timezones4 - en to eo translation catalogue (401 entries)

en: Africa/Abidjan
eo: Afriko/Abidjan

en: Africa/Accra
eo: Afriko/Akrao

en: Africa/Addis_Ababa
eo: Afriko/Adis-Abebo

en: Africa/Algiers
eo: Afriko/Alĝero

en: Africa/Asmera
eo: Afriko/Asmera

en: Africa/Bamako
eo: Afriko/Bamako

en: Africa/Bangui
eo: Afriko/Bangui

en: Africa/Banjul
eo: Afriko/Banjulo

en: Africa/Bissau
eo: Afriko/Bisaŭo

en: Africa/Blantyre
eo: Afriko/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
eo: Afriko/Brazavilo

en: Africa/Bujumbura
eo: Afriko/Buĵumburo

en: Africa/Cairo
eo: Afriko/Kairo

en: Africa/Casablanca
eo: Afriko/Casablanca

en: Africa/Ceuta
eo: Afriko/Ceuta

en: Africa/Conakry
eo: Afriko/Konakrio

en: Africa/Dakar
eo: Afriko/Dakaro

en: Africa/Dar_es_Salaam
eo: Afriko/Dar-es-Salaam

en: Africa/Djibouti
eo: Afriko/Ĝibutio

en: Africa/Douala
eo: Afriko/Douala

en: Africa/El_Aaiun
eo: Afriko/El Aaiun

en: Africa/Freetown
eo: Afriko/Fritaŭno

en: Africa/Gaborone
eo: Afriko/Gaborono

en: Africa/Harare
eo: Afriko/Harareo

en: Africa/Johannesburg
eo: Afriko/Johannesburg

en: Africa/Kampala
eo: Afriko/Kampalo

en: Africa/Khartoum
eo: Afriko/Kartumo

en: Africa/Kigali
eo: Afriko/Kigalo

en: Africa/Kinshasa
eo: Afriko/Kinŝasa

en: Africa/Lagos
eo: Afriko/Lagos

en: Africa/Libreville
eo: Afriko/Librevilo

en: Africa/Lome
eo: Afriko/Lomeo

en: Africa/Luanda
eo: Afriko/Luando

en: Africa/Lubumbashi
eo: Afriko/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
eo: Afriko/Lusako

en: Africa/Malabo
eo: Afriko/Malabo

en: Africa/Maputo
eo: Afriko/Maputo

en: Africa/Maseru
eo: Afriko/Maseruo

en: Africa/Mbabane
eo: Afriko/Mababano

en: Africa/Mogadishu
eo: Afriko/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
eo: Afriko/Monrovio

en: Africa/Nairobi
eo: Afriko/Najrobo

en: Africa/Ndjamena
eo: Afriko/Ndjamena

en: Africa/Niamey
eo: Afriko/Niamejo

en: Africa/Nouakchott
eo: Afriko/Nuakŝoto

en: Africa/Ouagadougou
eo: Afriko/Uagaduguo

en: Africa/Porto-Novo
eo: Afriko/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
eo: Afriko/Sao Tomeo

en: Africa/Timbuktu
eo: Afriko/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
eo: Afriko/Tripolo

en: Africa/Tunis
eo: Afriko/Tunizo

en: Africa/Windhoek
eo: Afriko/Vindhuko

en: America/Adak
eo: Ameriko/Adak

en: America/Anchorage
eo: Ameriko/Anchorage

en: America/Anguilla
eo: Ameriko/Angvilo

en: America/Antigua
eo: Ameriko/Antigvo

en: America/Araguaina
eo: Ameriko/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
eo: Ameriko/Argentino/Buenos_Ajreso

en: America/Argentina/Catamarca
eo: Ameriko/Argentino/Catamarca

en: America/Argentina/ComodRivadavia
eo: Ameriko/Argentino/ComodRivadavia

en: America/Argentina/Cordoba
eo: Ameriko/Argentino/Cordoba

en: America/Argentina/Jujuy
eo: Ameriko/Argentino/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
eo: Ameriko/Argentino/La_Rioja

en: America/Argentina/Mendoza
eo: Ameriko/Argentino/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
eo: Ameriko/Argentino/Rio_Gallegos

