kppp - en to eo translation catalogue (261 entries)

en: &Edit...
eo: &Redaktu...

en: Allows you to modify the selected account
eo: Permesas al vi ŝanĝi la elektitan konton

en: &New...
eo: &Nova...

en: Co&py
eo: Ko&piu

en: De&lete
eo: &Forigu

en: <p>Deletes the selected account
    
    <font color="red"><b>Use with care!</b></font>
eo: <p>Forigas la elektitan konton
    
    <font color="red"><b>Uzu kun zorgo!</b></font>

en: Phone costs:
eo: Telefonkostoj:

en: <p>This shows the accumulated phone costs
    for the selected account.
    
    <b>Important</b>: If you have more than one 
    account - beware, this is <b>NOT</b> the sum 
    of the phone costs of all your accounts!
eo: <p>Tio montras la sumitaj telefonkostojn
    por la elektita konto.
    
    <b>Grave</b>: Se vi havas pli ol unu
    konton - notu, ke tio <b>NE</b> estas la sumo
    de la telefonkostoj de ĉiuj viaj kontoj!

en: <p>This shows the number of bytes transferred
    for the selected account (not for all of your
    accounts. You can select what to display in
    the accounting dialog.
    
    <a href="#volaccounting">More on volume accounting</a>
eo: <p>Tio montras la nombron da bitokoj transportitaj
    de la elektita konto (ne de ĉiuj viaj kontoj).
    Vi povas elekti, kion montri en la
    konto-dialogo.
    
    <a href="#volaccounting">Pli pri volumena kontado</a>

en: &Reset...
eo: &Restarigu...

en: &View Logs
eo: &Rigardu raportojn

en: Maximum number of accounts reached.
eo: Maksimuma nombro de kontoj atingita.

en: Do you want to use the wizard to create the new account or the standard, dialog-based setup?
    The wizard is easier and sufficient in most cases. If you need very special settings, you might want to try the standard, dialog-based setup.
eo: Ĉu vi volas uzi la asistilon por krei la novan konton aŭ ĉu la normalan, dialogbazitan agordon?
    La asistilo estas pli facila kaj sufiĉas por la plej multaj kazoj. Se vi bezonas tre apartan agordon, vi eble provu la normalan, dialogbazitan agordon.

en: No account selected.
eo: Vi elektis neniun konton.

en: Are you sure you want to delete
    the account "%1"?
eo: Ĉu vi estas certa, ke vi volas
    forigi la konton "%1"?

en: Confirm
eo: Konfirmu

en: Delete
eo: Forigi

en: New Account
eo: Nova konto

en: Edit Account:
eo: Redaktu konton:

en: Dial
eo: Alvoku

en: Dial Setup
eo: Alvokoagordo

en: IP Setup
eo: IP-agordo

en: Gateway
eo: Kluzo

en: Gateway Setup
eo: Kluzoagordo

en: DNS Servers
eo: DNS-serviloj

en: Login Script
eo: Salutprogrameto

en: Edit Login Script
eo: Salutprogrameto

en: Execute
eo: Lanĉu

en: Execute Programs
eo: Lanĉu programojn

en: Accounting
eo: Kontinformoj

en: Login script has unbalanced loop Start/End
eo: Salutprogrameto havas nekongruan blokon Start/End

en: Byte
eo: bitoko

en: Reset Accounting
eo: Renuligu kalkuladon

en: What to Reset
eo: Kion renuligi

en: Selected:
eo: Elektita:

en: Volume accounting:
eo: kontado de bitokoj:

en: Available Rules
eo: Uzeblaj reguloj

en: (none)
eo: (neniu)

en: Connecting to:
eo: Kontaktante al:

en: Unable to create modem lock file.
eo: Padonu, ne eblas krei ŝlosodosieron por modemo.

en: Looking for modem...
eo: Rigardante je modemo...

en: Connecting to: %1
eo: Kontaktante al: %1

en: Running pre-startup command...
eo: Lanĉante antaŭstartan komandon...

en: Modem device is locked.
eo: Pardonu, modemaparato estas ŝlosita.

en: Initializing modem...
eo: Initante modemon...

en: Setting
eo: Agordo

en: Setting speaker volume...
eo: Agordante la laŭtecon...

en: Turning off dial tone waiting...
eo: Elŝaltante atendadon al elektosono...

