kppp - en to et translation catalogue (408 entries)

en: &Edit...
et: &Muuda...

en: Allows you to modify the selected account
et: Siin saab muuta valitud konto seadistusi

en: &New...
et: Uu&s...

en: Create a new dialup connection
    to the Internet
et: Uue internetiühenduse konto
    loomine

en: Co&py
et: Ko&peeri

en: Makes a copy of the selected account. All
    settings of the selected account are copied
    to a new account that you can modify to fit your
    needs
et: Teeb valitud kontost koopia. Kõik valitud
    konto seadistused kopeeritakse uude kontosse
    ning siis saab neid muuta vastavalt oma
    vajadusele

en: De&lete
et: Kus&tuta

en: <p>Deletes the selected account
    
    <font color="red"><b>Use with care!</b></font>
et: <p>Kustutab valitud konto
    
    <font color="red"><b>Ettevaatust kasutamisel!</b></font>

en: Phone costs:
et: Ühenduse maksumus:

en: <p>This shows the accumulated phone costs
    for the selected account.
    
    <b>Important</b>: If you have more than one 
    account - beware, this is <b>NOT</b> the sum 
    of the phone costs of all your accounts!
et: <p>See näitab valitud kontos kogunenud
    telefonikõnede maksumust.
    
    <b>Oluline</b>: kui kasutad rohkem kui
    üht kontot, pea meeles, et see <b>EI OLE</b>
    sinu kõigi kontode telefonikõnede maksumuste summa!

en: Volume:
et: Maht:

en: <p>This shows the number of bytes transferred
    for the selected account (not for all of your
    accounts. You can select what to display in
    the accounting dialog.
    
    <a href="#volaccounting">More on volume accounting</a>
et: <p>See näitab valitud konto kasutamisel ülekantud
    baitide arvu. (See ei ole kõigi kontode summa).
    Seda, mida näidatakse, saad valida arvestuse
    dialoogis.
    
    <a href="#volaccounting">Rohkem infot mahuarvestuse kohta.</a>

en: &Reset...
et: &Nulli...

en: &View Logs
et: &Vaata logisid

en: Maximum number of accounts reached.
et: Maksimum arv kontosid on juba täis.

en: Do you want to use the wizard to create the new account or the standard, dialog-based setup?
    The wizard is easier and sufficient in most cases. If you need very special settings, you might want to try the standard, dialog-based setup.
et: Kas soovid kasutada nõustajat uue konto loomiseks või standardset, dialoogil baseeruvat seadistamist?
    Abimehe kasutamine on lihtsam ja enamasti piisav. Kui sul on vaja muuta väga spetsiifilisi seadistusi, võid seda teha dialoog-seadistust kasutades.

en: Create New Account
et: Uue kasutajakonto loomine

en: &Wizard
et: &Nõustaja

en: &Manual Setup
et: &Käsitsi seadistamine

en: No account selected.
et: Ühtegi kontot pole valitud

en: Are you sure you want to delete
    the account "%1"?
et: Kas tõesti kustutada konto
    "%1"?

en: Confirm
et: Kinnitus

en: Delete
et: Kustuta

en: New Account
et: Uus konto

en: Edit Account:
et: Konto redigeerimine:

en: Dial
et: Helistamine

en: Dial Setup
et: Helistamise seadistamine

en: IP Setup
et: IP seadistamine

en: Gateway
et: Lüüs (gateway)

en: Gateway Setup
et: Lüüsi seadistamine

en: DNS Servers
et: DNS serverid

en: Login Script
et: Sisselogimisskript

en: Edit Login Script
et: Sisselogimise (<i>Login</i>) skripti muutmine

en: Execute
et: Käivitamine

en: Execute Programs
et: Rakenduste käivitamine

en: Accounting
et: Arvestus

en: You must enter a unique
    account name
et: Sisestatud konto nimi
    peab olema unikaalne

en: Login script has unbalanced loop Start/End
et: Sisselogimisskriptil on silmuse Start/End balansseerimata

en: Byte
et: baiti

en: Reset Accounting
et: Arvestuse nullimine

en: What to Reset
et: Mida nullida

en: Reset the accumulated p&hone costs
et: &Kogunenud telefonikõne maksumus

en: Check this to set the phone costs
    to zero. Typically you will want to
    do this once a month.
et: Vali see, kui tahad nullida telefonikõne
    maksumuse. Tõenäoliselt soovid seda
    teha korra kuus.

en: Reset &volume accounting
et: &Sidemahu arvestus

en: Check this to set the volume accounting
    to zero. Typically you will want to do this
    once a month.
et: Vali see, kui tahad nullida andmemahu
    arvestust. Tõenäoliselt soovid seda
    teha korra kuus.

en: &Enable accounting
et: Arvestus&e lubamine

en: Check for rule updates
et: Kontrolli uuendusi

en: Selected:
et: Valitud:

en: Volume accounting:
et: Mahu arvestus:

en: No Accounting
et: Arvestust pole

en: Bytes In
et: Baite sisse

en: Bytes Out
et: Baite välja

en: Bytes In & Out
et: Baite sisse/välja

en: Available Rules
et: Saadaolevad reeglid

en: (none)
et: (puudub)

en: Connecting to:
et: Ühenduse loomine:

en: Unable to create modem lock file.
et: Modemi lukustusfaili pole võimalik luua.

en: Looking for modem...
et: Modemi otsimine...

en: &Log
et: &Logi

en: Connecting to: %1
et: Ühenduse loomine: %1

en: Running pre-startup command...
et: Käivituseelse käsu täitmine...

en: Modem device is locked.
et: Modem on lukustatud.

en: Initializing modem...
et: Modemi initsialiseerimine...

en: Setting
et: Seadistus

en: Setting speaker volume...
et: Modemi helitugevuse seadmine...

en: Turning off dial tone waiting...
et: Tooni ootamise väljalülitamine...

en: Waiting for callback...
et: Tagasihelistamise ootamine...

en: Dialing %1
et: Valimine: %1

en: Line busy. Hanging up...
et: Liin kinni. Lahutamine...

en: Line busy. Waiting: %1 seconds
et: Liin kinni. Oodatakse %1 sekundit

en: No Dial Tone
et: Toon puudub

en: No carrier. Waiting: %1 seconds
et: Vastus puudub. Oodatakse %1 sekundit

en: No Carrier
et: Vastus puudub

en: Digital Line Protection Detected.
et: Tuvastati digiliini kaitse.

en: A Digital Line Protection (DLP) error response has been detected.
    Please disconnect the phone line.
    
    Do NOT connect this modem to a digital phone line or the modem could get permanently damaged
et: Tuvastati digiliini kaitse (DLP) vea vastus.
    Palun ühenda telefoniliin lahti.
    
