kdeqt - en to eo translation catalogue (743 entries)

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QPageSetupWidget) i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QPrintWidget) i18n: file: gui/dialogs/qprintpropertieswidget.ui:13 i18n: ectx: propert
en: Form
eo: Formularo

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:42 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Paper
eo: Papero

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pageSizeLabel)
en: Page size:
eo: Paĝgrando

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:61 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width:
eo: Larĝo:

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:80 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height:
eo: Alto:

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:99 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, paperSourceLabel)
en: Paper source:
eo: Paperfonto:

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:128 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Orientation
eo: Orientiĝo

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:134 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, portrait)
en: Portrait
eo: Vertikale

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:144 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, landscape)
en: Landscape
eo: Horizontale

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:151 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, reverseLandscape)
en: Reverse landscape
eo: Inverse horizontale

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:158 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, reversePortrait)
en: Reverse portrait
eo: Inverse vertikale

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:184 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Margins
eo: Marĝenoj

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:192 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, topMargin) i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:195 i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QDoubleSpinBox, topMargin)
en: top margin
eo: supera marĝeno

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:223 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, leftMargin) i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:226 i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QDoubleSpinBox, leftMargin)
en: left margin
eo: maldekstra marĝeno

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:255 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, rightMargin) i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:258 i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QDoubleSpinBox, rightMargin)
en: right margin
eo: dekstra marĝeno

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:286 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, bottomMargin) i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:289 i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QDoubleSpinBox, bottomMargin)
en: bottom margin
eo: suba marĝeno

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:22 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, printerGroup)
en: Printer
eo: Presilo

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
eo: &Nomo:

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:54 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, properties)
en: P&roperties
eo: E&coj

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:61 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Location:
eo: Loko

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:71 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preview)
en: Preview
eo: Antaŭrigardo

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:78 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Type:
eo: Tipo:

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:88 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lOutput)
en: Output &file:
eo: Eliga &dosiero:

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintpropertieswidget.ui:34 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPage)
en: Page
eo: Paĝo

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintpropertieswidget.ui:44 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cupsPropertiesPage)
en: Advanced
eo: Altnivelaj opcioj

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:27 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, copiesTab)
en: Copies
eo: Kopioj

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:39 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbPrintRange)
en: Print range
eo: Presi intervalon

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:51 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, printAll)
en: Print all
eo: Presi ĉion

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:69 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, printRange)
en: Pages from
eo: Paĝoj de

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:89 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: to
eo: ĝis

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:131 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, printSelection)
en: Selection
eo: Elekto

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:154 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Output Settings
eo: Eligagordoj

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:160 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Copies:
eo: Kopioj:

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:193 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, collate)
en: Collate
eo: Kunmeti

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:210 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reverse)
en: Reverse
eo: Inversigi

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:234 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optionsTab)
en: Options
eo: Opcioj

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:240 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorMode)
en: Color Mode
eo: Koloromoduso

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:259 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, color)
en: Color
eo: Koloro

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:269 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, grayscale)
en: Grayscale
eo: Grizoskalo

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:279 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, duplex)
en: Duplex Printing
eo: Ambaŭflanka presado

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:285 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noDuplex)
en: None
eo: Nenio

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:295 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, duplexLong)
en: Long side
eo: Longa flanko

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:302 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, duplexShort)
en: Short side
eo: Mallonga flanko

[ctx: QXml]
en: no error occurred
eo: neniu eraro okazis

[ctx: QXml]
en: error triggered by consumer
eo: eraro lanĉita de uzanto

[ctx: QXml]
en: unexpected end of file
eo: neatendita fino de dosiero

[ctx: QXml]
en: more than one document type definition
eo: pli ol unu deklaro de dokumenttipo

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing element
eo: okazis eraro dum sintaksa analizo de la elemento

[ctx: QXml]
en: tag mismatch
eo: marka nekonveno

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing content
eo: okazis eraro dum sintaksa analizo de la enhavo

[ctx: QXml]
en: unexpected character
eo: neatendita signo

[ctx: QXml]
en: invalid name for processing instruction
eo: nevalida nomo por prilabori instrukcion

[ctx: QXml]
en: version expected while reading the XML declaration
eo: ekspektis version dum legado de la XML deklaro

[ctx: QXml]
en: wrong value for standalone declaration
eo: nekorekta valoro por sola deklaro

[ctx: QXml]
en: encoding declaration or standalone declaration expected while reading the XML declaration
eo: kodiĝa aŭ sola deklaro atendita dum lego de XMLa deklaro

[ctx: QXml]
en: standalone declaration expected while reading the XML declaration
eo: sola deklaro atendita dum lego de XMLa deklaro

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing document type definition
eo: okazis eraro dum sintaksa analizo de la tipdeklaro

[ctx: QXml]
en: letter is expected
eo: ekspektis literon

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing comment
eo: okazis eraro dum sintaksa analizo de la komento

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing reference
eo: eraro okazis dum analizo de referenco

[ctx: QXml]
en: internal general entity reference not allowed in DTD
eo: ena ĝenerala ekzistaĵa referenco ne estas permesita en DTD

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in attribute value
eo: ekstera analizita ĝenerala ekzistaĵa referenco ne estas permesita en eca valoro

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in DTD
eo: extera analizita ĝenerala ekzistaĵa referenco ne estas permesita en DTD

[ctx: QXml]
en: unparsed entity reference in wrong context
eo: ne analizita ekzistaĵa referenco en malkorekta kunteksto

[ctx: QXml]
en: recursive entities
eo: rekursia ekzistaĵo

[ctx: QXml]
en: error in the text declaration of an external entity
eo: eraro en la teksta deklaro de ekstera ekzistaĵo

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to commit transaction
eo: Ne eblas enmeti transakcion

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to commit transaction
eo: Ne eblas enmeti transakcion

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to rollback transaction
eo: Ne eblas malfari transakcion

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to execute statement
eo: Ne eblas plenumigi ordonon

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch next
eo: Ne eblas venigi sekvan

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch first
eo: Ne eblas venigi la unuan

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch last
eo: Ne eblas venigi la lastan

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to prepare statement
eo: Ne eblas pretigi ordonon