en: Dialing %1
eo: Alvokante %1

en: Line busy. Hanging up...
eo: Line busy. Malkontaktante...

en: Line busy. Waiting: %1 seconds
eo: Lineo okupita. Atendante: %1 sekundojn

en: No Carrier
eo: Neniu tensono

en: Scanning %1
eo: Traserĉante %1

en: Saving %1
eo: Konservante %1

en: Sending %1
eo: Sendante %1

en: Expecting %1
eo: Atendante %1

en: Pause %1 seconds
eo: Paŭzante %1 sekundojn

en: Timeout %1 seconds
eo: Tempolimo %1 sekundojn

en: Hangup
eo: Malkontaktas

en: Answer
eo: Respondo

en: Password %1
eo: Pasvorto %1

en: Prompting %1
eo: Demandu %1

en: PW Prompt %1
eo: Demandu pasvorton %1

en: Loop Start %1
eo: Maŝkomenco %1

en: ERROR: Nested too deep, ignored.
eo: ERARO: tro multaj maŝoj.

en: Loop End %1
eo: Maŝfino %1

en: Starting pppd...
eo: Lanĉante pppd...

en: Scan Var: %1
eo: Serĉvariablo: %1

en: Found: %1
eo: Trovis: %1

en: Looping: %1
eo: Maŝo: %1

en: One moment please...
eo: Momenton bonvolu...

en: Scanning: %1
eo: Serĉante: %1

en: Expecting: %1
eo: Atendante: %1

en: Logging on to network...
eo: Salutado en la reto...

en: Running startup command...
eo: Lanĉante antaŭstartan komandon...

en: Done
eo: Farite

en: None
eo: Neniu

en: Hardware [CRTSCTS]
eo: Aparate (CRT/CTS)

en: Connected at:
eo: Kontaktita al:

en: Time connected:
eo: Kontaktotempo:

en: Connection: %1
    Connected at: %2
    Time connected: %3
eo: Konekto: %1
    Konektita al: %2
    Konektotempo: %3

en: 
    Session Bill: %1
    Total Bill: %2
eo: 
    Seanco-kostoj: %1
    Sumaj kostoj: %2

en: Login Script Debug Window
eo: Sencimigofenestro por salutprogrameto

en: &Close
eo: F&ermi

en: Details
eo: Detaloj

en: Disconnect
eo: Malkontaktu

en: Type in a unique name for this connection
eo: Tajpu unikan nomon por tiu ĉi kontakto

en: &Add...
eo: &Aldonu...

en: &Remove
eo: Fo&rigi

en: <p>Specifies the phone numbers to dial. You
    can supply multiple numbers here, simply
    click on "Add". You can arrange the
    order the numbers are tried by using the
    arrow buttons.
    
    When a number is busy or fails, <i>kppp</i> will 
    try the next number and so on
eo: <p>Indikas la telefonnumeron por alvoki. Vi
    povas doni plurajn numerojn, simple premu "Aldonu".La vicordon vi povas aranĝi per la sagbutonoj.a
    Se numero estas okupita aŭ nekontaktebla,
    <i>kppp</i> provos la sekvan numeron ktp.

en: Script-based
eo: per programeto

en: PAP
eo: per PAP

en: Terminal-based
eo: per terminalo

en: CHAP
eo: per CHAP

en: <p>When this is turned on, your ISP password
    will be saved in <i>kppp</i>'s config file, so
    you do not need to type it in every time.
    
    <b><font color="red">Warning:</font> your password will be stored as
    plain text in the config file, which is
    readable only to you. Make sure nobody
    gains access to this file!
eo: <p>Se tio estas enŝaltita, via ISP-pasvorto
    estos sekurigata en la agorddosiero de <i>kppp</i>,
    do vi ne bezonos entajpi ĝin ĉiufoje.
    
