kscd 1.0pre2 - en to eo translation catalogue (22 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, trackTable)
en: Track
eo: Trako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, trackTable)
en: Title
eo: Titolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, trackTable)
en: Length
eo: Longo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Text color:
eo: Teksta koloro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: URL:
eo: Retadreso:

en: KDE CD player
eo: KDEa Lumdiskludilo

en: Configure...
eo: Agordu...

en: Play/Pause
eo: Ludu/Paŭzo

[ctx: This action allow user to pass to the following track]
en: Next
eo: Sekva

[ctx: This action allow the user to pass to the preceding track]
en: Previous
eo: Antaŭa

[ctx: This action allow to eject the inserted disc]
en: Eject
eo: Eligu

[ctx: This action allow the user to listen a random track list]
en: Random
eo: Hazardo

en: Repeat Track
eo: Ripeti la trakon

en: Repeat Album
eo: Ripeti la albumon

en: Minimize
eo: Minimumigi

[ctx: General option in the configuration dialog]
en: General
eo: Ĝenerale

en: Settings
eo: Agordo

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Workman library
eo: "Workman"-funkciaro

en: Special thanks to freedb.org for providing a free CDDB-like CD database
eo: Dankegojn al freedb.org por oferto de libera LDDB-simila LD-datumbazo

en: Unknown album
eo: Nekonata albumo

en: Unknown artist
eo: Nekonata artisto
