kuiserver - en to es translation catalogue (32 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupFinishedJobs)
en: Finished Jobs
es: Trabajos finalizados

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioMove)
en: Move them to a different list
es: Moverlos a una lista diferente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioRemove)
en: Remove them
es: Eliminarlos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupAppearance)
en: Appearance
es: Apariencia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioList)
en: Show all jobs in a list
es: Mostrar todos los trabajos en una lista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioTree)
en: Show all jobs in a tree
es: Mostrar todos los trabajos en un árbol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkShowSeparateWindows)
en: Show separate windows
es: Mostrar en ventanas separadas

en: %1 file | %1 files
es[0]: %1 archivo
es[1]: %1 archivos

en: %1 folder | %1 folders
es[0]: %1 carpeta
es[1]: %1 carpetas

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Move them to a different list.
es: Moverlos a una lista diferente.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Remove them.
es: Eliminarlos.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a list.
es: Mostrar todos los trabajos en una lista.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a tree.
es: Mostrar todos los trabajos en un árbol.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show separate windows.
es: Mostrar en ventanas separadas.

en: Job Manager
es: Gestor de trabajos

en: KDE Job Manager
es: Gestor de trabajos de KDE

en: (C) 2000-2009, KDE Team
es: © 2000-2009, el Equipo de KDE

en: Maintainer
es: Encargado

en: Former Maintainer
es: Encargado anterior

en: Former maintainer
es: Encargado anterior

en: Developer
es: Desarrollador

en: %1 of %2 processed at %3/s
es: %1 de %2 procesados a %3/s

en: %1 of %2 processed
es: %1 de %2 procesados

en: %1 processed at %2/s
es: %1 procesados a %2/s

en: %1 processed
es: %1 procesados

en: Clear
es: Limpiar

en: Cancel
es: Cancelar

en: Pause
es: Pausa

en: Resume
es: Reanudar

en: Configure...
es: Configurar...

en: List of running file transfers/jobs (kuiserver)
es: Lista de las transferencias de archivos/trabajos (kuiserver)

en: Behavior
es: Comportamiento
