete folder content
eo: Nur &posedanto povas renomi kaj forigi enhavon de dosierujo

en: Is &executable
eo: &Estas plenumebla

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion por permesi nur al la posedanto la rajton forigi aŭ renomi la enhavatajn dosierojn kaj dosierujojn. Aliaj uzantoj nur povas aldoni novajn dosierojn, tio bezonas la 'Modifi enhavon' permeson.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion por marki la dosieron plenumebla. Tio nur estas logika por programoj kaj skriptoj. Kompreneble tiu opcio estas deviga por la rulado de tiaj dosieroj.

en: A&dvanced Permissions
eo: &Detalaj Alirpermesoj

en: Ownership
eo: Posedo

en: User:
eo: Uzanto:

en: Group:
eo: Grupo:

en: Apply changes to all subfolders and their contents
eo: Apliki ŝanĝojn al ĉiuj subdosierujoj kaj ties enhavo

en: Advanced Permissions
eo: Detalaj Alirpermesoj

en: Class
eo: Klaso

en: Show
    Entries
eo: Montri
    erojn

en: Read
eo: Legi

en: This flag allows viewing the content of the folder.
eo: Tiu flago permesas rigardi la enhavon de la dosierujo.

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
eo: La Legi flago permesas rigardon de la dosierenhavon.

en: Write
    Entries
eo: Skribi
    erojn

en: Write
eo: Skribi

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
eo: Ĉi tiu flago permesas la renomadon kaj forigadon de dosieroj. Notu ke vi povas limigi la renomadon kaj forigadon per la Fiksita flago.

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
eo: La Skribi flago permesas modifadon de la dosierenhavo.

[ctx: Enter folder]
en: Enter
eo: Aliri

en: Enable this flag to allow entering the folder.
eo: Enŝaltu tiun flagon por eniri la dosierujon.

en: Exec
eo: Plenumebla

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
eo: Ebligu tiun flagon por permesi la lanĉon de plenumebla dosiero.

en: Special
eo: Speciala

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
eo: Speciala flago. Validas por la tuta dosierujo, la precizan signifon de la flago vi povas rigardi en la dekstra kolumno.

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
eo: Speciala flago. La precizan signifon de la flago vi povas rigardi en la dekstra kolumno.

en: User
eo: Uzanto

en: Group
eo: Grupo

en: Set UID
eo: Lanĉo kiel posedanto (SUID)

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
eo: Se ĉi tiu flago estas ŝaltita, la posedanto de ĉi tiu dosierujo estos la posedanto de ĉiuj novaj dosieroj.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
eo: Se ĉi tiu dosiero estas plenumebla kaj la flago estas ŝaltita, la dosiero lanĉiĝos kun la permesoj de la posedanto.

en: Set GID
eo: Lanĉo kiel grupo (SGID)

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
eo: Se ĉi tiu flago estas ŝaltita, la grupo de ĉi tiu dosierujo estos fiksita por ĉiuj novaj dosieroj.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
eo: Se ĉi tiu dosiero estas plenumebla kaj la flago estas ŝaltita, la dosiero lanĉiĝos kun la permesoj de la grupo.

[ctx: File permission]
en: Sticky
eo: Fiksita

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
eo: Se la Fiksita flago estas ŝaltita por dosierujo, nur la posedanto kaj ĉefuzanto povas forigi kaj renomi dosierojn. Alie ĉiuj kiuj havas skribpermesojn povas fari tiujn agojn.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
eo: Linukso ignoras la Fiksitan flagon, sed la flago ja estas uzita en iuj sistemoj

en: Link
eo: Ligilo

en: Varying (No Change)
eo: Varianta (Neniu ŝanĝo)

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
eo[0]: Ĉi tiu dosiero uzas altnivelajn permesojn.
eo[1]: Ĉi tiuj dosieroj uzas altnivelajn permesojn.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
eo[0]: Ĉi tiu dosierujo uzas altnivelajn permesojn.
eo[1]: Ĉi tiuj dosierujoj uzas altnivelajn permesojn

en: These files use advanced permissions.
eo: Ĉi tiuj dosieroj uzas altnivelajn permesojn.

en: U&RL
eo: &URL

en: De&vice
eo: &Aparato

en: Device (/dev/fd0):
eo: Aparato (/dev/fd0):

en: Device:
eo: Aparato:

en: Read only
eo: Nurlege

en: File system:
eo: Dosiersistemo:

en: Mount point (/mnt/floppy):
eo: Surmetingo (/mnt/floppy):

en: Mount point:
eo: Surmetingo:

en: &Application
eo: &Aplikaĵo

en: Add File Type for %1
eo: Aldonu dosiertipon por %1

en: Select one or more file types to add:
eo: Elektu unu aŭ pli da aldonendaj dosiertipoj:

en: Only executables on local file systems are supported.
eo: Estas subtenataj nur programoj en lokaj dosiersistemoj.

en: Advanced Options for %1
eo: Pliaj opcioj por %1

en: Open file dialog
eo: Malfermi dosierodialogon

en: <qt>Could not modify the ownership of file <b>%1</b>. You have insufficient access to the file to perform the change.</qt>
eo: <qt>Ne eblis ŝanĝi la posedon de la dosiero <b>%1</b>. Mankas al vi permeso por fari la ŝanĝon.</qt>

en: &Skip File
eo: &Ellasi Dosieron

en: Unable to create io-slave: %1
eo: Ne eblas krei eneligo-sklavon: %1

en: Folder Already Exists
eo: Dosierujo jam ekzistas

en: File Already Exists
eo: Dosiero jam ekzistas

en: Already Exists as Folder
eo: Jam ekzistas kiel dosierujo

en: Creating directory
eo: Kreante dosierujon

en: Directory
eo: Dosierujo

en: Moving
eo: Ŝovante

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
eo: Fonto

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
eo: Celo

en: Deleting
eo: Foriganta

en: File
eo: Dosiero

en: Und&o
eo: &Malfari

en: Und&o: Copy
eo: &Malfari: Kopii

en: Und&o: Link
eo: &Malfari: Ligi

en: Und&o: Move
eo: &Malfari: Movi

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
eo: La dosiero %1 estis kopiita el %2, sed ekde tiam ĝi ŝajne ŝanĝiĝis al %3.
    Malfari la kopiado forigos la dosieron, kaj ĉiuj informoj perdiĝos.
    Ĉu vi vere volas forigi %4?

en: 1 day %2 | %1 days %2
eo[0]: %1 tago %2
eo[1]: %1 tagoj %2

en: Could not read %1.
eo: Ne eblis legi %1.