    Palun ÄRA ühenda seda modemit digitaalliiniga, muidu võib modem püsivalt viga saada

en: Scanning %1
et: Skaneerimine %1

en: Saving %1
et: Salvestamine: %1

en: Sending %1
et: Saatmine: %1

en: Expecting %1
et: Ootamine: %1

en: Pause %1 seconds
et: Paus %1 sekundit

en: Timeout %1 seconds
et: Aegumine: %1 sekundit

en: Hangup
et: Lahutamine

en: Answer
et: Vastus

en: Password %1
et: Parool %1

en: Prompting %1
et: Viip: %1

en: PW Prompt %1
et: PW viip %1

en: Loop Start %1
et: Silmuse algus %1

en: ERROR: Nested too deep, ignored.
et: VIGA: tsükkel on liiga sügav, ignoreeritakse

en: Loops nested too deeply.
et: Silmused on liiga keerukad (sügavad).

en: Loop End %1
et: Kordamine: %1

en: LoopEnd without matching Start. Line: %1
et: Silmuse lõpp (LoopEnd) ilma vastava alguseta. Rida: %1

en: Starting pppd...
et: pppd käivitamine...

en: Scan Var: %1
et: Skan. muut: %1

en: Found: %1
et: Leitud: %1

en: Looping: %1
et: Kordamine: %1

en: One moment please...
et: Üks hetk, palun...

en: Script timed out.
et: Skript aegus.

en: Scanning: %1
et: Skaneerimine: %1

en: Expecting: %1
et: Oodatud: %1

en: Logging on to network...
et: Võrku sisselogimine...

en: Running startup command...
et: Käivituseelse käsu täitmine...

en: Done
et: Tehtud

en: None
et: Puudub

en: Hardware [CRTSCTS]
et: Riistvaraline [CRTSCTS]

en: pppd command + command-line arguments exceed 2024 characters in length.
et: pppd käsk + käsurea argumendid ületavad pikkuselt 2024 sümbolit.

en: Connected at:
et: Ühendus loodud:

en: Time connected:
et: Ühenduse aeg:

en: Session bill:
et: Seansi arve:

en: Total bill:
et: Arve kokku:

en: &Disconnect
et: &Katkesta ühendus

en: De&tails
et: Üksikasja&d

en: Connection: %1
    Connected at: %2
    Time connected: %3
et: Ühendus: %1
    Ühenduse algus: %2
    Ühenduse aeg: %3

en: 
    Session Bill: %1
    Total Bill: %2
et: 
    Seansi arve: %1
    Koguarve: %2

en: Login Script Debug Window
et: Sisselogimisskripti silumise aken

en: &Close
et: &Sulge

en: Details
et: Üksikasjad

en: Disconnect
et: Katkesta ühendus

en: Connection &name:
et: Ühenduse &nimi:

en: Type in a unique name for this connection
et: Sisesta selle ühenduse jaoks unikaalne nimi

en: P&hone number:
et: Tele&foninumber:

en: &Add...
et: &Lisa...

en: &Remove
et: &Eemalda

en: <p>Specifies the phone numbers to dial. You
    can supply multiple numbers here, simply
    click on "Add". You can arrange the
    order the numbers are tried by using the
    arrow buttons.
    
    When a number is busy or fails, <i>kppp</i> will 
    try the next number and so on
et: <p>Määrab telefoni numbri, millele helistatakse.
    Sisestada võib ka mitu numbrit, selleks klõpsa
    nupul "Lisa". Numbritele helistamise järjekorda
    saab muuta nooltega nuppe kasutades.
    
    Kui üks number on kinni või helistamine lihtsalt
    nurjub, proovib <i>kppp</i> järgmist jne.

en: A&uthentication:
et: A&utentimine:

en: Script-based
et: Skriptil baseeruv

en: Terminal-based
et: Terminalil baseeruv

en: <p>Specifies the method used to identify yourself to
    the PPP server. Most universities still use
    <b>Terminal</b>- or <b>Script</b>-based authentication,
    while most ISP use <b>PAP</b> and/or <b>CHAP</b>. If
    unsure, contact your ISP.
    
    If you can choose between PAP and CHAP,
    choose CHAP, because it is much safer. If you do not know
    whether PAP or CHAP is right, choose PAP/CHAP.
et: <p>Määrab meetodi, mida kasutatakse enda autentimiseks
    PPP serveris. Enamik ülikoole kasutab tänase päevani
    <b>terminalil</b> või <b>skriptil</b> baseeruvat autentimist,
    enamik teenusepakkujaid aga <b>PAP</b> ja/või <b>CHAP</b>
    autentimist. Kui sa pole kindel, siis küsi teenusepakkujalt.
    
    Kui sul on valida PAPi ja CHAPi vahel,
    siis vali CHAP, kuna see on turvalisem. Kui sa ei tea, kumb
    on õige, vali PAP/CHAP.

en: Store &password
et: &Parool jäetakse meelde

en: <p>When this is turned on, your ISP password
    will be saved in <i>kppp</i>'s config file, so
    you do not need to type it in every time.
    
    <b><font color="red">Warning:</font> your password will be stored as
    plain text in the config file, which is
    readable only to you. Make sure nobody
    gains access to this file!
et: <p>Kui see on sisse lülitatud, salvestatakse
    parool <i>kppp</i> konfiguratsioonifaili, nii
    et sa ei pea iga kord parooli sisestama.
    
    <b><font color="red">Hoiatus:</font> parool salvestatakse
    konfiguratsioonifaili, mis on loetav ainult sulle,
    lahtise tekstina. Kindlasti kontrolli üle, et
    kellelgi teisel ei oleks failile ligipääsuõigusi!

en: &Callback type:
et: Ta&gasihelistamise tüüp:

en: Administrator-defined
et: Administraatori määratud

en: User-defined
et: Kasutaja määratud

en: Callback type
et: Tagasihelistamise tüüp

en: Call&back number:
et: Tagasi&helistamise number:

en: Callback phone number
et: Number, kuhu tagasi helistada

en: Customize &pppd Arguments...
et: Kohanda &pppd argumente...

en: Here you can select commands to run at certain stages of the
    connection. The commands are run with your real user id, so
    you cannot run any commands here requiring root permissions
    (unless, of course, you are root).
    
    Be sure to supply the whole path to the program otherwise
    kppp might be unable to find it.
et: Siin on võimalik valida käske, mis käivitatakse ühenduse
    erinevates staadiumites. Käsud käivitatakse kasutaja õigustes,
    nii et siit ei saa käivitada rakendusi, mis vajavad administraatori
    (root) õigusi (v.a. muidugi juhul, kui sa oledki administraator).
    
    Sisesta palun rakendused koos täieliku otsinguteega (path), sest
    muidu võib juhtuda, et <i>kppp</i> ei suuda rakendust leida!

en: &Before connect:
et: &Enne ühendust:

en: Allows you to run a program <b>before</b> a connection
    is established. It is called immediately before
    dialing has begun.
    
    This might be useful, e.g. to stop HylaFAX blocking the
    modem.
et: Võimaldab käivitada rakendusi <b>enne</b> ühenduse
    loomist. See käivitatakse vahetult enne helistamise
    alustamist.
    
    See võimalus võib olla kasulik näiteks HylaFAXi
    töö katkestamiseks, et see ei blokeeriks modemit.

en: &Upon connect:
et: Pä&rast ühenduse loomist:

en: Allows you to run a program <b>after</b> a connection
    is established. When your program is called, all
    preparations for an Internet connection are finished.
    
    Very useful for fetching mail and news
et: Võimaldab käivitada rakendusi <b>pärast</b> seda, kui
    ühendus on loodud. Kui rakendus käivitatakse, on kõik
    ühenduse loomiseks vajalikud toimingud juba lõpetatud.
    
