kcmcgi - en to et translation catalogue (6 entries)

en: Paths to Local CGI Programs
et: Kohalike CGI rakenduste otsinguteed

en: Add...
et: Lisa...

en: Remove
et: Eemalda

en: CGI KIO Slave Control Module
et: CGI KIO-mooduli juhtimismoodul

en: (c) 2002 Cornelius Schumacher
et: (c) 2002: Cornelius Schumacher

en: <h1>CGI Scripts</h1> The CGI KIO slave lets you execute local CGI programs without the need to run a web server. In this control module you can configure the paths that are searched for CGI scripts.
et: <h1>CGI skriptid</h1> CGI IO-moodul võimaldab käivitada CGI programme veebiserverita. Selles juhtimiskeskuse moodulis saab paika seada CGI skriptide otsinguteed.