en: Could not write to %1.
eo: Ne eblis skribi al %1.

en: Could not start process %1.
eo: Ne eblis lanĉi procezon %1.

en: Internal Error
    Please send a full bug report at http://bugs.kde.org
    %1
eo: Interna eraro
    Bonvolu meti plenan eraroraporton ĉe http://bugs.kde.org
    %1

en: Malformed URL %1.
eo: Misformita URL %1.

en: The protocol %1 is not supported.
eo: La protokolo %1 ne estas subtenata.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
eo: La protokolo %1 estas nur filtra protokolo.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
eo: %1 estas dosierujo, sed dosiero estis supozata.

en: %1 is a file, but a folder was expected.
eo: %1 estas dosiero, sed dosierujo estis supozata.

en: The file or folder %1 does not exist.
eo: La dosiero aŭ dosierujo %1 ne ekzistas.

en: A file named %1 already exists.
eo: Dosiero nomita %1 jam ekzistas.

en: A folder named %1 already exists.
eo: Dosierujo nomita %1 jam ekzistas.

en: No hostname specified.
eo: Neniu komputilnomo estas donita.

en: Unknown host %1
eo: Nekonata komputilo %1

en: Access denied to %1.
eo: Aliro malpermesita por %1.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
eo: Aliro malpermesita.
    Ne eblis skribi al %1.

en: Could not enter folder %1.
eo: Ne eblis eniri la dosierujon %1.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
eo: La protokolo %1 ne realigas dosierujan servon.

en: Found a cyclic link in %1.
eo: Trovis ciklan ligon en %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
eo: Trovis ciklan ligon dum kopiado de %1.

en: Could not create socket for accessing %1.
eo: Ne eblis krei kontaktilon por aliro al %1.

en: Could not connect to host %1.
eo: Ne eblis kontakti la komputilon %1.

en: Connection to host %1 is broken.
eo: Kontakto al komputilo %1 estas rompita.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
eo: La protokolo %1 ne estas filtra protokolo.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
eo: Ne eblis kroĉi la aparaton.
    La raportita eraro estis:
    %1

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
eo: Ne eblis malkroĉi la aparaton.
    La raportita eraro estis:
    %1

en: Could not read file %1.
eo: Ne eblis legi la dosieron %1.

en: Could not write to file %1.
eo: Ne eblis skribi al dosiero %1.

en: Could not bind %1.
eo: Ne eblis ligi al %1.

en: Could not listen %1.
eo: Ne eblis aŭskulti ĉe %1.

en: Could not accept %1.
eo: Ne eblis akcepti %1.

en: Could not access %1.
eo: Ne eblis aliri al %1.

en: Could not terminate listing %1.
eo: Ne eblis fini aŭskultadon de %1.

en: Could not make folder %1.
eo: Ne eblis krei dosierujon %1.

en: Could not remove folder %1.
eo: Ne eblis forigi la dosierujon %1.

en: Could not resume file %1.
eo: Ne eblis repreni la dosieron %1.

en: Could not rename file %1.
eo: Ne eblis renomi la dosieron %1.

en: Could not change permissions for %1.
eo: Ne eblis ŝanĝi la permesojn por %1.

en: Could not change ownership for %1.
eo: Ne eblis ŝanĝi la permesojn por %1.

en: Could not delete file %1.
eo: Ne eblis forĵeti la dosieron %1.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
eo: La proceso por la protokolo %1 mortis neatendite.

en: Error. Out of memory.
    %1
eo: Eraro. Memoro ne sufiĉas.
    %1

en: Unknown proxy host
    %1
eo: Nekonata komputilo
    %1

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
eo: Identigo fiaskis, %1 identigado ne subtenata

en: User canceled action
    %1
eo: Uzanto finis la agon
    %1

en: Internal error in server
    %1
eo: Interna eraro en la servilo
    %1

en: Timeout on server
    %1
eo: Tempolimo ĉe la servilo
    %1

en: Unknown error
    %1
eo: Nekonata eraro
    %1

en: Unknown interrupt
    %1
eo: Nekonata interrompo
    %1

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
eo: Ne povis forigi originan dosieron %1.
    Bonvolu kontroli la permesojn.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
eo: Ne eblis forigi partan dosieron %1.
    Bonvolu kontroli la permesojn.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
eo: Ne eblis renomi originalan dosieron %1.
    Bonvolu kontroli la permesojn.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
eo: Ne eblis renomi partan dosieron %1.
    Bonvolu kontroli permesojn.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
eo: Ne eblis krei simbolan ligilon %1.
    Bonvolu kontroli permesojn.

en: Could not write file %1.
    Disk full.
eo: Ne eblis skribi la dosieron %1.
    La disko estas plena.

en: The source and destination are the same file.
    %1
eo: La fonto kaj celo estas la sama dosiero.
    %1

en: %1 is required by the server, but is not available.
eo: La servilo bezonas, sed ne havas aliron al, %1.

en: Access to restricted port in POST denied.
eo: Aliro estas malpermesita al limiga pordo en POST.

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at http://bugs.kde.org.
eo: Nekonata eraronumero %1
    %2
    Bonvolu meti plenan eraroraporton ĉe http://bugs.kde.org.

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
eo: Malfermo de konekto ne estas subtenata de la protokolo %1.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
eo: Fermo de konekto ne estas subtenata de la protokolo %1.

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
eo: Dosieraliro ne estas subtenata de la protokolo %1.

en: Writing to %1 is not supported.
eo: Skribado al %1 ne estas subtenata.

en: There are no special actions available for protocol %1.
eo: Ne estas specialaj agoj por la protokolo %1.

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
eo: Dosierlistigo ne estas subtenata de la protokolo %1.

en: Retrieving data from %1 is not supported.
eo: Prenado de datumoj de %1 ne estas subtenata.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
eo: Prenado de MIME-tipaj informoj de %1 ne estas subtenata.

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
eo: Renomado aŭ ŝovado de dosieroj ene de %1 ne estas subtenata.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
eo: Kreado de simbolaj ligiloj ne estas subtenata de la protokolo %1.

en: Copying files within %1 is not supported.
eo: Kopiado de dosieroj ene de %1 ne estas subtenata.

en: Deleting files from %1 is not supported.
eo: Forigado de dosieroj el %1 ne estas subtenata.

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
eo: Kreado de dosierujoj ne estas subtenata de la protokolo %1.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
eo: Ŝanĝado de dosieratributoj ne estas subtenata de la protokolo %1.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
eo: Ŝanĝado de dosierposedo ne estas subtenata de la protokolo %1.