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to bind variable
eo: Ne eblas bindi variablon

en: Unable to connect
eo: Ne eblas konekti

en: Unable to commit transaction
eo: Ne eblas enmeti transakcion

en: Unable to rollback transaction
eo: Ne eblas malfari transakcion

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to execute statement
eo: Ne eblas plenumigi ordonon

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to execute statement
eo: Ne eblas plenumigi ordonon

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to prepare statement
eo: Ne eblas pretigi ordonon

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to bind variable
eo: Ne eblas bindi variablon

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch record %1
eo: Ne eblas venigi rikordon %1

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch next
eo: Ne eblas venigi sekvan

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch first
eo: Ne eblas venigi la unuan

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to prepare statement
eo: Ne eblas pretigi ordonon

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute statement
eo: Ne eblas plenumigi ordonon

[ctx: QSQLiteResult]
en: No query
eo: Neniu operacio

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to execute statement
eo: Ne eblas plenumigi ordonon

[ctx: QPSQLResult]
en: Unable to prepare statement
eo: Ne eblas pretigi ordonon

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to prepare statement
eo: Ne eblas pretigi ordonon

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to execute statement
eo: Ne eblas plenumigi ordonon

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to commit transaction
eo: Ne eblas enmeti transakcion

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to rollback transaction
eo: Ne eblas malfari transakcion

en: Illegal method name
eo: Nepermesita nomo de metodo

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Syntax error
eo: Sintaksa eraro

en: Activate
eo: Aktivigi

en: Activates the program's main window
eo: Aktivigas ĉeffenestron de la programo

en: Go Back
eo: Malantaŭen

en: < &Back
eo: < &Antaŭa

en: Continue
eo: Daŭrigi

en: &Next
eo: &Sekva

en: &Next >
eo: &Sekva >

en: Commit
eo: Enmeti

en: Done
eo: Finita

en: &Finish
eo: &Fini

en: Cancel
eo: Rezigni

en: Help
eo: Helpo

en: &Help
eo: &Helpo

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page Setup
eo: Paĝo-agordo

[ctx: QPrintDialog]
en: Print
eo: Presi

en: &Options >>
eo: &Opcioj >>

en: &Print
eo: &Presi

en: &Options <<
eo: &Opcioj <<

en: Print to File (PDF)
eo: Presi al dosiero (PDF)

en: Print to File (Postscript)
eo: Presi al dosiero (Postskripto)

en: Local file
eo: Loka dosiero

en: Write %1 file
eo: Skribi %1 dosieron

en: Print To File ...
eo: Presi al dosiero...

en: %1 is a directory.
    Please choose a different file name.
eo: %1 estas dosierujo.
    Bonvole elektu alian dosiernomon.

en: File %1 is not writable.
    Please choose a different file name.
eo: Dosiero %1 ne estas skribebla.
    Bonvole elektu alian dosiernomon.

en: %1 already exists.
    Do you want to overwrite it?
eo: %1 jam ekzistas.
    Ĉu vi volas anstataŭigi ĝin?

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Value
eo: Valoro

en: Show Details...
eo: Montri detalojn...

en: Hide Details...
eo: Kaŝi detalojn...

[ctx: QMessageBox]
en: OK
eo: Konfirmi

[ctx: QMessageBox]
en: Help
eo: Helpo

en: About Qt
eo: Pri Qt

en: OK
eo: Konfirmi

en: %1 bytes
eo: %1 bajtoj

en: Invalid filename
eo: Nevalida dosiernomo.

en: <b>The name "%1" can not be used.</b><p>Try using another name, with fewer characters or no punctuations marks.
eo: <b>La nomo "%1" estas neuzebla.</b><p>Provu alian nomon, kun malpli da signoj aŭ sen interpunkcio.

en: Name
eo: Nomo

en: Size
eo: Grandeco

[ctx: Match OS X Finder]
en: Kind
eo: Speco

[ctx: All other platforms]
en: Type
eo: Tipo

en: Date Modified
eo: Dato de modifado

en: What's This?
eo: Kio estas tio ĉi?

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print Preview
eo: Antaŭrigardo

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Next page
eo: Sekva paĝo

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Previous page
eo: Antaŭa paĝo

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: First page
eo: Unua paĝo

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Last page
eo: Lasta paĝo

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit width
eo: Adapti laŭ larĝo

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit page
eo: Adapti laŭ paĝo

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom in
eo: Zomi

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom out
eo: Malzomi

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Portrait
eo: Vertikale

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Landscape
eo: Horizontale

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show single page
eo: Montri unu paĝon

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show facing pages
eo: Montri kontraŭajn paĝojn

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show overview of all pages
eo: Superrigardo

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print
eo: Presi

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page setup
eo: Paĝo-agordo

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Close
eo: Fermi

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PDF
eo: Eksporti kiel PDF-dosiero

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PostScript
eo: Eksporti kiel Postskript-dosiero

en: Select Font
eo: Elekti tiparon

en: &Font
eo: &Tiparo

en: Font st&yle
eo: Tipar&stilo

en: &Size
eo: &Grandeco

en: Effects
eo: Efektoj

en: Stri&keout
eo: &Trastrekita

en: &Underline
eo: &Substrekita

en: Sample
eo: Ekzemplo

en: Wr&iting System
eo: Skiribadsistemo

en: File exists
eo: Dosiero ekzistas

en: <qt>Do you want to overwrite it?</qt>
eo: <qt>Ĉu vi volas anstataŭigi ĝin?</qt>

en: A4 (210 x 297 mm, 8.26 x 11.7 inches)
eo: A4 (210 x 297 mm, 8.26 x 11.7 coloj)

en: B5 (176 x 250 mm, 6.93 x 9.84 inches)
eo: B5 (176 x 250 mm, 6.93 x 9.84 coloj)

en: Executive (7.5 x 10 inches, 191 x 254 mm)
eo: Executive (7.5 x 10 coloj, 191 x 254 mm)

en: Legal (8.5 x 14 inches, 216 x 356 mm)
eo: Legal (8.5 x 14 coloj, 216 x 356 mm)

en: Letter (8.5 x 11 inches, 216 x 279 mm)
eo: Letter (8.5 x 11 coloj, 216 x 279 mm)

en: Print selection
eo: Presi elekton

en: Custom
eo: Propra

en: Centimeters (cm)
eo: Centimetroj (cm)

en: Millimeters (mm)
eo: Milimetroj (mm)

en: Inches (in)
eo: Coloj (in)

en: Points (pt)
eo: Punktoj (pt)

en: Enter a value:
eo: Entajpu valoro:

en: Print
eo: Presi

en: The 'From' value cannot be greater than the 'To' value.
eo: La 'De' valoro ne povas esti pli granda ol la 'Ĝis' valoro.