en: America/Argentina/San_Juan
eo: Ameriko/Argentino/San_Juan

en: America/Argentina/Tucuman
eo: Ameriko/Argentino/Tucuman

en: America/Argentina/Ushuaia
eo: Ameriko/Argentino/Ushuaia

en: America/Aruba
eo: Ameriko/Arubo

en: America/Asuncion
eo: Ameriko/Asuncion

en: America/Bahia
eo: Ameriko/Bahia

en: America/Barbados
eo: Ameriko/Barbado

en: America/Belem
eo: Ameriko/Belem

en: America/Belize
eo: Ameriko/Belizo

en: America/Boa_Vista
eo: Ameriko/Boa Vista

en: America/Bogota
eo: Ameriko/Bogoto

en: America/Boise
eo: Ameriko/Boise

en: America/Buenos_Aires
eo: Ameriko/Buenos-Ajreso

en: America/Cambridge_Bay
eo: Ameriko/Cambridge Bay

en: America/Campo_Grande
eo: Ameriko/Campo_Grande

en: America/Cancun
eo: Ameriko/Cancun

en: America/Caracas
eo: Ameriko/Karakaso

en: America/Catamarca
eo: Ameriko/Catamarca

en: America/Cayenne
eo: Ameriko/Cayenne

en: America/Cayman
eo: Ameriko/Kejmanoj

en: America/Chicago
eo: Ameriko/Chicago

en: America/Chihuahua
eo: Ameriko/Chihuahua

en: America/Cordoba
eo: Ameriko/Cordoba

en: America/Costa_Rica
eo: Ameriko/Kostariko

en: America/Cuiaba
eo: Ameriko/Cuiaba

en: America/Curacao
eo: Ameriko/Curacao

en: America/Danmarkshavn
eo: Ameriko/Danmarkshavn

en: America/Dawson
eo: Ameriko/Dawson

en: America/Dawson_Creek
eo: Ameriko/Dawson Creek

en: America/Denver
eo: Ameriko/Denver

en: America/Detroit
eo: Ameriko/Detroit

en: America/Dominica
eo: Ameriko/Dominica

en: America/Edmonton
eo: Ameriko/Edmonton

en: America/Eirunepe
eo: Ameriko/Eirunepe

en: America/El_Salvador
eo: Ameriko/El-Salvadoro

en: America/Fortaleza
eo: Ameriko/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
eo: Ameriko/Glace Bay

en: America/Godthab
eo: Ameriko/Godthab

en: America/Goose_Bay
eo: Ameriko/Goose Bay

en: America/Grand_Turk
eo: Ameriko/Grand Turk

en: America/Grenada
eo: Ameriko/Grenada

en: America/Guadeloupe
eo: Ameriko/Guadeloupe

en: America/Guatemala
eo: Ameriko/Gvatemalo

en: America/Guayaquil
eo: Ameriko/Guayaquil

en: America/Guyana
eo: Ameriko/Gujano

en: America/Halifax
eo: Ameriko/Halifax

en: America/Havana
eo: Ameriko/Havano

en: America/Hermosillo
eo: Ameriko/Hermosillo

en: America/Indiana/Knox
eo: Ameriko/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
eo: Ameriko/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
eo: Ameriko/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
eo: Ameriko/Indianapolis