    <b><font color="red">Averto:</font> via pasvorto estos sekurigata
    neĉifrita en la dosiero legebla nur de vi mem.
    Certigu, ke neniu ajn povos akiri la dosieron!

en: Allows you to run a program <b>before</b> a connection
    is closed. The connection will stay open until
    the program exits.
eo: Permesas al vi lanĉi programon <b>antaŭ</b> kiam kontakto
    estos fermata. La kontakto ankoraŭ funkcios ĝis la programo
    finiĝis.

en: Allows you to run a program <b>after</b> a connection
    has been closed.
eo: Permesas al vi lanĉi programon <b>post</b> kiam kontakto
    estas fermita.

en: Dynamic IP address
eo: Dinamika IP-adreso

en: Static IP address
eo: Fiksa IP-adreso

en: If your computer has a permanent internet
    address, you must supply your IP address here.
eo: Se via komputilo havas daŭran Interret-adreson,
    vi devas indiki vian IP-adreson tie ĉi

en: <p>If your computer has a static Internet address,
    you must supply a network mask here. In almost
    all cases this netmask will be <b>255.255.255.0</b>,
    but your mileage may vary.
    
    If unsure, contact your Internet Service Provider
eo: <p>Se via komputilo havas daŭran Interret-adreson,
    vi devas indiki subret-ŝablonon tie ĉi. Plej ofte
    tiu subret-ŝablono estas <b>255.255.255.0</b>,
    sed ĉe vi ja povus esti alie.
    
    Se vi ne estas certa, demandu vian Interet-Servo-Provizanton.

en: Warning
eo: Averto

en: If you enter a domain name here, this domain
    name is used for your computer while you are
    connected. When the connection is closed, the
    original domain name of your computer is
    restored.
    
    If you leave this field blank, no changes are
    made to the domain name.
eo: Se vi entajpas retregionon tie ĉi, ĝi
    estos alordigata al via komputilo dum la
    kontakto. Kiam la kontakto estas fermita,
    la origina retregiono estas alordigata al via
    komputilo.
    
    Se vi lasas la kampon malplena, la retregiono
    restos neŝangita.

en: Automatic
eo: Aŭtomate

en: Manual
eo: Mane

en: Click this button to add the DNS server
    specified in the field above. The entry
    will then be added to the list below
eo: Premu tiun ĉi butonon por aldoni DNS-servilon
    donitan en la supra kampo. La ero estos aldonita
    al la malsupra listo

en: Click this button to remove the selected DNS
    server entry from the list below
eo: Premu tiun ĉi butonon por forigi la elektitan
    DNS-servilon el la malsupra listo

en: <p>This shows all defined DNS servers to use
    while you are connected. Use the <b>Add</b> and
    <b>Remove</b> buttons to modify the list
eo: <p>Tio montras ĉiujn difinitajn DNS-servilojn
    uzatajn dum vi havos kontakton. Uzu la <b>Aldonu</b>-
    kaj <b>Forigu</b>-butonojn por ŝanĝi la liston

en: <p>When this option is selected, all DNS
    servers specified in <tt>/etc/resolv.conf</tt> are
    temporary disabled while the dialup connection
    is established. After the connection is
    closed, the servers will be re-enabled
    
    Typically, there is no reason to use this
    option, but it may become useful under 
    some circumstances.
eo: <p>Se tiu opcio estas elektita, ĉiuj DNS-serviloj
    donitaj en <tt>/etc/resolv.conf</tt> estas
    provizore malvalidigitaj dum la kontakto.
    Post la fermo de la kontakto, la serviloj
    denove estos validaj.
    
    Normal vi ne bezonas uzi tiun opcion, sed sub
    certaj kondiĉoj ĝi povus esti utila.

en: Default gateway
eo: Apriora kluzo

en: Static gateway
eo: Fiksa kluzo

en: If this option is enabled, all packets not
    going to the local net are routed through
    the PPP connection.
    
    Normally, you should turn this on
eo: Se tiu opcio estas enŝaltita, ĉiuj pakaĵoj
    destinitaj ne por la loka reto iros tra la
    PPP-kontakto.
    
    Normal vi enŝaltas tion

en: pppd version:
eo: pppd-versio:

en: pppd &timeout:
eo: pppd-&tempolimo:

en:  sec
eo:  sek

en: <i>kppp</i> will wait this number of seconds
    to see if a PPP connection is established.
    If no connection is made in this time frame,
    <i>kppp</i> will give up and kill pppd.
eo: <i>kppp</i> atendos tiom da sekundoj
    antaŭ kontroli, ĉu la PPP-kontakto funkcias.
    Se dum tiu tempo la kontakto ne ekfunkciis,
    <i>kppp</i> rezignacios kaj finos pppd.

en: Doc&k into panel on connect
eo: Do&ku en la panelon ĉe kontakto

en: A&utomatic redial on disconnect
eo: Aŭ&tomata realvoko ĉe malkontakto

en: <p>When a connection is established and
    it somehow gets disconnected, <i>kppp</i>
    will try to reconnect to the same account.
    
