kcmlocale - en to et translation catalogue (140 entries)

en: Country Selector
et: Riigi valija

en: without name
et: nimetu

[ctx: @item:inlistbox Country]
en: Not set (Generic English)
et: Määramata (üldine inglise)

en: Localization options for KDE applications
et: KDE rakenduste lokaliseerimise valikud

en: Copyright 2010 John Layt
et: Autoriõigus 2010: John Layt

en: Maintainer
et: Hooldaja

en: You have the language with code '%1' in your list of languages to use for translation but the localization files for it could not be found. The language has been removed from your configuration. If you want to add it again please install the localization files for it and add the language again.
et: Sinu keelte nimekirjas oli tõlkimiseks määratud kasutada keelt koodiga %1, kuid selle lokaliseerimisfaile ei leitud. Keel eemaldati sinu seadistustest. Kui soovid selle uuesti lisada, palun paigalda lokaliseerimisfailid ja lisa siis keel.

en: Changed language settings apply only to newly started applications.
    To change the language of all programs, you will have to logout first.
et: Muudetud keeleseadistused rakenduvad ainult pärast seda käivitatavate rakenduste puhul.
    Et muuta keelt kõigil rakendustel, pead sa esmalt välja logima.

en: Applying Language Settings
et: Keeleseadistuste rakendamine

en: <h1>Country/Region & Language</h1>
    <p>Here you can set your localization settings such as language, numeric formats, date and time formats, etc.  Choosing a country will load a set of default formats which you can then change to your personal preferences.  These personal preferences will remain set even if you change the country.  The reset buttons allow you to easily see where you have personal settings and to restore those items to the country's default value.</p>
et: <h1>Riik/piikrond ja keel</h1>
    <p>Siin saab määrata oma lokaliseerimisseadistused, näiteks keele, arvude vormingu, kuupäeva ja kellaaja vormingu jne. Riigi valimine paneb paika rea vaikevorminguid, mida võib muuta vastavalt su isiklikele eelistustele. Viimased jäävad kehtima isegi siis, kui muudad riiki. Lähtestamisnupp võimaldab hõlpsasti näha, millised on sinu isiklikud eelistused, ning taastada need riigiga määratud vaikeväärtustele.</p>

en: Reset item to its default value
et: Lähtesta element vaikeväärtusele

[ctx: No separator symbol]
en: None
et: Puudub

[ctx: Space separator symbol]
en: Single Space
et: Üks tühimärk

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabLocation)
en: Country
et: Riik

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabTranslations)
en: Languages
et: Keeled

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabNumbers)
en: Numbers
et: Arvud

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabMoney)
en: Money
et: Valuuta

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabCalendar)
en: Calendar
et: Kalender

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabDateTime)
en: Date && Time
et: Kuupäev ja kellaaeg

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabOther)
en: Other
et: Muu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNumbersSample)
en: Numbers:
et: Numbrid:

en: This is how positive numbers will be displayed.
et: Nii näidatakse positiivseid arve.

en: This is how negative numbers will be displayed.
et: Nii näidatakse negatiivseid arve.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMoneySample)
en: Money:
et: Valuuta:

en: This is how positive monetary values will be displayed.
et: Nii näidatakse positiivseid rahalisi väärtusi.

en: This is how negative monetary values will be displayed.
et: Nii näidatakse negatiivseid rahalisi väärtusi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateSample)
en: Date:
et: Kuupäev:

en: This is how long dates will be displayed.
et: Nii näidatakse kuupäevi pikas vormingus.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateSample)
en: Short date:
et: Lühike kuupäev:

en: This is how short dates will be displayed.
et: Nii näidatakse kuupäevi lühivormingus.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeSample)
en: Time:
et: Kellaaeg:

en: This is how time will be displayed.
et: Nii näidatakse kellaaega.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountry)
en: Country:
et: Riik:

en: <p>This is the country where you live.  The KDE Workspace will use the settings for this country or region.</p>
et: <p>See on riik, kus sa elad. KDE töötsoon kasutab selle riigi vaikeseadistusi.</p>