en: America/Inuvik
eo: Ameriko/Inuvik

en: America/Iqaluit
eo: Ameriko/Iqaluit

en: America/Jamaica
eo: Ameriko/Jamajko

en: America/Jujuy
eo: Ameriko/Jujuy

en: America/Juneau
eo: Ameriko/Juneau

en: America/Kentucky/Monticello
eo: Ameriko/Kentucky/Monticello

en: America/La_Paz
eo: Ameriko/La-Pazo

en: America/Lima
eo: Ameriko/Limo

en: America/Los_Angeles
eo: Ameriko/Los Angeles

en: America/Louisville
eo: Ameriko/Louisville

en: America/Maceio
eo: Ameriko/Maceio

en: America/Managua
eo: Ameriko/Managua

en: America/Manaus
eo: Ameriko/Manaus

en: America/Martinique
eo: Ameriko/Martiniko

en: America/Mazatlan
eo: Ameriko/Mazatlan

en: America/Mendoza
eo: Ameriko/Mendoza

en: America/Menominee
eo: Ameriko/Menominee

en: America/Merida
eo: Ameriko/Merida

en: America/Mexico_City
eo: Ameriko/Meksikurbo

en: America/Miquelon
eo: Ameriko/Miquelon

en: America/Monterrey
eo: Ameriko/Monterrey

en: America/Montevideo
eo: Ameriko/Montevideo

en: America/Montreal
eo: Ameriko/Montrealo

en: America/Montserrat
eo: Ameriko/Moncerato

en: America/Nassau
eo: Ameriko/Nasaŭo

en: America/New_York
eo: Ameriko/Novjorko

en: America/Nipigon
eo: Ameriko/Nipigon

en: America/Nome
eo: Ameriko/Nome

en: America/Noronha
eo: Ameriko/Noronha

en: America/North_Dakota/Center
eo: Ameriko/North Dakota/Center

en: America/Panama
eo: Ameriko/Panamo

en: America/Pangnirtung
eo: Ameriko/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
eo: Ameriko/Paramaribo

en: America/Phoenix
eo: Ameriko/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
eo: Ameriko/Portoprinco

en: America/Port_of_Spain
eo: Ameriko/Portospeno

en: America/Porto_Velho
eo: Ameriko/Porto Velho

en: America/Puerto_Rico
eo: Ameriko/Puerto-Riko

en: America/Rainy_River
eo: Ameriko/Rainy River

en: America/Rankin_Inlet
eo: Ameriko/Rankin Inlet

en: America/Recife
eo: Ameriko/Recife

en: America/Regina
eo: Ameriko/Regina

en: America/Rio_Branco
eo: Ameriko/Rio Branco

en: America/Rosario
eo: Ameriko/Rosario

en: America/Santiago
eo: Ameriko/Santiago

en: America/Santo_Domingo
eo: Ameriko/Santo Domingo

en: America/Sao_Paulo
eo: Ameriko/San-Paŭlo

en: America/Scoresbysund
eo: Ameriko/Scoresbysund

en: America/Shiprock
eo: Ameriko/Shiprock

en: America/St_Johns
eo: Ameriko/St Johns

en: America/St_Kitts
eo: Ameriko/St Kitts

en: America/St_Lucia
eo: Ameriko/Sent-Lucio

en: America/St_Thomas
eo: Ameriko/St Thomas

en: America/St_Vincent
eo: Ameriko/Sent-Vincento

en: America/Swift_Current
eo: Ameriko/Swift Current

en: America/Tegucigalpa
eo: Ameriko/Tegucigalpo

en: America/Thule
eo: Ameriko/Thule

en: America/Thunder_Bay
eo: Ameriko/Thunder Bay

en: America/Tijuana
eo: Ameriko/Tijuana

en: America/Toronto
eo: Ameriko/Toronto

en: America/Tortola
eo: Ameriko/Tortola

en: America/Vancouver
eo: Ameriko/Vankuvero

en: America/Whitehorse
eo: Ameriko/Whitehorse

en: America/Winnipeg
eo: Ameriko/Vinipego

en: America/Yakutat
eo: Ameriko/Yakutat

en: America/Yellowknife
eo: Ameriko/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
eo: Antarkto/Casey

en: Antarctica/Davis
eo: Antarkto/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
eo: Antarkto/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
eo: Antarkto/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
eo: Antarkto/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
eo: Antarkto/Palmer

en: Antarctica/Rothera
eo: Antarkto/Rothera

en: Antarctica/South_Pole
eo: Antarkto/Suda_Poluso

en: Antarctica/Syowa
eo: Antarkto/Syowa

en: Antarctica/Vostok
eo: Antarkto/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
eo: Arktiko/Longyearbyen

en: Asia/Aden
eo: Azio/Aden

en: Asia/Almaty
eo: Azio/Almaty

en: Asia/Amman
eo: Azio/Amano

en: Asia/Anadyr
eo: Azio/Anadyr

en: Asia/Aqtau
eo: Azio/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
eo: Azio/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
eo: Azio/Ashgabat

