knotify4 - en to et translation catalogue (13 entries)

en: Devices notification
et: Seadmete märguanne

en: Could not mount the following device: %1
et: Järgmise seadme ühendamine nurjus: %1

en: Could not unmount the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
et: Järgmise seadme lahutamine nurjus: %1
    Vähemalt üks selle seadme fail on avatud rakenduses

[ctx: The term "remove" here means "physically disconnect the device from the computer", whereas "safely" means "without risk of data loss"]
en: The following device can now be safely removed: %1
et: Järgmise seadme võib nüüd turvaliselt eemaldada: %1

en: Could not eject the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
et: Järgmise seadme väljastamine nurjus: %1
    Vähemalt üks selle seadme fail on avatud rakenduses

en: The following device can now be safely removed: %1
et: Järgmise seadme võib nüüd turvaliselt eemaldada: %1

en: KDE Notification Daemon
et: KDE märguannete deemon

en: (C) 1997-2008, KDE Developers
et: (C) 1997-2008: KDE arendajad

en: Current Maintainer
et: Praegune hooldaja

en: Previous Maintainer
et: Endine hooldaja

en: Sound support
et: Heli toetus

en: Porting to KDE 4
et: KDE4 port

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
et: Jovie teksti ettelugemise teenuse käivitamine nurjus