[ctx: %1 is the system country name]
en: System Country (%1)
et: Süsteemne riik (%1)

en: No Country (Default Settings)
et: Riik puudub (vaikeseadistus)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountryDivision)
en: Subdivision:
et: Haldusjaotus:

en: <p>This is the country subdivision where you live, e.g. your state or province.  The KDE Workspace will use this setting for local information services such as holidays.</p>
et: <p>See on sinu riigi haldusjaotus, see tähendab osariik, provints või maakond. KDE töötsoon kasutab seda valikut mitmesuguse teabe kindlaks määramiseks, näiteks pühade jaoks.</p>

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Available Languages:
et: Saadaolevad keeled:

en: <p>This is the list of installed KDE Workspace language translations not currently being used.  To use a language translation move it to the 'Preferred Languages' list in the order of preference.  If no suitable languages are listed, then you may need to install more language packages using your usual installation method.</p>
et: <p>See on paigaldatud, aga praegu kasutamata KDE töötsooni tõlgete loend. Tõlke kasutamiseks liiguta see 'eelistatud' keelte loendisse ja seal vajalikku järjekorda. Kui vajalikku keelt loendis ei ole, võib olla vajalik see paigaldada, kasutades oma tavapärast tarkvara paigaldamise meetodit.</p>

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Preferred Languages:
et: Eelistatud keeled:

en: <p>This is the list of installed KDE Workspace language translations currently being used, listed in order of preference.  If a translation is not available for the first language in the list, the next language will be used.  If no other translations are available then US English will be used.</p>
et: <p>See on paigaldatud ja praegu kasutusel KDE töötsooni tõlgete loend. Kui loendis esimesel kohal olevas keeles ei ole tõlget olemas. kasutatakse järgmise keele tõlget. Kui tõlge puudub kõigis keeltes, kasutatakse USA inglise keelt.</p>

[ctx: %1 = default language name]
en: %1 (Default)
et: %1 (vaikimisi)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonTranslationsInstall)
en: Install more languages
et: Paigalda veel keeli

en: <p>Click here to install more languages</p>
et: <p>Klõpsa siia uute keelte paigaldamiseks</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNumericDigitGrouping) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDigitGrouping)
en: Digit grouping:
et: Arvude rühmitamine:

en: <p>Here you can define the digit grouping used to display numbers.</p><p>Note that the digit grouping used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
et: <p>Siin saab määrata arvude rühmitamise, mida kasutatakse numbrite näitamisel.</p><p>Pane tähele, et arvude rühmitamine, mida kasutatakse valuuta näitamisel, tuleb defineerida eraldi (vt. kaarti 'Valuuta').</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelThousandsSeparator) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryThousandsSeparator)
en: Group separator:
et: Arvurühmade eraldaja:

en: <p>Here you can define the digit group separator used to display numbers.</p><p>Note that the digit group separator used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
et: <p>Siin saab määrata arvurühmade (nt. tuhandete) eraldaja, mida kasutatakse numbrite näitamisel.</p><p>Pane tähele, et eraldaja, mida kasutatakse valuuta näitamisel, tuleb defineerida eraldi (vt. kaarti 'Valuuta').</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDecimalSymbol) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDecimalSymbol)
en: Decimal separator:
et: Kümnendkohtade eraldaja:

en: <p>Here you can define the decimal separator used to display numbers (i.e. a dot or a comma in most countries).</p><p>Note that the decimal separator used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
et: <p>Siin saab määrata kümnendkoha eraldaja, mida kasutatakse numbrite näitamisel (s.o. punkt või koma enamikus maades).</p><p>Arvesta, et kümnendkoha eraldaja, mida kasutatakse valuuta näitamisel, tuleb defineerida eraldi (vt. kaarti 'Valuuta').</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDecimalPlaces) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDecimalPlaces)
en: Decimal places:
et: Kümnendkohad:

en: <p>Here you can set the number of decimal places displayed for numeric values, i.e. the number of digits <em>after</em> the decimal separator.</p><p>Note that the decimal places used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
et: <p>Siin saab määrata kümnendkohtade arvu, mida kasutatakse rahaliste väärtuste puhul.</p><p>Arvesta, et kümnendkohad, mida kasutatakse  valuuta näitamisel, tuleb defineerida eraldi (vt. kaarti 'Numbrid').</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPositiveFormat)
en: Positive sign:
et: Positiivne märk:

en: <p>Here you can specify text used to prefix positive numbers. Most locales leave this blank.</p><p>Note that the positive sign used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
et: <p>Siin saab määrata teksti, mida kasutatakse positiivsete arvude ees. Enamiku lokaatide puhul ei käi siia midagi.</p><p>Arvesta, et positiivne märk, mida kasutatakse valuuta näitamisel, tuleb määrata eraldi (vt. kaarti 'Valuuta').</p>

[ctx: No positive symbol]
en: None
et: Puudub

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNegativeFormat)
en: Negative sign:
et: Negatiivne märk:

en: <p>Here you can specify text used to prefix negative numbers. This should not be empty, so you can distinguish positive and negative numbers. It is normally set to minus (-).</p><p>Note that the negative sign used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
et: <p>Siin saab määrata teksti, mida kasutatakse negatiivsete numbrite eesliitena. See ei tohiks olla tühi, et sul oleks võimalik positiivsete ja negatiivsete numbrite vahel vahet teha. Tavaliselt on selleks miinus (-).</p><p>Arvesta, et negatiivne märk, mida kasutatakse valuuta näitamisel, tuleb määrata eraldi (vt. kaarti 'Valuuta').</p>

[ctx: No negative symbol]
en: None
et: Puudub

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDigitSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDigitSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateTimeDigitSet)
en: Digit set:
et: Arvusüsteem:

en: <p>Here you can define the set of digits used to display numbers. If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the number is shown.</p> <p>Note that the set of digits used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
et: <p>Siin saab määrata arvude näitamiseks kasutatava arvusüsteemi. Kui valida midagi muud kui araabia, näeb neid ainult siis, kui neid kasutatakse vastava keelega rakenduses või tekstiosas.</p> <p>Arvesta, et arvusüsteem, mida kasutatakse valuuta näitamisel, tuleb määrata eraldi (vt. kaarti 'Valuuta').</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencyCode)
en: Currency:
et: Rahaühik:

en: <p>Here you can choose the currency to be used when displaying monetary values, e.g. United States Dollar or Pound Sterling.</p>
et: <p>Siin saab valida rahaliste väärtuste näitamisel kasutatava rahaühiku, näiteks USA dollari või Eesti krooni.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencySymbol)
en: Currency symbol:
et: Valuuta tähis:

en: <p>Here you can choose the symbol to be used when displaying monetary values, e.g. $, US$ or USD.</p>
et: <p>Siin saab valida rahaliste väärtuste näitamisel kasutatava sümboli, näiteks $, US$ või USD USA dollari või EEK Eesti krooni puhul.</p>

en: <p>Here you can define the digit grouping used to display monetary values.</p><p>Note that the digit grouping used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
et: <p>Siin saab määrata arvude rühmitamise, mida kasutatakse rahaliste väärtuste puhul.</p><p>Arvesta, et arvude rühmitamine, mida kasutatakse muude arvude näitamisel, tuleb määrata eraldi (vt. kaarti 'Numbrid').</p>

en: <p>Here you can define the group separator used to display monetary values.</p><p>Note that the thousands separator used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
et: <p>Siin saab määrata arvurühmade (tuhandete) eraldaja, mida kasutatakse rahaliste väärtuste näitamisel.</p><p>Arvesta, et tuhandete eraldaja, mida kasutatakse muude arvude näitamisel, tuleb määrata eraldi (vt. kaarti 'Numbrid').</p>

en: <p>Here you can define the decimal separator used to display monetary values.</p><p>Note that the decimal separator used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
et: <p>Siin saab määrata kümnendkoha eraldaja, mida kasutatakse rahaliste väärtuste puhul.</p><p>Arvesta, et kümnendkoha eraldaja, mida kasutatakse muude arvude näitamisel, tuleb määrata eraldi (vt. kaarti 'Numbrid').</p>