    See <a href="#redial">here</a> for more on this topic.
eo: <p>Se funkcianta kontakto ial ekmalfunkcias,
    <i>kppp</i> provos rekontakton al la sama konto.
    
    Vidu <a href="#redial">tie ĉi</a> por pli da informoj pri tiu temo.

en: &Show clock on caption
eo: &Montru horloĝon en la titolo

en: When this option is checked, the window
    title shows the time since a connection
    was established. Very useful, so you 
    should turn this on
eo: Se tiu ĉi opcio estas enŝaltita, la fenestro-
    titolo montros la tempon pasintan de la ekkontakto.
    Tre utila, do enŝaltu!

en: <p>Checking this option will close any
    open connection when the X-server is
    shut down. You should enable this option
    unless you know what you are doing.
    
    See <a href="#disxserver">here</a> for more on this.
eo: <p>Se tiu opcio estas enŝaltita, ĉiuj malfermitaj
    kontaktoj fermiĝos, kiam la X-servilo fermiĝas.
    Enŝaltu tiun opcion, krom vi scias, kion vi faras.
    
    Vidu <a href="#disxserver">tie ĉi</a> por pliaj informoj.

en: &Quit on disconnect
eo: &Finu ĉe malkontakto

en: When this option is turned on, <i>kppp</i>
    will be closed when you disconnect
eo: Se tiu opcio estas enŝaltita, <i>kppp</i>
    finiĝos, se vi malkontaktos

en: Minimi&ze window on connect
eo: Minim&umigu fenestron ĉe kontakto

en: Iconifies <i>kppp</i>'s window when a
    connection is established
eo: Piktogramigas la fenestron de <i>kppp</i>
    se kontakto ekfunkciis

en: Modem de&vice:
eo: Modema&parato:

en: This specifies the serial port your modem is attached 
    to. On Linux/x86, typically this is either /dev/ttyS0 
    (COM1 under DOS) or /dev/ttyS1 (COM2 under DOS).
    
    If you have an internal ISDN card with AT command
    emulation (most cards under Linux support this), you
    should select one of the /dev/ttyIx devices.
eo: Tio indikas la serian pordon al kiu via modemo estas
    konektita. Ĉe Linux/x86 tio estas normale /dev/ttyS0
    (COM1 sub DOS) aŭ /dev/ttyS1 (COM2 sub DOS).
    
    Se vi uzas internan ISDN-karton kun AT-komand-imitado
    (plej multaj kartoj sub Linukso tion subtenas), vi
    elektu unu el la aparatoj /dev/ttyIx.

en: &Flow control:
eo: &Fluokontrolo:

en: Software [XON/XOFF]
eo: Programe (XON/XOFF)

en: <p>Specifies how the serial port and modem
    communicate. You should not change this unless
    you know what you are doing.
    
    <b>Default</b>: CRTSCTS
eo: <p>Indikas, kiel la seria pordo kaj la modemo
    komuniku. Vi ne ŝanĝu tion, krom se vi scias
    kion vi faras.
    
    <b>Implicite</b>: CRTSCTS

en: &Line termination:
eo: &Liniofinsigno:

en: Co&nnection speed:
eo: Ko&ntakto-Rapideco:

en: &Use lock file
eo: &Uzu ŝlosodosieron

en: <p>To prevent other programs from accessing the
    modem while a connection is established, a
    file can be created to indicate that the modem
    is in use. On Linux an example file would be
    <tt>/var/lock/LCK..ttyS1</tt>
    Here you can select whether this locking will
    be done.
    
    <b>Default</b>: On
eo: <p>Por malebligi al aliaj programoj aliron al la
    modemo dum funkcianta kontakto, dosiero estos
    kreata por indiki, ke la modemo estas okupita.
    Ĉe Linukso ekzempla dosiero estus
    <tt>/var/lock/LCK..ttyS1</tt>
    Jen vi povas enŝalti tian ŝlosadon.
    