en: Remove
eo: Forigi

en: locally connected
eo: loke konektiĝata

en: Aliases: %1
eo: Kromnomoj: %1

en: unknown
eo: nekonata

en: <empty>
eo: <malplena>

en: Undo %1
eo: Malfari %1

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
eo: Malfari

en: Redo %1
eo: Refari %1

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
eo: Refari

en: Home
eo: Hejmo

[ctx: QFileDialog]
en: My Computer
eo: Komputilo

en: False
eo: Malvera

en: True
eo: Vera

[ctx: QFileDialog]
en: Drive
eo: Diskingo

[ctx: QFileDialog]
en: File
eo: Dosiero

[ctx: All other platforms]
en: Folder
eo: Dosierujo

[ctx: Mac OS X Finder]
en: Alias
eo: Alinomo

[ctx: All other platforms]
en: Shortcut
eo: Klavosigno

[ctx: QFileDialog]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Minimize
eo: Minimumigi

en: Maximize
eo: Maksimumigi

en: Unshade
eo: Malombrigi

en: Shade
eo: Ombrigi

en: Restore Down
eo: Restaŭri malsupren

en: Restore
eo: Restaŭri

en: Close
eo: Fermi

en: Menu
eo: Menuo

en: &Restore
eo: &Restaŭri

en: &Move
eo: &Movi

en: Mi&nimize
eo: Mi&nimumigi

en: Ma&ximize
eo: Ma&ksimumigi

en: Stay on &Top
eo: Resti &antaŭe

en: &Close
eo: F&ermi

en: &Select All
eo: &Elektu ĉion

en: &Step up
eo: &Paŝo supren

en: Step &down
eo: Paŝo &malsupren

en: (Untitled)
eo: (Sentitola)

en: Actions
eo: Agoj

en: AM
eo: ATM

en: am
eo: atm

en: PM
eo: PTM

en: pm
eo: ptm

en: Scroll here
eo: Rulumi tien ĉi

en: Left edge
eo: Maldekstra eĝo

en: Top
eo: Supro

en: Right edge
eo: Maldekstra eĝo

en: Bottom
eo: Malsupro

en: Page left
eo: Paĝo maldekstren

en: Page up
eo: Paĝo supren

en: Page right
eo: Paĝo dekstren

en: Page down
eo: Paĝo malsupren

en: Scroll left
eo: Rulumi maldekstren

en: Scroll up
eo: Rulumi supren

en: Scroll right
eo: Rulumi dekstren

en: Scroll down
eo: Rulumi malsupren

en: Close Tab
eo: Fermi Langeton

en: &Undo
eo: &Malfari

en: &Redo
eo: &Refari

en: Cu&t
eo: El&tondi

en: &Copy
eo: &Kopii

en: &Paste
eo: E&nmeti

en: Delete
eo: Forigi

en: Select All
eo: Elekti ĉion

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &OK
eo: &Konfirmi

[ctx: QDialogButtonBox]
en: OK
eo: Konfirmi

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Save
eo: &Konservi

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save
eo: Konservi

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Open
eo: Malfermi

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Cancel
eo: &Rezigni

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Cancel
eo: Rezigni

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Close
eo: F&ermi

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close
eo: Fermi

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Apply
eo: Apliki

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Reset
eo: Rekomencigi

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Help
eo: Helpo

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Don't Save
eo: Ne konservi

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close without Saving
eo: Malfermi sen konservado

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Discard
eo: Forigi

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Yes
eo: &Jes

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Yes to &All
eo: Jes al ĉ&io

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &No
eo: &Ne

[ctx: QDialogButtonBox]
en: N&o to All
eo: N&e al ĉio

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save All
eo: Konservi ĉion

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Abort
eo: Ĉesigi

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Retry
eo: Provi denove

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Ignore
eo: Ignori

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Restore Defaults
eo: Restaŭri defaŭltoj

en: Sh&ade
eo: &Ombrigi

en: &Unshade
eo: &Malombrigi

[ctx: Translate this string to the string 'LTR' in left-to-right languages or to 'RTL' in right-to-left languages (such as Hebrew and Arabic) to get proper widget layout.]
en: QT_LAYOUT_DIRECTION
eo: LTR