    Võib olla kasulik näiteks e-posti ja uudistegruppide tõmbamiseks.

en: Before &disconnect:
et: E&nne ühenduse katkestamist:

en: Allows you to run a program <b>before</b> a connection
    is closed. The connection will stay open until
    the program exits.
et: Võimaldab käivitada rakendusi <b>enne</b> ühenduse
    sulgemist. Ühendus jääb avatuks seni, kuni
    rakendus lõpetab töö.

en: U&pon disconnect:
et: Pärast ühenduse s&ulgemist:

en: Allows you to run a program <b>after</b> a connection
    has been closed.
et: Võimaldab käivitada rakendusi <b>pärast</b> ühenduse
    sulgemist.

en: C&onfiguration
et: &Häälestus

en: Dynamic IP address
et: Dünaamiline IP-aadress

en: Select this option when your computer gets an
    internet address (IP) every time a
    connection is made.
    
    Almost every Internet Service Provider uses
    this method, so this should be turned on.
et: Vali see, kui sinu arvutile omistatakse
    interneti aadress (IP) iga kord ühenduse
    loomisel.
    
    Peaaegu kõik internetiteenuse pakkujad kasutavad
    seda meetodit, nii et tõenäoliselt peab see olema
    sisse lülitatud.

en: Static IP address
et: Staatiline IP-aadress

en: Select this option when your computer has a
    fixed internet address (IP). Most computers
    do not have one, so you should probably select
    dynamic IP addressing unless you know what you
    are doing.
et: Vali see, kui sinu arvutil on fikseeritud
    internetiaadress (IP). Enamikul arvutitel seda
    pole, nii et kui sa täpselt ei tea, mida teed,
    siis tõenäoliselt peaksid valima 
    dünaamilise IP-aadressi.

en: &IP address:
et: &IP-aadress:

en: If your computer has a permanent internet
    address, you must supply your IP address here.
et: Kui sinu arvutil on staatiline interneti aadress,
    siis sisesta see IP-aadress siia.

en: &Subnet mask:
et: Alamvõrgu ma&sk:

en: <p>If your computer has a static Internet address,
    you must supply a network mask here. In almost
    all cases this netmask will be <b>255.255.255.0</b>,
    but your mileage may vary.
    
    If unsure, contact your Internet Service Provider
et: <p>Kui su arvutil on staatiline interneti aadress,
    siis pead siia sisestama alamvõrgu maski. Enamasti
    on selleks <b>255.255.255.0</b>, kuid
    võimalikud on ka variandid.
    
    Kui sa pole kindel, siis küsi teenusepakkujalt.

en: &Auto-configure hostname from this IP
et: M&asinanimi seatakse IP-aadressile vastavaks

en: <p>Whenever you connect, this reconfigures
    your hostname to match the IP address you
    got from the PPP server. This may be useful
    if you need to use a protocol which depends
    on this information, but it can also cause several
    <a href="kppp-7.html#autohostname">problems</a>.
    
    Do not enable this unless you really need it.
et: <p>Selle valikuga konfigureeritakse pärast iga ühenduse
    loomist arvuti nimi (masinanimi) vastavaks PPP serverilt
    saadud IP-aadressile.
    See võib olla kasulik, kui kasutad mõnda protokolli,
    mille funktsioneerimine sõltub sellest informatsioonist,
    kuid samas võib see põhjustada ka mitmeid
    <a href="kppp-7.html#autohostname">probleeme</a>.
    
    Ära lülita seda sisse ilma reaalse vajaduseta.

en: Selecting this option might cause some weird problems with the X-server and applications while kppp is connected. Do not use it unless you know what you are doing.
    For more information take a look at the handbook (or help) in the "Frequently asked questions" section.
et: Selle valiku sisselülitamine võib põhjustada ühenduse ajal imelikke probleeme X'i serveri  ja rakendustega, Ära lülita seda sisse, kui sa väga täpselt ei tea, mida teed!
    Kui soovid rohkem infot, vaata käsiraamatust (või abifailist) sektsiooni "Korduma Kippuvad Küsimused".

en: Warning
et: Hoiatus

en: Domain &name:
et: Domeeni &nimi:

en: If you enter a domain name here, this domain
    name is used for your computer while you are
    connected. When the connection is closed, the
    original domain name of your computer is
    restored.
    
    If you leave this field blank, no changes are
    made to the domain name.
et: Kui sisestad siia domeeni nime, siis
    kasutatakse seda ühenduse ajal. Kui ühendus
    suletakse, taastatakse endine domeeni nimi.
    
    Kui jätad selle välja tühjaks, ei tehta
    domeeni nimes mingeid muutusi.

en: C&onfiguration:
et: Hääl&estus:

en: Automatic
et: Automaatne

en: Manual
et: Käsitsi

en: DNS &IP address:
et: DNS &IP-aadress:

en: <p>Allows you to specify a new DNS server to be
    used while you are connected. When the
    connection is closed, this DNS entry will be
    removed again.
    
    To add a DNS server, type in the IP address of
    the DNS server here and click on <b>Add</b>
et: <p>Lubab määrata ühenduse ajal
    kasutatava DNS serveri. Kui ühendus
    suletakse, eemaldatakse jälle ka see
    DNS kirje.
    
    DNS serveri lisamiseks sisesta selle IP-aadress
    siia ning vajuta nuppu <b>Lisa</b>.

en: &Add
et: &Lisa

en: Click this button to add the DNS server
    specified in the field above. The entry
    will then be added to the list below
et: Klõpsa sellel nupul, kui soovid lisada kõrvaloleval
    väljal määratud DNS serveri. Kirje lisatakse
    allolevasse nimekirja.

en: Click this button to remove the selected DNS
    server entry from the list below
et: Klõpsa sellel nupul, kui soovid eemaldada valitud
    DNS serveri allolevast nimekirjast.

en: DNS address &list:
et: &DNS aadresside nimekiri:

en: <p>This shows all defined DNS servers to use
    while you are connected. Use the <b>Add</b> and
    <b>Remove</b> buttons to modify the list
et: <p>See näitab kõiki DNS servereid, mida kasutatakse
    ühenduse ajal. Nimekirja redigeerimiseks kasuta
    nuppe <b>Lisa</b> ja <b>Eemalda</b>.

en: &Disable existing DNS servers during connection
et: &Olemasolevad DNS serverid keelatakse ühenduse ajaks

en: <p>When this option is selected, all DNS
    servers specified in <tt>/etc/resolv.conf</tt> are
    temporary disabled while the dialup connection
    is established. After the connection is
    closed, the servers will be re-enabled
    
    Typically, there is no reason to use this
    option, but it may become useful under 
    some circumstances.
et: <p>Kui see on sisse lülitatud, keelatakse ühenduse
    ajaks ajutiselt kõik failis <tt>/etc/resolv.conf</tt>
    defineeritud DNS serverid. Pärast seda, kui ühendus
    on suletud, lubatakse nende serverite kasutamine
    uuesti.
    