en: Asia/Baghdad
eo: Azio/Bagdado

en: Asia/Bahrain
eo: Azio/Barejno

en: Asia/Baku
eo: Azio/Bakuo

en: Asia/Bangkok
eo: Azio/Bankoko

en: Asia/Beirut
eo: Azio/Bejruto

en: Asia/Bishkek
eo: Azio/Bishkek

en: Asia/Brunei
eo: Azio/Brunejo

en: Asia/Calcutta
eo: Azio/Calcutta

en: Asia/Choibalsan
eo: Azio/Choibalsan

en: Asia/Chongqing
eo: Azio/Chongqing

en: Asia/Colombo
eo: Azio/Kolombo

en: Asia/Damascus
eo: Azio/Damasko

en: Asia/Dhaka
eo: Azio/Dako

en: Asia/Dili
eo: Azio/Dili

en: Asia/Dubai
eo: Azio/Dubajo

en: Asia/Dushanbe
eo: Azio/Duŝanbeo

en: Asia/Gaza
eo: Azio/Gaza

en: Asia/Harbin
eo: Azio/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
eo: Azio/Honkongo

en: Asia/Hovd
eo: Azio/Hovd

en: Asia/Irkutsk
eo: Azio/Irkutsk

en: Asia/Jakarta
eo: Azio/Ĝakarto

en: Asia/Jayapura
eo: Azio/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
eo: Azio/Jerusalemo

en: Asia/Kabul
eo: Azio/Kabulo

en: Asia/Kamchatka
eo: Azio/Kamchatka

en: Asia/Karachi
eo: Azio/Karachi

en: Asia/Kashgar
eo: Azio/Kashgar

en: Asia/Katmandu
eo: Azio/Katmanduo

en: Asia/Krasnoyarsk
eo: Azio/Krasnoyarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
eo: Azio/Kuala Lumpuro

en: Asia/Kuching
eo: Azio/Kuching

en: Asia/Kuwait
eo: Azio/Kuvajto

en: Asia/Macau
eo: Azio/Makao

en: Asia/Magadan
eo: Azio/Magadan

en: Asia/Makassar
eo: Azio/Makassarn

en: Asia/Manila
eo: Azio/Manilo

en: Asia/Muscat
eo: Azio/Maskato

en: Asia/Nicosia
eo: Azio/Nikozio

en: Asia/Novosibirsk
eo: Azio/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
eo: Azio/Omsk

en: Asia/Oral
eo: Azio/Oral

en: Asia/Phnom_Penh
eo: Azio/Pnom-Peno

en: Asia/Pontianak
eo: Azio/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
eo: Azio/Pjongjango

en: Asia/Qatar
eo: Azio/Kataro

en: Asia/Qyzylorda
eo: Azio/Qyzylorda

en: Asia/Rangoon
eo: Azio/Ranguno

en: Asia/Riyadh
eo: Azio/Riado

en: Asia/Saigon
eo: Azio/Saigon

en: Asia/Sakhalin
eo: Azio/Sakhalin

en: Asia/Samarkand
eo: Azio/Samarkand

en: Asia/Seoul
eo: Azio/Seulo

en: Asia/Shanghai
eo: Azio/Shanghai

en: Asia/Singapore
eo: Azio/Singapuro

en: Asia/Taipei
eo: Azio/Tajpeo

en: Asia/Tashkent
eo: Azio/Taŝkento

en: Asia/Tbilisi
eo: Azio/Tifliso

en: Asia/Tehran
eo: Azio/Teherano

en: Asia/Thimphu
eo: Azio/Timbuo

en: Asia/Tokyo
eo: Azio/Tokio

en: Asia/Ujung_Pandang
eo: Azio/Ujung Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
eo: Azio/Ulan-Batoro

en: Asia/Urumqi
eo: Azio/Urumqi

en: Asia/Vientiane
eo: Azio/Vjentiano

en: Asia/Vladivostok
eo: Azio/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
eo: Azio/Yakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
eo: Azio/Yekaterinburg