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Services
eo: Servoj

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: About %1
eo: Pri %1

en: Exit
eo: Finu

[ctx: QShortcut]
en: Space
eo: Spaceto

[ctx: QShortcut]
en: Esc
eo: Escapo

[ctx: QShortcut]
en: Tab
eo: Tabo

[ctx: QShortcut]
en: Backtab
eo: Retrotabo

[ctx: QShortcut]
en: Backspace
eo: Retropaŝo

[ctx: QShortcut]
en: Return
eo: Ĉaretreveno

[ctx: QShortcut]
en: Enter
eo: Eniga klavo

[ctx: QShortcut]
en: Ins
eo: Enmeta klavo

[ctx: QShortcut]
en: Del
eo: Foriga klavo

[ctx: QShortcut]
en: Pause
eo: Paŭzo

[ctx: QShortcut]
en: Print
eo: Presklaco

[ctx: QShortcut]
en: Home
eo: Komenco

[ctx: QShortcut]
en: End
eo: Fino

[ctx: QShortcut]
en: Left
eo: Maldekstren

[ctx: QShortcut]
en: Up
eo: Supren

[ctx: QShortcut]
en: Right
eo: Dekstren

[ctx: QShortcut]
en: Down
eo: Suben

[ctx: QShortcut]
en: PgUp
eo: Antaŭa paĝo

[ctx: QShortcut]
en: PgDown
eo: Sekva paĝo

[ctx: QShortcut]
en: CapsLock
eo: Majuskla baskulo

[ctx: QShortcut]
en: NumLock
eo: Nombra baskulo

[ctx: QShortcut]
en: ScrollLock
eo: Ruluma baskulo

[ctx: QShortcut]
en: Menu
eo: Menuo

[ctx: QShortcut]
en: Help
eo: Helpo

[ctx: QShortcut]
en: Back
eo: Malantaŭen

[ctx: QShortcut]
en: Forward
eo: Antaŭen

[ctx: QShortcut]
en: Stop
eo: Haltiga klavo

[ctx: QShortcut]
en: Refresh
eo: Aktualiga klavo

[ctx: QShortcut]
en: Volume Down
eo: Mallaŭtigi sonfortecon

[ctx: QShortcut]
en: Volume Mute
eo: Mutigi sonfortecon

[ctx: QShortcut]
en: Volume Up
eo: Laŭtigi sonfortecon

[ctx: QShortcut]
en: Home Page
eo: Hejmpaĝo

[ctx: QShortcut]
en: Favorites
eo: Plej ŝataj

[ctx: QShortcut]
en: Search
eo: Serĉi

[ctx: QShortcut]
en: Standby
eo: Suspendi

[ctx: QShortcut]
en: Open URL
eo: Malfermi URL-on

[ctx: QShortcut]
en: Launch Mail
eo: Lanĉi retpoŝton

[ctx: QShortcut]
en: Launch Media
eo: Lanĉi aŭdvidaĵo

[ctx: QShortcut]
en: Launch (0)
eo: Lanĉi 0

[ctx: QShortcut]
en: Launch (1)
eo: Lanĉi 1

[ctx: QShortcut]
en: Launch (2)
eo: Lanĉi 2

[ctx: QShortcut]
en: Launch (3)
eo: Lanĉi 3

[ctx: QShortcut]
en: Launch (4)
eo: Lanĉi 4

[ctx: QShortcut]
en: Launch (5)
eo: Lanĉi 5

[ctx: QShortcut]
en: Launch (6)
eo: Lanĉi 6

[ctx: QShortcut]
en: Launch (7)
eo: Lanĉi 7

[ctx: QShortcut]
en: Launch (8)
eo: Lanĉi 8

[ctx: QShortcut]
en: Launch (9)
eo: Lanĉi 9

[ctx: QShortcut]
en: Launch (A)
eo: Lanĉi A

[ctx: QShortcut]
en: Launch (B)
eo: Lanĉi B

[ctx: QShortcut]
en: Launch (C)
eo: Lanĉi C

[ctx: QShortcut]
en: Launch (D)
eo: Lanĉi D

[ctx: QShortcut]
en: Launch (E)
eo: Lanĉi E

[ctx: QShortcut]
en: Launch (F)
eo: Lanĉi F

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Up
eo: Grandigi ekranan brilecon

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Down
eo: Malgrandigi ekranan brilecon

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Light On/Off
eo: Klavarlumo ek/for

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Up
eo: Grandigi klavaran brilecon

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Down
eo: Grandigi klavaran brilecon