    Tavaliselt ei ole mingit põhjust seda sisse
    lülitada, kuid mõningatel juhtudel võib see
    siiski osutuda kasulikuks.

en: Default gateway
et: Vaikelüüs (gateway)

en: This makes the PPP peer computer (the computer
    you are connected to with your modem) to act as
    a gateway. Your computer will send all packets not
    going to a computer inside your local net to this
    computer, which will route these packets.
    
    This is the default for most ISPs, so you should
    probably leave this option on.
et: See muudab PPP ühenduse partnerarvuti (see, millesse
    modemiühendus luuakse) lüüsiks (gateway). Sinu arvuti
    saadab kõik paketid, mis ei ole määratud kohalikku võrku,
    sellele arvutile. Tema omakorda tegeleb nende pakettide
    edasisaatmisega.
    
    Kuna see on vaikeväärtus enamiku teenusepakkujate
    puhul, peaksid selle ilmselt sisse lülitama.

en: Static gateway
et: Staatiline lüüs (gateway)

en: <p>Allows you to specify which computer you want
    to use as gateway (see <i>Default Gateway</i> above)
et: <p>Lubab määrata, millist arvutit kasutatakse lüüsina
    (vaata ülal ka <i>Vaikimisi lüüs (gateway)</i>).

en: Gateway &IP address:
et: Lüüsi (gateway) &IP-aadress:

en: &Assign the default route to this gateway
et: Sellele lüüsile määratakse vaikemarsruut (de&fault route)

en: If this option is enabled, all packets not
    going to the local net are routed through
    the PPP connection.
    
    Normally, you should turn this on
et: Kui see valik on sisse lülitatud, saadetakse kõik
    paketid, mis ei ole määratud kohalikku võrku,
    läbi PPP ühenduse.
    
    Tavaliselt peab see olema sisse lülitatud.

en: &Insert
et: L&isa

en: Add Phone Number
et: Telefoninumbri lisamine

en: Enter a phone number:
et: Telefoninumber:

en: pppd version:
et: pppd versioon:

en: pppd &timeout:
et: pppd &aegumine:

en:  sec
et:  sek

en: <i>kppp</i> will wait this number of seconds
    to see if a PPP connection is established.
    If no connection is made in this time frame,
    <i>kppp</i> will give up and kill pppd.
et: <i>kppp</i> ootab selle arvu sekundeid, et
    näha, kas PPP ühendus suudetakse luua.
    Kui selle aja jooksul ühendust ei luua,
    siis annab kppp alla ning tapab pppd.

en: Doc&k into panel on connect
et: Ü&henduse ajal dokitakse paneelile

en: <p>After a connection is established, the
    window is minimized and a small icon
    in the KDE panel represents this window.
    
    Clicking on this icon will restore the
    window to its original location and
    size.
et: <p>Pärast ühenduse loomist minimeeritakse
    aken ning selle asemel ilmub paneelile
    väike ikoon.
    
    Sellel ikoonil klõpsamine taastab akna tema
    esialgses asukohas ja suuruses.

en: A&utomatic redial on disconnect
et: Üh&enduse katkemisel helistatakse automaatselt uuesti

en: <p>When a connection is established and
    it somehow gets disconnected, <i>kppp</i>
    will try to reconnect to the same account.
    
    See <a href="#redial">here</a> for more on this topic.
et: <p>Kui ühendus on loodud, aga see katkeb
    mingil põhjusel, üritab <i>kppp</i> taastada
    ühenduse sama kontot kasutades.
    
    Kui soovid rohkem infot, vaata <a href="#redial">siia</a>.

en: Automatic redial on NO &CARRIER
et: Vastus&e puudumisel helistatakse automaatselt uuesti

en: <p>When dialing if modem returns NO CARRIER
    the program will make a new attempt to redial
    instead of waiting for user to click <CANCEL>
    button.
et: <p>Kui valimisel ei saa modem vastust,
    üritab programm kohe uuesti valida,
    mitte ei oota nupu <LOOBU> klõpsamist.

en: &Show clock on caption
et: &Tiitliribal näidatakse aega

en: When this option is checked, the window
    title shows the time since a connection
    was established. Very useful, so you 
    should turn this on
et: Kui see on valitud, näidatakse akna
    tiitliribal aega, mis on möödunud ühenduse
    loomisest. Kasulik asi, seega mõttekas
    sisse lülitada.

en: Disco&nnect on X server shutdown
et: &X'i serveri töö lõpetamisel katkestatakse ühendus

en: <p>Checking this option will close any
    open connection when the X-server is
    shut down. You should enable this option
    unless you know what you are doing.
    
    See <a href="#disxserver">here</a> for more on this.
et: <p>Selle valimisel suletakse kõik ühendused
    X'i serveri töö lõpetamisel. Kui sa just väga
    täpselt ei tea, mida teed, siis lülita
    see sisse.
    
    Kui soovid rohkem infot, vaata <a href="#disxserver">siia</a>.

en: &Quit on disconnect
et: Ühenduse katkestamisel &väljutakse

en: When this option is turned on, <i>kppp</i>
    will be closed when you disconnect
et: Kui see valik on sisse lülitatud, katkestatakse
    ühenduse sulgemisel programmi <i>kppp</i> töö.

en: Minimi&ze window on connect
et: Ühenduse saamisel minimee&ritakse aken

en: Iconifies <i>kppp</i>'s window when a
    connection is established
et: Selle valiku sisse lülitamise korral ikoonitakse
    ühenduse saamisel <i>kppp</i> aken.

en: Modem &name:
et: Modemi &nimi:

en: Type in a unique name for this modem
et: Sisesta selle modemi jaoks unikaalne nimi

en: Modem de&vice:
et: Modemi s&eade:

en: This specifies the serial port your modem is attached 
    to. On Linux/x86, typically this is either /dev/ttyS0 
    (COM1 under DOS) or /dev/ttyS1 (COM2 under DOS).
    
    If you have an internal ISDN card with AT command
    emulation (most cards under Linux support this), you
    should select one of the /dev/ttyIx devices.
et: See määrab jadapordi, kuhu modem on ühendatud.
    Linuxis x86 platvormil on see tavaliselt kas /dev/ttyS0
    (COM1 DOS'is) või /dev/ttyS1 (COM2 DOS'is).
    
    Kui sul on sisemine ISDN kaart AT käsustiku emuleerimisega
    (enamik kaarte toetab seda Linuxi all), siis peaksid
    valima ühe /dev/ttyIx seadmetest.

en: &Flow control:
et: &Vookontroll:

en: Software [XON/XOFF]
et: Tarkvaraline [XON/XOFF]

en: <p>Specifies how the serial port and modem
    communicate. You should not change this unless
    you know what you are doing.
    
    <b>Default</b>: CRTSCTS
et: <p>Määrab, kuidas jadaport ja modem omavahel
    suhtlevad. Kui sa just väga täpselt ei tea, mida
    teed, siis jäta parem nii, nagu on.
    
    <b>Vaikimisi</b>: CRTSCTS

en: &Line termination:
et: &Rea lõpp:

en: <p>Specifies how AT commands are sent to your
    modem. Most modems will work fine with the
    default <i>CR/LF</i>. If your modem does not react
    to the init string, you should try different
    settings here
    
    <b>Default</b>: CR/LF
et: <p>Määrab, kuidas AT käsud saadetakse sinu
    modemile. Enamik modemeid töötab korralikult
    vaikeväärtusega <i>CR/LF</i>. Kui su modem ei
    reageeri init stringile, peaksid proovima
    muid variante.
    