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
eo: Uzado de sub-URLoj kun %1 ne estas subtenata.

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
eo: Prenado de pluraj dosieroj samtempe ne estas subtenata de la protokolo %1.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
eo: Malfermado de dosieroj ne estas subtenata de la protokolo %1.

en: Protocol %1 does not support action %2.
eo: La protokolo %1 ne subtenas agon %2.

[ctx: @info url]
en: (unknown)
eo: (nekonata)

en: <b>Technical reason</b>:
eo: <b>Teknika kaŭzo</b>:

en: <b>Details of the request</b>:
eo: <b>Detaloj de la peto</b>:

en: <li>Protocol: %1</li>
eo: <li>Protokolo: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
eo: <li>Dato kaj tempo: %1</li>

en: <li>Additional information: %1</li>
eo: <li>Aldonaj informoj: %1</li>

en: <b>Possible causes</b>:
eo: <b>Eblaj kaŭzoj</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
eo: <b>Eblaj solvoj</b>:

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
eo: (nekonata)

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
eo: Kontaktu pri plia asisto la helpservon pri via sistemo: sistemestron aŭ teknikan help-teamon.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
eo: Petu la sistemestron de la servilo pri helpo.

en: Check your access permissions on this resource.
eo: Kontrolu viajn alirpermesojn al tiu dosiero.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
eo: Viaj alirpermesoj eble ne estas sufiĉaj por la dezirata ago pri tiu dosiero.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
eo: La dosiero ŝajne estas uzata (kaj tial ŝlosita) de alia uzanto aŭ aplikaĵo.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
eo: Kontrolu, ĉu neniu alia aplikaĵo aŭ uzanto uzas la dosieron kaj tial ŝlosis ĝin.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
eo: Kvankam neverŝajne, eble okazis eraro en la aparataro.

en: You may have encountered a bug in the program.
eo: Eble vi trovis eraron en la programo.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
eo: Tio plej verŝajne okazis pro eraro en la programo. Eble raportu tiun eraron komplete laŭ la malsupraj detaloj.

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
eo: Aktualigu vian programaron al la plej nova versio. Via distribuo devus provizi ilojn por aktualigi la programojn.

en: When all else fails, please consider helping the KDE team or the third party maintainer of this software by submitting a high quality bug report. If the software is provided by a third party, please contact them directly. Otherwise, first look to see if the same bug has been submitted by someone else by searching at the <a href="http://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. If not, take note of the details given above, and include them in your bug report, along with as many other details as you think might help.
eo: Se ĉio alia ne halpas, bonvolu sendi altkvalitan eraroraporton. Se la programo estas provizita de aparta organizaĵo, bonvolu kontakti ilin.Alie bv. kontrolu, ĉu tiu eraro jam estas registrita de alia persono en la<a href="http://bugs.kde.org/">retpaĝo por KDE-eraroregistrado</a>. Se ne, notu la supre donitajn detalojn kaj enmetu ilin en vian eraroraporton kune kun tiom da aliaj detalaj informoj, kiuj laŭ vi povus helpi por reprodukti la eraron kaj trovi ties kaŭzon.

en: There may have been a problem with your network connection.
eo: Eble estas problemo pri via retkonekto.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
eo: Eble estas problemo pri la agordo de via reto. Se vi antaŭ ne longe senprobleme povis aliri Interreton, ĝi estas neverŝajna.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
eo: Eble estas problemo ie survoje de la retkonekto inter la sevilo kaj via komputilo.

en: Try again, either now or at a later time.
eo: Reprovu, aŭ nun aŭ poste.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
eo: Protokoleraro aŭ problemo de nekongrueco eble okazis.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
eo: Certigu, ke la dosiero ekzistas kaj reprovu.

en: The specified resource may not exist.
eo: La donita dosiero eble ne ekzistas.

en: You may have incorrectly typed the location.
eo: Eble vi malĝuste tajpis la situon.

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
eo: Dufoje kontrolu, ĉu vi ĝuste donis la situon kaj reprovu.

en: Check your network connection status.
eo: Kontrolu la staton de via retkonekto.

en: Cannot Open Resource For Reading
eo: Ne eblis malfermi la dosieron por legado

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
eo: Tio signifas, ke la enhavo de la petita dosiero aŭ dosierujo <strong>%1</strong> ne estis prenebla, ĉar rifuziĝis legopermeso.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
eo: Vi eble ne havas permeson legi la dosieron aŭ malfermi la dosierujon.

en: Cannot Open Resource For Writing
eo: Ne eblis malfermi risurcon por skribado

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
eo: Tio signifas, ke la dosiero <strong>%1</strong> ne povis esti skribata kiel petita, ĉar skribopermeso rifuziĝis.

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
eo: Ne eblas prepari la protokolon %1

en: Unable to Launch Process
eo: Ne eblis lanĉi procezon

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
eo: La programo en via komputilo, provizanta aliron per la protokolo <strong>%1</strong> ne estis lanĉebla. Tio havas normale teknikajn kaŭzojn.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
eo: La programo provizanta kongruecon kun tiu protokolo eble ne aktualiĝis ĉe via lasta aktualigo de KDE. Tio povas kaŭzi malkongruecon inter la programo kaj KDE kaj ĝi do ne lanĉiĝas.

en: Internal Error
eo: Interna eraro

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
eo: La programo en via komputilo provizanta aliron per la protokolo <strong>%1</strong> raportis internan eraron.

en: Improperly Formatted URL
eo: Malĝuste formita URL

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
eo: La URL (<strong>U</strong>niversala <strong>R</strong>imedo-<strong>L</strong>okigilo) donita de vi estas malĝuste formita. URL ordinare estas konstruita laŭ:<blockquote><strong>protokolo://uzanto:pasvorto@www.ekzemplo.org:pordo/dosierujo/dosiero.fin?mendo=valoro</strong></blockquote>

en: Unsupported Protocol %1
eo: Ne subtenata protokolo %1

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
eo: La protokolo <strong>%1</strong> ne estas subtenata de la KDE-programo nun instalita en via komputilo.

en: The requested protocol may not be supported.
eo: La dezirata protokolo ne estas subtenata.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
eo: La versioj de la protokolo %1 subtenataj de via komputilo kaj de la servilo eble ne kongruas.

