kcm_remotecontrol - en to eo translation catalogue (20 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAction) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EditDBusAction)
en: Dialog
eo: Dialogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbTrayIcon)
en: Show tray icon
eo: Montru agordotraban piktogramon

[ctx: Button on the remote control]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Button:
eo: Butono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lFunctions)
en: Functions:
eo: Funkcioj:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Options
eo: Opcioj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAdd)
en: &Add
eo: &Aldoni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbRemove)
en: &Remove
eo: &Forpreni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbUp)
en: Move Up
eo: Supren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDown)
en: Move Down
eo: Malsupren

en: No Button
eo: Neniu butono

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lButton)
en: Button:
eo: Butono:

en: Function
eo: Funkcio

en: Parameters
eo: Parametroj

en: Description
eo: Priskribo

en: Value
eo: Valoro

[ctx: Value is true]
en: True
eo: Vera

[ctx: Value is false]
en: False
eo: Malvera

[ctx: Profile name]
en: Name
eo: Nomo

en: Button
eo: Butono

en: Application
eo: Aplikaĵo