en: Asia/Yerevan
eo: Azio/Erevano

en: Atlantic/Azores
eo: Atlantiko/Acoroj

en: Atlantic/Bermuda
eo: Atlantiko/Bermudoj

en: Atlantic/Canary
eo: Atlantiko/Kanarioj

en: Atlantic/Cape_Verde
eo: Atlantiko/Kabo Verdo

en: Atlantic/Faeroe
eo: Atlantiko/Ferooj

en: Atlantic/Jan_Mayen
eo: Atlantiko/Jan-Majen-insulo

en: Atlantic/Madeira
eo: Atlantiko/Madejro

en: Atlantic/Reykjavik
eo: Atlantiko/Rejkjaviko

en: Atlantic/South_Georgia
eo: Atlantiko/Sud-Georgio

en: Atlantic/St_Helena
eo: Atlantiko/Sent-Heleno

en: Atlantic/Stanley
eo: Atlantiko/Stanley

en: Australia/Adelaide
eo: Aŭstralio/Adelajdo

en: Australia/Brisbane
eo: Aŭstralio/Brisbano

en: Australia/Broken_Hill
eo: Aŭstralio/Broken Hill

en: Australia/Darwin
eo: Aŭstralio/Darvino

en: Australia/Hobart
eo: Aŭstralio/Hobarto

en: Australia/Lindeman
eo: Aŭstralio/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
eo: Aŭstralio/Lord Howe

en: Australia/Melbourne
eo: Aŭstralio/Melburno

en: Australia/Perth
eo: Aŭstralio/Perto

en: Australia/Sydney
eo: Aŭstralio/Sidnejo

en: Cuba
eo: Kubo

en: Egypt
eo: Egipto

en: Europe/Amsterdam
eo: Eŭropo/Amsterdamo

en: Europe/Andorra
eo: Eŭropo/Andoro

en: Europe/Athens
eo: Eŭropo/Ateno

en: Europe/Belfast
eo: Eŭropo/Belfast

en: Europe/Belgrade
eo: Eŭropo/Beogrado

en: Europe/Berlin
eo: Eŭropo/Berlino

en: Europe/Bratislava
eo: Eŭropo/Bratislavo

en: Europe/Brussels
eo: Eŭropo/Bruselo

en: Europe/Bucharest
eo: Eŭropo/Bukareŝto

en: Europe/Budapest
eo: Eŭropo/Budapeŝto

en: Europe/Chisinau
eo: Eŭropo/Kiŝinevo

en: Europe/Copenhagen
eo: Eŭropo/Kopenhago

en: Europe/Dublin
eo: Eŭropo/Dublino

en: Europe/Gibraltar
eo: Eŭropo/Ĝibraltaro

en: Europe/Helsinki
eo: Eŭropo/Helsinko

en: Europe/Istanbul
eo: Eŭropo/Istanbul

en: Europe/Kaliningrad
eo: Eŭropo/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
eo: Eŭropo/Kievo

en: Europe/Lisbon
eo: Eŭropo/Lisbono

en: Europe/Ljubljana
eo: Eŭropo/Ljubljano

en: Europe/London
eo: Eŭropo/Londono

en: Europe/Luxembourg
eo: Eŭropo/Luksemburgo

en: Europe/Madrid
eo: Eŭropo/Madrido

en: Europe/Malta
eo: Eŭropo/Malto

en: Europe/Mariehamn
eo: Eŭropo/Mariehamn

en: Europe/Minsk
eo: Eŭropo/Minsko

en: Europe/Monaco
eo: Eŭropo/Monako

en: Europe/Moscow
eo: Eŭropo/Moskvo

en: Europe/Oslo
eo: Eŭropo/Oslo

en: Europe/Paris
eo: Eŭropo/Parizo

en: Europe/Prague
eo: Eŭropo/Prago

en: Europe/Riga
eo: Eŭropo/Rigo

en: Europe/Rome
eo: Eŭropo/Romo

en: Europe/Samara
eo: Eŭropo/Samara

en: Europe/San_Marino
eo: Eŭropo/San Marino

en: Europe/Sarajevo
eo: Eŭropo/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
eo: Eŭropo/Simferopol