en: You may perform a search on the Internet for a KDE program (called a kioslave or ioslave) which supports this protocol. Places to search include <a href="http://kde-apps.org/">http://kde-apps.org/</a> and <a href="http://freshmeat.net/">http://freshmeat.net/</a>.
eo: Vi povas serĉi en Interreto pri KDE-programo (nomita enel-sklavo, angle kioslave au ioslave), kiu subtenas tiun protokolon. Serĉlokoj estas ekz. <a href="http://kde-apps.org/">http://kde-apps.org/</a> kaj <a href="http://freshmeat.net/">http://freshmeat.net/</a>.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
eo: La URLo ne respondas la ekzistanta dosiero.

en: Protocol is a Filter Protocol
eo: La protokolo estas filtra protokolo

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
eo: La URL (<strong>U</strong>niversala <strong>R</strong>imedo-<strong>L</strong>okigilo) donita de vi ne respondas al iu fakta dosiero.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
eo: KDE povas komuniki per protokolo ene de alia protokolo; la donita protokolo estas uzebla nur en tia okazo, sed tie ĉi ne temas pri tia okazo. Supozeble temas pri malofta programeraro.

en: Unsupported Action: %1
eo: Ne subtenata ago: %1

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
eo: La dezirata ago ne estas subtenata de la KDE-programo provizanta la protokolon <strong>%1</strong>.

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
eo: Tiu eraro tre dependas de la KDE-programo. La aldonaj informoj devus doni al vi pli da informoj ol havebla al KDE-a enig/elig-arkitekturo.

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
eo: Provas trovi alian vojon por atingi la samon.

en: File Expected
eo: Dosiero atendita

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
eo: Laŭ la dezirata ago atendiĝis dosiero, sed troviĝis anstataŭe la dosierujo <strong>%1</strong>.

en: This may be an error on the server side.
eo: Tio povus esti eraro ĉe la servilo.

en: Folder Expected
eo: Dosierujo atendita

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
eo: Laŭ la dezirata ago atendiĝis dosierujo, sed anstataŭe troviĝis la dosiero <strong>%1</strong>.

en: File or Folder Does Not Exist
eo: Neekzistanta dosiero aŭ dosierujo

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
eo: La donita dosiero aŭ dosierujo <strong>%1</strong> ne ekzistas.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
eo: La dezirata dosiero ne estis kreebla, ĉar jam ekzistas dosiero kun tiu nomo.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
eo: Provu forŝovi la ekzistantan dosieron kaj reprovu poste.

en: Delete the current file and try again.
eo: Forigu la ekzistantan dosieron kaj reprovu.

en: Choose an alternate filename for the new file.
eo: Elektu alian nomon por la nova dosiero.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
eo: La dezirata dosierujo ne estis kreebla, ĉar jam ekzistas dosierujo kun tiu nomo.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
eo: Provu forŝovi la ekzistantan dosierujon kaj reprovu poste.

en: Delete the current folder and try again.
eo: Forigu la ekzistantan dosierujon kaj reprovu.

en: Choose an alternate name for the new folder.
eo: Elektu alian nomon por la nova dosierujo.

en: Unknown Host
eo: Nekonata komputilo

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
eo: La eraro "Nekonata komputilo" indikas, ke la servilo kun la donita nomo <strong>%1</strong>, ne troviĝis en la reto.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
eo: La nomo %1, donita de vi, eble ne ekzistas. Eble vi mistajpis ĝin.

en: Access Denied
eo: Aliro malpermesita

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
eo: Aliro al la donita dosiero <strong>%1</strong> estas malpermesita.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
eo: Eble vi donis neĝustajn salutinformojn aŭ eĉ tute neniujn.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
eo: Via konto eble ne havas permeson por aliri la donitan dosieron.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
eo: Reprovu la mendon kaj certigu, ke vi ĝuste tajpas la salutinformojn.

en: Write Access Denied
eo: Skriba aliro malpermesita

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
eo: Tio signifas, ke provo skribi al la dosiero <strong>%1</strong> rifuziĝis.

en: Unable to Enter Folder
eo: Ne eblas aliri la dosierujon

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
eo: Tio signifas, ke provo aliri (t.e. malfermi) la dosierujon <strong>%1</strong> rifuziĝis.

en: Folder Listing Unavailable
eo: Ne eblas listigi la dosierujon

en: Protocol %1 is not a Filesystem
eo: La protokolo %1 ne provizas dosieraron

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
eo: Tio signifas, ke petita ago postulis eltrovi la enhavon de dosierujo, sed la KDE-programo subtenanta la protokolon ne sukcesis fari tion.

en: Cyclic Link Detected
eo: Cikla ligilo malkovriĝis

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
eo: En uniksaj dosieraroj oni povas referenci dosieron aŭ dosierujon el alia nomo kaj/aŭ situo. KDE eltrovis ligilon aŭ aron da ligoj rezultantaj en senfina ciklo, t.e. la dosiero laŭ iu maniero referencas al si mem.

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
eo: Forigu iun parton de la ciklo por ke la senfina ciklo ne plu estu, kaj reprovu poste.

en: Request Aborted By User
eo: Peto haltigita de la uzanto

en: The request was not completed because it was aborted.
eo: La peto ne estis plenumata ĉar vi haltigis ĝin.

en: Retry the request.
eo: Reprovu la peton.

en: Cyclic Link Detected During Copy
eo: Cikla ligo malkovriĝis dum kopiado

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
eo: En uniksaj dosieraroj oni povas referenci dosieron aŭ dosierujon el alia nomo kaj/aŭ situo. Dum la kopiado KDE eltrovis ligon aŭ aron da ligoj rezultantaj en senfina ciklo, t.e. la dosiero laŭ iu maniero referencas al si mem.

en: Could Not Create Network Connection
eo: Ne eblis krei retkonekton

en: Could Not Create Socket
eo: Ne eblis krei kontaktilon

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
eo: Tio estas sufiĉe teknika eraro. Kontaktilo, necesa por reta komunikado ne estis kreebla.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
eo: Eble la retkonekto estas malĝuste agordita, aŭ la retinterfaco ne estas aktivigita.

en: Connection to Server Refused
eo: Konekto al la servilo malakceptita

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
eo: La servilo <strong>%1</strong> malakceptis konektoprovon de tiu ĉi komputilo.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
eo: La servilo, kvankam atingebla per Interreto, eble estas agordita tiel, ke ĝi ne akceptas petojn.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
eo: La servilo, kvankam atingebla per Interreto, eble ne rulas la deziratan servon (%1).

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
eo: Fajroŝirmilo, tio estas aparato aŭ programo limiganta la rettrafikon por protekti retregionon, eble malhelpis la peton por protekti vian retregionon aŭ tiun de la servilo.