    <b>Vaikimisi</b>: CR/LF

en: Co&nnection speed:
et: Ühe&nduse kiirus:

en: Specifies the speed your modem and the serial
    port talk to each other. You should begin with
    at least 115200 bits/sec (or more if you know
    that your serial port supports higher speeds).
    If you have connection problems, try to reduce
    this value.
et: Määrab kiiruse, millega modem ja jadaport
    omavahel suhtlevad. Alustada võiks kiirusega
    115 200 bitti sekundis (või rohkem, kui tead, et
    sinu jadaport toetab suuuremaid kiirusi). Kui sul
    tekib ühendusega probleeme, siis võiks kiirust
    vähemaks võtta.

en: &Use lock file
et: Lukustus&faili kasutamine

en: <p>To prevent other programs from accessing the
    modem while a connection is established, a
    file can be created to indicate that the modem
    is in use. On Linux an example file would be
    <tt>/var/lock/LCK..ttyS1</tt>
    Here you can select whether this locking will
    be done.
    
    <b>Default</b>: On
et: <p>Et takistada teisi programme kasutamast modemit
    pärast ühenduse loomist, luuakse fail näitamaks, et
    modemit momendil kasutatakse. Linuxis on selleks
    failiks nt. <tt>/var/lock/LCK..ttyS1</tt>.
    Siin saab määrata, kas selline fail luuakse
    või mitte.
    
    <b>Vaikimisi</b>: Jah

en: Modem &timeout:
et: Modemi &aegumine:

en: This specifies how long <i>kppp</i> waits for a
    <i>CONNECT</i> response from your modem. The
    recommended value is 30 seconds.
et: See määrab, kui kaua <i>kppp</i> ootab
    <i>CONNECT</i> vastust modemilt. Soovitatav
    väärtus on 30 sekundit.

en: &Wait for dial tone before dialing
et: &Enne helistamist oodatakse tooni

en: <p>Normally the modem waits for a dial tone
    from your phone line, indicating that it can
    start to dial a number. If your modem does not
    recognize this sound, or your local phone system
    does not emit such a tone, uncheck this option
    
    <b>Default:</b>: On
et: <p>Tavaliselt ootab modem enne numbri valimist
    tooni liinilt. Kui su modem ei tunne seda tooni
    ära või kohalik telefonisüsteem ei annagi seda,
    lülita see valik välja.
    <b>Vaikimisi:</b>: sisselülitatud

en: B&usy wait:
et: Oo&tamine kinnise tooni puhul:

en: Specifies the number of seconds to wait before
    redial if all dialed numbers are busy. This is
    necessary because some modems get stuck if the
    same number is busy too often.
    
    The default is 0 seconds, you should not change
    this unless you need to.
et: Määrab, mitu sekundit oodatakse enne uuesti
    helistamist, kui kõik proovitud numbrid on kinni.
    See on vajalik, sest mõned modemid lähevad "segi", kui
    üks ja sama number on liiga tihti kinni.
    
    Vaikeväärtus on 0 sekundit ning seda ei peaks
    muutma, kui see pole just tingimata vajalik.

en: Modem &volume:
et: Modemi helituge&vus:

en: Most modems have a speaker which makes
    a lot of noise when dialing. Here you can
    either turn this completely off or select a
    lower volume.
    
    If this does not work for your modem,
    you must modify the modem volume command.
et: Enamikul modemitel on valjuhääldi, mis teeb
    helistamisel päris kõva lärmi. Siin saab
    selle välja lülitada või seada helitugevus
    vaiksemaks.
    
    Kui see sinu modemi puhul ei toimi, pead
    redigeerima vastavaid modemi käske.

en: Modem asserts CD line
et: Modem annab kinnituse CD juhtmele

en: This controls how <i>kppp</i> detects that the modem
    is not responding. Unless you are having
    problems with this, do not modify this setting.
    
    <b>Default</b>: Off
et: See võimaldab kontrollida, kuidas <i>kppp</i> saab aru,
    et modem ei vasta. Kui sul just ei ole sellega probleeme,
    siis ära muuda seda.
    
    <b>Vaikimisi</b>: väljas

en: Mod&em Commands...
et: Modemi kä&sud...

en: Allows you to change the AT command for
    your modem.
et: Võimaldab muuta modemi juhtimiseks
    kasutatavaid AT käske.

en: &Query Modem...
et: Esita modemile &päring...

en: Most modems support the ATI command set to
    find out vendor and revision of your modem.
    
    Press this button to query your modem for
    this information. It can be useful to help
    you set up the modem
et: Enamik modemeid toetab ATI käsustikku
    modemi tootja ja mudeli tuvastamiseks.
    
    Kui vajutad sellele nupule, esitatakse päring
    modemile saamaks seda infot. See võib olla
    abiks modemi seadistamisel

en: &Terminal...
et: Te&rminal...

en: Opens the built-in terminal program. You
    can use this if you want to play around
    with your modem's AT command set
et: Avab sisseehitatud terminalirakenduse.
    Sa võid kasutada seda oma modemi AT
    käsustikuga töötamiseks

en: &Enable throughput graph
et: Läbilask&egraafiku lubamine

en: Graph Colors
et: Graafiku värvid

en: Bac&kground:
et: T&austa värv:

en: &Text:
et: Tek&st:

en: I&nput bytes:
et: S&issetuleva andmevoo värv:

en: O&utput bytes:
et: Väl&jamineva andmevoo värv:

en: C&onnect to:
et: Ühe&ndus:

en: Use &modem:
et: Kasutatakse &modemit:

en: &Login ID:
et: &Kasutajanimi:

en: <p>Type in the username that you got from your
    ISP. This is especially important for PAP
    and CHAP. You may omit this when you use
    terminal-based or script-based authentication.
    
    <b>Important</b>: case is important here:
    <i>myusername</i> is not the same as <i>MyUserName</i>.
et: <p>Siia tuleb sisestada kasutajanimi, mille said oma
    teenusepakkujalt. Eriti oluline on see PAP ja
    CHAP autentimise puhul. Terminalil ja skriptil
    baseeruva autentimise puhul pole see oluline.
    
    <b>Oluline</b>: suurte ja väikeste tähtede vahel
    tehakse siin vahet. <i>NIMI</i> ei ole sama, mis <i>nimi</i>!

en: &Password:
et: &Parool:

en: <p>Type in the password that you got from your
    ISP. This is especially important for PAP
    and CHAP. You may omit this when you use
    terminal-based or script-based authentication.
    
    <b>Important</b>: case is important here:
    <i>mypassword</i> is not the same as <i>MyPassword</i>.
et: <p>Siia tuleb sisestada parool, mille said oma
    teenusepakkujalt. Eriti oluline on see PAP ja
    CHAP autentimise puhul. Terminalil ja skriptil
    baseeruva autentimise puhul pole see oluline.
    
    <b>Oluline</b>: suurte ja väikeste tähtede vahel
    tehakse siin vahet. <i>Parool</i> ei ole sama, mis <i>parool</i>!

en: Show lo&g window
et: &Logiakna näitamine

en: <p>This controls whether a log window is shown.
    A log window shows the communication between
    <i>kppp</i> and your modem. This will help you
    in tracking down problems.
    