[ctx: QShortcut]
en: Power Off
eo: Malŝalti

[ctx: QShortcut]
en: Wake Up
eo: Veki

[ctx: QShortcut]
en: Eject
eo: Eligi

[ctx: QShortcut]
en: Screensaver
eo: Ekrankurteno

[ctx: QShortcut]
en: WWW
eo: TTT

[ctx: QShortcut]
en: Sleep
eo: Dormi

[ctx: QShortcut]
en: LightBulb
eo: Ampolo

[ctx: QShortcut]
en: Shop
eo: Vendejo

[ctx: QShortcut]
en: History
eo: Historio

[ctx: QShortcut]
en: Add Favorite
eo: Aldoni favoriton

[ctx: QShortcut]
en: Hot Links
eo: Popularaj ligiloj

[ctx: QShortcut]
en: Adjust Brightness
eo: Modifi brilecon

[ctx: QShortcut]
en: Finance
eo: Financo

[ctx: QShortcut]
en: Community
eo: Komunumo

[ctx: QShortcut]
en: Audio Rewind
eo: Sonrevolvo

[ctx: QShortcut]
en: Back Forward
eo: Malantaŭen Antaŭen

[ctx: QShortcut]
en: Application Left
eo: Kunteksto 1

[ctx: QShortcut]
en: Application Right
eo: Kunteksto 2

[ctx: QShortcut]
en: Book
eo: Libro

[ctx: QShortcut]
en: CD
eo: KD

[ctx: QShortcut]
en: Calculator
eo: Kalkulilo

[ctx: QShortcut]
en: Clear
eo: Forviŝi

[ctx: QShortcut]
en: Clear Grab
eo: Forviŝi kapton

[ctx: QShortcut]
en: Close
eo: Fermi

[ctx: QShortcut]
en: Copy
eo: &Kopii

[ctx: QShortcut]
en: Cut
eo: El&tondi

[ctx: QShortcut]
en: Display
eo: Ekrano

[ctx: QShortcut]
en: Documents
eo: Dokumentoj

[ctx: QShortcut]
en: Spreadsheet
eo: Kalkultabelo

[ctx: QShortcut]
en: Browser
eo: Retumilo

[ctx: QShortcut]
en: Game
eo: Ludo

[ctx: QShortcut]
en: Go
eo: Iri

[ctx: QShortcut]
en: Logoff
eo: Elsaluti

[ctx: QShortcut]
en: Market
eo: Merkato

[ctx: QShortcut]
en: Meeting
eo: Kunsido

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Menu
eo: Klavarmenuo

[ctx: QShortcut]
en: Menu PB
eo: Menuo PB

[ctx: QShortcut]
en: My Sites
eo: Miaj retejoj

[ctx: QShortcut]
en: News
eo: Novaĵoj

[ctx: QShortcut]
en: Home Office
eo: Hejma oficejo

[ctx: QShortcut]
en: Option
eo: Opcio

[ctx: QShortcut]
en: Paste
eo: Enmeti

[ctx: QShortcut]
en: Phone
eo: Telefono

[ctx: QShortcut]
en: Reply
eo: Respondi

[ctx: QShortcut]
en: Reload
eo: Reŝarĝi

[ctx: QShortcut]
en: Rotate Windows
eo: Turni fenestrojn

[ctx: QShortcut]
en: Rotation PB
eo: Turno PB

[ctx: QShortcut]
en: Rotation KB
eo: Turno KB

[ctx: QShortcut]
en: Save
eo: Konsevi

[ctx: QShortcut]
en: Send
eo: Sendi

[ctx: QShortcut]
en: Spellchecker
eo: Literumilo

[ctx: QShortcut]
en: Split Screen
eo: Fendi ekranon

[ctx: QShortcut]
en: Support
eo: Subteno

[ctx: QShortcut]
en: Task Panel
eo: Taskpanelo

[ctx: QShortcut]
en: Terminal
eo: Terminalo

[ctx: QShortcut]
en: Tools
eo: Iloj

[ctx: QShortcut]
en: Travel
eo: Veturado

[ctx: QShortcut]
en: Word Processor
eo: Verkilo

[ctx: QShortcut]
en: Zoom In
eo: Zomi

[ctx: QShortcut]
en: Zoom Out
eo: Malzomi

[ctx: QShortcut]
en: Away
eo: For

[ctx: QShortcut]
en: Messenger
eo: Mesaĝilo

[ctx: QShortcut]
en: Mail Forward
eo: Plusendi

[ctx: QShortcut]
en: Pictures
eo: Bildoj

[ctx: QShortcut]
en: Music
eo: Muziko

[ctx: QShortcut]
en: Battery
eo: Baterio

[ctx: QShortcut]
en: Wireless
eo: Sendrata

[ctx: QShortcut]
en: Audio Forward
eo: Sono antaŭen

[ctx: QShortcut]
en: Audio Repeat
eo: Sono ripeto

[ctx: QShortcut]
en: Audio Random Play
eo: Sono hazarda ludado

[ctx: QShortcut]
en: Subtitle
eo: Subteksto

[ctx: QShortcut]
en: Time
eo: Tempo

[ctx: QShortcut]
en: Select
eo: Elekti

[ctx: QShortcut]
en: View
eo: Montri

[ctx: QShortcut]
en: Top Menu
eo: Supera menuo

[ctx: QShortcut]
en: Suspend
eo: Halteti

[ctx: QShortcut]
en: Hibernate
eo: Pasivumigi

[ctx: QShortcut]
en: Print Screen
eo: Presi ekranon

[ctx: QShortcut]
en: Page Up
eo: Paĝsupren

[ctx: QShortcut]
en: Page Down
eo: Paĝsuben

[ctx: QShortcut]
en: Caps Lock
eo: Majuskla baskulo

[ctx: QShortcut]
en: Num Lock
eo: Nombra baskulo

[ctx: QShortcut]
en: Number Lock
eo: Nombra baskulo

[ctx: QShortcut]
en: Scroll Lock
eo: Ruluma baskulo

[ctx: QShortcut]
en: Insert
eo: Enmeta klavo

[ctx: QShortcut]
en: Delete
eo: Foriga klavo

[ctx: QShortcut]
en: Escape
eo: Eskapa klavo

[ctx: QShortcut]
en: Yes
eo: Jes

[ctx: QShortcut]
en: No
eo: Ne

[ctx: QShortcut]
en: Context1
eo: Kunteksto 1

[ctx: QShortcut]
en: Context2
eo: Kunteksto 2

[ctx: QShortcut]
en: Context3
eo: Kunteksto 3

[ctx: QShortcut]
en: Context4
eo: Kunteksto 4

[ctx: QShortcut]
en: Call
eo: Telefoni

[ctx: QShortcut]
en: Hangup
eo: Fermi telefono

[ctx: QShortcut]
en: Flip
eo: Turni

en: Ctrl
eo: Ktrlo

en: Shift
eo: Majusklo

en: Select
eo: Elekti

en: Copy &Link Location
eo: Kopii &ligiladreson

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRM Left-to-right mark
eo: LMR de-maldekstre-al-dekstre-marko

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLM Right-to-left mark
eo: RLM de-dekstre-al-maldekstre-marko

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWSP Zero width space
eo: ZWSP Senlarĝa spaco

en: Insert Unicode control character
eo: Aldoni unikodan strisignon

[ctx: QFontDatabase]
en: Normal
eo: Normala

[ctx: QFontDatabase]
en: Bold
eo: Grasa

[ctx: QFontDatabase]
en: Demi Bold
eo: Duongrasa

[ctx: QFontDatabase]
en: Black
eo: Nigra

[ctx: QFontDatabase]
en: Demi
eo: Duona

[ctx: QFontDatabase]
en: Light
eo: Malgrasa

[ctx: QFontDatabase]
en: Italic
eo: Kursiva

[ctx: QFontDatabase]
en: Oblique
eo: Oblikva

[ctx: QFontDatabase]
en: Any
eo: Io ajn

[ctx: QFontDatabase]
en: Latin
eo: Latina

[ctx: QFontDatabase]
en: Greek
eo: Greka

[ctx: QFontDatabase]
en: Cyrillic
eo: Kirilika

[ctx: QFontDatabase]
en: Armenian
eo: Armena

[ctx: QFontDatabase]
en: Hebrew
eo: Hebrea

[ctx: QFontDatabase]
en: Arabic
eo: Araba

[ctx: QFontDatabase]
en: Syriac
eo: Siria

[ctx: QFontDatabase]
en: Thaana
eo: Taana

[ctx: QFontDatabase]
en: Devanagari
eo: Devanagara

[ctx: QFontDatabase]
en: Bengali
eo: Bengala

[ctx: QFontDatabase]
en: Gurmukhi
eo: Gurmuka

[ctx: QFontDatabase]
en: Gujarati
eo: Guĝarata

[ctx: QFontDatabase]
en: Oriya
eo: Orija

[ctx: QFontDatabase]
en: Tamil
eo: Tamila

[ctx: QFontDatabase]
en: Telugu
eo: Telugua

[ctx: QFontDatabase]
en: Kannada
eo: Kananada

[ctx: QFontDatabase]
en: Malayalam
eo: Malajala

[ctx: QFontDatabase]
en: Thai
eo: Taja

[ctx: QFontDatabase]
en: Lao
eo: Laosa

[ctx: QFontDatabase]
en: Tibetan
eo: Tibeta

[ctx: QFontDatabase]
en: Myanmar
eo: Mjanmao

[ctx: QFontDatabase]
en: Georgian
eo: Kartvela

[ctx: QFontDatabase]
en: Khmer
eo: Kmera

[ctx: QFontDatabase]
en: Simplified Chinese
eo: Ĉina, simpligita

[ctx: QFontDatabase]
en: Traditional Chinese
eo: Tradicia Ĉina

[ctx: QFontDatabase]
en: Japanese
eo: Japana

[ctx: QFontDatabase]
en: Korean
eo: Korea

[ctx: QFontDatabase]
en: Vietnamese
eo: Vjetnama

[ctx: QFontDatabase]
en: Symbol
eo: Simbola

[ctx: QFontDatabase]
en: Ogham
eo: Ogama

[ctx: QFontDatabase]
en: Runic
eo: Runa

en: XIM input method
eo: XIM eniga metodo

en: Windows input method
eo: Vindoza eniga metodo

en: Mac OS X input method
eo: Makintoŝo OS X eniga metodo

en: New
eo: Nova

en: Toggle Breakpoint
eo: Baskuligi haltpunkton

en: Disable Breakpoint
eo: Malaktivigi haltpunkton

en: Enable Breakpoint
eo: Aktivigi haltpunkton

en: Breakpoint Condition:
eo: Haltpunktokondiĉo:

en: Loaded Scripts
eo: Ŝargataj skriptoj

en: Breakpoints
eo: Haltpunktoj

en: Stack
eo: Stako

en: Locals
eo: Lokaj

en: Console
eo: Konzolo

en: Debug Output
eo: Senerariga eliro

en: Error Log
eo: Erarprotokolo

en: Search
eo: Serĉi

en: View
eo: Montri

en: Qt Script Debugger
eo: Qt skriptosenerarigilo

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Location
eo: Loko

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Condition
eo: Kondiĉo

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Ignore-count
eo: Ignoru nombron

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Next
eo: Sekva

en: Case Sensitive
eo: Usklecodistinga

en: Whole words
eo: Tutaj vortoj

en: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;Search wrapped
eo: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;Serĉo ĉirkaŭfluis

en: Go to Line
eo: Iri al linio

en: Line:
eo: Linio:

en: Interrupt
eo: Interrompo

en: Shift+F5
eo: Majusklo+F5

en: Step Into
eo: Paŝi enen

en: Step Over
eo: Preterpaŝi

en: Step Out
eo: Paŝi eksteren

en: Shift+F11
eo: Majusklo+F11

en: Run to Cursor
eo: Plenumi gis la kursoro

en: Run to New Script
eo: Plenumi al nova skripto

en: Clear Debug Output
eo: Vakigi senerarigan eliron

en: Clear Error Log
eo: Vakigi erarlisto

en: Clear Console
eo: Vakigi konzolo

en: &Find in Script...
eo: &Serĉi en skripto...

en: Ctrl+F
eo: Ktrl+F

en: Find &Next
eo: &Pluserĉi

en: Find &Previous
eo: Serĉi malantaŭa

en: Shift+F3
eo: Majuskl+F3

en: Ctrl+G
eo: Ktrl+G

en: Debug
eo: Senerarigo

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Value
eo: Valoro

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Level
eo: Nivelo

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Location
eo: Loko

[ctx: QNetworkAccessDataBackend]
en: Invalid URI: %1
eo: Nevalida adreso: %1

[ctx: QNetworkReply]
en: Protocol "%1" is unknown
eo: Nekonata protokolo "%1"

en: Operation canceled
eo: Operacio rezignita

en: Connection refused
eo: Konekto malakceptitis

en: Permission denied
eo: Ne permesita

en: Connection timed out
eo: konekto transtemplimiĝis

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: Error creating SSL context (%1)
eo: Eraro kreante SSL-kunteksto (%1)

en: Invalid or empty cipher list (%1)
eo: Nevalida aŭ malplena ĉifrolisto (%1)

en: Unknown address type
eo: Nekonata adrestipo

en: Unknown error (%1)
eo: Nekonata eraro (%1)

en: Extra content at end of document.
eo: Eksistas troa enhavo en la fino de la dokumento.

en: Invalid entity value.
eo: Nevalida aĵvaloro.

en: Invalid XML character.
eo: Nevalida XML-signo.

en: Sequence ']]>' not allowed in content.
eo: Sinsekvo ']]>' ne permesita en enhavo.

en: Expected
eo: Atendis

en: , but got '
eo: , sed ricevis '

en: Unexpected '
eo: Neatendis '

en: Expected character data.
eo: Atendis signdatumoj.

[ctx: QIODevice]
en: Permission denied
eo: Ne permesita

[ctx: QIODevice]
en: No space left on device
eo: Neniu spaco restis en la aparato

en: %1: unknown error %2
eo: %1: nekonata eraro %2

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unknown error %2
eo: %1: nekonata eraro %2

en: Process crashed
eo: Procezo kolapsis

en: No program defined
eo: Programo ne difinita

en: Destination file exists
eo: Celdosiero eksistas

en: Cannot remove source file
eo: Ne eblas forigi fonta dosiero

en: Cannot open %1 for input
eo: Ne eblas malfermi %1 por enigo

en: Cannot open for output
eo: Ne eblas malfermi por eligo

en: Failure to write block
eo: Ne eblas skribi blokon

en: Cannot create %1 for output
eo: Ne eblas krei %1 por eligo

[ctx: QRegExp]
en: no error occurred
eo: neniu eraro okazis

en: System
eo: Sistemo

en: Restore up
eo: Restaŭri supren

en: Restore down
eo: Restaŭri suben

en: Contains commands to manipulate the window
eo: Enhavas komandojn por manipuladi la fenestron

en: Moves the window out of the way
eo: Movas la fenestron for el la vojo

en: Puts a maximized window back to normal
eo: Normaligas maksimumigitan fenestron

en: Makes the window full screen
eo: Tutekranigas la fenestron

en: Closes the window
eo: Fermas la fenestron

en: Displays the name of the window and contains controls to manipulate it
eo: Montras la nomon de la fenestron kaj enhavas kontroliloj por manipulado.

en: More
eo: Pli

en: Less
eo: Malpli

en: Line up
eo: Linio supren

en: Position
eo: Loko

en: Line down
eo: Lineo suben

en: Scroll Left
eo: Rulumi maldekstren

en: Scroll Right
eo: Rulumi dekstren

en: Press
eo: Premi

en: Open
eo: Malfermi

en: Uncheck
eo: Malŝalti

en: Check
eo: Ŝalti

en: Toggle
eo: Baskuligi

en: Execute
eo: Lanĉi

en: Dock
eo: Doko

en: Float
eo: Flosi

en: Select IM
eo: Elekti enigan metodon

en: Multiple input method switcher
eo: Pluropa enigan metodon elektilo

en: Multiple input method switcher that uses the context menu of the text widgets
eo: Pluropa enigan metodon elektilo, kiu uzas la kuntekstan menuon de la tekstfenestraĵoj

en: Zoom In
eo: Zomi

en: Zoom Out
eo: Malzomi

en: Tools
eo: Iloj

en: Apply
eo: Apliki

en: Defaults
eo: Aprioraĵoj

en: &Cancel
eo: &Rezigni

en: Insert
eo: Enmeti

en: Update
eo: Aktualigi

[ctx: QSql]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: QSql]
en: Delete this record?
eo: Ĉu vi volas forigi tiun ĉi rikordon?