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
eo: Konekto al la servilo neatendite finiĝis

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
eo: Kvankam konekto al <strong>%1</strong> efektiviĝis, ĝi estis fermita en neatendita momento de la komunikado.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
eo: Eble okazis protokoleraro, pro kiu la servilo finis la konekton reage al la eraro.

en: URL Resource Invalid
eo: URLo Nevalida

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
eo: La protokolo %1 ne estas filtra protokolo

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
eo: La URL (<strong>U</strong>niversala <strong>R</strong>imedo-<strong>L</strong>okigilo) donita de vi ne donas validan manieron por aliri la deziratan dosieron, <strong>%1%2</strong>.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
eo: KDE povas komuniki per protokolo ene de alia protokolo. Tiu peto postulis malĝuste uzi tian internan protokolon. Supozeble temas pri programeraro.

en: Unable to Initialize Input/Output Device
eo: Ne eblas prepari en/el-aparaton

en: Could Not Mount Device
eo: Ne eblis kroĉi la aparaton

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
eo: Ne eblis prepari (t.e. kroĉi) la petitan aparaton. La redonita eraro estas: <strong>%1</strong>

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
eo: Eble la aparato ne estas preta por uzado, ekzemple povus manki lumdisko en lumdiskingo aŭ ekstera aparato ne estas ĝuste konektita.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
eo: Eble vi ne havas permeson perpari (t.e. kroĉi) la aparaton. En uniksaj operaciumoj ofte necesas privilegioj de sistemestro por prepari aparaton.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
eo: Certigu, ke la aparato estas preta; legiloj kun elprenebla datumingo devas enhavi tian datumingon, eksteraj aparatoj devas esti ĝuste konektitaj kaj ŝaltitaj; poste reprovu.

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
eo: Ne eblas malprepari en/el-aparaton

en: Could Not Unmount Device
eo: Ne eblis malkroĉi la aparaton

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
eo: Ne eblis malprepari (t.e. malkroĉi) la aparaton. La redonita eraro estas: <strong>%1</strong>

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
eo: Eble la aparato estas ankoraŭ okupita, uzata de alia aplikaĵo aŭ uzanto. Ankaŭ se vi havas ankoraŭ fenestron de dosieradministrilo prezentantan situon sur tiu aparato, la aparato restas uzata.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
eo: Eble vi ne havas permeson malprepari (t.e. malkroĉi) la aparaton. En uniksaj operaciumoj ofte necesas privilegioj de sistemestro por malprepari aparaton.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
eo: Certigu, ke neniu aplikaĵo aliras la aparaton kaj reprovu.

en: Cannot Read From Resource
eo: Ne eblas legi de dosiero

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
eo: Tio signifas, ke la dosiero <strong>%1</strong> estis malfermebla, sed okazis eraro dum legado de ĝia enhavo.

en: You may not have permissions to read from the resource.
eo: Vi eble ne havas legpermeson por tiu dosiero.

en: Cannot Write to Resource
eo: Ne eblas skribi al dosiero

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
eo: Tio signifas, ke la dosiero <strong>%1</strong> estis malfermebla, sed okazis eraro dum skribado al ĝi.

en: You may not have permissions to write to the resource.
eo: Vi eble ne havas skribpermeson por tiu dosiero.

en: Could Not Listen for Network Connections
eo: Ne eblis aŭskulti je retkonektoj

en: Could Not Bind
eo: Ne eblis ligi

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
eo: Tio estas teknika eraro, ĉe kiu kontaktingo necesa por retkomunikado ne estis kreebla por akcepti venontajn konektopetojn.

en: Could Not Listen
eo: Ne eblis aŭskulti

en: Could Not Accept Network Connection
eo: Ne eblis akcepti retkonekton

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
eo: Temas pri teknika eraro, okazanta dum provo akcepti venantan konektopeton el la reto.

en: You may not have permissions to accept the connection.
eo: Vi eble ne havas permeson por akcepti la konekton.

en: Could Not Login: %1
eo: Ne eblis saluti: %1

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
eo: Salutprovo por plenumi la deziratan agon malsukcesis.

en: Could Not Determine Resource Status
eo: Ne eblis eltrovi la staton de la dosiero

en: Could Not Stat Resource
eo: Ne eblis ekscii al staton de la dosiero

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
eo: Provo akiri informojn pri la stato de la dosiero <strong>%1</strong>, ekz. ĝian nomon, tipon, grandecon ktp., malsukcesis.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
eo: La donita dosiero eble ne ekzistas aŭ ne estas alirebla.

note: i18n( "Could not terminate listing %1" ).arg( errorText );
en: Could Not Cancel Listing
eo: Ne eblis fini aŭskultadon

en: FIXME: Document this
eo: KOREKTU: Dokumentu tion

en: Could Not Create Folder
eo: Ne Eblis Krei Dosierujon

en: An attempt to create the requested folder failed.
eo: Provo krei la deziratan dosierujon malsukcesis.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
eo: Eble la situo, kie la dosierujo estu kreota, ne ekzistas.

en: Could Not Remove Folder
eo: Ne Eblis Forigi Dosierujon

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
eo: Provo forigi la donitan dosierujon <strong>%1</strong> malsukcesis.

en: The specified folder may not exist.
eo: La donita dosierujo eble ne ekzistas.

en: The specified folder may not be empty.
eo: La donita dosierujo eble ne estas malplena.

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
eo: Certigu, ke la dosierujo ekzistas kaj estas malplena kaj reprovu.

en: Could Not Resume File Transfer
eo: Ne eblis daŭrigi dosiero-transigon

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
eo: Ne sukcesis provo, rekomenci transigadon de dosiero <strong>%1</strong> ĉe certa pozicio meze de la dosiero.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
eo: La protokolo, aŭ la servo, eble ne subtenas daŭrigon.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
eo: Reprovu la agon sen peti rekomencon de la transigado, kie antaŭe ĝi ĉesis.

en: Could Not Rename Resource
eo: Ne eblis renomi dosieron

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
eo: Provo renomi la donitan dosieron <strong>%1</strong> malsukcesis.

en: Could Not Alter Permissions of Resource
eo: Ne eblis ŝanĝi la permesojn de la dosiero

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
eo: Provo ŝanĝi la permesojn de la dosiero <strong>%1</strong> malsukcesis.

en: Could Not Change Ownership of Resource
eo: Ne Eblis Ŝanĝi Posedanton de la Rimedo

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
eo: Provo ŝanĝi la posedanton de la donita rimedo <strong>%1</strong> malsukcesis.

en: Could Not Delete Resource
eo: Ne eblis forĵeti la dosieron

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
eo: Provo forigi la dosieron <strong>%1</strong> malsukcesis.