    Turn it off if <i>kppp</i> routinely connects without
    problems
et: <p>Siin määratakse, kas näidata logiakent või mitte.
    Logiaken näitab sinu modemi ja <i>kppp</i> vahelist
    suhtlemist ning võib olla abiks probleemide
    põhjuste leidmisel.
    
    Lülita see välja, kui <i>kppp</i> ühendustega
    probleeme ei ole

en: Co&nfigure...
et: &Seadista...

en: &Connect
et: &Helista

en: No such Modem:
    %1
    Falling back to default
et: Sellist modemit pole:
    %1
    Kasutatakse vaikeväärtust.

en: No such Account:
    %1
et: Sellist kontot pole:
    %1

en: KPPP Configuration
et: KPPP seadistamine

en: &Accounts
et: &Kontod

en: Account Setup
et: Konto seadistamine

en: &Modems
et: &Modemid

en: Modems Setup
et: Modemite seadistamine

en: &Graph
et: &Graaf

en: Throughput Graph
et: Läbilaske graafik

en: M&isc
et: M&uud

en: Miscellaneous Settings
et: Muud seadistused

en: Timeout expired while waiting for the PPP interface to come up.
et: Aeg sai PPP liidese ilmumist oodates otsa!

en: <p>The pppd daemon died unexpectedly!</p>
et: <p>Pppd deemon suri ootamatult!</p>

en: <p>Exit status: %1
et: <p>Väljumise staatus: %1

en: </p><p>See 'man pppd' for an explanation of the error codes or take a look at the kppp FAQ on   <a href="%1">%1</a></p>
et: </p><p>Veakoodide kirjelduste saamiseks vaata 'man pppd' või loe kppp Korduma Kippuvaid Küsimusi aadressilt   <a href="%1">%1</a></p>

en: Error
et: Viga

en: &Details
et: Üksikasja&d

en: kppp's helper process just died.
    Since further execution would be pointless, kppp will shut down now.
et: Vabandust, kppp helper protsess suri ära.
    Kuna edasine käivitamine on kasutu, siis kppp nüüd lõpetab.

en: Cannot find the PPP daemon!
    Make sure that pppd is installed and that you have entered the correct path.
et: PPP deemonit pole võimalik leida!
    Veendu, et pppd oleks paigaldatud ja ning sisestatud otsingutee õige.

en: kppp cannot execute:
     %1
    Please make sure that you have given kppp setuid permission and that pppd is executable.
et: kppp-d ei saa käivitada:
     %1
    Veendu, et kppp-l oleks setuid õigused ja et pppd oleks käivitatav.

en: kppp can not find:
     %1
    Please make sure you have setup your modem device properly and/or adjust the location of the modem device on the modem tab of the setup dialog.
et: kppp ei suuda leida:
     %1
    Veendu, et oleksid oma modemi seadistanud õigesti ja/või muuda modemi seadme asukoht seadistusdialoogis punkti modem all.

en: You have selected the authentication method PAP or CHAP. This requires that you supply a username and a password.
et: Oled määranud autentimismeetodiks PAP või CHAP. Selline meetod nõuab kasutajanime ja parooli määramist.

en: Cannot create PAP/CHAP authentication
    file "%1"
et: Ei õnnestunud luua PAP/CHAP autentimise
    faili "%1"

en: You must specify a telephone number.
et: Pead määrama telefoninumbri.

en: Disconnecting...
et: Ühenduse sulgemine ...

en: Executing command before disconnection.
et: Käsu käivitamine enne ühenduse sulgemist.

en: Announcing disconnection.
et: Ühenduse katkestamisest teatatakse.

en: Exiting kPPP will close your PPP Session.
et: Väljumine kPPP-st sulgeb PPP sessiooni.

en: Quit kPPP?
et: Kas väljuda kPPP-st?

en: Can not load the accounting ruleset "%1".
et: Ei suudetud laadida arvestuste reeglistikku "%1"!

en: Recent Changes in KPPP
et: Viimased muudatused KPPP's

en: From version 1.4.8 on, kppp has a new feature
    called "Quickhelp". It is similar to a tooltip,
    but you can activate it whenever you want.
    
    To activate it, simply click on a control (like
    a button or a label) with the right mouse button.
    If the item supports Quickhelp, a popup menu
    will appear leading to Quickhelp.
    
    To test it, right-click somewhere in this text.
et: Alates versioonist 1.4.8 on kppp-l uus lisavõimalus,
    nn. "Kiirjuhend". See on sarnane vihjete süsteemile,
    kuid teda võib vajadusel alati aktiveerida.
    
    Selle võimaluse aktiveerimiseks klõpsa lihtsalt parema
    hiirenupuga kontrollelemendil (nupud, märgendid).
    Kui selle elemendi puhul on Kiirjuhend toetatud,
    avaneb vastav hüpikmenüü.
    
    Prooviks tee kusagil selles tekstis parema hiirenupuga klõps.

en: Do not show this hint again
et: Seda vihjet rohkem ei näidata

en: This is an example of <b>QuickHelp</b>.
    This window will stay open until you
    click a mouse button or a press a key.
et: See on <b>Kiirjuhendi</b> näide.
    See aken jääb avatuks nii kauaks, kuni
    klõpsad hiirega või vajutad mõnd klahvi.

en: Login Terminal Window
et: Sisselogimise terminali aken

en: A dialer and front-end to pppd
et: Helistamise ja pppd kasutajaliides

en: (c) 1999-2002, The KPPP Developers
et: (c) 1999-2002: KPPP arendajad

en: Current maintainer
et: Praegune hooldaja

en: Original author
et: Algne autor

en: Connect using 'account_name'
et: Ühendumine kasutades 'kontonime'

en: Connect using 'modem_name'
et: Ühendumine kasutades 'modeminime'

en: Terminate an existing connection
et: Eksisteeriva ühenduse katkestamine

en: Quit after end of connection
et: Väljumine pärast ühenduse lõppu

en: Check syntax of rule_file
et: reegli_faili süntaksi kontrollimine

en: Enable test-mode
et: Test-režiimi lubamine

en: Use the specified device
et: Määratud seadme kasutamine

en: kppp can not create or read from
    %1.
et: kppp ei suuda luua või lugeda faili
    %1.

en: kppp has detected a %1 file.
    Another instance of kppp seems to be running under process-ID %2.
    Please click Exit, make sure that you are not running another kppp, delete the pid file, and restart kppp.
    Alternatively, if you have determined that there is no other kppp running, please click Continue to begin.
et: kppp avastas faili %1.
    Paistab, et mõni teine kppp on juba käivitatud (protsessi number %2).
    Palun välju, veendu, et kppp ei ole juba käivitatud, kustuta "pid" fail ning käivita kppp uuesti. Kui oled kindel, et teisi kppp protsesse ei tööta, vali "Jätka".

en: Exit
et: Välju

en: Kppp Mini-Terminal
et: Kppp miniterminal

en: &Reset Modem
et: Modemi &lähtestamine

en: MiniTerm - A terminal emulation for KPPP
    
    (c) 1997 Bernd Johannes Wuebben <wuebben@kde.org>
    (c) 1998 Harri Porten <porten@kde.org>
    (c) 1998 Mario Weilguni <mweilguni@kde.org>
    