en: <p>Here you can set the number of decimal places displayed for monetary values, i.e. the number of digits <em>after</em> the decimal separator.</p><p>Note that the decimal places used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
et: <p>Siin saab määrata kümnendkohtade arvu, mida kasutatakse rahaliste väärtuste puhul.</p><p>Arvesta, et kümnendkohad, mida kasutatakse muude arvude näitamisel, tuleb määrata eraldi (vt. kaarti 'Numbrid').</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryPositiveFormat)
en: Positive format:
et: Positiivne vorming:

en: <p>Here you can set the format of positive monetary values.</p><p>Note that the positive sign used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
et: <p>Siin saab määrata positiivsete rahaliste väärtuste vormingu.</p><p>Arvesta, et positiivne märk, mida kasutatakse muude arvude näitamisel, tuleb määrata eraldi (vt. kaarti 'Numbrid').</p>

en: Sign position:
et: Märgi asukoht:

en: Parentheses Around
et: Sulgudes

en: Before Quantity Money
et: Enne valuuta kogust

en: After Quantity Money
et: Pärast valuuta kogust

en: Before Money
et: Enne valuutatähist

en: After Money
et: Pärast valuutatähist

en: Here you can select how a positive sign will be positioned. This only affects monetary values.
et: Siin saad määrata plussmärgi asukoha. See mõjutab ainult rahalisi väärtusi.

en: Prefix currency symbol
et: Valuutatähise eesliide

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all positive monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
et: Kui see on valitud, asub valuutatähis summa ees (s.o. vasakul) kõigi positiivsete väärtuste puhul. Kui mitte, siis asub valuutatähis summa taga (s.o. paremal).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryNegativeFormat)
en: Negative format:
et: Negatiivne vorming:

en: <p>Here you can set the format of negative monetary values.</p><p>Note that the negative sign used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
et: <p>Siin saab määrata negatiivsete rahaliste väärtuste vormingu.</p><p>Arvesta, et negatiivne märk, mida kasutatakse muude arvude näitamisel, tuleb määrata eraldi (vt. kaarti 'Numbrid').</p>

en: Here you can select how a negative sign will be positioned. This only affects monetary values.
et: Siin saad määrata miinusmärgi asukoha. See mõjutab ainult rahalisi väärtusi.

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all negative monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
et: Kui see on valitud, asub valuutatähis summa ees (s.o. vasakul) kõigi negatiivsete väärtuste puhul. Kui mitte, siis asub valuutatähis summa taga (s.o. paremal).

en: <p>Here you can define the set of digits used to display monetary values. If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the number is shown.</p><p>Note that the set of digits used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
et: <p>Siin saab määrata rahaliste väärtuste näitamiseks kasutatava arvusüsteemi. Kui valida midagi muud kui araabia, näeb neid ainult siis, kui neid kasutatakse vastava keelega rakenduses või tekstiosas.</p><p>Arvesta, et arvusüsteem, mida kasutatakse muude numbrite näitamisel, tuleb defineerida eraldi (vt. kaarti 'Numbrid').</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCalendarSystem)
en: Calendar system:
et: Kalendrisüsteem:

en: <p>Here you can set the Calendar System to use to display dates.</p>
et: <p>Siin saab määrata kalendrisüsteemi, mida arvestatakse kuupäevade näitamisel.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkCalendarGregorianUseCommonEra)
en: Use Common Era
et: Meie ajaarvamise kasutamine

en: <p>This option determines if the Common Era (CE/BCE) should be used instead of the Christian Era (AD/BC).</p>
et: <p>See võimalus määrab, kas kasutada kristliku ajaarvamise (eKr/pKr) asemel meie ajaarvamist (e.m.a/m.a.j).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortYearWindow)
en: Short year window:
et: Aasta lühivormi vahemik:

[ctx: label between two year inputs, i.e. 1930 to 2029]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortYearWindowTo)
en: to
et: kuni

en: <p>This option determines what year range a two digit date is interpreted as, for example with a range of 1950 to 2049 the value 10 is interpreted as 2010.  This range is only applied when reading the Short Year (YY) date format.</p>
et: <p>See valik määrab, millises ajavahemikus tuleb tõlgendada kahekohalist daatumit. Näiteks ajavahemiku 1950 kuni 2049 korral tõlgendatakse 10 kui 2010. Seda vahemikku kasutatakse ainult siis, kui tegemist on aasta lühikese vorminguga (YY).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekNumberSystem)
en: Week number system:
et: Nädalanumbri süsteem:

en: <p>This option determines how the Week Number will be calculated. There are four options available:</p> <ul><li><b>ISO Week</b> Use the ISO standard Week Number. This will always use Monday as the first day of the ISO week. This is the most commonly used system.</li><li><b>Full First Week</b> The first week of the year starts on the first occurrence of the <i>First day of the week</i>, and lasts for seven days.  Any days before Week 1 are considered part of the last week of the previous year. This system is most commonly used in the USA.</li><li><b>Partial First Week</b> The first week starts on the first day of the year. The second week of the year starts on the first occurrence of the <i>First day of the week</i>, and lasts for seven days. The first week may not contain seven days.</li><li><b>Simple Week</b> The first week starts on the first day of the year and lasts seven days, with all new weeks starting on the same weekday as the first day of the year.</li></ul>
et: <p>See valik määrab nädalanumbri arvutamise. Valikuid on neli:</p> <ul><li><b>ISO nädal</b> kasutatakse ISO standardset nädalanumbrit. Sel juhul on ISO nädala esimene päev alati esmaspäev. See on levinuim süsteem.</li><li><b>Esimene täisnädal</b> aasta esimene nädal algab <i>nädala esimese päeva</i> esimese esinemisega ja kestab seitse päeva. Kõiki päevi enne 1. nädalat peetakse eelmise aasta viimase nädala osaks. See süsteem on kõige levinum Ameerika Ühendriikides.</li><li><b>Esimene osaline nädal</b> esimene nädal algab aasta esimese päevaga. Aasta teine nädal algab <i>nädala esimese päeva</i> esimese esinemisega ja kestab seitse päeva. Esimene nädal võib sisaldada vähem kui seitse päeva.</li><li><b>Lihtnädal</b> esimene nädal algab aasta esimese päevaga ja kestab seitse päeva ning kõik järgnevad nädalad algavad sama nädalapäevaga nagu aasta esimene päev.</li></ul>

en: ISO Week
et: ISO nädal

en: Full First Week
et: Esimene täisnädal

en: Partial First Week
et: Esimene osaline nädal

en: Simple Week
et: Lihtnädal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekStartDay)
en: First day of week:
et: Nädala esimene päev:

en: <p>This option determines which day will be considered as the first one of the week.  This value may affect the Week Number System.</p>
et: <p>Sellega määratakse nädala esimene päev. See võib mõjutada nädalanumbrite süsteemi.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekStartDay)
en: First working day of week:
et: Nädala esimene tööpäev:

en: <p>This option determines which day will be considered as the first working day of the week.</p>
et: <p>Sellega määratakse nädala esimene tööpäev.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekEndDay)
en: Last working day of week:
et: Nädala viimane tööpäev:

en: <p>This option determines which day will be considered as the last working day of the week.</p>
et: <p>Sellega määratakse nädala viimane tööpäev.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekDayOfPray)
en: Week day for special religious observance:
et: Usulistele vajadustele pühendatud nädalapäev:

en: <p>This option determines which day if any will be considered as the day of the week for special religious observance.</p>
et: <p>Sellega määratakse nädalapäev, mis on mõeldud usuliste vajaduste täitmiseks.</p>

[ctx: Day name list, option for no special day of religious observance]
en: None / None in particular
et: Puudub