[ctx: QSql]
en: Yes
eo: Jes

[ctx: QSql]
en: No
eo: Ne

[ctx: QSql]
en: Insert
eo: Enmeti

[ctx: QSql]
en: Update
eo: Aktualigi

[ctx: QSql]
en: Save edits?
eo: Konservi redaktadon?

[ctx: QSql]
en: Cancel
eo: Rezigni

[ctx: QSql]
en: Confirm
eo: Konfirmi

[ctx: QSql]
en: Cancel your edits?
eo: Rezigni via redaktadon?

en: More...
eo: Pli...

en: Customize...
eo: Agordi...

en: Operation stopped by the user
eo: Operacio haltigita de la uzanto

en: Clear
eo: Forviŝi

en: %1, %2 not defined
eo: %1, %2 senvalora

en: Ambiguous %1 not handled
eo: Dusenca %1 ne traktita

en: JavaScript Alert - %1
eo: Ĝavoskripta averto - %1

en: JavaScript Confirm - %1
eo: Ĝavoskripta konfirmo - %1

en: JavaScript Prompt - %1
eo: Ĝavoskripta inivito - %1

en: Move the cursor to the next character
eo: Movi kursoron al la sekva signo

en: Move the cursor to the previous character
eo: Movi kursoron al la antaŭa signo

en: Move the cursor to the next word
eo: Movi kursoron al la sekva vorto

en: Move the cursor to the previous word
eo: Movi kursoron al la antaŭa vorto

en: Move the cursor to the next line
eo: Movi kursoron al la sekva linio

en: Move the cursor to the previous line
eo: Movi kursoron al la antaŭa linio

en: Move the cursor to the start of the line
eo: Movi kursoron al la komenco de la linio

en: Move the cursor to the end of the line
eo: Movi kursoron al la fino de la linio

en: Move the cursor to the start of the block
eo: Movi kursoron al la komenco de la bloko

en: Move the cursor to the end of the block
eo: Movi kursoron al la fino de la bloko

en: Move the cursor to the start of the document
eo: Movi kursoron al la komenco de la dokumento

en: Move the cursor to the end of the document
eo: Movi kursoron al la fino de la dokumento

en: Select to the next character
eo: Elekti ĝis la sekva signo

en: Select to the previous character
eo: Elekti ĝis la antaŭa signo

en: Select to the next word
eo: Elekti ĝis la sekva vorto

en: Select to the previous word
eo: Elekti ĝis la antaŭa vorto

en: Select to the next line
eo: Elekti ĝis la sekva linio

en: Select to the previous line
eo: Elekti ĝis la antaŭa linio

en: Select to the start of the line
eo: Elekti ĝis la komenco de la linio

en: Select to the end of the line
eo: Elekti ĝis la fino de la linio

en: Select to the start of the block
eo: Elekti ĝis la komenco de la bloko

en: Select to the end of the block
eo: Elekti ĝis la fino de la bloko

en: Select to the start of the document
eo: Elekti ĝis la komenco de la dokumento

en: Select to the end of the document
eo: Elekti ĝis la fino de la dokumento

en: Delete to the start of the word
eo: Forigi ĝis la komenco de la vorto

en: Delete to the end of the word
eo: Forigi ĝis la fino de la vorto

en: Insert a new paragraph
eo: Enmetas novan alineon

en: Insert a new line
eo: Enmetas novan linion

en: Superscript
eo: Superskribo

[ctx: QWebPage]
en: Web Inspector - %2
eo: Retinspektilo - %2

[ctx: Submit (input element) alt text for <input> elements with no alt, title, or value]
en: Submit
eo: Sendi

[ctx: default label for Reset buttons in forms on web pages]
en: Reset
eo: Rekomencigi

[ctx: text that appears at the start of nearly-obsolete web pages in the form of a 'searchable index']
en: This is a searchable index. Enter search keywords:
eo: Tiu ĉi estas serĉebla indekso. Entajpu serĉvortojn:

[ctx: default label for Submit buttons in forms on web pages]
en: Submit
eo: Sendi

[ctx: title for file button used in HTML forms]
en: Choose File
eo: Elekti dosieron

[ctx: text to display in file button used in HTML forms when no file is selected]
en: No file selected
eo: Dosiero ne selectita

[ctx: text to display in <details> tag when it has no <summary> child]
en: Details
eo: Detaloj

[ctx: Open in New Window context menu item]
en: Open in New Window
eo: Malfermi en nova fenestro

[ctx: Download Linked File context menu item]
en: Save Link...
eo: Konservi ligilon...

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Link
eo: Kopii ligilon

[ctx: Open Image in New Window context menu item]
en: Open Image
eo: Malfermi bildon

[ctx: Download Image context menu item]
en: Save Image
eo: Konservi bildon

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Image
eo: Kopii bildon

[ctx: Pause]
en: Pause
eo: Paŭzo

[ctx: Open Frame in New Window context menu item]
en: Open Frame
eo: Malfermi folion

[ctx: Copy context menu item]
en: Copy
eo: Kopii

[ctx: Back context menu item]
en: Go Back
eo: Malantaŭen

[ctx: Forward context menu item]
en: Go Forward
eo: Antaŭen

[ctx: Stop context menu item]
en: Stop
eo: Ĉesi

[ctx: Reload context menu item]
en: Reload
eo: Reŝargi

[ctx: Cut context menu item]
en: Cut
eo: Eltondi

[ctx: Paste context menu item]
en: Paste
eo: Enmeti

[ctx: Select All context menu item]
en: Select All
eo: Elekti ĉion

[ctx: No Guesses Found context menu item]
en: No Guesses Found
eo: Trovis ne konjektojn