    This program is published under the GNU GPL
    (GNU General Public License)
et: MiniTerm - Terminali emulaator KPPP jaoks
    
    (c) 1997 Bernd Johannes Wuebben <wuebben@kde.org>
    (c) 1998 Harri Porten <porten@kde.org>
    (c) 1998 Mario Weilguni <mweilguni@kde.org>
    
    Seda programmi levitatakse GNU GPL
    (GNU Üldine Avalik Litsents) alusel.

en: &File
et: &Fail

en: Close MiniTerm
et: Sulge miniterminal

en: Reset Modem
et: Modemi lähtestamine

en: Help
et: Abi

en: Initializing Modem
et: Modemi initsialiseerimine

en: Modem Ready
et: Modem tööks valmis

en: Hanging up...
et: Lahutamine...

en: Resetting Modem
et: Modemi lähtestamine

en: Unable to open modem.
et: Modemi "avamine" nurjus.

en: Unable to detect state of CD line.
et: Ei suuda määrata CD signaali staatust.

en: The modem is not ready.
et: Modem pole tööks valmis.

en: The modem is busy.
et: Modem on hõivatud.

en: Modem Ready.
et: Modem on tööks valmis.

en: Can not restore tty settings: tcsetattr()
et: Tty seadistusi pole võimalik taastada: tcsetattr()

en: The modem does not respond.
et: Modem ei vasta.

en: Unknown speed
et: Tundmatu kiirus

en: Edit Modem Commands
et: Modemi käskude redigeerimine

en: Pre-init delay (sec/100):
et: Viivitus enne Init'it (sek/100):

en: Initialization string %1:
et: Initsialiseerimise käsustring %1:

en: Post-init delay (sec/100):
et: Viivitus pärast Init'it (sek/100):

en: Dialing speed (sec/100):
et: Numbrivalimise kiirus (sek/100):

en: Init &response:
et: Init'i &vastus:

en: No di&al tone detection:
et: V&alimistooni puudumise kindlakstegemine:

en: Dial &string:
et: Numbrivalimise käsu&string:

en: Co&nnect response:
et: Ühe&nduse vastus:

en: Busy response:
et: Kinnise tooni vastus:

en: No carr&ier response:
et: Ühenduse puudumise (No &Carrier) vastus:

en: No dial tone response:
et: Valimistooni puudumise vastus:

en: &Hangup string:
et: La&hutamise käsustring:

en: Hangup response:
et: Lahutamise vastus:

en: Answ&er string:
et: Vastamis&e käsustring:

en: Ring response:
et: Helina vastus:

en: Ans&wer response:
et: Vas&tamise vastus:

en: DLP response:
et: DLP vastus:

en: Escape strin&g:
et: Paostrin&g:

en: Escape response:
et: Paovastus:

en: Guard time (sec/50):
et: Valveaeg (sek/50):

en: Volume off/low/high:
et: Helitugevus vait/nõrk/põrgulärm:

en: Select Modem Type
et: Modemi tüübi valimine

en: To set up your modem, first choose its vendor in the list to the left, and then select the model from the right list. If you do not know which modem you have, you can try out one of the "Generic" modems.
et: Modemi seadistamiseks vali kõigepealt vasakpoolsest nimekirjast tootja ja seejärel parempoolsest nimekirjast mudel. Kui sa ei tea oma modemi täpset tüüpi, võid proovida mõnd "Tavalist" modemit.

en: <Generic>
et: <Tavaline>

en: Hayes(tm) compatible modem
et: Hayes(tm) ühilduv modem

en: ATI Query
et: ATI päring

en: Modem query timed out.
et: Modemi päringu aegumine.

en: Modem Query Results
et: Modemi päringu tulemused

en: Maximum number of modems reached.
et: Maksimum arv modemeid on juba täis.

en: No modem selected.
et: Ühtegi modemit pole valitud.

en: Are you sure you want to delete
    the modem "%1"?
et: Kas tõesti kustutada modem
    "%1"?

en: New Modem
et: Uus modem

en: Edit Modem:
et: Modemi redigeerimine:

en: &Device
et: Sea&de

en: Serial Device
et: Järjestikliides

en: Modem Settings
et: Modemi seadistused

en: You must enter a unique
    modem name
et: Sisestatud modemi nimi
    peab olema unikaalne

en: Customize pppd Arguments
et: pppd argumentide kohandamine

en: The application-specific config file could not be opened in either read-write or read-only mode.
    The superuser might have to change its ownership by issuing the following command in your home directory:
    chown {YourUsername} .kde/share/config/kppprc
et: Rakendusespetsiifilist häälestusfaili ei õnnestu avada lugemise-kirjutamise või ainult lugemisõigusega režiimis
    Administraator (root) peab muutma faili omanikku, andes sinu kodukataloogis järgneva käsu:
    chown {SinuKasutajaNimi}/.kde/share/config/kppprc

en: %1_copy
et: %1_koopia

en: Cannot open any of the following logfiles:
et: Ühtegi järgmistest logifailidest pole võimalik avada:

en: You have launched pppd before the remote server was ready to establish a PPP connection.
    Please use the terminal-based login to verify
et: Käivitasid pppd, enne kui kaugserver oli valmis taastama PPP ühenduse.
    Kontrollimiseks kasuta palun terminalil baseeruvat sisselogimist.

en: You have not started the PPP software on the peer system.
et: Sa pole partnersüsteemis PPP tarkvara käivitanud.

en: Check that you supplied the correct username and password.
et: Kontrolli sisestatud kasutajanime ja parooli õigsust.

en: You should not pass 'lock' as an argument to pppd. Check /etc/ppp/options and ~/.ppprc
et: Ei tohiks anda parameetrit 'lock' argumendiks pppd-le. Kontrolli /etc/ppp/options ja ~/.ppprc

en: The remote system does not seem to answer to
    configuration request. Contact your provider.
et: Paistab, et kaugsüsteem ei vasta konfiguratsiooni
    nõudele. Võta palun teenusepakkujaga ühendust.

en: You have passed an invalid option to pppd. See 'man pppd' for a complete list of valid arguments.
et: Andsid vigase võtme pppd'le. Vaata `man pppd' nimekirja võimalikest argumentidest.

en: Notice that the remote system has sent the following message:
    "%1"
    This may give you a hint why the connection has failed.
et: Pane tähele, et kaugsüsteem saatis järgneva teate:
    "%1"
    See võib anda vihje ühenduse loomise nurjumise kohta.

en: Unable to provide help.
et: Ei suuda abi anda.

en: KPPP could not prepare a PPP log. It is very likely that pppd was started without the "debug" option.
    Without this option it is difficult to find out PPP problems, so in general the debug option should be used.
    Enable debug now, and restart pppd?
et: KPPP ei suuda PPP logifaili ette valmistada. See on väga suure tõenäosusega põhjustatud sellest, et pppd on käivitatud võtmeta "debug".
    Ilma selleta on keeruline PPP probleeme avastada, seega peaksid silumisvõtme sisse lülitama.
    Kas lülitada silumine nüüd sisse ja käivitada pppd uuesti?

en: Restart pppd
et: Käivita pppd uuesti

en: Do Not Restart
et: Ära käivita uuesti

en: The "debug" option has been added. You should now try to reconnect. If that fails again, you will get a PPP log that may help you to track down the connection problem.
et: Võti "debug" on lisatud. Nüüd peaksid proovima ühendust luua. Kui see jälle nurjub, aitab ehk PPP logifail ühenduseprobleemidele jälile jõuda.

en: PPP Log
et: PPP logi

en: Write to File
et: Kirjuta faili

en: kppp's diagnosis (just guessing):
et: kppp diagnoos (lihtsalt oletus):

en: The PPP log has been saved
    as "%1".
    