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeFormat)
en: Time format:
et: Kellaaja vorming:

en: <p>The text in this textbox will be used to format time strings. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>HH</b></td><td>The hour as a decimal number using a 24-hour clock (00-23).</td></tr><tr><td><b>hH</b></td><td>The hour (24-hour clock) as a decimal number (0-23).</td></tr><tr><td><b>PH</b></td><td>The hour as a decimal number using a 12-hour clock (01-12).</td></tr><tr><td><b>pH</b></td><td>The hour (12-hour clock) as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The minutes as a decimal number (00-59).</td></tr><tr><td><b>SS</b></td><td>The seconds as a decimal number (00-59).</td></tr><tr><td><b>AMPM</b></td><td>Either 'AM' or 'PM' according to the given time value. Noon is treated as 'PM' and midnight as 'AM'.</td></tr></table>
et: <p>Selles tekstikastis olevat stringi kasutatakse kellaaja vormindamisel. Muutujad asendatakse järgnevalt:</p><table><tr><td><b>HH</b></td><td>Tunnid kümnendnumbrina kasutades 24-tunnist kellaaega (00-23).</td></tr><tr><td><b>hH</b></td><td>Tunnid kümnendnumbrina, 24-tunnine kellaaeg (0-23).</td></tr><tr><td><b>PH</b></td><td>Tunnid kümnendnumbrina kasutades 12-tunnist kellaaega (01-12).</td></tr><tr><td><b>pH</b></td><td>Tunnid kümnendnumbrina, 12-tunnine kellaaeg (1-12).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>Minutid kümnendnumbrina (00-59).</td></tr><tr><td><b>SS</b></td><td>Sekundid kümnendnumbrina (00-59).</td></tr><tr><td><b>AMPM</b></td><td>Kas "AM" või "PM" sõltuvalt kellaajast. Õhtupoolikul "PM" ja hommikupoolikul "AM".</td></tr></table>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelAmSymbol)
en: AM symbol:
et: AM sümbol:

en: <p>Here you can set the text to be displayed for AM.</p>
et: <p>Siin saab määrata teksti, mida näidatakse ajamääratluse "enne lõunat" korral.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPmSymbol)
en: PM symbol:
et: PM sümbol:

en: <p>Here you can set the text to be displayed for PM.</p>
et: <p>Siin saab määrata teksti, mida näidatakse ajamääratluse "pärast lõunat" korral.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateFormat)
en: Long date format:
et: Pikk kuupäevavorming:

en: <p>The text in this textbox will be used to format long dates. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>YYYY</b></td><td>The year with century as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>YY</b></td><td>The year without century as a decimal number (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The month as a decimal number (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>The month as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>SHORTMONTH</b></td><td>The first three characters of the month name.</td></tr><tr><td><b>MONTH</b></td><td>The full month name.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>The day of month as a decimal number (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>The day of month as a decimal number (1-31).</td></tr><tr><td><b>SHORTWEEKDAY</b></td><td>The first three characters of the weekday name.</td></tr><tr><td><b>WEEKDAY</b></td><td>The full weekday name.</td></tr><tr><td><b>ERAYEAR</b></td><td>The Era Year in local format (e.g. 2000 AD).</td></tr><tr><td><b>SHORTERANAME</b></td><td>The short Era Name.</td></tr><tr><td><b>YEARINERA</b></td><td>The Year in Era as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFYEAR</b></td><td>The Day of Year as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>The ISO Week as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFISOWEEK</b></td><td>The Day of the ISO Week as a decimal number.</td></tr></table>
et: <p>Seda teksti kasutatakse kuupäeva pika vormingu esitamisel. Alljärgnevad kohatäitjad asendatakse järgmiselt:</p><table><tr><td><b>YYYY</b></td><td>Aastaarv koos sajandiga kümnendnumbrina.</td></tr><tr><td><b>YY</b></td><td>Aastaarv ilma sajandita kümnendnumbrina (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>Kuu kümnendnumbrina (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>Kuu kümnendnumbrina (1-12).</td></tr><tr><td><b>SHORTMONTH</b></td><td>Kuu lühendatud nimi.</td></tr><tr><td><b>MONTH</b></td><td>Kuu täielik nimi.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>Kuupäev kümnendnumbrina (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>Kuupäev kümnendnumbrina (1-31).</td></tr><tr><td><b>SHORTWEEKDAY</b></td><td>Nädalapäev lühendatult (E, T, K).</td></tr><tr><td><b>WEEKDAY</b></td><td>Täielik nädalapäeva nimi.</td></tr><tr><td><b>ERAYEAR</b></td><td>Ajastu aasta kohalikus vormingus (nt. 2000 AD).</td></tr><tr><td><b>SHORTERANAME</b></td><td>Ajastu lühendatud nimi.</td></tr><tr><td><b>YEARINERA</b></td><td>Ajastu aasta kümnendnumbrina.</td></tr><tr><td><b>DAYOFYEAR</b></td><td>Aasta päev kümnendnumbrina.</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>ISO nädal kümnendnumbrina.</td></tr><tr><td><b>DAYOFISOWEEK</b></td><td>ISO nädalapäev kümnendnumbrina.</td></tr></table>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateFormat)
en: Short date format:
et: Lühike kuupäeva vorming:

en: <p>The text in this textbox will be used to format short dates. For instance, this is used when listing files. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>YYYY</b></td><td>The year with century as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>YY</b></td><td>The year without century as a decimal number (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The month as a decimal number (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>The month as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>SHORTMONTH</b></td><td>The first three characters of the month name.</td></tr><tr><td><b>MONTH</b></td><td>The full month name.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>The day of month as a decimal number (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>The day of month as a decimal number (1-31).</td></tr><tr><td><b>SHORTWEEKDAY</b></td><td>The first three characters of the weekday name.</td></tr><tr><td><b>WEEKDAY</b></td><td>The full weekday name.</td></tr><tr><td><b>ERAYEAR</b></td><td>The Era Year in local format (e.g. 2000 AD).</td></tr><tr><td><b>SHORTERANAME</b></td><td>The short Era Name.</td></tr><tr><td><b>YEARINERA</b></td><td>The Year in Era as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFYEAR</b></td><td>The Day of Year as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>The ISO Week as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFISOWEEK</b></td><td>The Day of the ISO Week as a decimal number.</td></tr></table>
et: <p>Seda teksti kasutatakse kuupäeva lühivormingu esitamisel, näiteks failide loetlemisel. Alljärgnevad kohatäitjad asendatakse järgmiselt:</p><table><tr><td><b>YYYY</b></td><td>Aastaarv koos sajandiga kümnendnumbrina.</td></tr><tr><td><b>YY</b></td><td>Aastaarv ilma sajandita kümnendnumbrina (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>Kuu kümnendnumbrina (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>Kuu kümnendnumbrina (1-12).</td></tr><tr><td><b>SHORTMONTH</b></td><td>Kuu lühendatud nimi.</td></tr><tr><td><b>MONTH</b></td><td>Kuu täielik nimi.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>Kuupäev kümnendnumbrina (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>Kuupäev kümnendnumbrina (1-31).</td></tr><tr><td><b>SHORTWEEKDAY</b></td><td>Nädalapäev lühendatult (E, T, K).</td></tr><tr><td><b>WEEKDAY</b></td><td>Täielik nädalapäeva nimi.</td></tr><tr><td><b>ERAYEAR</b></td><td>Ajastu aasta kohalikus vormingus (nt. 2000 AD).</td></tr><tr><td><b>SHORTERANAME</b></td><td>Ajastu lühendatud nimi.</td></tr><tr><td><b>YEARINERA</b></td><td>Ajastu aasta kümnendnumbrina.</td></tr><tr><td><b>DAYOFYEAR</b></td><td>Aasta päev kümnendnumbrina.</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>ISO nädal kümnendnumbrina.</td></tr><tr><td><b>DAYOFISOWEEK</b></td><td>ISO nädalapäev kümnendnumbrina.</td></tr></table>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonthNamePossessive)
en: Possessive month names:
et: Kuunimed omastavas käändes:

en: <p>This option determines whether possessive form of month names should be used in dates.</p>
et: <p>See valik määrab, kas kuupäevade puhul kasutatakse kuunimesid omastavas käändes.</p>

en: <p>Here you can define the set of digits used to display dates and times.  If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the date or time is shown.</p><p>Note that the set of digits used to display numeric and monetary values have to be set separately (see the 'Numbers' or 'Money' tabs).</p>
et: <p>Siin saab määrata  kuupäevade ja kellaaegade näitamiseks kasutatava arvusüsteemi. Kui valida midagi muud kui araabia, näeb neid ainult siis, kui neid kasutatakse vastava keelega rakenduses või tekstiosas.</p><p>Arvesta, et arvusüsteem, mida kasutatakse arvude ja valuuta näitamisel, tuleb määrata eraldi (vt. kaarte 'Numbrid' ja 'Valuuta').</p>

en: Page size:
et: Lehekülje suurus:

en: <p>Here you can define the default page size to be used in new documents.</p><p>Note that this setting has no effect on printer paper size.</p>
et: <p>Siin saab määrata vaikimisi lehekülje suuruse uute dokumentide korral.</p><p>Arvesta, et see ei mõjuta printeri leheküljesuurust.</p>

[ctx: Page size]
en: C5 Envelope
et: C5 ümbrik

[ctx: Page size]
en: US Common 10 Envelope
et: US Common 10 ümbrik

[ctx: Page size]
en: DLE Envelope
et: DLE ümbrik

[ctx: Page size]
en: Folio
et: Foolio

[ctx: Page size]
en: Custom
et: Kohandatud

en: Measurement system:
et: Mõõtesüsteem:

en: <p>Here you can define the measurement system to use.</p>
et: <p>Siin saab määrata kasutatava mõõtühikute süsteemi.</p>

en: Metric System
et: Meetermõõdustik

en: Imperial System
et: Briti süsteem (Imperial)

en: Byte size units:
et: Baidisuuruse ühikud:

en: <p>This changes the units used by most KDE programs to display numbers counted in bytes. Traditionally "kilobytes" meant units of 1024, instead of the metric 1000, for most (but not all) byte sizes.<ul><li>To reduce confusion you can use the recently standardized IEC units which are always in multiples of 1024.</li><li>You can also select metric, which is always in units of 1000.</li><li>Selecting JEDEC restores the older-style units used in KDE 3.5 and some other operating systems.</li></ul></p>
et: <p>See võimaldab muuta ühikuid, mida KDE programmid kasutavad baitide näitamisel. Tavapäraselt tähendab "kilobait" 1024-kordseid ühikuid meetersüsteemi 1000-kordsete asemel (aga siiski mitte kõigi baidisuuruste korral).<ul><li>Segaduse vältimiseks võib kasutada hiljuti standarditud IEC ühikuid, mis on alati 1024-kordsed.</li><li>Samuti võib valida meetersüsteemi, mille puhul alati kasutatakse 1000-kordseid ühikuid.</li><li>JEDEC-i valimine taastab vanas stiilis ühikud, mida kasutas KDE 3.5 ja veel mõned operatsioonisüsteemid.</li></ul></p>

[ctx: Unit of binary measurement]
en: IEC Units (KiB, MiB, etc)
et: IEC ühikud (KiB, MiB jne.)

[ctx: Unit of binary measurement]
en: JEDEC Units (KB, MB, etc)
et: JEDEC ühikud (KB, MB jne.)

[ctx: Unit of binary measurement]
en: Metric Units (kB, MB, etc)
et: Meeterühikud (kB, MB jne.)

[ctx: Example test for binary unit dialect]
en: Example: 2000 bytes equals %1
et: Näide: 2000 baiti võrdub %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPageSize)
en: Page size
et: Lehekülje suurus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMeasureSystem)
en: Measurement system
et: Mõõtesüsteem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelBinaryUnitDialect)
en: Byte size units
et: Baidisuuruse ühikud