en: Unexpected Program Termination
eo: Neatendita programfino

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
eo: La programo en via komputilo provizanta la protokolon <strong>%1</strong> neatendite mortis.

en: Out of Memory
eo: Memoro ne sufiĉas

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
eo: La programo en via komputilo, provizanta aliron per la protokolo <strong>%1</strong> ne povis akiri memoron, necesan por daŭrigo.

en: Unknown Proxy Host
eo: Nekonata prokurilo

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
eo: Dum akiro de informoj pri la donita prokurilo <strong>%1</strong>, okazis eraro. La nomo de la komputilo ne estis trovebla en Interreto.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
eo: Eble estas problemo pri la agordo de via reto, aparte de la komputilonomo de la prokurilo. Se vi antaŭ ne longe senprobleme povis aliri Interreton, eble la prokurilo ne funkcias momente.

en: Double-check your proxy settings and try again.
eo: Dufoje kontrolu la agordon pri la prokurilo kaj reprovu.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
eo: Identigo fiaskis: Metodo %1 ne subtenata

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
eo: Kvankam vi eble donis ĝustajn salutinformojn, la salutado malsukcesis, ĉar la salutmetodo uzatan de la servo, ne estas subtenata de la KDE-programo tranktanta la protokolon %1.

en: Please file a bug at <a href="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
eo: Bonvolu lasi eraroraporton ĉe <a href="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org/</a> por informi la KDE-teamon pri la nesubtenata aŭtentigomaniero.

en: Request Aborted
eo: Peto haltigita

en: Internal Error in Server
eo: Interna eraro de la servo

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
eo: La programo en la servilo provizanta aliron per la protokolo <strong>%1</strong> raportis internan eraron: %2.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
eo: Tio plej verŝajne okazis pro eraro en la servoprogramo. Eble raportu tiun eraron komplete laŭ la malsupraj detaloj.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
eo: Kontaktu la administrantojn de la servilo por atentigi ilin pri la problemo.

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
eo: Se vi scias, kiuj estas la aŭtoroj de la servoprogramo, sendu eraroraporton rekte al ili.

en: Timeout Error
eo: Eraro pro tempolimo

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
eo: La servo estis tro okupita per aliaj konversacioj kaj ne povis respondi.

en: Unknown Error
eo: Nekonata eraro

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
eo: La programo en via komputilo provizanta aliron per la protokolo <strong>%1</strong> raportis nekonatan eraron: %2.

en: Unknown Interruption
eo: Nekonata interrompo

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
eo: La programo en via komputilo provizanta aliron per la protokolo <strong>%1</strong> raportis interrompon de nekonata tipo: %2.

en: Could Not Delete Original File
eo: Ne eblis forĵeti la originan dosieron

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
eo: La dezirata ago postulis la forigon de la origina dosiero <strong>%1</strong> (supozeble fine de mova ago). Tiu dosiero ne estis forigebla.

en: Could Not Delete Temporary File
eo: Ne eblis forĵeti provizoran dosieron

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
eo: La dezirata ago postulis la kreadon de provizora dosiero <strong>%1</strong>, en kiu estis konservata la nova dosiero dum elŝutado. Tiu provizora dosiero ne estis forigebla.

en: Could Not Rename Original File
eo: Ne eblis renomi la originan dosieron

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
eo: La dezirata ago postulas la renomadon de la origina dosiero <strong>%1</strong>, sed ĝi ne estis renomebla.

en: Could Not Rename Temporary File
eo: Ne eblis renomi provizoran dosieron

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
eo: La dezirata ago postulis la kreadon de provizora dosiero <strong>%1</strong>, sed ĝi ne estis renomebla poste.

en: Could Not Create Link
eo: Ne eblis krei ligon

en: Could Not Create Symbolic Link
eo: Ne eblis krei simbolan ligon

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
eo: Ne eblis krei la deziratan simbolan ligon %1.

en: No Content
eo: Neniu enhavo

en: Disk Full
eo: Disko estas plena

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
eo: Ne eblis skribi al la dezirata dosiero <strong>%1</strong> pro manko de diskospaco.

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
eo: Liberigu sufiĉe da diskokapacito per 1) forigante nevolatajn kaj provizorajn dosierojn; 2) arĥivante dosierojn al nefiksaj datumingoj, ekz. skribeblaj lumdiskoj; aŭ 3) akiru pli da diskokapacito.

en: Source and Destination Files Identical
eo: La fonto kaj celo estas la sama dosiero

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
eo: La ago ne estis pelnumebla, ĉar la fonto kaj celo estas la sama dosiero.

en: Choose a different filename for the destination file.
eo: Elektu alian nomon por la celdosiero.

en: Undocumented Error
eo: Nedokumentita eraro

[ctx: @title job]
en: Moving
eo: Ŝovante

[ctx: @title job]
en: Copying
eo: Kopiante

[ctx: @title job]
en: Creating directory
eo: Kreante dosierujon

[ctx: @title job]
en: Deleting
eo: Foriganta

[ctx: @title job]
en: Transferring
eo: Transdonanta

[ctx: @title job]
en: Mounting
eo: Kroĉanta

en: Device
eo: Aparato

en: Mountpoint
eo: Kroĉejo

[ctx: @title job]
en: Unmounting
eo: Malkroĉanta

[ctx: Verb]
en: &Trash
eo: &Rubujen

en: Updating System Configuration
eo: Aktualigante sistemagordon

en: Updating system configuration.
eo: Aktualigante sistemagordon.

en: No service implementing %1
eo: Neniu servo uzas %1

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
eo: La kdelnk-dosiero %1 ne enhavas eron Type=...

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
eo: La tabulo-ero de la-tipo
    %1
    estas nekonata.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
eo: La kdelnk-dosiero
    %1
    estas de la tipo FSDevice sed ne enhavas eron Dev=...

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
eo: La kdelnk-dosiero
    %1
    estas de la tipo Link sed ne enhavas eron URL=...

en: Mount
eo: Kroĉu

en: Eject
eo: Eligu

en: Unmount
eo: Malkroĉu

en: Malformed URL
    %1
eo: Misformita URL
    %1

en: URL cannot be listed
    %1
eo: Ne povas listigi retadreson
    %1

[ctx: @title:column]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @title:column]
en: Size
eo: Grandeco

[ctx: @title:column]
en: Date
eo: Dato

[ctx: @title:column]
en: Permissions
eo: Permesoj

[ctx: @title:column]
en: Owner
eo: Posed.