    <b>Apriore</b>: Enŝaltita

en: Modem &timeout:
eo: Modema &tempolimo:

en: This specifies how long <i>kppp</i> waits for a
    <i>CONNECT</i> response from your modem. The
    recommended value is 30 seconds.
eo: Tio indikas, kiom longe <i>kppp</i> atendu pri
    la modemrespondo <i>CONNECT</i>. La rekomendita
    valoro estas 30 sekundoj.

en: &Wait for dial tone before dialing
eo: &Atendu elektosonon antaŭ elektado

en: B&usy wait:
eo: At&endo ĉe okupiteco:

en: Specifies the number of seconds to wait before
    redial if all dialed numbers are busy. This is
    necessary because some modems get stuck if the
    same number is busy too often.
    
    The default is 0 seconds, you should not change
    this unless you need to.
eo: Indikas la nombron da sekundoj, antaŭ realvoko
    se ĉiuj telefonnumeroj estas okupitaj. Tio estas
    necesa, ĉar kelkaj modemoj blokiĝas, se la sama
    numero tro ofte estas okupita.
    
    La implicita valoro estas 0 sekundoj, vi ne ŝanĝu
    tion, sen bezono.

en: Modem &volume:
eo: Modem&laŭteco:

en: Most modems have a speaker which makes
    a lot of noise when dialing. Here you can
    either turn this completely off or select a
    lower volume.
    
    If this does not work for your modem,
    you must modify the modem volume command.
eo: Plej multaj modemoj havas laŭtparolileton,
    kiu tre bruas dum alvoko. Jen vi povas elŝalti
    ĝin aŭ malatigi ĝian laŭtecon.
    
    Se tio ne funkcias ĉe via modemo, vi devas
    agordi la laŭteckomandon por via modemo.

en: Modem asserts CD line
eo: Modemo enŝovas CD-signalojn

en: Mod&em Commands...
eo: Mod&emokomandoj...

en: Allows you to change the AT command for
    your modem.
eo: Permesas ŝanĝi la AT-komandon por via modemo.

en: &Query Modem...
eo: &Rekonu modemon...

en: &Terminal...
eo: &Terminalo...

en: Opens the built-in terminal program. You
    can use this if you want to play around
    with your modem's AT command set
eo: Malfermas la internan terminalprogramon.
    Per ĝi vi povas elprovi la AT-komandojn
    de via modemo.

en: &Enable throughput graph
eo: &Enŝaltu trasend-grafon

en: Graph Colors
eo: Grafokoloroj

en: Bac&kground:
eo: Fon&koloro:

en: &Text:
eo: &Teksto:

en: I&nput bytes:
eo: &Ricevitaj bitokoj:

en: O&utput bytes:
eo: &Senditaj bitokoj:

en: C&onnect to:
eo: &Kontaktu al:

en: &Login ID:
eo: &Salutnomo:

en: &Password:
eo: &Pasvorto:

en: Show lo&g window
eo: Montru &raportfenestron

en: <p>This controls whether a log window is shown.
    A log window shows the communication between
    <i>kppp</i> and your modem. This will help you
    in tracking down problems.
    
    Turn it off if <i>kppp</i> routinely connects without
    problems
eo: <p>Tio indikas, ĉu protokolfenestro montriĝas.
    Protokolfenestro montras la komunikadon inter
    <i>kppp</i> kaj via modemo. Tio helpos al vi
    trovi la kaŭzon de problemoj.
    
    Elŝaltu, se <i>kppp</i> normale kontaktas sen
    problemoj

en: &Connect
eo: &Kontaktu

en: No such Account:
    %1
eo: Ne ekzistas tiu konto:
    %1

en: KPPP Configuration
eo: KPPP Agordo

en: &Accounts
eo: &Kontoj

en: Account Setup
eo: Kontoagordo

en: &Graph
eo: &Grafo

en: Throughput Graph
eo: Trasend-grafo

en: M&isc
eo: &Diversaĵoj

en: Miscellaneous Settings
eo: Agordo de diversaĵoj

en: <p>The pppd daemon died unexpectedly!</p>
eo: <p>La pppd-demono neatendite mortis!</p>

en: <p>Exit status: %1
eo: <p>Elirstato: %1

en: Error
eo: Eraro

en: Cannot find the PPP daemon!
    Make sure that pppd is installed and that you have entered the correct path.
eo: Ne eblis trovi la pppd-demonon!
    Certigu, ke pppd estas instalita kaj ke vi entajpis la ĝustan padon.