[ctx: Ignore Spelling context menu item]
en: Ignore
eo: Malatenti

[ctx: Learn Spelling context menu item]
en: Add To Dictionary
eo: Aldoni al vortaro

[ctx: Search The Web context menu item]
en: Search The Web
eo: Serĉi Interrete

[ctx: Look Up in Dictionary context menu item]
en: Look Up In Dictionary
eo: Trarigardi en vortaro

[ctx: Open Link context menu item]
en: Open Link
eo: Malfermi ligilon

[ctx: Ignore Grammar context menu item]
en: Ignore
eo: Malatenti

[ctx: Spelling and Grammar context sub-menu item]
en: Spelling
eo: Literumado

[ctx: menu item title]
en: Show Spelling and Grammar
eo: Montri literumadon kaj gramatikon

[ctx: menu item title]
en: Hide Spelling and Grammar
eo: Kaŝi literumadon kaj gramatikon

[ctx: Check spelling context menu item]
en: Check Spelling
eo: Kontroli literumadon

[ctx: Check spelling while typing context menu item]
en: Check Spelling While Typing
eo: Kontroli literumadon dum tajpado

[ctx: Check grammar with spelling context menu item]
en: Check Grammar With Spelling
eo: Kontroli gramatikon dum tajpado

[ctx: Font context sub-menu item]
en: Fonts
eo: Tiparoj

[ctx: Bold context menu item]
en: Bold
eo: Grasa

[ctx: Italic context menu item]
en: Italic
eo: Kursiva

[ctx: Underline context menu item]
en: Underline
eo: Substrekita

[ctx: Outline context menu item]
en: Outline
eo: Skemo

[ctx: Writing direction context sub-menu item]
en: Direction
eo: Direkto

[ctx: Text direction context sub-menu item]
en: Text Direction
eo: Tekstodirekto

[ctx: Default writing direction context menu item]
en: Default
eo: Defaŭlto

[ctx: Left to Right context menu item]
en: Left to Right
eo: Liva al Dekstra

[ctx: Right to Left context menu item]
en: Right to Left
eo: Dekstra al Liva

[ctx: Inspect Element context menu item]
en: Inspect
eo: Inspekti

[ctx: Label for only item in menu that appears when clicking on the search field image, when no searches have been performed]
en: No recent searches
eo: Ne lasttempaj serĉoj

[ctx: label for first item in the menu that appears when clicking on the search field image, used as embedded menu title]
en: Recent searches
eo: Lasttempaj serĉoj

[ctx: menu item in Recent Searches menu that empties menu's contents]
en: Clear recent searches
eo: Vakigi lasttempajn serĉojn

[ctx: Unknown filesize FTP directory listing item]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: Title string for images]
en: %1 (%2x%3 pixels)
eo: %1 (%2x%3 rastrumeroj)

[ctx: Media controller status message when the media is loading]
en: Loading...
eo: Ŝargas...

[ctx: Media controller element]
en: Slider
eo: Ŝovilo

[ctx: Media controller element]
en: Pause playback
eo: Paŭzi la ludadon

[ctx: QWebPage]
en: Scroll here
eo: Rulumi tien ĉi

[ctx: QWebPage]
en: Left edge
eo: Maldekstra eĝo

[ctx: QWebPage]
en: Top
eo: Supro

[ctx: QWebPage]
en: Right edge
eo: Dekstra eĝo

[ctx: QWebPage]
en: Bottom
eo: Malsupro

[ctx: QWebPage]
en: Page left
eo: Paĝo maldekstren

[ctx: QWebPage]
en: Page up
eo: Paĝo supren

[ctx: QWebPage]
en: Page right
eo: Paĝo dekstren

[ctx: QWebPage]
en: Page down
eo: Paĝo malsupren

[ctx: QWebPage]
en: Scroll left
eo: Rulumi maldekstren

[ctx: QWebPage]
en: Scroll up
eo: Rulumi supren

[ctx: QWebPage]
en: Scroll right
eo: Rulumi dekstren

[ctx: QWebPage]
en: Scroll down
eo: Rulumi malsupren

en: Invalid source type.
eo: Nevalida fontotipo.

en: Could not locate media source.
eo: Ne eblis trovi aŭdvidaĵfonton.

en: Could not open audio device. The device is already in use.
eo: Ne eblas malfermi la sondisponaĵon. La disponaĵo estas jam uzata.

en: Could not decode media source.
eo: Ne eblis malkodi aŭdvidaĵfonton.

en: Enabled
eo: Ebligita

en: Level (%)
eo: Nivelo (%)

en: Not found
eo: Ne trovita

en: Not ready
eo: Ne estas preta

en: Disconnected
eo: Malkonektita

en: DRM error
eo: DRM eraro

[ctx: Phonon::MMF]
en: Audio Output
eo: Sona eligo

en: Volume: %1%
eo: Laŭteco: %1%

en: Muted
eo: Mallaŭtigita

en: PulseAudio Sound Server
eo: PulseAudio Son-Servilo

en: <html>The audio playback device <b>%1</b> does not work.<br/>Falling back to <b>%2</b>.</html>
eo: <html>La sona relega disponaĵo <b>%1</b> ne funkcias.<br/>Revenas al rezerva <b>%2</b>.</html>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which just became available and has higher preference.</html>
eo: <html>Nun ŝanĝiĝas al la sona relega disponaĵo <b>%1</b><br/>kiu fariĝas havebla kaj estas pli preferata.</html>

en: Revert back to device '%1'
eo: Reveni al disponaĵo '%1'

[ctx: Phonon::]
en: Notifications
eo: Atentigoj

[ctx: Phonon::]
en: Music
eo: Muziko

[ctx: Phonon::]
en: Video
eo: Filmo

[ctx: Phonon::]
en: Communication
eo: Komunikado

[ctx: Phonon::]
en: Games
eo: Ludoj

[ctx: Phonon::]
en: Accessibility
eo: Alirebleco

en: %1 is not a valid name for a processing-instruction.
eo: %1 estas nevalida nomo por prilabora instrukcion

en: empty
eo: malplena

en: zero or one
eo: nul aŭ unu

en: exactly one
eo: ĝuste unu

en: one or more
eo: unu aŭ pli

en: zero or more
eo: nul aŭ pli
