kfilereplace - en to eo translation catalogue (43 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Search for:
eo: Serĉu por:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Replace with:
eo: Anstataŭigi per:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListView) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Replace With
eo: Anstataŭigi per

note: i18n: ectx: Menu (help) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton)
en: &Help
eo: &Helpo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: &OK
eo: &Bone

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton)
en: &Cancel
eo: &Rezigni

en: 1 byte | %1 bytes
eo[0]: %1 bajto
eo[1]: %1 bajtoj

en: Ready.
eo: Preta.

en: Files
eo: Dosieroj

en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: François Dupoux
eo: Francois Dupoux

en: &Search
eo: &Serĉi

en: &Replace
eo: &Anstataŭigi

en: Sto&p
eo: Hal&ti

en: &Properties
eo: &Ecoj

en: &Open
eo: &Malfermu

en: &Delete
eo: &Forigi

en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: Warning
eo: Averto

en: Load
eo: Ŝargi

note: i18n: ectx: Menu (options)
en: &Options
eo: &Opcioj

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eo: A&gordo

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Name
eo: Nomo

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Folder
eo: Leterujo

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Size
eo: Grandeco

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLed)
en: Ready
eo: Preta

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget)
en: &General
eo: &Ĝeneralo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Filter:
eo: Filtrilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Location:
eo: Loko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Search:
eo: Serĉi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Replace:
eo: &Anstataŭigi:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: General Options
eo: Ĝeneralaj opcioj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget)
en: &Advanced
eo: &Plie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: User:
eo: Uzanto:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Is Not
eo: Ne estas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Group:
eo: Grupo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Maximum size:
eo: Maksimuma grandeco:

note: i18n: ectx: property (caption), widget (QDialog)
en: Options
eo: Opcioj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget)
en: General
eo: Ĝeneralo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Case sensitive
eo: Usklecodistinga

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Advanced Options
eo: Pliaj opcioj

en: date
eo: dato