    If you want to send a bug report, or have
    problems connecting to the Internet, please
    attach this file. It will help the maintainers
    to find the bug and to improve KPPP
et: PPP logifail on salvestatud
    kui "%1".
    
    Kui soovid saata veateadet või on probleemid
    internetiühenduse loomisega, siis palun pane kaasa
    see fail. See võib aidata hooldajail leida vigu
    ja parandada KPPP'd.

en: kppp Statistics
et: kppp statistika

en: Statistics
et: Statistika

en: Local Addr:
et: Lokaalne aadress:

en: Remote Addr:
et: Kaugaadress:

en: bytes in
et: baite sisse

en: bytes out
et: baite välja

en: packets in
et: pakette sisse

en: packets out
et: pakette välja

en: vjcomp in
et: vjcomp sisse

en: vjcomp out
et: vjcomp välja

en: vjunc in
et: vjunc sisse

en: vjunc out
et: vjunc välja

en: non-vj
et: mitte-vj

en: %1 (max. %2) kb/sec
et: %1 (maks. %2) kb/s

en: unavailable
et: kättesaamatu

en: You will be asked a few questions on information
    which is needed to establish an Internet connection
    with your Internet Service Provider (ISP).
    
    Make sure you have the registration form from your
    ISP handy. If you have any problems, try the online
    help first. If any information is missing, contact
    your ISP.
et: Nüüd esitatakse mõned küsimused saamaks vajalikku
    informatsiooni ühenduse loomiseks internetiteenuse
    pakkujaga (ISP).
    
    Veendu, et sul oleks käepärast ISP poolt antud
    vajalik registreerimisinfo. Kui tekivad probleemid,
    püüa kõigepealt abi leida KPPP abifailist (online help).
    Kui vajalik info on puudu, võta ühendust oma ISP-ga.

en: Select the location where you plan to use this
    account from the list below. If your country or
    location is not listed, you have to create the
    account with the normal, dialog based setup.
    
    If you click "Cancel", the dialog based setup
    will start.
et: Vali järgnevast nimekirjast oma asukoht, kust
    planeerid seda kontot kasutada. Kui asukohamaa
    nimekirjast puudub, tekita konto ise
    dialoogil baseeruva seadistuse abil.
    
    Kui klõpsad nupul "Loobu", käivitub dialoogil
    baseeruv seadistus.

en: Select your Internet Service Provider (ISP) from
    the list below. If the ISP is not in this list,
    you have to click on "Cancel" and create this
    account using the normal, dialog-based setup.
    
    Click on "Next" when you have finished your
    selection.
et: Vali oma internetiteenuse pakkuja (ITP, ISP)
    järgnevast nimekirjast. Kui nimekirjas puudub
    sobiv ITP, siis klõpsa nupul "Loobu" ja tekita
    konto ise dialoogil baseeruva seadistuse abil.
    
    Klõpsa "Järgmine", kui oled oma valiku lõpetanud.

en: To log on to your ISP, kppp needs the username
    and the password you got from your ISP. Type
    in this information in the fields below.
    
    Word case is important here.
et: Et siseneda sinu internetiteenuse pakkuja
    (ISP) serverisse, on vaja temalt saadud kasutajanime
    ja parooli. Sisesta need andmed järgnevatele väljadele.
    
    Suur- ja väiketähtedel tehakse siin vahet.

en: Username:
et: Kasutajanimi:

en: Password:
et: Parool:

en: If you need a special dial prefix (e.g. if you
    are using a telephone switch) you can specify
    it here. This prefix is dialed just before the
    phone number.
    
    If you have a telephone switch, you probably need
    to write "0" or "0," here.
et: Kui vajad numbrivalimisel spetsiaalset prefiksit
    (näiteks kasutad sisetelefonijaama), võid selle
    määrata siin. See prefiks valitakse vahetult enne
    telefoninumbrit.
    
    Sisetelefonijaamade puhul on suure tõenäosusega
    tarvis siia sisestada "0" või "0,".

en: Dial prefix:
et: Valimise prefiks:

en: Finished!
    
    A new account has been created. Click "Finish" to
    go back to the setup dialog. If you want to
    check the settings of the newly created account,
    you can use "Edit" in the setup dialog.
et: Lõpetatud!
    
    Uus konto on loodud. Klõpsa nupul "Lõpeta" 
    seadistusdialoogi tagasipöördumiseks. Kui soovid
    kontrollida või muuta äsjaloodud konto seadistusi,
    kasuta selleks seadistusdialoogis nuppu "Redigeeri".

en: kppp: no rulefile specified
et: kppp: reeglitefail pole määratud

en: kppp: rulefile "%s" not found
et: kppp: reeglitefaili "%s" ei leitud

en: kppp: rulefiles must have the extension ".rst"
et: kppp: reeglitefaili laiendiks peab olema ".rst"

en: kppp: error parsing the ruleset
et: kppp: reeglistiku parsimise viga

en: kppp: parse error in line %d
et: kppp: viga rea %d parsimisel

en: kppp: rulefile does not contain a default rule
et: kppp: reeglifail ei sisalda vaikimisi reeglit

en: kppp: rulefile does not contain a "name=..." line
et: kppp: reeglifail ei sisalda rida "name=..."

en: kppp: rulefile is ok
et: kppp: reeglifail on korras

en: You are not allowed to dial out with kppp.
    Contact your system administrator.
et: Sul ei ole lubatud kppp-ga välja helistada.
    Võta ühendust süsteemi administraatoriga.

en: Cannot find the PPP daemon.
    Make sure that pppd is installed.
et: Ei leitud PPP deemonit.
    Veendu, et pppd on paigaldatud.

en: You do not have the permission to start pppd.
    Contact your system administrator and ask to get access to pppd.
et: Sul pole pppd käivitamiseks vajalikke õigusi.
    Võta ühendust süsteemi administraatoriga ja küsi pppd kasutamise õigusi.

en: You do not have sufficient permission to run:
    %1
    Please make sure that kppp is owned by root and has the SUID bit set.
et: Sul pole piisavalt õigusi, et käivitada
    %1
    Veendu, et kppp omanik on 'root' ja et SUID bitt on seatud.

en: %1 is missing or can not be read.
    Ask your system administrator to create this file (can be empty) with appropriate read and write permissions.
et: %1 puudub või seda ei suudeta lugeda.
    Palu süsteemi administraatorit, et ta looks selle faili (võib olla tühi fail) vajalike kirjutamis- ja lugemisõigustega.