[ctx: @title:column]
en: Group
eo: Grupo

[ctx: @title:column]
en: Type
eo: Tipo

en: Default
eo: Defaŭlta

en: (Symbolic Link to %1)
eo: (Simbola Ligo al %1)

en: (%1, Link to %2)
eo: (%1, Ligo al %2)

en: Link to %1 (%2)
eo: Ligo al %1 (%2)

en: Owner:
eo: Posed:

en: Permissions:
eo: Permesoj:

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
eo[0]: %1 ero
eo[1]: %1 eroj

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: All Pictures
eo: Ĉiuj bildoj

en: Mime Type
eo: MIME-tipo

en: Comment
eo: Komento

en: Patterns
eo: Ŝablonoj

en: &Edit...
eo: &Redakti...

en: Click this button to display the familiar KDE mime type editor.
eo: Alklaku tiun butonon por vidigi la konatan KDE MIME-tipan redaktilon.

en: <qt>Unable to enter <b>%1</b>.
    You do not have access rights to this location.</qt>
eo: <qt>Ne eblas aliri <b>%1</b>.
    Vi ne havas alirpermeson por tiu situo.</qt>

en: <qt>The file <b>%1</b> is an executable program. For safety it will not be started.</qt>
eo: <qt>La dosiero <b>%1</b> estas plenumebla programo. Ne lanĉos ĝin, pro sekureco.</qt>

en: <qt>You do not have permission to run <b>%1</b>.</qt>
eo: <qt>Vi ne havas la permesojn por lanĉi <b>%1</b>.</qt>

en: You are not authorized to select an application to open this file.
eo: Vi ne havas la permesojn elekti aplikaĵon por malfermi la dosierujon.

en: Open with:
eo: Malfermu per:

en: You are not authorized to execute this file.
eo: Vi ne havas la rajton ruli tun dosieron.

en: Launching %1
eo: Lanĉanta %1

en: Error processing Exec field in %1
eo: Eraro dum procezo de plenumebla kampo en %1

en: You are not authorized to execute this service.
eo: Vi ne havas la rajton plenumi ĉi tiun servon.

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
eo: <qt>Ne eblas lanĉi la donitan komandon. La dosiero aŭ dosierujo <b>%1</b> ne ekzistas.</qt>

en: Could not find the program '%1'
eo: Ne eblis trovi la programon '%1'

en: Acquire Image
eo: Akiru bildon

en: OCR Image
eo: Signorekona grafiko

en: The desktop is offline
eo: La labortablo estas senkonektita

en: File '%1' is not readable
eo: Dosiero '%1' ne estas legebla

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
eo: ERARO: Nekonata protokolo '%1'

en: Authorization Dialog
eo: Aŭtentigodialogo

en: Filename for clipboard content:
eo: Dosiernomo por poŝenhavo:

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
eo: La poŝo ŝanĝiĝis ekde via uzo de 'Alglui': la elektita datuma strukturo jam ne estas aplikebla. Bonvolu rekopii tion kion vi volis alglui.

en: The clipboard is empty
eo: La poŝo estas malplena

en: &Paste File | &Paste %1 Files
eo[0]: Al&glui %1 dosieron
eo[1]: Al&glui %1 dosierojn

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
eo[0]: &Alglui retadreson
eo[1]: &Alglui %1 retadresojn

en: &Paste Clipboard Contents
eo: &Alglui Poŝenhavon

en: Data format:
eo: Strukturo de datumoj:

en: &Rename
eo: &Renomu

en: Suggest New &Name
eo: Sugesti novan &nomon

en: &Skip
eo: La&su

en: &Overwrite
eo: Ans&tataŭigu

en: &Resume
eo: &Restarigu

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
eo: Tiu ago anstataŭigus '%1' per si mem.
    Bonvolu doni novan dosiernomon:

en: C&ontinue
eo: &Daŭrigu

en: Source
eo: Fonto

en: Destination
eo: Celo

en: An older item named '%1' already exists.
eo: Jam ekzistas pli malnova ero kun la nomo '%1'.

en: A similar file named '%1' already exists.
eo: Simila dosiero nomita '%1' jam ekzistas.

en: Information
eo: Informo

en: Skip
eo: Preterlasi

en: AutoSkip
eo: Aŭtom. preterlasi

en: Unknown protocol '%1'.
eo: Nekonata protokolo '%1'.

en: Can not find io-slave for protocol '%1'.
eo: Ne eblis trovi enel-sklavon por la protokolo '%1'.

en: Cannot talk to klauncher: %1
eo: Ne eblas komuniki al Lanĉilo: %1

en: Unable to create io-slave:
    klauncher said: %1
eo: Ne eblas krei eneligo-sklavon:
    Lanĉilo diras: %1

en: &Yes
eo: &Jes

en: &No
eo: &Ne

en: &Details
eo: &Detaloj

en: &Forever
eo: Ĉ&iam

en: Co&ntinue
eo: &Daŭrigu

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
eo: Vi estas forlasonta sekuran protokolon. Transigoj ne plu estos ĉifrataj.
    Tio signifas, ke iu povus survoje observi viajn transigatajn datumojn.

en: Security Information
eo: Sekurecinformo

en: C&ontinue Loading
eo: &Daŭrigi legadon

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
eo: Vi estas enironta sekuran protokolon. Ĉiuj transigoj estos ĉifrataj, aliokaze vi ricevos averton.
    Tio signifas, ke neniu povas facile observi viajn transigatajn datumojn survoje.

en: Display SSL &Information
eo: Montri SSL-&Informon

en: C&onnect
eo: K&onekti

en: Enter the certificate password:
eo: Donu la pasvorton de la atestilo:

en: SSL Certificate Password
eo: Pasvorto por SSL-atestilo

en: Unable to open the certificate. Try a new password?
eo: Ne eblis malfermi la atestilon. Ĉu provi novan pasvorton?

en: The procedure to set the client certificate for the session failed.
eo: La procedo metanta la kliento-atestilon por la seanco malsukcesis.

en: Server Authentication
eo: Servilo-Aŭtentigo

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
eo: Ĉu vi volas akcepti tiun atestilon porĉiame sen konfirmo?

en: You have indicated that you wish to accept this certificate, but it is not issued to the server who is presenting it. Do you wish to continue loading?
eo: Vi indikis, ke vi volas akcepti tiun atestilon, sed ĝi ne estas destinita al la servilo, kiu prezentis ĝin. Ĉu vi tamen volas daŭrigi?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonNameTag)
en: Common name:
eo: Komuna nomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonName)
en: Acme Co.
eo: Acme Firmao