en: Europe/Skopje
eo: Eŭropo/Skopjo

en: Europe/Sofia
eo: Eŭropo/Sofio

en: Europe/Stockholm
eo: Eŭropo/Stokholmo

en: Europe/Tallinn
eo: Eŭropo/Talino

en: Europe/Tirane
eo: Eŭropo/Tirano

en: Europe/Uzhgorod
eo: Eŭropo/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
eo: Eŭropo/Vaduzo

en: Europe/Vatican
eo: Eŭropo/Vatikano

en: Europe/Vienna
eo: Eŭropo/Vieno

en: Europe/Vilnius
eo: Eŭropo/Vilno

en: Europe/Warsaw
eo: Eŭropo/Varsovio

en: Europe/Zagreb
eo: Eŭropo/Zagrebo

en: Europe/Zaporozhye
eo: Eŭropo/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
eo: Eŭropo/Zuriko

en: Iceland
eo: Islando

en: Indian/Antananarivo
eo: Hinda Oceano/Antananarivo

en: Indian/Chagos
eo: Hinda Oceano/Chagos

en: Indian/Christmas
eo: Hinda Oceano/Kristnaskinsulo

en: Indian/Cocos
eo: Hinda Oceano/Cocos

en: Indian/Comoro
eo: Hinda Oceano/Komoroj

en: Indian/Kerguelen
eo: Hinda Oceano/Kerguelen

en: Indian/Mahe
eo: Hinda Oceano/Mahe

en: Indian/Maldives
eo: Hinda Oceano/Maldivoj

en: Indian/Mauritius
eo: Hinda Oceano/Maŭricio

en: Indian/Mayotte
eo: Hinda Oceano/Majoto

en: Indian/Reunion
eo: Hinda Oceano/Reunio

en: Iran
eo: Irano

en: Japan
eo: Japanio

en: Libya
eo: Libio

en: Pacific/Apia
eo: Pacifiko/Apio

en: Pacific/Auckland
eo: Pacifiko/Auckland

en: Pacific/Chatham
eo: Pacifiko/Chatham

en: Pacific/Easter
eo: Pacifiko/Easter

en: Pacific/Efate
eo: Pacifiko/Efate

en: Pacific/Enderbury
eo: Pacifiko/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
eo: Pacifiko/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
eo: Pacifiko/Fiĝioj

en: Pacific/Funafuti
eo: Pacifiko/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
eo: Pacifiko/Galapagos

en: Pacific/Gambier
eo: Pacifiko/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
eo: Pacifiko/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
eo: Pacifiko/Gvamo

en: Pacific/Honolulu
eo: Pacifiko/Honolulu

en: Pacific/Johnston
eo: Pacifiko/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
eo: Pacifiko/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
eo: Pacifiko/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
eo: Pacifiko/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
eo: Pacifiko/Majuro

en: Pacific/Marquesas
eo: Pacifiko/Marquesas

en: Pacific/Midway
eo: Pacifiko/Midvejinsuloj

en: Pacific/Nauru
eo: Pacifiko/Nauro

en: Pacific/Niue
eo: Pacifiko/Niuo

en: Pacific/Norfolk
eo: Pacifiko/Norfolkinsulo

en: Pacific/Noumea
eo: Pacifiko/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
eo: Pacifiko/Pago Pago

en: Pacific/Palau
eo: Pacifiko/Palaŭo

en: Pacific/Pitcairn
eo: Pacifiko/Pitkarna Insulo

en: Pacific/Ponape
eo: Pacifiko/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
eo: Pacifiko/Port-Moresbo

en: Pacific/Rarotonga
eo: Pacifiko/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
eo: Pacifiko/Saipan

en: Pacific/Tahiti
eo: Pacifiko/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
eo: Pacifiko/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
eo: Pacifiko/Tongatapu

en: Pacific/Truk
eo: Pacifiko/Truk

en: Pacific/Wake
eo: Pacifiko/Wake

en: Pacific/Wallis
eo: Pacifiko/Wallis

en: Pacific/Yap
eo: Pacifiko/Yap

en: Poland
eo: Pollando

en: Portugal
eo: Portugalo

en: Turkey
eo: Turkujo
