kmix 1.0pre2 - en to eo translation catalogue (82 entries)

en: Increase Volume
eo: Laŭtigu

en: Decrease Volume
eo: Mallaŭtigu

en: Error
eo: Eraro

en: kmixctrl - kmix volume save/restore utility
eo: KMixCtrl - utilaĵo por sekurigi/restarigi laŭtecojn por Miksilo

en: Save current volumes as default
eo: Konservu nunajn laŭtecojn kiel aprioraj

en: Restore default volumes
eo: Restarigu la apriorajn laŭtecojn

en: KMix - KDE's full featured mini mixer
eo: Miksilo - La plenfunkcia miksileto de KDE

en: KMix
eo: Miksilo

en: Christian Esken
eo: Christian ESKEN

en: *BSD fixes
eo: *BSD-fiksoj

en: kmix:You do not have permission to access the mixer device.
    Please check your operating systems manual to allow the access.
eo: Miksilo: Vi ne havas permeson aliri la miksaparaton.
    Bonvolu rigardi en la manlibron de via operaciumo pri kiel akiri permeson.

en: kmix: Could not write to mixer.
eo: Miksilo: Ne povs skribi al miksilo

en: kmix: Could not read from mixer.
eo: Miksilo: Ne povis legi de miksilo.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and that
    the soundcard driver is loaded.
eo: Miksilo: Miksilo ne troviĝis.
    Bonvolu kontroli, ke la sonorkarto estas instalita kaj ke la
    sonorpelilo estas ŝargita.

en: kmix: Unknown error. Please report how you produced this error.
eo: Miksilo: Nekonata eraro. Bonvolu raporti, kiel vi kaŭzis la eraron.

en: Volume
eo: Laŭteco

en: Bass
eo: Malaltaj

en: Treble
eo: Altaj

en: Synth
eo: Sintezo

en: Pcm
eo: PCM

en: Speaker
eo: Parolilo

en: Microphone
eo: Mikrofono

en: CD
eo: KD

en: Line
eo: Konekto

en: Mix
eo: Mikso

en: Pcm2
eo: PCM 2

en: RecMon
eo: Registrovidigilo

en: IGain
eo: Ena gajno

en: OGain
eo: Ela gajno

en: Line1
eo: Konekto 1

en: Line2
eo: Konekto 2

en: Line3
eo: Konekto 3

en: Digital1
eo: Cifereca 1

en: Digital2
eo: Cifereca 2

en: Digital3
eo: Cifereca 3

en: PhoneIn
eo: Ela fono

en: PhoneOut
eo: Ena fono

en: Video
eo: Filmo

en: Monitor
eo: Vidigilo

en: 3D-depth
eo: 3D-profundeco

en: 3D-center
eo: 3D-centro

en: unknown
eo: nekonata

en: unused
eo: neuzata

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Login as root and do a 'chmod a+rw /dev/mixer*' to allow the access.
eo: Miksilo: Vi ne havas permeson aliri la miksaparaton.
    Salutu kiel sistemestro kaj komandu 'chmod a+rw /dev/mixer*' por akiri permeson.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using commercial OSS.
eo: Miksilo: Miksilaparato ne trovita.
    Bonvolu kontroli, ke la sonorkarto estas instalita kaj la
    sonorkarta pelilo estas ŝargita.
    Sur Linukso eble necesas 'insmod' por ŝargi la pelilon.
    Uzu 'soundon' se vi uzas komercan OSS.

en: Unknown Application
eo: Nekonata aplikaĵo

en: Master Volume
eo: Mastra laŭteco

en: Internal Speaker
eo: Interna laŭtparolilo

en: Headphone
eo: Kapmikrofono

en: Line Out
eo: Konekto el

en: Record Monitor
eo: Registrovidigilo

en: Line In
eo: Ena konekto

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Ask your system administrator to fix /dev/audioctl to allow access.
eo: Miksilo: Vi ne havas permeson aliri la miksaparaton.
    Demandu vian sistemestron por permesi aliron tra /dev/audioctl.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeColors)
en: Active
eo: Aktiva

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mutedColors)
en: Muted
eo: Mallaŭtigite

[ctx: Channel name]
en: Left
eo: Maldekstre

[ctx: Channel name]
en: Right
eo: Dekstra

[ctx: Channel name]
en: Center
eo: Centrigita

[ctx: Channel name]
en: Subwoofer
eo: Basa laŭtilo

[ctx: Channel name]
en: Side Left
eo: Maldekstra flanko

[ctx: Channel name]
en: Side Right
eo: Dekstra flanko

[ctx: Channel name]
en: Rear Center
eo: Malantaŭa Centro

en: M&ute
eo: &Mallaŭtigite

en:  (Muted)
eo:  (Mallaŭtigite)

en: Configure
eo: Agordi

en: General
eo: Ĝenerale

en: Start
eo: Komenco

en: Startup
eo: Lanĉo

en: &Horizontal
eo: &Horizontale

en: &Vertical
eo: &Vertikala

en: Behavior
eo: Konduto

en: Show &tickmarks
eo: Montru &skalerojn

en: Enable/disable tickmark scales on the sliders
eo: (Mal)montras skalojn ĉe la ŝoviloj

en: Show &labels
eo: Montru &etikedojn

en: Enables/disables description labels above the sliders
eo: (Mal)montras etikedojn super la ŝoviloj

en: &Hide
eo: &Kaŝu

en: &Split Channels
eo: &Dividu kanalojn

en: &Muted
eo: &Mallaŭtigite

en: Set &Record Source
eo: Donu &registrofonton

en: Device Settings
eo: Aparatoagordo

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
eo: &Helpo
