knotify4 - en to es translation catalogue (13 entries)

en: Devices notification
es: Notificación de dispositivos

en: Could not mount the following device: %1
es: No se pudo montar el siguiente dispositivo: %1

en: Could not unmount the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
es: No se pudo desmontar el siguiente dispositivo: %1
    Uno o más archivos del dispositivo están abiertos en alguna aplicación

[ctx: The term "remove" here means "physically disconnect the device from the computer", whereas "safely" means "without risk of data loss"]
en: The following device can now be safely removed: %1
es: Puede extraer con seguridad el siguiente dispositivo: %1

en: Could not eject the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
es: No se pudo expulsar el siguiente dispositivo: %1
    Uno o más archivos del dispositivo están abiertos en alguna aplicación

en: The following device can now be safely removed: %1
es: Puede extraer con seguridad el siguiente dispositivo: %1

en: KDE Notification Daemon
es: Servicio de notificaciones de KDE

en: (C) 1997-2008, KDE Developers
es: (C) 1997-2008, los desarrolladores de KDE

en: Current Maintainer
es: Actual responsable

en: Previous Maintainer
es: Anterior responsable

en: Sound support
es: Soporte de sonido

en: Porting to KDE 4
es: Adaptación a KDE 4

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
es: El inicio del servicio de texto hablado Jovie ha fallado