en: kppp cannot execute:
     %1
    Please make sure that you have given kppp setuid permission and that pppd is executable.
eo: kppp ne povas lanĉiĝi:
     %1
    Bonvolu certigi, ke vi donis al kppp SUID-permeson kaj ke pppd estas rulebla.

en: Cannot create PAP/CHAP authentication
    file "%1"
eo: Ne eblis krei PAP/CHAP-aŭtentig-dosieron
    "%1"

en: Disconnecting...
eo: Malkontaktante...

en: Executing command before disconnection.
eo: Lanĉante programon antaŭ malkontakto.

en: Exiting kPPP will close your PPP Session.
eo: Se vi finas kPPP ankaŭ finiĝos via PPP-seanco.

en: Quit kPPP?
eo: Ĉu fini kPPP?

en: Recent Changes in KPPP
eo: Lastaj ŝanĝoj de kppp

en: Login Terminal Window
eo: Terminalfenestro por saluto

en: (c) 1999-2002, The KPPP Developers
eo: (c) 1999-2002, La KPPP Programistoj

en: Current maintainer
eo: Nuna zorganto

en: Original author
eo: Origina aŭtoro

en: Connect using 'account_name'
eo: Kontaktu uzante 'konto_nomo'n

en: Terminate an existing connection
eo: Ĉesigu ekzistantan kontakton

en: Quit after end of connection
eo: Finu post malkontakto

en: Check syntax of rule_file
eo: Kontrolu sintakson de regul_dosiero

en: Enable test-mode
eo: Enŝaltu testmoduson

en: kppp has detected a %1 file.
    Another instance of kppp seems to be running under process-ID %2.
    Please click Exit, make sure that you are not running another kppp, delete the pid file, and restart kppp.
    Alternatively, if you have determined that there is no other kppp running, please click Continue to begin.
eo: kppp trovis dosieron %1.
    Alia instanco de kppp ŝajnas funkcii kun la procez-numero %2.
    Certigu, ke ne funkciadas alia kppp, forigu la dosieron kun la procesnumero kaj relanĉu kppp.
    Aŭ, se vi estas certe ke neniu alia kppp funkciadas, vi povas klaki Daŭrigu.

en: Exit
eo: Finu

en: Kppp Mini-Terminal
eo: Kppp-Terminaleto

en: &Reset Modem
eo: &Remetu modemon

en: MiniTerm - A terminal emulation for KPPP
    
    (c) 1997 Bernd Johannes Wuebben <wuebben@kde.org>
    (c) 1998 Harri Porten <porten@kde.org>
    (c) 1998 Mario Weilguni <mweilguni@kde.org>
    
    This program is published under the GNU GPL
    (GNU General Public License)
eo: Minitermo - terminalimitaĵo por kppp
    
    (c) 1997 Bernd Johannes Wuebben <wuebben@kde.org>
    (c) 1998 Harri Porten <porten@kde.org>
    (c) 1998 Mario Weilguni <mweilguni@kde.org>
    
    Tiu ĉi programo estas disponigita sub la GNUa ĜPL
    (GNUa Ĝenerala Publika Licenco)

en: &File
eo: &Dosiero

en: &Modem
eo: &Modemo

en: Close MiniTerm
eo: Finu Minitermon

en: Reset Modem
eo: Remetu modemon

en: Help
eo: Helpo

en: Initializing Modem
eo: Intante modemon

en: Modem Ready
eo: Modemo preta

en: Hanging up...
eo: Malkontaktante...

en: Resetting Modem
eo: Remetante modemon

en: Unable to open modem.
eo: Pardonu, ne povis kontakti modemon.

en: Unable to detect state of CD line.
eo: Pardonu, ne eblas determini la staton en la lineo.

en: The modem is not ready.
eo: Pardonu, la modemo ne estas preta.

en: The modem is busy.
eo: Pardonu, la modemo estas okupita.

en: Modem Ready.
eo: Modemo preta.

en: The modem does not respond.
eo: Pardonu, la modemo ne respondas.