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationTag)
en: Organization:
eo: Organizaĵo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organization)
en: Acme Sundry Products Company
eo: Acme Firmao de diversaj varoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnitTag)
en: Organizational unit:
eo: Suborganizaĵo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnit)
en: Fraud Department
eo: Fako pri trompado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countryTag)
en: Country:
eo: Lando:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, country)
en: Canada
eo: Kanado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateTag)
en: State:
eo: Ŝtato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, state)
en: Quebec
eo: Kebeko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cityTag)
en: City:
eo: Urbo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, city)
en: Lakeridge Meadows
eo: Pitoreska Vilaĝo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: You have indicated that you wish to obtain or purchase a secure certificate. This wizard is intended to guide you through the procedure. You may cancel at any time, and this will abort the transaction.
eo: Vi indikas ke vi volas akiri aŭ aĉeti sekuran atestilon. Ĉi tiu asistanto gvidos vin tra la procedo. Vi povas rezigni laŭplaĉe, kaj tio ĉesigos la procedon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: You must now provide a password for the certificate request. Please choose a very secure password as this will be used to encrypt your private key.
eo: Vi nun devas elekti pasvorton por la atestila peto. Bonvolu elekti tre sekuran pasvorton ĉar tio estos uzita por ĉifri vian privatan ŝlosilon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: &Repeat password:
eo: &Ripetu pasvorton:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: &Choose password:
eo: &Elektu pasvorton:

en: Certificate
eo: Atestilo

en: Save selection for this host.
eo: Konservu elekton por tiu komputilo.

en: Send certificate
eo: Sendi atestilon

en: Do not send a certificate
eo: Ne sendi atestilon

en: KDE SSL Certificate Dialog
eo: KDEa SSL-atestilo-dialogo

en: The server <b>%1</b> requests a certificate.<br /><br />Select a certificate to use from the list below:
eo: La servilo <b>%1</b> petas atestilon.<br /><br />Elektu taŭgan atestilon el la suba listo:

en: Signature Algorithm:
eo: Ĉifroalgoritmo:

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Signature Contents:
eo: Enhavo de subskribo:

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
eo: Nekonata ŝlosiloalgoritmo

en: Key type: RSA (%1 bit)
eo: Ŝlosilotipo: RSA (%1 bitoj)

en: Modulus:
eo: Dividnombro:

en: Exponent: 0x
eo: Eksponento: 0x

en: Key type: DSA (%1 bit)
eo: Ŝlosilotipo: DSA (%1 bito)

en: Prime:
eo: Primo:

en: 160 bit prime factor:
eo: 160-bit-a primfaktoro:

en: Public key:
eo: Publika ŝlosilo:

en: The certificate is valid.
eo: La atestilo estas valida.

en: Certificate signing authority root files could not be found so the certificate is not verified.
eo: La radikaj dosieroj de la atestanta aŭtoritato ne troviĝis. Do la atestilo ne estas validigebla.

en: SSL support was not found.
eo: Ne troviĝis SSL-subteno.

en: Private key test failed.
eo: Kontrolo de la privata ŝlosilo malsukcesis.

en: The certificate has not been issued for this host.
eo: La atestilo ne estis eldonita por ĉi tiu komputilo.

en: This certificate is not relevant.
eo: La atestilo ne estas aplikebla.

en: The certificate is invalid.
eo: La atestilo ne estas valida.

en: KDE SSL Information
eo: KDE-SSL-informo

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
eo: Temo

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
eo: Eldoninto

en: Current connection is secured with SSL.
eo: Nuna konekto estas sekurigita per SSL.

en: Current connection is not secured with SSL.
eo: Nuna konekto ne estas sekurigita per SSL.

en: SSL support is not available in this build of KDE.
eo: SSL-subteno ne estas uzebla en tiu ĉi KDE-muntaĵo.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
eo: La precipa parto de tiu ĉi dokumento estas sekurigita per SSL, sed kelkaj partoj ne estas.

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
eo: Jes

en: KDE Certificate Request
eo: KDEa atestilo-postulo

en: KDE Certificate Request - Password
eo: KDEa atestilo-postulo - Pasvorto

en: Unsupported key size.
eo: Ne subtenata ŝlosilgrandeco.

en: Please wait while the encryption keys are generated...
eo: Bonvolu atendi dum la generado de la ĉifroŝlosiloj...

en: Do you wish to store the passphrase in your wallet file?
eo: Ĉu vi volas konservi la pasvorton en via sekretejo?

en: Store
eo: Konservi

en: Do Not Store
eo: Ne Konservi

en: 2048 (High Grade)
eo: 2048 (Tre altsekura)

en: 1024 (Medium Grade)
eo: 1024 (Mezsekura)

en: 768  (Low Grade)
eo: 768 (malaltsekura)

en: 512  (Low Grade)
eo: 512 (malaltsekura)

en: No SSL support.
eo: SSL ne estas subtenata.

en: Certificate password
eo: Pasvorto de la atestilo

en: GMT
eo: UT

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionIndicator)
en: [padlock]
eo: [seruro]

[ctx: Web page address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressTag)
en: Address:
eo: Adreso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionTag)
en: Encryption:
eo: Ĉifrado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, detailsTag)
en: Details:
eo: Detaloj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trustedTag)
en: Trusted:
eo: Fidinda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodTag)
en: Validity period:
eo: Valida de:

en: KMailService
eo: KDE-retpoŝta servo

en: Mail service
eo: Retpoŝta servo

en: Could not find a usable proxy configuration script
eo: Ne eblis trovi uzeblan prokur-agordan skripton

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
eo: Ne eblis elŝuti la prokur-agordan skripton:
    %1

en: Could not download the proxy configuration script
eo: Ne eblis elŝuti la prokur-agordan skripton

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
eo: La prokur-agorda skripto estas nevalida:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
eo: La prokur-agorda skripto redonis eraron:
    %1

en: Error connecting to server.
eo: Eraro dum konektado al servilo.

en: Not connected.
eo: Sen konekto.

en: Connection timed out.
eo: Konekto finita pro tempolimo.

en: Time out waiting for server interaction.
eo: Tro longe daŭris atendado je serviloreago.

en: Server said: "%1"
eo: Servilo diris: "%1"

en: KSendBugMail
eo: Erarosendilo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Subject line
eo: Temo

en: Recipient
eo: Ricevanto

en: telnet service
eo: Telnet-servo

en: telnet protocol handler
eo: Traktilo de Telnet-protokolo

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
eo: Vi ne havas permeson por aliri la protokolon %1.