en: Unknown speed
eo: Nekonata rapideco

en: Edit Modem Commands
eo: Redaktu modemkomandojn

en: Pre-init delay (sec/100):
eo: Komencoprokrasto (sek/100):

en: Initialization string %1:
eo: Komenco-komando %1:

en: Post-init delay (sec/100):
eo: Postkomenca prokrasto (sek/100):

en: Dialing speed (sec/100):
eo: Alvoko rapideco (sek/100):

en: Busy response:
eo: Okupitecrespondo:

en: No dial tone response:
eo: Neniu respondo de elektosono:

en: Hangup response:
eo: Malkontaktrespondo:

en: Ring response:
eo: Sonorrespondo:

en: Escape response:
eo: Eskaprespondo:

en: Guard time (sec/50):
eo: Gardtempo (sek./50):

en: <Generic>
eo: <Ĝenerala>

en: Hayes(tm) compatible modem
eo: Hayes(tm)-kongrua modemo

en: ATI Query
eo: ATI-esploro

en: Modem Query Results
eo: Rezulto de modemesploro

en: &Device
eo: &Aparato

en: Serial Device
eo: Seria aparato

en: Modem Settings
eo: Agordo de modemo

en: Customize pppd Arguments
eo: Agordu pppd-argumentojn

en: Cannot open any of the following logfiles:
eo: Ne eblis malfermi iun el la sekvaj protokoldosieroj:

en: You have launched pppd before the remote server was ready to establish a PPP connection.
    Please use the terminal-based login to verify
eo: Vi lanĉis pppd antaŭ kiam la fora servilo estis preta por PPP-kontakto.
    Bonvolu uzi la terminalbazitan legitimigmetodon por certiĝi.

en: You have passed an invalid option to pppd. See 'man pppd' for a complete list of valid arguments.
eo: Vi pasigis nevalidan opcion al pppd. Vidu 'man pppd' pri kompleta listo de validaj argumentoj.

en: Unable to provide help.
eo: Pardonu, ne povas doni helpon.

en: The "debug" option has been added. You should now try to reconnect. If that fails again, you will get a PPP log that may help you to track down the connection problem.
eo: La opcio "debug" estas aldonita. Vi nun provu rekontakti. Se tio malsukcesos refoje, vi ricevos PPP-raporton kiu povus helpi trovi la kaŭzon de la problemo.

en: Write to File
eo: Skribu al dosiero

en: kppp's diagnosis (just guessing):
eo: La diagnoso de kppp (nur diveno):

en: kppp Statistics
eo: kppp-statistiko

en: Statistics
eo: Statistiko

en: Local Addr:
eo: Loka adreso:

en: Remote Addr:
eo: fora adreso:

en: bytes in
eo: ric. bitokoj

en: bytes out
eo: send. bitokoj

en: packets in
eo: ric. paketoj

en: packets out
eo: send. paketoj

en: vjcomp in
eo: riv. vjcomp

en: vjcomp out
eo: send. vjcomp

en: vjunc in
eo: ric. vjunc

en: vjunc out
eo: send. vjunc

en: non-vj
eo: ne-vj

en: %1 (max. %2) kb/sec
eo: %1 (max %2) kb/s

en: unavailable
eo: neatingebla

en: Select your Internet Service Provider (ISP) from
    the list below. If the ISP is not in this list,
    you have to click on "Cancel" and create this
    account using the normal, dialog-based setup.
    
    Click on "Next" when you have finished your
    selection.
eo: Elektu vian Interretservoprovizanton (ISP) el la
    malsupra listo. Se via ISP ne estas en la listo,
    vi premu "Rezignu" kaj kreu konton uzante la
    normalan, dialogbazitan agordon.
    
    Premu "Sekva" post kiam vi elektis.

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Dial prefix:
eo: Antaŭnumero:

en: kppp: no rulefile specified
eo: kppp: Vi ne indikis reguldosieron

en: kppp: rulefile "%s" not found
eo: kppp: reguldosiero "%s" ne trovebla

en: kppp: rulefiles must have the extension ".rst"
eo: kppp: reguldosiero devas havi la finaĵon ".rst"

en: kppp: error parsing the ruleset
eo: kppp: eraro dum analizo the regularo

en: kppp: parse error in line %d
eo: kppp: analizeraro en linio %d

en: kppp: rulefile does not contain a default rule
eo: kppp: reguldosiero ne enhavas implicitan regulon

en: kppp: rulefile does not contain a "name=..." line
eo: kppp: reguldosiero ne enhavas linion "name=..."

en: kppp: rulefile is ok
eo: kppp: reguldosiero estas en ordo
